*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007  (Αναγνώστηκε 825205 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Απάντηση #224 στις: Οκτώβριος 09, 2006, 01:23:30 μμ »
Έρωτηση σχετικά με το πρόγραμμα..... επειδή κανένας δεν απαντάει Θεσσαλονίκη (.... >:(τι πρωτότυπο) έχει ανακοινωθεί κάποιο πρόγραμμα στην ιστοσελίδα της ασπαίτε... το οποίο λεει ότι έχουμε μάθημα κάθε μέρα από τις 4 έως τις 7.20.... είναι αυτό το τελικό ή κάθε παράρτημα ακολουθεί δικό του πρόγραμμα??

Επίσης αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος επιτυχών από Καβάλα ή την γύρω περιοχή (Ξάνθη - Δράμα) ο οποίος θα πηγαινοέρχεται ... να κανονίσουμε μαζι..... :-[


saraxni, εγώ που ρώτησα Θεσσαλονίκη, μυ είπαν ότι τα μαθήματα ξεκινάνε στις 16:55, είναι 2 2ωρα με ένα διάλειμμα 20 λεπτών περίπου
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:23:26 »

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Απάντηση #225 στις: Οκτώβριος 09, 2006, 01:38:01 μμ »
Έρωτηση σχετικά με το πρόγραμμα..... επειδή κανένας δεν απαντάει Θεσσαλονίκη (.... >:(τι πρωτότυπο) έχει ανακοινωθεί κάποιο πρόγραμμα στην ιστοσελίδα της ασπαίτε... το οποίο λεει ότι έχουμε μάθημα κάθε μέρα από τις 4 έως τις 7.20.... είναι αυτό το τελικό ή κάθε παράρτημα ακολουθεί δικό του πρόγραμμα??


Μέχρι πέρυσι τουλάχιστον τα μαθήματα δεν τελείωναν ποτέ πριν τις 8:00 με 8:10, για ΑΣΠΑΙΤΕ Θεσσαλονίκης αναφέρομαι. Όντως ξεκινάνε 16:55 (κι αν κάποιοι παρακολουθούν τμήμα αρχαρίων στους Η/Υ, ξεκινάνε στις 4:00, μια φορά την εβδομάδα)
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος saraxni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • climbing takes you higher
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Απάντηση #226 στις: Οκτώβριος 09, 2006, 02:31:15 μμ »
Έτσι όπως μου λες... είναι 16.55 + 1.30 = 18.25 + 20' διάλειμμα =18.45 +1.30= 20.15......

αυτό είναι 4 φορές την εβδομάδα ή 5???

πάντως αν πηγαινοέρχομαι θα είμαι το βράδυ στις 10 και μιση στο σπίτι μου..... :P 

και την άλλη μέρα δουλειά... χοχο .... τι να κάνουμε πάλι καλά που πέρασα...
 

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Απάντηση #227 στις: Οκτώβριος 09, 2006, 02:39:01 μμ »
4 standard μάθημα και 1 φορά την εβδομάδα (όχι κάθε εβδομάδα) συνήθως τις Τετάρτες θα έχετε τις λεγόμενες Μικροδιδασκαλίες που θα ξεκινάνε 4:30 με 5:00 και θα τελειώνουν αναλόγως με τον αριθμό των σπουδαστών της κάθε ομάδας κι αναλόγως τον επόπτη καθηγητή που θα σας εποπτεύει και θα σας κάνει παρατηρήσεις και διορθώσεις επάνω στην Μικροδιδασκαλία του καθενός. Συνήθως οι ομάδες είναι των 5-6 ατόμων. Να υπολογίζεις το νωρίτερο στις 7 να τελειώνετε με τις Μικροδιδασκαλίες, το αργότερο άστο καλύτερα να μην σε στεναχωρήσω  ;D
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:23:26 »

