*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)  (Αναγνώστηκε 139461 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 860
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Απάντηση #378 στις: Απρίλιος 28, 2023, 06:51:26 μμ »
Τα τελευταια χρονια, η σειρα ειναι: εγκυκλιος μεταθεσεων -> εγκυκλιος μεταταξεων -> εγκυκλιος διορισμων
Οποτε η εμπειρια αυτο λεει. Αν και οταν συμβει κατι διαφορετικο, το συζηταμε...  :)
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:41:04 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3423
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Απάντηση #379 στις: Απρίλιος 29, 2023, 03:08:45 μμ »
Συναδελφοι μια ερωτηση.

Για να κανει καποιος μεταταξη απο κλαδο σε κλαδο (δετεροβαθμια) χρειαζεται το 2ο πτυχιο να εχει ηδη αναγνωριστει απο πυσδε ή απλα το καταθετει με την αιτηση μεταταξης?

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Απάντηση #380 στις: Απρίλιος 29, 2023, 03:25:22 μμ »
Συναδελφοι μια ερωτηση.

Για να κανει καποιος μεταταξη απο κλαδο σε κλαδο (δετεροβαθμια) χρειαζεται το 2ο πτυχιο να εχει ηδη αναγνωριστει απο πυσδε ή απλα το καταθετει με την αιτηση μεταταξης?

εννοείς να έχει αναγνωριστεί και ως 2η ειδικότητα από ΑΠΥΣΔΕ / ΠΔΕ ; δεν αναφέρει κάτι τέτοιο η πρόσκληση ως προαπαιτούμενο εξ όσων γνωρίζω, ας πει και κάποιος που έχει κάνει τη διαδικασία

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Απάντηση #381 στις: Απρίλιος 29, 2023, 03:51:55 μμ »
Συναδελφοι μια ερωτηση.

Για να κανει καποιος μεταταξη απο κλαδο σε κλαδο (δετεροβαθμια) χρειαζεται το 2ο πτυχιο να εχει ηδη αναγνωριστει απο πυσδε ή απλα το καταθετει με την αιτηση μεταταξης?
δεν γνωριζω αν ειναι προαπαιτουμενο για τις μεταταξεις, αλλα οταν εργαζομουν σε δδε δεν αρκουσε η καταθεση του 2ου πτυχιου για να καταχωρηθει η 2η ειδκοτητα στο myschool kai να υπολογιζεται στις τοποθτεησεις-συμπληρωσεις απο το πυσδε. Επρεπε δια μεσου δδε να σταλει στην πδε για να περασει Απυσδε , αφου αυτο ειναι αρμοδιο και  να βγει αποφαση απο πδε. Ειμαι σχεδον βεβαιος οτι το ιδιο θα γινεται και γαι να δοθει μεταταξη
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2023, 03:53:31 μμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:41:04 »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Απάντηση #382 στις: Απρίλιος 29, 2023, 03:57:22 μμ »
δεν γνωριζω αν ειναι προαπαιτουμενο για τις μεταταξεις, αλλα οταν εργαζομουν σε δδε δεν αρκουσε η καταθεση του 2ου πτυχιου για να καταχωρηθει η 2η ειδκοτητα στο myschool

αυτό λέω κι εγώ παραπάνω από την ανάποδη : για να μπορεί να ενεργοποιηθεί η 2η ειδικότητα περνάει ΑΠΥΣΔΕ , αλλά εδώ δεν καλύπτεις με 2η ειδικότητα, μετάταξη θες . άλλο να έχεις και τις δύο ειδικότητες , θεωρώ ότι είναι άλλο πράγμα.
2η ειδικότητα δεν παίρνεις προφανώς με την κατοχή απλώς , πρέπει να περάσει από τον ΠΔΕ η πράξη απόδοσης. στη μετάταξη γιατί να προηγηθεί αυτό; νομίζω είναι ανεξάρτητα. είναι άλλο πράγμα.

