*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες αναπλήρωσης  (Αναγνώστηκε 4943 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cinderella

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πιθανότητες αναπλήρωσης
« στις: Φεβρουάριος 06, 2008, 04:25:08 μμ »
 :) Καλησπερα σε όλους! Είμαι νέα στο forum, αλλα σας παρακολουθώ αρκετό καιρό!!Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει...απτην αρχή της σχολικής χρονιάς έχω σειρά στον πίνακα αναπληρωτών περίπου 2000(τώρα υπολογίζω είμαι γύρω στο 600)..έχω πιθανότητες για αναπληρώτρια τη νέα σχολική χρονιά, 2008-9? Ευχαριστώ εκ των προτέρων! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2014, 02:55:29 μμ από cinderella »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:38:44 »

Αποσυνδεδεμένος leta

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα έρθουν καλύτερες μέρες πε 60
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 10, 2008, 02:58:14 μμ »
καλησπέρα σου!ειμαστε κόντα στη σειρα εγώ είμαι 1940 και μου λενε οτι του χρόνου θα με πάρουν αναπληρώτρια,αλλά επειδή και εγώ είμαι καινουργια δεν τα ξέρω καλά ας μας διαφωτίσει καποίος που τα γνωρίζει.εγω πιστευω πως θα είσαι

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 10, 2008, 03:04:59 μμ »
Η βάση της αναπλήρωσης έχει φτάσει κάπου κοντά στα 20 μόρια.Εγώ έφυγα Δεκέμβρη με 20,3.Εξαρτάται λοιπόν από το πόσα μόρια έχεις,πόσα θα μαζέψεις φέτος και φυσικά από το πόσους αναπληρωτές θα πάρει του χρόνου το ΥΠΕΠΘ..

Αποσυνδεδεμένος leta

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα έρθουν καλύτερες μέρες πε 60
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 10, 2008, 03:10:27 μμ »
θανο μιλάς σιγουρα για τον κλαδο πε60;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:38:44 »

Αποσυνδεδεμένος despina694

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να'χεις το νου σου στο παιδί... ΠΕ60
    • Προφίλ
    • Σουσάμι Άνοιξε
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 10, 2008, 03:27:48 μμ »
καλησπέρα σου!ειμαστε κόντα στη σειρα εγώ είμαι 1940 και μου λενε οτι του χρόνου θα με πάρουν αναπληρώτρια,αλλά επειδή και εγώ είμαι καινουργια δεν τα ξέρω καλά ας μας διαφωτίσει καποίος που τα γνωρίζει.εγω πιστευω πως θα είσαι
:) Καλησπερα σε όλους! Είμαι νέα στο forum, αλλα σας παρακολουθώ αρκετό καιρό!!Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει...απτην αρχή της σχολικής χρονιάς έχω σειρά στον πίνακα αναπληρωτών περίπου 1990(τώρα υπολογίζω είμαι γύρω στο 590)..έχω πιθανότητες για αναπληρώτρια τη νέα σχολική χρονιά, 2008-9? Ευχαριστώ εκ των προτέρων! ;)

Αν πάρουν τον ίδιο αριθμό ατόμων που πήραν και φέτος, λογικά θα σας πάρουν περίπου στην 3 φουρνιά. Γύρω στον Οκτώβρη- Νοέμβρη δηλαδή. Απλά υπολογίστε ότι πέρα απ'τα 590 άτομα που είναι πριν από εσάς, είναι και οι αναπληρωτές που δουλεύουν φέτος και θα ξανακάνουν τα χαρτιά τους. Μπορεί να πάει και λίγο πιο πίσω... :-\
Πάντως πριν τα Χριστούγεννα θα σας πάρουν σίγουρα!!! ;)
Δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος leta

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα έρθουν καλύτερες μέρες πε 60
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 10, 2008, 03:34:54 μμ »
Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ γιατί αυτό έχω απορία,αν με πάρουν του χρόνου το ξέρω ότι από ιουνιο όταν ξανακάνουμε τα χαρτια μας οι αναληρωτες που πήγαν φέτος θα είναι ξάνα μεσα στον ενιαίο γι αυτό δεν ξερω τι θα γίνει με μας.σε ευχαριστω πάντως

Αποσυνδεδεμένος despina694

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να'χεις το νου σου στο παιδί... ΠΕ60
    • Προφίλ
    • Σουσάμι Άνοιξε
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 10, 2008, 03:45:53 μμ »
Σκέψου κιόλας ότι ήδη έχουν πάρει περισσότερα άτομα από άλλες χρονιές οπότε γενικά θα πάρουν περισσότερο κόσμοκαι φέτος και του χρόνου.Είναι και το συνταξιοδοτικό στη μέση... Να'σαι σίγουρη ότι πριν τα Χριστούγεννε θα σε πάρουν. ;D
Εγώ είχα σειρά φέτος γύρω στο 500 και με πήραν στην πρώτη φουρνιά. ;)
Δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος cinderella

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 10, 2008, 05:34:01 μμ »
 :) Ευχαριστω παρα πολυ παιδια!!! Ειναι πολυ ενθαρρυντικα τα νεα λοιπον! Ευχομαι ολοι μας να εχουμε ενα λαμπρο και ελπιδοφορο μελλον γιατι ολοι προσπαθουμε γι'αυτο!

