*

Ψηφοφορία

να υπάρχει αξιολόγηση;

ναι
οχι

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 712724 φορές)

Marphil και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4256 στις: Ιανουάριος 16, 2024, 10:19:42 μμ »


Απορώ πώς δεν είναι ξεκάθαρο ότι εκβιαζόμαστε και απειλούμαστε ότι αν δεν αξιολογηθούμε δε θα μονιμοποιηθούμε.

Όπως έγραψα,είναι ανθρώπινο κανείς να φοβάται. Αυτό που προσπαθώ να πω (και απορώ πώς γίνεται κάποιοι να μην το βλέπουν ήδη) είναι πως με την εφαρμογή της αξιολόγησης η έννοια της μονιμότητας παύει να είναι πλέον αυτή που ήταν μέχρι τώρα!!!!!Με την εφαρμογή της αξιολόγησης δεν γίνονται οι "δόκιμοι" μόνιμοι αλλά όλοι οι μόνιμοι εσαεί δόκιμοι!!!Τι να κάνει ένας εκπαιδευτικός το τυπικό χαρτί της μονιμοποίησης αν ανά πάσα στιγμή τα πάντα είναι υπό αίρεσιν;;;Αυτό και τίποτα άλλο εννοούσα με το "κοντόφθαλμα",το οποίο κάποιοι πήραν τόσο προσωπικά.Δεν πειράζει.Ας περάσει να φανούν οι συνέπειές της.Μόνο που τότε θα είναι αργά για δάκρυα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:43:17 »

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4257 στις: Ιανουάριος 16, 2024, 10:26:26 μμ »

 Σοβαρά τώρα;οταν ψηφιζουν καποιοι διαρκως τους ιδιους με κομματικα κριτηρια ή ακομα χειροτερα βυσματικα-γιατι  κομματικα αντε μπορει καποιος να ισχυριστει εχει και μια ιδεολογια,καπου πιστευει ,λεμε τωρα, ενω βυσματικα ανταλλάσσει ψηφο με παροχες- δεν παιρνουν και ολους τους αλλους στο λαιμο τους;;οταν χρονια ολοκληρα υπηρχε στην εκπαιδευση η φαμπρικα των μεταπτυχιακών ειδικής ακομα και σε χωρες που δεν ξερανε τη γλωσσα αλλα και περνουσαν αλλους στους πινακες μεσω της ειδικής και επαιρναν και μορια γλωσσας που δεν την κατειχαν αυτο δεν ηταν κοντοφθαλμος και ατομικος τροπος σκεψης;οταν καποιοι χαιρονταν και τιμουσαν με τις επιλογες τους τις τριμηνες προσληψεις-τις οποιες υποστηριζε και συγκεκριμενη παραταξη ,δεν αναφερομαι στη δακε που θα το εβρισκε κανεις και λογικο ως ενα βαθμο- που και λιγοτερο καιρο δουλευαν και πιο γρηγορα ανεβαιναν θεσεις στον πινακα προσπερνώντας αλλους  δεν ηταν κοντοφθαλμος κι ατομικος τροπος σκεψης, δεν επαιρναν κι αλλους στο λαιμο τους με τις ελαστικες μορφες εργασιας που προωθουνταν;;και ποσα αλλα μην τα απαριθμησω δεν ξερω ποτε θα τελειωσω...οταν κατι βγαινει σε καποιον ειναι μαγκια του κι οταν κανει καποιος αλλος κατι που δε μας συμφερει ή αρεσει ειναι κοντοφθαλμος τροπος σκεψης και μας παιρνει ολους στο λαιμο του; και βγαινει να μιλησει κατα των ιδιωτικων πανεπιστημιων και να διαδηλωσει-κι εγω κατα ειμαι μη βιαστείτε να χαρακτηρισετε-ο πλεον προσοντουχος κλαδος των πληρωμενων μεταπτυχιακών;ας λειτουργει ο καθενας οπως θελει αλλα μην υποτιμουν νοημοσύνες αλλων..παντα κουτοπονηρος που δρουσε ατομικα ηταν αυτος ο κλαδος κι ετσι θα παραμεινει..γνωμη μου παντα..
ΥΓ...δεν πιστευω σε αυτη τη μορφη αξιολογησης για να μη βιαστει κανεις κατα τη συνηθη και προσφιλη τακτικη του κολλαω ταμπελα οταν ακουω κατι που δεν μου αρεσει, προκειμενου να μειωσω τον αλλον που τολμαει να μου πει δυσαρεστες αληθειες..