Αποσυνδεδεμένος saraxni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • climbing takes you higher
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Απάντηση #228 στις: Οκτώβριος 09, 2006, 02:46:03 μμ »
Μόλις κατάφερα να επικοινωνήσω με Θεσσαλονίκη..... αχ βαχ ναι 5 φορές μου είπανε... ενταξει δεν ειναι πολλες οι ώρες απλα το ταξίδι είναι κουραστικό..... ευχαριστώ για τις πληροφορίες.... εύχομαι σε όλους καλή επιτυχία... έχουμε και τον διαγωνισμό.... αν καταφέρουμε να διαβάσουμε...... :o


Αποσυνδεδεμένος saraxni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • climbing takes you higher
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Απάντηση #229 στις: Οκτώβριος 10, 2006, 08:43:53 πμ »
PE 09 ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σου...... όπως ξέρεις αφού εσύ μου το ανακοίνωσες... πέρασα ασπαίτε....
Το πρόβλημα που έχω είναι το εξής....... αυτή τη στιγμή δουλεύω σε μία συμβουλευτική εταιρία με καλές αποδοχές.....
 για να πάω στην σχολή κανονικά θα πρέπει να παραιτηθώ γιατί είμαι από Καβάλα........ και χρειάζομαι κάπου 2 ώρες να φτάσω στη σχολή ........ και δύο ώρες να γυρίσω........
το θέμα είναι τι γίνεται του χρόνου..... καθώς ξέρουμε όλοι δεν υπάρχουν θέσεις για αναπλήρωσες ή ωρομίσθιους αρκετές....
 και αν δεν περάσω την βάση στις εξετάσεις του ΑΣΕΠ δεν περνάω στον πίνακα Β για να μπορέσω να διοριστώ .....
άρα ρισκάρω να μείνω χωρίς δουλειά ...... σωστά???? ή τα βλέπω όλα μαύρα??........................
αν πάλι κρατήσω την δουλειά μου και πηγαινοέρχομαι δεν θα έχω καθόλου χρόνο να διαβάσω για τον ΑΣΕΠ... αφου θα είμαι όλη μέρα στο δρόμο.........

Θα ήθελα την γνώμη σου .....

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Απάντηση #230 στις: Οκτώβριος 10, 2006, 10:14:26 πμ »
PE 09 ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σου...... όπως ξέρεις αφού εσύ μου το ανακοίνωσες... πέρασα ασπαίτε....
Το πρόβλημα που έχω είναι το εξής....... αυτή τη στιγμή δουλεύω σε μία συμβουλευτική εταιρία με καλές αποδοχές.....
 για να πάω στην σχολή κανονικά θα πρέπει να παραιτηθώ γιατί είμαι από Καβάλα........ και χρειάζομαι κάπου 2 ώρες να φτάσω στη σχολή ........ και δύο ώρες να γυρίσω........
το θέμα είναι τι γίνεται του χρόνου..... καθώς ξέρουμε όλοι δεν υπάρχουν θέσεις για αναπλήρωσες ή ωρομίσθιους αρκετές....
 και αν δεν περάσω την βάση στις εξετάσεις του ΑΣΕΠ δεν περνάω στον πίνακα Β για να μπορέσω να διοριστώ .....
άρα ρισκάρω να μείνω χωρίς δουλειά ...... σωστά???? ή τα βλέπω όλα μαύρα??........................
αν πάλι κρατήσω την δουλειά μου και πηγαινοέρχομαι δεν θα έχω καθόλου χρόνο να διαβάσω για τον ΑΣΕΠ... αφου θα είμαι όλη μέρα στο δρόμο.........

Θα ήθελα την γνώμη σου .....