λες δηλαδή ότι πρέπει να έχεις 2η ειδικότητα και όχι να κάνεις απευθείας αίτηση μετάταξης; μου φαίνεται περίεργο να μην το αναφέρει ρητά η πρόσκληση

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Απάντηση #383 στις: Απρίλιος 29, 2023, 04:20:27 μμ »
αυτό λέω κι εγώ παραπάνω από την ανάποδη : για να μπορεί να ενεργοποιηθεί η 2η ειδικότητα περνάει ΑΠΥΣΔΕ , αλλά εδώ δεν καλύπτεις με 2η ειδικότητα, μετάταξη θες . άλλο να έχεις και τις δύο ειδικότητες , θεωρώ ότι είναι άλλο πράγμα.
2η ειδικότητα δεν παίρνεις προφανώς με την κατοχή απλώς , πρέπει να περάσει από τον ΠΔΕ η πράξη απόδοσης. στη μετάταξη γιατί να προηγηθεί αυτό; νομίζω είναι ανεξάρτητα. είναι άλλο πράγμα.

λες δηλαδή ότι πρέπει να έχεις 2η ειδικότητα και όχι να κάνεις απευθείας αίτηση μετάταξης; μου φαίνεται περίεργο να μην το αναφέρει ρητά η πρόσκληση
με μια δευτερη ματια νομιζω οτι εχεις δικιο δηλ δεν ειναι απαραιτητο να εχει αναγνωριστει η δευτερη ειδικοτητα, απλα να εχεις τον τιτλο σπουδων του κλαδου που αιτεισαι μεταταξης κι αυτο γιατι
αν κοιταξουμε στην εγκυκλιο μεταταξεων στο νομικο πλαισιο ο βασικος νομος στον οποιο στηριζεται η διαδικασια μεταταξης ειναι ο 3528 οπου στο αρ. 69 λεει " Μετάταξη υπαλλήλου σε κενή θέση άλλου κλάδου της ίδιας κατηγορίας του ίδιου Υπουργείου ή της ίδιας δημόσιας υπηρεσίας ή του ίδιου νομικού προσώπου δημοσίου δικαίου αντίστοιχα, επιτρέπεται είτε με πρωτοβουλία της υπηρεσίας είτε μετά από αίτηση του υπαλλήλου, ύστερα από γνώμη του υπηρεσιακού συμβουλίου του κλάδου στον οποίο μετατάσσεται.

2. Ο μετατασσόμενος πρέπει να κατέχει τον τίτλο σπουδών που απαιτείται για τον κλάδο στον οποίο μετατάσσεται." δηλ αναφερει μονο την κατοχη του τιτλου σπουδων και οχι αναγνωριση απο το αρμοδιο υπηρεσιακο συμβουλιο της 2ης ειδικοτητας.
Επιπλεον στη σελ 7-8 , οπου αναφερεται στις ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ Δ/ΝΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΩΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ &
ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ αναφερει οτι θα πρεπει η αιτηση να συνοδευεται απο ΠΥΜ και στο οποιο δεν ζητειται η καταγραφη της αποφασης ανανγνωρισης της 2ης ειδικοτητας, που αν ηταν προαπαιτουμενο θα επρεπε να ζηταει την καταγραφης της στο ΠΥΜ.
Επισης στη σελ 8 αναφερει οτι απαιτειται το φωτοαντιγραφο του πτυχιου, Στο σημειο αυτο θα έπρεπε να ζηταει και την αποφαση αποδοσης 2ης εδικοτητας.
Απο τα ανωτερω συναγεται το συμπερασμα οτι εχεις -για μια ακομη φορα- δικιο και ως εκ τουτου απομακρυνεσαι ολο και περισσοτερο απο μας τους υπολοιπους στο κυνηγι της 2ης θεσης. Στην καλύτερη περίπτωση θ βολευτουμε με το χαλκινο μεταλλιο ή  με καμια τιμητικη θεση

(υγ.απλα αυτό που με προβληματιζει είναι οτι στην ΠεΡιπτωση που αιτεισαι στο ΑΠΥΣΔΕ 2η ειδικοτητα,  το συμβούλιο αποφασίζει αν ο τίτλος σπουδών ανήκει στους απαιτούμενους τίτλους της 2ης ειδικότητας πχ ξέρω περίπτωση ΠΕ80 που είχε 2 πτυχίο ευρωπ πολιτισμού του ΕΑΠ κ αιτήθηκε ως 2η ειδικοτ ΠΕ02 γεγονός που απορρίφθηκε. Αν δεν είναι τελικά προαπαιτούμενη η απόδοση 2ης ειδικοτ  για μετάταξη ( όπως φαίνεται), τότε το κυσδε θ πρέπει ν κρίνει πρώτα τη συνάφεια του τίτλου κ μετά ν σε μετατάξει εάν κ εφόσον πλεοναζεις στη ν 1η ειδικότητα κ υπάρχει κενό στην 2η ειδικότητα)