κανεις λαθος ισχυει ..εισαι δοκιμος που σημαινει οτι θελει καθε υπουργειο καθε φορα..πχ ενας κανονικα μονιμος μπορει αν θελει να κανει αιτηση μεταταξης , ενας δοκιμος αν θελει δεν μπορει , δεν του δινουν το δικαιωμα. αυτο μπορει να το βρει και σε διεκδικηση θεσης ευθυνης αναλογως την εγκυκλιο καθε φορα..και παει λεγοντας.
Το ότι κάποιοι ψηφίζουν διαρκώς τους ίδιους δεν αναιρεί την ευθύνη από όσους σκέφτονται διαφορετικά να αντισταθούν σε μέτρα που καταστρέφουν τον εργασιακό τους κλάδο.Το γενικότερο πνεύμα ατομισμού είναι σαφώς υπαρκτό αλλά ίσως και μια βολική δικαιολογία για να μην αντιδρά κανείς σε τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4258 στις: Ιανουάριος 16, 2024, 10:37:18 μμ »
Όπως έγραψα,είναι ανθρώπινο κανείς να φοβάται. Αυτό που προσπαθώ να πω (και απορώ πώς γίνεται κάποιοι να μην το βλέπουν ήδη) είναι πως με την εφαρμογή της αξιολόγησης η έννοια της μονιμότητας παύει να είναι πλέον αυτή που ήταν μέχρι τώρα!!!!!Με την εφαρμογή της αξιολόγησης δεν γίνονται οι "δόκιμοι" μόνιμοι αλλά όλοι οι μόνιμοι εσαεί δόκιμοι!!!Τι να κάνει ένας εκπαιδευτικός το τυπικό χαρτί της μονιμοποίησης αν ανά πάσα στιγμή τα πάντα είναι υπό αίρεσιν;;;Αυτό και τίποτα άλλο εννοούσα με το "κοντόφθαλμα",το οποίο κάποιοι πήραν τόσο προσωπικά.Δεν πειράζει.Ας περάσει να φανούν οι συνέπειές της.Μόνο που τότε θα είναι αργά για δάκρυα.
 
Συμφωνώ απόλυτα και μαζί σου.Εμένα τον δόκιμο όμως, που το βλέπω αυτό που έρχεται, ποιος με διασφαλίζει και γιατί είμαστε λίγοι αυτοί που κατανοούμε και αγωνιζόμαστε;

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1347
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4259 στις: Ιανουάριος 16, 2024, 10:50:52 μμ »
γιατί τι θα κάνει σε όσους αρνούνται ττην αξιολόγηση; θα τους απολύσει; τιποτε δεν θα κάνει, απλώς κοροϊδεύει την κοινωνία

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:43:17 »

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4260 στις: Ιανουάριος 16, 2024, 11:00:32 μμ »
 
Εμένα τον δόκιμο όμως, που το βλέπω αυτό που έρχεται, ποιος με διασφαλίζει

Απέναντι σε τι;
Να το θέσω αλλιώς:πιστεύεις ότι θα κρίνονται το ίδιο εύκολα με φέτος που είναι η πρώτη φορά εφαρμογής της αξιολόγησης πολλοί "εξαιρετικοί" ή "πολύ καλοί" σε βάθος χρόνου; μήπως όλως τυχαίως τα κριτήρια γίνουν πιο αυστηρά; Τότε ποιος θα σε/μας διασφαλίζει;

Τώρα λένε "αν δεν αξιολογηθείτε δεν μονιμοποιείστε"
Μήπως σε λίγα χρόνια δεδομένης και της υπογεννητικότητας πουν "δεν μπορούμε να σας πληρώνουμε όλους,όποιος δεν αξιολογηθεί με καλό βαθμό απολύεται;" Τότε ποιος θα μας διασφαλίζει;το χαρτί της μονιμοποίησης;

Κουράστηκα.Νομίζω διατύπωσα τη θέση μου.Ας πράξει ο καθείς κατά συνείδηση.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4261 στις: Ιανουάριος 17, 2024, 10:00:30 πμ »
Αφελής όντως δεν είναι κανείς. Κανείς πάλι με σώας τας φρένας δεν θέλει να αξιολογηθεί με τους όρους της αξιολόγησης αυτής, ούτε νέος, ούτε γέρος. Αυτά είναι τα αξιώματα. Αφού λοιπόν κάποιοι δέχονται ευχαρίστως να αξιολογηθούν πρέπει να υποθέσουμε πως είναι είτε απελπισμένοι, είτε πονηροί. Οι πονηροί είναι συνήθως και κουτοπόνηροι, οπότε ξέρουμε ποιοι είναι. Οι απελπισμένοι είναι οι περισσότεροι. Αυτοί δεν έχουν την έγκρισή μας, αλλά πρέπει να έχουν την επιείκειά μας. Λέω εγώ δηλ.