Σε μια πρώτη ανάγνωση των όσων περιγράφεις έχω να πω, να προσθέσω καλύτερα την εξής παράμετρο: Κάνε την εγγραφή σου κανονικά φέτος και αν δεν μπορείς να συνδυάσεις εργασία και παράλληλα παρακολούθηση στην ΑΣΠΑΙΤΕ, τότε παρακολούθησε εξ' ολοκλήρου από το επόμενο Ακαδημαϊκό Έτος (2007-2008). Έτσι και χρόνο θα έχεις να διαβάσεις και θα κρατήσεις την δουλειά σου. Μπορείς εξάλλου αν θες, να παρακολούθήσεις φέτος το εαρινό εξάμηνο που αρχίζει μετά τις 20 Ιανουαρίου (συνεννοήσου όμως πρώτα με την Γραμματεία) οπότε μέχρι τότε θα μπορέσεις να αφιερωθείς στο διάβασμα για τον ΑΣΕΠ. Όμως μην αφήσεις την ευκαιρία να πάει χαμένη και δεν ολοκληρώσεις τις σπουδές σου στην ΑΣΠΑΙΤΕ.

Τώρα τα εώς τώρα δεδομένα δείχνουν ότι στον φετινό διαγωνισμό του ΑΣΕΠ  οι θέσεις για ΠΕ09 είναι μόλις 84 (60%) άρα από τον Πίνακα Β' θα πάρουν 56 (40%) σύνολο δηλαδή 140 άτομα , τους μισούς (42 ΑΣΕΠ+28 Πινακας Β'= 70 ) από 09/2007 και τους υπόλοιπους μισούς (70) από την μεθεπόμενη Σχολική χρονιά (2008-2009). Σε συνδυασμό με το γεγονός  ότι στον Πίνακα Β' υπάρχουν ήδη 8 άτομα με ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ, φέτος στην ΑΣΠΑΙΤΕ και τα παραρτήματά της εισάγονται Συνολικά 48 Οικονομολόγοι και κάποιοι από αυτούς ήδη έχουν προϋπηρεσία στην Εκπαίδευση,ήδη βρίσκονται στον Πίνακα Β' και τώρα θα ανέβουν ψηλά, υπάρχουν 6 στον πίνακα του 30μηνου που θα διοριστούν εκτός απροόπτου (δλδ αν δεν κάνουν αίτηση διορισμού) άρα στην ουσία μένουν κενές τραγικά ελάχιστες θέσεις και θα πάνε σε αυτούς με την μεγαλύτερη προϋπηρεσία.

Άρα το συμπέρασμα που βγάζω είναι πως φέτος δεν θα ισχύσει το σενάριο κάνω 2 ώρες ΠΔΣ και με ΑΣΠΑΙΤΕ μπαίνω στον Πίνακα Β και διορίζομα με 0,15 μόρια διότι:
α. έχουν αυξηθεί δραματικά οι εισακτεόι στην ΑΣΠΑΙΤΕ (σε σχέση με τα μέχρι πριν 2 χρόνια δεδομένα),

β. έχουν μειωθεί εξίσου δραματικά οι θέσεις των ΠΕ09 στον φετινό ΑΣΕΠ,

γ. υπάρχουν ήδη υπεράριθμοι Οικονομολόγοι στην Δευτεροβάθμια που είτε βρίσκονται στη Διάθεση του ΠΥΣΔΕ είτε κάνουν Γραμματειακή υποστήριξη σε σχολεία και Γραφεία,

δ.με την σύσταση των ΕΠΑΛ έχουν μειωθεί οι ώρες των Οικονομολόγων σε μόλις 2 την εβδομάδα για την Α' ΕΠΑΛ

ε.και τέλος φέτος διορίσθηκαν ως αναπληρωτές μόλις 8 Οικονμολόγοι ενώ πέρυσι την ίδια περίοδο ήχαν κληθεί 17 και συνολικά 30 αναπληρωτές όλη τη χρονιά γεγονός που προμηνύει τί πρόκειται να γίνει για την τρέχουσα και την επόμενη σχολική χρονιά όσον αφορά στους αναπληρωτές και στους διορισμούς μονίμων.

