*

Αποστολέας Θέμα: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;  (Αναγνώστηκε 41134 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #70 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 06:01:38 μμ »
Καλησπέρα! Απ' ό,τι ξέρω στα ΣΔΕ δεν υπάρχουν μόνιμοι εκπαιδευτικοί παρά μόνο αποσπασμένοι και ωρομίσθιοι. Αυτό σημαίνει ότι για όπου δεν ανακοινώθηκαν αποσπάσεις, θα πάρουν μόνο ωρομίσθιους φέτος; (Για παράδειγμα δεν ανακοινώθηκαν αποσπάσεις στα ΣΔΕ των φυλακών.)
ανακοινώθηκαν οι αποσπασεις και για τα σδε φυλακων, στην ιδια λιστα. για παραδειγμα θα δεις αποσπασεις σδε1 Κορυδαλλου και σδε2 Κορυδαλλου. το 1 ειναι για εξω απο τις φυλακες ενω το 2 για μεσα. το ιδιο συμβαινει, αν προσεξεις και στη λαρισσα και παντου.
Ευχαριστώ! Το είδα, απλώς νόμιζα ότι θα τα διαχώριζε ως ΣΔΕ φυλακών π.χ Λάρισας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος cool11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #71 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 07:26:36 μμ »
Θελω πληροφοριες σχετικα με τα ΝΕΛΕ.
Ξερει κανεις να μου πει?
Αν ναι, να ποσταρω τις ερωτησεις μου.

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #72 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 01:05:05 πμ »
Τα ΝΕΛΕ κλείνουν και στην ουσία πάνε στην αρμοδιότητα του Δήμου.
Καταργείται ο ΟΕΕΚ, θα γίνει ΕΟΠΠ.
Νόμος 3879/2010, για την Δια βίου Μάθηση.
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #73 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 08:27:44 πμ »
Μπορείτε να μου πείτε τι είναι τα Κεντρα Εκπαιδευσης Ενηλίκων του Ιδεκε;
Νομίζω ότι είχα διαβάσει κάπου πως για να γραφτώ στα μητρώα πρέπει να πληρώσω.
Τι είναι αυτά και τί μπορούν να μου προσφέρουν;
Πληροφορίες για τα ΚΕΕ θα βρείς εδώ:
http://www.ideke.edu.gr/programs.asp?cat=1&pr=2
Τα μητρώα για τα ΚΕΕ έχουν κλείσει.Δεν μπορεί να γράφεται όποτε θέλει ο καθένας  ;) Είχε βγεί προκήρυξη πρίν ενάμιση χρόνο.
Kαι να υποθεσω οτι δεν εχει ακουστει ποτε θα ξανανοιξουν?
Μέσα Καλοκαιριού.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2012, 08:57:41 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος goodman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #74 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 04:53:31 μμ »
Τα 'παλια' 'ΝΕΛΕ' των νομαρχιακών αυτοδιοικήσεων, πλεον ανηκουν στους νέους καλλικρατικούς Δήμους.
Ομως το θεμα ειναι, λειτουργουν; Λειτουργησαν φετος;
Αν και μεχρι λιγο πριν την οριστικη καταργηση των νομαρχιων, τον Δεκεμβρη του 2010, ειχα κανει τα χαρτια μου για εκπαιδευτης, τελικα μεχρι τωρα, σχεδον μια χρονια ολοκληρη μετα, δεν εμαθα να ξεκινησαν καθολου προγραμματα νελε. Αιτησεις εκπαιδευτων εγιναν, ενδιαφερομενων εγιναν, αλλα τελικα ως εκει.

Γνωριζει κανεις τι γινεται με τα ΝΕΛΕ τελικα; Θα λειτουργησουν απο τους νεους Δημους; Πανε για καταργηση; Τι γνωριζετε, εχετε ακουσει κατι;

Αποσυνδεδεμένος rebecca...

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #75 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 02:19:43 μμ »
ξερετε αν ειναι πουθενα ανοιχτες οι αιτησεις?
ΠΕ 10

Αποσυνδεδεμένος GOLDENGIRL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #76 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 05:38:13 μμ »
rebecca έχεις κάνει χαρτιά για ιεκ δημόσια ως πε 10 ;;(συγνώμη που ρωτώ εδώ αλλά στο φόρουμ κοινωνιολόγων δεν υπάρχει κανείς)

επίσης πριν 5 ημέρες έμαθα για τα ΝΕΛΕ :(  ελπίζω να μάθουμε τι παίζει με αυτα...

Αποσυνδεδεμένος goodman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #77 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 08:00:22 μμ »
ξερετε αν ειναι πουθενα ανοιχτες οι αιτησεις?

Ποιες αιτησεις...
Εδω λεμε οτι καναμε χαρτια πριν ενα χρονο και ακομη δεν εμαθα να διοργανωθηκαν. Τοσο καλα. Εκτος κι αν εχω λαθος πληροφορηση. Για πειτε.