Όσοι γνωριζω εγω, δεν είναι απελπισμένοι. Απλώς θεωρούν ότι αυτές είναι οι συνθήκες εργασίας και τις δέχονται, όπως δέχονται και πολλά άλλα ζητήματα που είναι ενοχλητικα όπως οο μισθοί, ο αριθμός μαθητών στις τάξεις κλπ. Αυτό που θέλω να πω κυρίως είναι ότι δεν τους εκφράζει η ρητορική κατά της αξιολόγησης. Και αυτό το κατανοώ απόλυτα. Και θα έλεγα ότι συμφωνώ κιόλας.

Αποσυνδεδεμένος ppil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4262 στις: Ιανουάριος 17, 2024, 11:17:52 πμ »
Όσοι γνωριζω εγω, δεν είναι απελπισμένοι. Απλώς θεωρούν ότι αυτές είναι οι συνθήκες εργασίας και τις δέχονται, όπως δέχονται και πολλά άλλα ζητήματα που είναι ενοχλητικα όπως οο μισθοί, ο αριθμός μαθητών στις τάξεις κλπ. Αυτό που θέλω να πω κυρίως είναι ότι δεν τους εκφράζει η ρητορική κατά της αξιολόγησης. Και αυτό το κατανοώ απόλυτα. Και θα έλεγα ότι συμφωνώ κιόλας.
Θα είμαι ειλικρινής: ούτε εγώ γνωρίζω απελπισμένους...Απλά δεν είμαι σίγουρη πως εσύ και εγώ που είμαστε συνομήλικες, διορισμένες με τον ίδιο τρόπο γραπτών εξετάσεων χωρίς να έχουμε περάσει από αναπλήρωση, που έχουμε τα ίδια πάνω κάτω προσόντα και τα έχουμε αποκτήσει την ίδια περίοδο ( χωρίς πληρωμές, με υποτροφίες και βαριές εξετάσεις), που ασχοληθήκαμε με την έρευνα και που έχουμε μια κάποια αυτοπεποίθηση πως μπορούμε να τα καταφέρουμε σε αξιολογήσεις ακόμη και διαβλητές και το σημαντικότερο: υπηρετούμε σε τουριστικές, πλούσιες περιοχές της χώρας, γνωρίζουμε τους νεοδιόριστους του μέσου όρου. Σε πολλούς που έγραψαν νωρίτερα εδώ μέσα αναγνωρίζω σημάδια απελπισίας και μόνο έτσι μπορώ να δικαιολογήσω τη στάση τους.
Συμφωνώ όμως πως δεν μπορεί να εκφράζει κανέναν η υφιστάμενη ρητορική κατά της αξιολόγησης, προφανώς ούτε και εμένα. Προσπαθώ να δω τι θα έκανα η ίδια στη θέση τους και νομίζω πως παρόλο που έζησα ελπίζοντας να διδάσκω και μάλιστα ειδικά την ηλικιακή ομάδων των εφήβων όπως ήθελα, νομίζω πως θα είχα αρνηθεί. Για λόγους τιμής και αξιοπρέπειας, όχι για τον μισθό της πείνας ή τον μεγάλο αριθμό στις τάξεις, ούτε για το κοινό καλό της εκπαίδευσης δηλ. να μην περάσει η αξιολόγηση στους μόνιμους. Είμαι αυτή που είμαι, λογαριασμό δίνω μόνο στους μαθητές μου και τους γονείς τους και ζητάω λογαριασμό μόνο από εμένα. Δεν θα είχα να μου δώσω απόδειξη σε μια τέτοια περίπτωση. Αλλά δεν υπήρξα απελπισμένη, οπότε δεν ξέρω αν μπορώ να μιλάω για όσους υπήρξαν...
Ξόδεψα την καρδιά μου όλη για να σε ντύσω αστραπή