Δεν συμπεριλαμβάνω τους τρίτεκνους, πολύτεκνους  και τις ειδικές κατηγορίες γιατί εμπίπτουν σε άλλη διάταξη

Εντελώς φιλικά θα έλεγα αν πραγματικά σε ενδιαφέρει η Εκπαίδευση Παρακολούθησε την ΑΣΠΑΙΤΕ είτε φέτος είτε του χρόνου με όποιο κόστος γιατί αν περάσεις στον ΑΣΕΠ θα προηγηθείς έναντι των υπολοίπων κι αν δεν περάσεις θα προηγηθείς πάλι στον Πίνακα Β' αν έχεις βέβαια προϋπηρεσία.
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος sure

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Απάντηση #231 στις: Οκτώβριος 10, 2006, 10:30:50 πμ »
PE 09, ευχαριστώ που προώθησες τους πίνακες, ευελπιστώ σύντομα να τους δω με τα μάτια μου!...επιτέλους!!!

Οι λίστες δείχνουν μόνο τα συνολικά μόρια να υποθέσω....

Θεωρώ την προκήρυξη της ΑΣΠΑΙΤΕ τη μεγαλύτερη "απάτη" των τελευταίων χρόνων καθώς δε δέχεται τίποτα απο όσα δέχεται το ΑΣΕΠ!Είναι δυνατόν να με αναγκάσουν να δώσω για ECDL (να πληρώσω 200€!!!!!!!!),τη στιγμή που το ΑΣΕΠ δέχεται τη δήλωση μαθημάτων απο το Πανεπιστήμιο?
Τη στιγμή που δίδαξα σε ΙΕΚ, πληροφορική?????!

Είναι δυνατόν????????

Έχω δει αμέτρητες σαχλαμάρες σε αυτήν τη χώρα αλλά μετά απο αυτό μπορώ να πω οτι σκέφτομαι να μετακομίσω Αφρική!Αν άντεχα το κλίμα θα πήγαινα!!!!!!! :D

Θεωρώ πολύ υποτιμητικό να δώσω για ECDL μετά απο τόσες σπουδές!
Τι παράνοια...
Μένω άφωνη...

Αποσυνδεδεμένος saraxni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • climbing takes you higher
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Απάντηση #232 στις: Οκτώβριος 10, 2006, 10:44:22 πμ »
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..... αν και όχι πολύ αισιόδοξη .... παρόλα αυτά πολύ κατατοπιστική.....

Δεν έχω καθόλου προϋπηρεσία.... δυστυχώς....... έχω ήδη κάνει μία σχετική προετοιμασία για ΑΣΕΠ στα μαθήματα Οικονομικά, Λογιστική, Στατιστική και παιδαγωγική ... το μόνο που

δεν ασχολήθηκα καθόλου είναι η Διδακτική ... και υπολογίζω ότι ίσως κάτι προλάβουμε να μάθουμε στο πρώτο εξάμηνο στην σχολή.... το οποίο θα με βοηθήσει στον διαγωνισμό.....

Τα ΣΚ μου θα τα αφιερώσω στο διάβασμα.... 3 μήνες είναι θα περάσουν (αν γίνουν Γενάρη οι εξετάσεις)..... πρέπει να κάνουμε και θυσίες.... Και αν με το καλό περάσω τουλάχιστον την βάση των εξετάσεων... μαζί με το πτυχίο Ασπαίτε έχω πιθανότητες ... δεν θυμάμαι αν μετράει το μεταπτυχιακό μου.... παντως πτυχίο έχω το '99 (6.3)... από όσο καταλαβαίνω έχ πολλές πιθανότητες