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2023, 08:58:49 μμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3423
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Απάντηση #384 στις: Απρίλιος 29, 2023, 09:26:59 μμ »
Ευχαριστω παρα πολυ συναδελφοι....επειδη τον ιουνιο θα την καταθεσω ουτως η αλλως την 2η ειδικοτητα , μπορω και τωρα αλλα ειμαι σε αδεια, ηθελα να ειμαι σιγουρος για να μην εχω θεμα με ενδεχομενη μεταταξη.
Σας ευχαριστω ολους για τις τεκμηριωμενες απαντησεις.

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Απάντηση #385 στις: Απρίλιος 29, 2023, 09:45:42 μμ »
κοίτα, δεν βλάπτει (εκ του περισσού) να ρωτήσεις πχ στη διεύθυνση , αν και είναι κάπως ξεκάθαρο για μένα.
θα κάνεις αίτηση μετάταξης; ενδεχόμενη λες,  άρα αργότερα. άρατο κανονικό το ερώτημα είναι το ανάποδο : αν η 2η ειδικότητα που θα πάρεις, θα σε παγιδεύει. καλού κακού ρώτα πριν την αίτηση.  μας μπερδεύεις :) , για να ψαχτούμε λίγο... μας βάζεις φωτιές

θα κάνεις τράμπα τον κλάδο μετά επίσημα, γιατί να έχει θέμα; αλλά ελληνικό μπαχαλιστάν είμαστε ! μη σε πάρουμε και στο λαιμό μας , δεν έχω υποψη κάποιο αποκλεισμό. λογικά είναι άλλες διαδικασίες, η μετάταξη υπερκείμενη.
δες και το 145814 /Ε3 /2020 (ως μη γενόμενη η 2η ειδικότητα μετά τη μετάταξη λέει κάπου).  Αλλά ΡΩΤΑ και επισήμως τας αρχάς...

ΥΓ. η πλάκα θα είναι ότι μετά , αν πάρεις τη μετάταξη, θα ζητήσεις πάλι δεύτερη ειδικότητα την πρώτη ! να τους κάψεις τον εγκέφαλο , είμαι μαζί σου !



(υγ.απλα αυτό που με προβληματιζει είναι οτι στην ΠεΡιπτωση που αιτεισαι στο ΑΠΥΣΔΕ 2η ειδικοτητα,  το συμβούλιο αποφασίζει αν ο τίτλος σπουδών ανήκει στους απαιτούμενους τίτλους της 2ης ειδικότητας πχ ξέρω περίπτωση ΠΕ80 που είχε 2 πτυχίο ευρωπ πολιτισμού του ΕΑΠ κ αιτήθηκε ως 2η ειδικοτ ΠΕ02 γεγονός που απορρίφθηκε. Αν δεν είναι τελικά προαπαιτούμενη η απόδοση 2ης ειδικοτ  για μετάταξη ( όπως φαίνεται), τότε το κυσδε θ πρέπει ν κρίνει πρώτα τη συνάφεια του τίτλου κ μετά ν σε μετατάξει εάν κ εφόσον πλεοναζεις στη ν 1η ειδικότητα κ υπάρχει κενό στην 2η ειδικότητα)


αυτό που λες για την περίπτωση είναι ένα τρίτο θέμα διακριτό : το προπτυχιακό του ΕΑΠ δεν έχει κανένα (ακόμα - και ελπίζω ποτέ ! ) επαγγελματικό δικαίωμα και θέση στην εκπαίδευση γενικώς , σε κανέναν κλάδο. άρα εκεί ορθά το σουτάρατε. δεν μπορούσε να αποδοθεί 2η ειδικότητα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2023, 10:21:10 μμ από asta napane »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3423
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Απάντηση #386 στις: Απρίλιος 29, 2023, 10:31:52 μμ »
κοίτα, δεν βλάπτει (εκ του περισσού) να ρωτήσεις πχ στη διεύθυνση , αν και είναι κάπως ξεκάθαρο για μένα.
θα κάνεις αίτηση μετάταξης; ενδεχόμενη λες,  άρα αργότερα. άρατο κανονικό το ερώτημα είναι το ανάποδο : αν η 2η ειδικότητα που θα πάρεις, θα σε παγιδεύει. καλού κακού ρώτα πριν την αίτηση.  μας μπερδεύεις :) , για να ψαχτούμε λίγο... μας βάζεις φωτιές