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #78 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 08:15:37 μμ »
ξερετε αν ειναι πουθενα ανοιχτες οι αιτησεις?

Ποιες αιτησεις...
Εδω λεμε οτι καναμε χαρτια πριν ενα χρονο και ακομη δεν εμαθα να διοργανωθηκαν. Τοσο καλα. Εκτος κι αν εχω λαθος πληροφορηση. Για πειτε.

κ εγώ έχω την αίσθηση ότι την περσινή χρονιά δεν έγινε τπτ!

Αποσυνδεδεμένος tikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
    • qbCube - web design & developement
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #79 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 03:07:20 μμ »
Είχα κανει τα χαρτια μου σαν ωρομίσθιος εκπαιδευτής για ενα προγραμμα σε ΚΕΚ του ΟΑΕΔ. Με καλεσαν να διδάξω κάποιες ώρες μιας ενότητας. Στην πορεία μαθαίνω  πως αναθέσαν σε εναν άλλο περισσότερες ώρες, και ο οποίος βρισκότανε κάτω από μενα στους πινακες. Οταν τους ρωτησα γιατι εγινε αυτό, μου απάντησαν το εξής:
"Ειστε άτυχος, γιατι παραιτηθηκε τελευταία στιγμή ο από πανω σας που ειχε περισσότερες ώρες απο εσάς, και τις δωσαμε οπως ηταν στον απο κατω σας στη βαθμολογία!!!!!!!"
Εντωμεταξυ ο απο κάτω μου πηρε σχεδον 50% περισσοτερες ωρες!!!
Και να φανταστείτε οτι δεν ειναι θεμα μοιρασματος των μαθηματων, διοτι εγω πηρα ενα μαθημα, και ο αλλος που ειναι πιο κατω απο εμενα πηρε 2 μαθηματα και συνολικα περισσοτερες ωρες!!
Κανονικα δε θα επρεπε εστω και τελευταια στιγμη να παρω εγω το 1 απο τα 2 μαθηματα αυτου που παραιτηθηκε ωστε να εχω περισσοτερες ωρες αξιοκρατικα??
Τι μπορω να κανω τωρα που εχουν ξεκινησει τα μαθηματα???
qb Cube | web design & developement | http://www.qbcube.gr

Αποσυνδεδεμένος Πληροφορική

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #80 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 03:23:06 μμ »
Είχα κανει τα χαρτια μου σαν ωρομίσθιος εκπαιδευτής για ενα προγραμμα σε ΚΕΚ του ΟΑΕΔ. Με καλεσαν να διδάξω κάποιες ώρες μιας ενότητας. Στην πορεία μαθαίνω  πως αναθέσαν σε εναν άλλο περισσότερες ώρες, και ο οποίος βρισκότανε κάτω από μενα στους πινακες. Οταν τους ρωτησα γιατι εγινε αυτό, μου απάντησαν το εξής:
"Ειστε άτυχος, γιατι παραιτηθηκε τελευταία στιγμή ο από πανω σας που ειχε περισσότερες ώρες απο εσάς, και τις δωσαμε οπως ηταν στον απο κατω σας στη βαθμολογία!!!!!!!"
Εντωμεταξυ ο απο κάτω μου πηρε σχεδον 50% περισσοτερες ωρες!!!
Και να φανταστείτε οτι δεν ειναι θεμα μοιρασματος των μαθηματων, διοτι εγω πηρα ενα μαθημα, και ο αλλος που ειναι πιο κατω απο εμενα πηρε 2 μαθηματα και συνολικα περισσοτερες ωρες!!
Κανονικα δε θα επρεπε εστω και τελευταια στιγμη να παρω εγω το 1 απο τα 2 μαθηματα αυτου που παραιτηθηκε ωστε να εχω περισσοτερες ωρες αξιοκρατικα??
Τι μπορω να κανω τωρα που εχουν ξεκινησει τα μαθηματα???

στο ΚΕΚ Ρεντη? Εισαι αναπληρωτης, μονιμος ή ωρομίσθιος αλλου?