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Απάντηση #233 στις: Οκτώβριος 10, 2006, 08:56:24 μμ »
Καλησπέρα σε όλη τη παρέα.
Ήμουν και γω ένας υποψήφιος για την εισαγωγή στο περιβόητο εππαικ. Ευτυχώς είμαι στους επιτυχόντες της Αθήνας, όμως ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο δεν μου αναγνώρισαν εκπαιδευτική εμπειρία (?!)
Μάλλον μοριοδοτούν με κάποιο άλλο κριτήριο την προυπηρεσία... Όλα αυτά τα αναφέρω γιατί ακόμα κι αν βλέπετε κάποια μόρια στους επιτυχόντες, σίγουρα κάποιοι από αυτούς θα περιμέναν περισσότερα μόρια από αυτά που τελικά έλαβαν.
Καλή επιτυχία στον καθένα σας, στο παρόν και στο μέλλον...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Απάντηση #234 στις: Οκτώβριος 10, 2006, 10:58:13 μμ »
PE 09, ευχαριστώ που προώθησες τους πίνακες, ευελπιστώ σύντομα να τους δω με τα μάτια μου!...επιτέλους!!!

Οι λίστες δείχνουν μόνο τα συνολικά μόρια να υποθέσω....

Θεωρώ την προκήρυξη της ΑΣΠΑΙΤΕ τη μεγαλύτερη "απάτη" των τελευταίων χρόνων καθώς δε δέχεται τίποτα απο όσα δέχεται το ΑΣΕΠ!Είναι δυνατόν να με αναγκάσουν να δώσω για ECDL (να πληρώσω 200€!!!!!!!!),τη στιγμή που το ΑΣΕΠ δέχεται τη δήλωση μαθημάτων απο το Πανεπιστήμιο?
Τη στιγμή που δίδαξα σε ΙΕΚ, πληροφορική?????!

Είναι δυνατόν????????

Έχω δει αμέτρητες σαχλαμάρες σε αυτήν τη χώρα αλλά μετά απο αυτό μπορώ να πω οτι σκέφτομαι να μετακομίσω Αφρική!Αν άντεχα το κλίμα θα πήγαινα!!!!!!! :D

Εχεις απολυτο δικιο!!!
Τωρα πες μου αν θα βγαλουμε ακρη!!με το ΚΑΥ της ΑΣΠΑΙΤΕ.
Εχω 300 ωρες προυπηρεσια στην πληροφορικη σε ΙΕΚ, ΚΕΕ κ.ο.κ.
Τους κατεθεσα βεβαιαωση του ΑΤΕΙ Πατρας οπου και εφοιτησα, η οποια λεει οτι βαση του Π.Δ 44/2005(ΦΕΚ 63/9-3-2005), οσοι εχουν παρακολουθησει στο προγραμμα σπουδων πάνω απο 4 μαθηματα σχετικα με την πληροφορικη ή την χρηση Υ/Η, δεν χρειαζεται να δωσουν πιστοποιηση για ECDL και τα συναφη. Επομενως το παραπανω Π.Δ τους καλυπτει για πιστοποιηση γνωσης χρησης Η/Υ σε προκυρηξεις του Δημοσιου φορεα. Λοιπον η ΑΣΠΑΙΤΕ οταν εφτιαξε το ΚΑΥ ελαβε υποψινν αυτο το Π.Δ?
Ή μήπως πλεον δεν αποτελει δημοσιο φορεα και αποφασιζουν οτι θελουν στα μετρα τους?
Τι να πω, εγω ECDL αποκλειεται να δωσω!
Ας μου πουν τουλαχιστον βαση, ποιας νομοθεσιας προκυπτει το ΚΑΥ της ΑΣΠΑΙΤΕ?
Τους το ζητω στην ενσταση μου, αλλα δεν ελπιζω να μου απαντησουν σε κατι ουσιαστικο.
Δεν θα τους αφησω ετσι ομως, μονο και μονο για την αδικια, δεν μπορει στην χρηση Η/Υ να παιρνω 0, χωρις να λαμβανουν υποψιν το παραπανω Π.Δ.
Εσυ τι σκεφτεσαι να πραξεις?