θα κάνεις τράμπα τον κλάδο μετά επίσημα, γιατί να έχει θέμα; αλλά ελληνικό μπαχαλιστάν είμαστε ! μη σε πάρουμε και στο λαιμό μας , δεν έχω υποψη κάποιο αποκλεισμό. λογικά είναι άλλες διαδικασίες, η μετάταξη υπερκείμενη.
δες και το 145814 /Ε3 /2020 (ως μη γενόμενη η 2η ειδικότητα μετά τη μετάταξη λέει κάπου).  Αλλά ΡΩΤΑ και επισήμως τας αρχάς...

ΥΓ. η πλάκα θα είναι ότι μετά , αν πάρεις τη μετάταξη, θα ζητήσεις πάλι δεύτερη ειδικότητα την πρώτη ! να τους κάψεις τον εγκέφαλο , είμαι μαζί σου !


αυτό που λες για την περίπτωση είναι ένα τρίτο θέμα διακριτό : το προπτυχιακό του ΕΑΠ δεν έχει κανένα (ακόμα - και ελπίζω ποτέ ! ) επαγγελματικό δικαίωμα και θέση στην εκπαίδευση γενικώς , σε κανέναν κλάδο. άρα εκεί ορθά το σουτάρατε. δεν μπορούσε να αποδοθεί 2η ειδικότητα.

Φυσικα....μετα η θα.ζητησω την αλλη ως 2η😂😂

Θα ρωτησω εννοειται την διευθυνση για να ειμαι σιγουρος αλλα η λογικη κιολας λεει οτι δεν χρειαζεται αναγνωριση εκ των.προτερων

Αποσυνδεδεμένος wizard_scr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Απάντηση #387 στις: Απρίλιος 30, 2023, 08:28:59 πμ »
αυτό που λες για την περίπτωση είναι ένα τρίτο θέμα διακριτό : το προπτυχιακό του ΕΑΠ δεν έχει κανένα (ακόμα - και ελπίζω ποτέ ! ) επαγγελματικό δικαίωμα και θέση στην εκπαίδευση γενικώς , σε κανέναν κλάδο. άρα εκεί ορθά το σουτάρατε. δεν μπορούσε να αποδοθεί 2η ειδικότητα.
[/quote]

ΠΕ04.01 ΦΥΣΙΚΟΙ

Πτυχίο Φυσικής Πανεπιστημίων της ημεδαπής ή δίπλωμα της Σχολής Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών του Ε.Μ.Π και πιστοποιητικό παρακολούθησης του Προγράμματος Σπουδών της κατεύθυνσης Φυσικού Εφαρμογών της ημεδαπής ή ισότιμα πτυχία αντίστοιχης ειδικότητας της αλλοδαπής (2). Πτυχίο Φυσικής του Πανεπιστημίου της Κύπρου (3). Πτυχίο σπουδών στις Φυσικές Επιστήμες του Ε.Α.Π.

ΠΕ80 ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ (Πρώην κλάδοι ΠΕ09, ΠΕ18.02, ΠΕ18.03, ΠΕ18.35, ΠΕ18.40, ΠΕ15)
..................ή Διοίκησης Επιχειρήσεων και Οργανισμών του Ε.Α.Π ..........

ΠΕ40.00 ΙΣΠΑΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ
Πτυχίο Ισπανικής Γλώσσας και Φιλολογίας ή Ιταλικής και Ισπανικής Γλώσσας και Φιλολογίας (με κατεύθυνση Ισπανικής Γλώσσας και Φιλολογίας) ή Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης και Διερμηνείας (Ιονίου Πανεπιστημίου με ειδίκευση Ισπανική Γλώσσα και Πολιτισμός και της Διδακτικής της ως Ξένης) Πανεπιστημίων της ημεδαπής ή ισότιμα πτυχία αντίστοιχης ειδικότητας της αλλοδαπής (2). Πτυχίο προγράμματος σπουδών “Ισπανική Γλώσσα και Πολιτισμός” του ΕΑΠ.