Αποσυνδεδεμένος salamaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4263 στις: Ιανουάριος 17, 2024, 12:14:17 μμ »
Αυτό με λυπεί κι εμένα βαθιά.Καλώς ή κακώς, η "αξιολόγηση" ξεκινά από τους νεοδιόριστους.Όσο κι αν φοβούνται (που είναι ανθρώπινο) πρέπει να σκεφτούν ότι αυτή τη στιγμή αυτοί αποφασίζουν για την τύχη ολόκληρου του κλάδου και να μη σκέφτονται κοντόφθαλμα και ατομιστικά. Δεν έχουν να χάσουν αυτή τη στιγμή τίποτα υπογράφοντας την απεργία-αποχή,μόνο να σώσουν έχουν.Σε αρκετές πόλεις της επαρχίας όμως δυστυχώς δεν υπάρχει η παραμικρή αντίσταση. Αυτό που δεν καταλαβαίνουν οι νεοδιόριστοι αυτοί εκπαιδευτικοί είναι ότι τις συνέπειες θα τις βρουν μπροστά τους,ακόμη κι αν εφέτος κρίθηκαν "πολύ καλοί" ή "εξαιρετικοί".Και δυστυχώς θα παρασύρουν κι όλους τους άλλους με αυτή τους την επιλογή.Κρίμα.

Αν ξεκινούσε η αξιολόγηση από τους "παλιούς" και η μη τήρηση του νόμου τους επέφερε κάποιες συνέπειες, που τώρα έχουν μόνο οι νεοδιόριστοι, γιατί κρίνεται η μονιμότητα τους από αυτό, πιστεύεις ότι θα ακυρωνόταν η αξιολόγηση; Οπότε μη βάζουμε τους νεοδιόριστους μπροστά και οι από πίσω καθόμαστε και βλέπουμε τι θα γίνει, γιατί τώρα δε μας αγγίζει.

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4264 στις: Ιανουάριος 17, 2024, 12:19:38 μμ »
Αν ξεκινούσε η αξιολόγηση από τους "παλιούς" και η μη τήρηση του νόμου τους επέφερε κάποιες συνέπειες, που τώρα έχουν μόνο οι νεοδιόριστοι, γιατί κρίνεται η μονιμότητα τους από αυτό, πιστεύεις ότι θα ακυρωνόταν η αξιολόγηση; Οπότε μη βάζουμε τους νεοδιόριστους μπροστά και οι από πίσω καθόμαστε και βλέπουμε τι θα γίνει, γιατί τώρα δε μας αγγίζει.
Ακριβώς αυτό. Με ξένα κόλυβα εύκολα κάνουμε κηδεία. Πετάμε το μπαλάκι της αγωνιστικότητας σε ανθρώπους που πολλοί από αυτούς έχουν κουραστεί από την παρατεταμένη αδιοριστία και τις μετακινήσεις για να μην χρειαστεί να φτάσει σε εμάς αυτό το πράγμα.
Και μην πάμε μακριά. Ας δούμε πόσοι από τους μη νεοδιόριστους έχουν υπογράψει στα σχολεία το πρακτικό που έχει στείλει η ΟΛΜΕ και η ΔΟΕ για την απεργία-απόχη (έστω και για συμπαράσταση στους νεοδιόριστους).

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4265 στις: Ιανουάριος 17, 2024, 01:53:57 μμ »
Η δική μου εικόνα πάντως είναι οι παλιοί να αντιδρουν και οι νεοδιόριστοι να έχουν μια τελείως ρεαλιστική και προσγειωμένη στάση. Και όσοι είναι κατά, να είναι μόνο από συνδικαλιστική συνείδηση και όχι επειδή φοβούνται για τον εαυτό τους.

Αποσυνδεδεμένος Scout

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 513
  • Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4266 στις: Ιανουάριος 17, 2024, 02:30:36 μμ »
Η δική μου εικόνα πάντως είναι οι παλιοί να αντιδρουν και οι νεοδιόριστοι να έχουν μια τελείως ρεαλιστική και προσγειωμένη στάση. Και όσοι είναι κατά, να είναι μόνο από συνδικαλιστική συνείδηση και όχι επειδή φοβούνται για τον εαυτό τους.

Το πρόβλημα όμως με όλη αυτή τη διελκυστίνδα είναι το εξής:
-Κάποιοι νεοδιόριστοι, όπως λέτε, μπορεί να "έχουν μια τελείως ρεαλιστική και προσγειωμένη στάση".
-Κάποιοι άλλοι νεοδιόριστοι, μπορεί να συμμετείχαν για να μπορέσουν να μονιμοποιηθούν, δηλαδή υπό το καθεστώς του φόβου.
-Κάποιοι παλαιότεροι, από την άλλη, έχοντας ασκήσει (εκ του ασφαλούς ή όχι, δεν θα το εξετάσω εγώ) την συνειδητή επιλογή τους να μη συμμετάσχουν, αδιαφορούν για τα παραπάνω κίνητρα των νεοδιόριστων (ακόμα και όσων ανήκουν στη δεύτερη περίπτωση).