Αποσυνδεδεμένος tikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
    • qbCube - web design & developement
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #81 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 09:16:49 μμ »
Είχα κανει τα χαρτια μου σαν ωρομίσθιος εκπαιδευτής για ενα προγραμμα σε ΚΕΚ του ΟΑΕΔ. Με καλεσαν να διδάξω κάποιες ώρες μιας ενότητας. Στην πορεία μαθαίνω  πως αναθέσαν σε εναν άλλο περισσότερες ώρες, και ο οποίος βρισκότανε κάτω από μενα στους πινακες. Οταν τους ρωτησα γιατι εγινε αυτό, μου απάντησαν το εξής:
"Ειστε άτυχος, γιατι παραιτηθηκε τελευταία στιγμή ο από πανω σας που ειχε περισσότερες ώρες απο εσάς, και τις δωσαμε οπως ηταν στον απο κατω σας στη βαθμολογία!!!!!!!"
Εντωμεταξυ ο απο κάτω μου πηρε σχεδον 50% περισσοτερες ωρες!!!
Και να φανταστείτε οτι δεν ειναι θεμα μοιρασματος των μαθηματων, διοτι εγω πηρα ενα μαθημα, και ο αλλος που ειναι πιο κατω απο εμενα πηρε 2 μαθηματα και συνολικα περισσοτερες ωρες!!
Κανονικα δε θα επρεπε εστω και τελευταια στιγμη να παρω εγω το 1 απο τα 2 μαθηματα αυτου που παραιτηθηκε ωστε να εχω περισσοτερες ωρες αξιοκρατικα??
Τι μπορω να κανω τωρα που εχουν ξεκινησει τα μαθηματα???

στο ΚΕΚ Ρεντη? Εισαι αναπληρωτης, μονιμος ή ωρομίσθιος αλλου?
Οχι, δεν ειναι στο ΚΕΚ Ρεντη. Επισης δεν είμαι ωρομισθιος πουθενα αλλου. Παρουσιαστηκα στο ΚΕΚ του ΟΑΕΔ ως ανεργος, και με ανταμειψαν με λιγοτερες ωρες απο οσες εχει ενα αλλο παιδι με λιγοτερα μορια απο μενα.
qb Cube | web design & developement | http://www.qbcube.gr

Αποσυνδεδεμένος tikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
    • qbCube - web design & developement
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #82 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 09:19:21 μμ »
Ρε παιδια έχει τυχει σε κανεναν αλλο αναλογη περιπτωση σε ΚΕΚ του ΟΑΕΔ? Που να απευθυνθω? Να κανω ενσταση κατα της διαδικασιας αναθεσης ωρών στο τοπικο ΚΕΚ του ΟΑΕΔ ή απευθειας στα κεντρικά του ΟΑΕΔ? Και αν ναι, σε ποια διευθυνση???
Το θεμα επειγει, γιατι νομιζω οτι το μαθημα που δε μου εχουν αναθεσει αρχιζει την αλλη εβδομαδα!!!!
qb Cube | web design & developement | http://www.qbcube.gr

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ, ΚΕΚ, ΙΕΚ & ΚΕΚ ΟΑΕΔ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ - Που είναι καλύτερα να διδάξω;
« Απάντηση #83 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 11:16:00 μμ »
Ρε παιδια έχει τυχει σε κανεναν αλλο αναλογη περιπτωση σε ΚΕΚ του ΟΑΕΔ? Που να απευθυνθω? Να κανω ενσταση κατα της διαδικασιας αναθεσης ωρών στο τοπικο ΚΕΚ του ΟΑΕΔ ή απευθειας στα κεντρικά του ΟΑΕΔ? Και αν ναι, σε ποια διευθυνση???
Το θεμα επειγει, γιατι νομιζω οτι το μαθημα που δε μου εχουν αναθεσει αρχιζει την αλλη εβδομαδα!!!!
Συνήθως κάνουμε ένσταση κατά της σειράς προτεραιότητας των αρχικών πινάκων, τώρα που έχουν βγει οι οριστικοί πίνακες και κληθήκατε αυτό που χρειάζεται κατά την άποψή μου είναι καταγγελία στη Διοίκηση του ΟΑΕΔ στον Άλιμο. Ίσως να βοηθούσε μια κοινοποίηση στην περιφέρεια και φυσικά στο διευθυντή του ΚΕΚ.

Να διευκρινίσω ότι όταν λέω περιφέρεια εννοώ την έδρα των ΚΕΚ του ΟΑΕΔ που βρίσκεται συνήθως στην πρωτεύουσα του Νομού της Περιφέρειας σύμφωνα με τον Καλλικράτη, π.χ για το ΚΕΚ του ΟΑΕΔ Κιλκίς η περιφέρεια είναι στη Θεσσαλονίκη. Στο τέλος η προϋπηρεσία θα έχει στρογγυλή σφραγίδα που θα γράφει στο κέντρο της "ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΚΕΚ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ" αν έχεις διδάξει στη Μακεδονία.

Μετά την καταγγελία, είτε έχει αποτέλεσμα είτε όχι θα προσπαθούν να σου κάνουν τη ζωή σου δύσκολη με τα προγράμματα ή οποιαδήποτε εκπαιδευτικά ζητήματα. Προφανώς θέλουν να βολέψουν τον επόμενο επειδή είναι δικός τους, αλλά η δικαιολογία τους ότι είσαι άτυχος ήταν παιδική!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159735
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 393
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 352
Σύνολο: 372

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.