δεν ξέρω αν μου ξέφυγε κανένα.
Καλό είναι αν δεν γνωρίζετε να μα γράφετε νομίζω γιατί μπορεί να αγχώνουμε κάποιους... (με καλή διάθεση πάντα!)

Υ.Γ. έχω αναγνωρίσει την 2η μου ειδικότητα ΠΕ04.01 από το ΕΑΠ και δουλεύω στην α/θμια δηλαδή δεν έχω καμία 2η ανάθεση! Στη συζήτηση που κάνετε για την μετάταξη είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι ανεξάρτητη διαδικασία. Άλλο μετάταξη άλλο αναγνώριση 2η ειδικότητας και ναι αν πάρεις μετάταξη πρέπει να αναγνωρίσης την 1η ως δεύτερη!

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Απάντηση #388 στις: Απρίλιος 30, 2023, 09:07:28 πμ »

Καλό είναι αν δεν γνωρίζετε να μα γράφετε νομίζω γιατί μπορεί να αγχώνουμε κάποιους... (με καλή διάθεση πάντα!)


αν διάβαζες ΚΑΛΥΤΕΡΑ θα έβλεπες ότι αυτό ΤΟ (ενικός αριθμός και μάλιστα σε μήνυμα με παράθεση ΟΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ το συγκεκριμένο) προπτυχιακό ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ δεν διορίζει κανεναν.

άρα δεν μας λες κάτι άλλο. τα ανήλικα που πιθανόν να αγχωθούν ας βελτιώσουν την κατανόηση κειμένου. αναφέρθηκε πουθενά ΤΑ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΑ ΟΛΑ  ή η περίπτωση ;;;; (φαίνεται ο ενικός και στη παράθεσή σου)

Αποσυνδεδεμένος wizard_scr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Απάντηση #389 στις: Απρίλιος 30, 2023, 09:24:15 πμ »
Συγνώμη δεν το κατάλαβα...

αν διάβαζες ΚΑΛΥΤΕΡΑ θα έβλεπες ότι αυτό ΤΟ (ενικός αριθμός και μάλιστα σε μήνυμα με παράθεση ΟΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ το συγκεκριμένο) προπτυχιακό ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ δεν διορίζει κανεναν.

άρα δεν μας λες κάτι άλλο. τα ανήλικα που πιθανόν να αγχωθούν ας βελτιώσουν την κατανόηση κειμένου. αναφέρθηκε πουθενά ΤΑ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΑ ΟΛΑ  ή η περίπτωση ;;;; (φαίνεται ο ενικός και στη παράθεσή σου)

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Απάντηση #390 στις: Απρίλιος 30, 2023, 09:33:36 πμ »
Συγνώμη δεν το κατάλαβα...

δεν υπάρχει θέμα
*απλώς τραβάμε τη συζήτηση για ένα θέμα εμβόλιμο σοβαρό (για το εν λόγω προπτυχιακό και το αδελφό του , που εμπλέκουν δύο μάλιστα κλάδους -γι΄αυτό έγραψα σε κανέναν, που ίσως παρανοήθηκε και γενικεύτηκε . μπάχαλο του υπαιθ κλασικά)

πάντως ο νικολοπ θα βρει την άκρη , ας δει και το έγγραφο του 2020 που αναφέρεται παραπάνω,  και σε καλή μεριά ολα

Αποσυνδεδεμένος ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ ΠΕ83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη από κλάδο σε κλάδο (Δευτεροβάθμιας)
« Απάντηση #391 στις: Μάιος 10, 2023, 06:06:17 μμ »
Αυτή τη στιγμή η διαδικασία των μετατάξεων έχει παγώσει λόγω μη εξαίρεσης Υπηρεσιακών Μεταβολών του ΥΠΑΙΘ.
Οι διορισμοί τρέχουν κανονικά.
Άρα πρώτα θα γίνουν οι διορισμοί και μόλις ορκιστεί νέος Υπουργός Παιδείας και  οι μετατάξεις (με επιφύλαξη πάντα).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159417
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 173
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 148
Σύνολο: 158

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.