Θεωρώ πολύ υποτιμητικό να δώσω για ECDL μετά απο τόσες σπουδές!
Τι παράνοια...
Μένω άφωνη...
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος saraxni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • climbing takes you higher
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Απάντηση #235 στις: Οκτώβριος 11, 2006, 09:10:44 πμ »
Αν και εχω πάρει το ECDL (αναγκάστηκα...!!! επειδή από τα μαθήματα που είχα κάνει σητν Αγγλια δεν προέκυπτε ότι ηταν μαθήαμτα πληροφορικής.... διότι στις σχολές οικονομικών κάναμε στατιστικα πακέτα κλπ με ονομασίες όπως Workshop Economics... αντε τωρα να δωσεις στον άλλο να καταλάβει ότι ηταν μαθημα η/υ.... )

τεσπα παιδια... εμένα μου τα μετρησαν κανονικότατα τα μόρια........... και ασ μου έλεγαν όλοι (φίλοι, γνωστοί, forum) ότι μόνο με μέσον περνάνε Θεσσαλονίκη.... ίσως κάποιους τους αδίκησαν ... δεν ξέρω........ εμένα πάντως όχι.... και το πτυχίο με αναγνώριση Δικατσά , μεταπτυχιακό, ecdl, προϋπηρεσία, αγγλικα κλπ ολα κανονικά.......... 

πάντως αυτό που λέτε (αν ισχύει) ότι δηλαδή δεν σας προσμετρήσαν γνωση η/υ ενώ είχατε βεβαίωση απο το πανεπιστήμιο είναι μεγάλη αδικία πιστεύω........ και να το δείτε......


AG

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Απάντηση #236 στις: Οκτώβριος 11, 2006, 09:26:01 πμ »
ξέρεις τι θα σου πουν για τους ΗΥ; ότι δε το έγραφαν στον κανονισμό τους ως κριτήριο, οπότε δε το δέχονται.... ελπίζω πάντως να κάνεις ένσταση και να δικαιωθείς.
εμένα που δε μου δέχτηκαν τη βεβαίωση του εξουσιοδοτημένου κέντρου του ECDL;
το κατά πόσο είναι αξιοκρατική η επιλογή φαίνεται με την απόρριψη με τον πιο ευκολο τρόπο των δικαιολογητικών... βεβαίως παιρνούν κάποιοι...αλλά πολλοί αδικούνται.
παρεπιπτόντως αν μου μετρούσαν το ecdl θα ήμουν στους εισακτέους....και βεβαίως θα κάνω ένσταση

Αποσυνδεδεμένος sure

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2006-2007
« Απάντηση #237 στις: Οκτώβριος 11, 2006, 01:38:11 μμ »
vasg, για την περίπτωσή μου δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Τη "φρίκη την έφαγα" την περίοδο των αιτήσεων γιατί διαπίστωσα πως οτι κι αν κάνω, δεν θα τους πιάσω ποτέ...Πάντα θα θέλουν κάτι ακόμη, κάτι αλλιώτικο "κάτι μπλέ κάτι καινούριο κάτι δανεικό"που λένε και οι αμερικάνοι! ;)

Σε σχέση με την περσινή προκήρυξη πρόσθεσαν τους Η/Υ και θεωρούσα αυτονόητο οτι το κατέχω, μόλις είδα όμως το "μόνο"μαυρισμένο στην προκήρυξη.........
Μου έχει εντυπωθεί στο νου αυτό το "μόνο".
Σκέφτηκα να μην ξοδέψω και τα 50 ευρώ αδίκως γιατί κατάλαβα οτι αυτά τα 5 μόρια δεν θα μου τα έδιναν ακόμη και 58357835 ώρες διδασκαλίας πληροφορικής να είχα.

Δεν τους πιάνεις πουθενά. :-X

Αν πάντως αποφασίσετε να κάνετε μια διαμαρτυρία στη Λαμπίρη, έρχομαι :) :) :)


Εννοείται οτι θα κάνετε ένσταση...


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 598
Σύνολο: 622

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.