Με αποτέλεσμα, τελικά, οι νεοδιόριστοι να μένουν τελείως ακάλυπτοι και "φτερό στον άνεμο" απέναντι σε διαδικαστικές αυθαιρεσίες (όπως αυτή της ΔΔΕ Αχαΐας) και τελικά να αισθάνονται ακόμα πιο αποξενωμένοι και να κινδυνεύουν να προσχωρήσουν κι αυτοί στην περίπτωση της "προσγειωμένης στάσης".

(Παρακαλώ να μη γελάσετε με την αναλογία που θα επιχειρήσω, αλλά θα θυμίσω ότι) όταν οι αγωνιστές του ΕΑΜ έκαναν αντίσταση εναντίον των ναζί, δεν εξαιρούσαν από τις ευεργετικές της συνέπειες όσους Έλληνες ήταν "αμφιταλαντευόμενοι" ή "διστακτικοί" να συμμετάσχουν στον αγώνα τους. Και μόνο έτσι μαζικοποιήθηκε η αντίσταση, παίρνοντας με το μέρος της τελικά τον πληθυσμό. Λίγη αναδίφηση στη σύγχρονη Ιστορία της πατρίδας μας, δεν βλάπτει.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4267 στις: Ιανουάριος 17, 2024, 02:46:40 μμ »
Απέναντι σε τι;
Να το θέσω αλλιώς:πιστεύεις ότι θα κρίνονται το ίδιο εύκολα με φέτος που είναι η πρώτη φορά εφαρμογής της αξιολόγησης πολλοί "εξαιρετικοί" ή "πολύ καλοί" σε βάθος χρόνου; μήπως όλως τυχαίως τα κριτήρια γίνουν πιο αυστηρά; Τότε ποιος θα σε/μας διασφαλίζει;

Τώρα λένε "αν δεν αξιολογηθείτε δεν μονιμοποιείστε"
Μήπως σε λίγα χρόνια δεδομένης και της υπογεννητικότητας πουν "δεν μπορούμε να σας πληρώνουμε όλους,όποιος δεν αξιολογηθεί με καλό βαθμό απολύεται;" Τότε ποιος θα μας διασφαλίζει;το χαρτί της μονιμοποίησης;

Κουράστηκα.Νομίζω διατύπωσα τη θέση μου.Ας πράξει ο καθείς κατά συνείδηση.
Και κάθε 4 χρόνια θα περνάει τους ίδιους πάλι τους νεοδιόριστους από αξιολόγηση;;;
Γιατί με τέτοιους ρυθμούς που ακολουθούνται (και εφόσον θα συνεχίζονται οι διορισμοί), δεν πρόκειται ποτέ να φτάσουν στους παλαιότερους...! Θα ζουν λοιπόν, συνεχώς οι νέοι υπό το καθεστώς του φόβου;;
Νομίζω πως πρέπει να γίνουμε όλοι ρεαλιστικοί!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Scout

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 513
  • Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4268 στις: Ιανουάριος 17, 2024, 02:54:01 μμ »
Και κάθε 4 χρόνια θα περνάει τους ίδιους πάλι τους νεοδιόριστους από αξιολόγηση;;;
Γιατί με τέτοιους ρυθμούς που ακολουθούνται (και εφόσον θα συνεχίζονται οι διορισμοί), δεν πρόκειται ποτέ να φτάσουν στους παλαιότερους...!

Στη ΔΠΕ Αχαΐας πάντως, φαίνεται ότι οι σύμβουλοι αποφάσισαν να πάνε στους παλαιότερους!

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/437357_axiologisi-ekpaideytikon-prospathoyn-tora-na-axiologisoyn-monimoys-horis-na-ehoyn

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4269 στις: Ιανουάριος 17, 2024, 02:55:41 μμ »
Στη ΔΠΕ Αχαΐας πάντως, φαίνεται ότι οι σύμβουλοι αποφάσισαν να πάνε στους παλαιότερους!

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/437357_axiologisi-ekpaideytikon-prospathoyn-tora-na-axiologisoyn-monimoys-horis-na-ehoyn
Ακριβώς!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 505
Σύνολο: 517

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.