Αποσυνδεδεμένος tina_nt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 10, 2008, 06:05:31 μμ »
καλησπέρα σου!ειμαστε κόντα στη σειρα εγώ είμαι 1940 και μου λενε οτι του χρόνου θα με πάρουν αναπληρώτρια,αλλά επειδή και εγώ είμαι καινουργια δεν τα ξέρω καλά ας μας διαφωτίσει καποίος που τα γνωρίζει.εγω πιστευω πως θα είσαι
:) Καλησπερα σε όλους! Είμαι νέα στο forum, αλλα σας παρακολουθώ αρκετό καιρό!!Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει...απτην αρχή της σχολικής χρονιάς έχω σειρά στον πίνακα αναπληρωτών περίπου 1990(τώρα υπολογίζω είμαι γύρω στο 590)..έχω πιθανότητες για αναπληρώτρια τη νέα σχολική χρονιά, 2008-9? Ευχαριστώ εκ των προτέρων! ;)

Αν πάρουν τον ίδιο αριθμό ατόμων που πήραν και φέτος, λογικά θα σας πάρουν περίπου στην 3 φουρνιά. Γύρω στον Οκτώβρη- Νοέμβρη δηλαδή. Απλά υπολογίστε ότι πέρα απ'τα 590 άτομα που είναι πριν από εσάς, είναι και οι αναπληρωτές που δουλεύουν φέτος και θα ξανακάνουν τα χαρτιά τους. Μπορεί να πάει και λίγο πιο πίσω... :-\
Πάντως πριν τα Χριστούγεννα θα σας πάρουν σίγουρα!!! ;)




Despina τι είναι αυτά τα 590 άτομα στα οποία αναφέρεσαι?Από που προκύπτει αυτός ο αριθμός?ποοοί είναι αυτοί?

Αποσυνδεδεμένος despina694

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να'χεις το νου σου στο παιδί... ΠΕ60
    • Προφίλ
    • Σουσάμι Άνοιξε
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 10, 2008, 06:17:24 μμ »
Τα 590 άτομα τα είχε γράψει η cinderella*. Είναι τα άτομα του πίνακα που βρίσκονται πριν από εκείνη στη σειρά.

:) Καλησπερα σε όλους! Είμαι νέα στο forum, αλλα σας παρακολουθώ αρκετό καιρό!!Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει...απτην αρχή της σχολικής χρονιάς έχω σειρά στον πίνακα αναπληρωτών περίπου 1990(τώρα υπολογίζω είμαι γύρω στο 590)..έχω πιθανότητες για αναπληρώτρια τη νέα σχολική χρονιά, 2008-9? Ευχαριστώ εκ των προτέρων! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 10, 2008, 06:20:21 μμ από despina694 »
Δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος nickie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 11, 2008, 02:18:16 πμ »
Καλησπέρα σας...είμαι και εγώ καινούρια και θα ήθελα να σας ρωτήσω μέχρι ποια σειρά πιστεύετε ότι  πρέπει να είσαι στον πίνακα αναπληρωτών για να σε πάρουν αναπληρώτρια του χρόνου? Και επίσης πόσες θέσεις περίπου ανεβαίνουμε ( χωρίς να πάρουμε επιπλέον μόρια από αναπλήρωση )  ???

Ευχαριστώ   :)

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 11, 2008, 12:44:09 μμ »
Καλησπέρα σας...είμαι και εγώ καινούρια και θα ήθελα να σας ρωτήσω μέχρι ποια σειρά πιστεύετε ότι  πρέπει να είσαι στον πίνακα αναπληρωτών για να σε πάρουν αναπληρώτρια του χρόνου? Και επίσης πόσες θέσεις περίπου ανεβαίνουμε ( χωρίς να πάρουμε επιπλέον μόρια από αναπλήρωση )  ???

Ευχαριστώ   :)

Λίγο δύσκολο να σου απαντήσει κανείς με ακρίβεια. Κάθε χρόνο δεν παίρνουν τον ίδιο αριθμό αναπληρωτών. Μέχρι στιγμής, σκέψου ότι συνολικά μαζί με τους τρίτεκνους έχουν διοριστεί πάνω από 1500. Αυτό δεν σημαίνει ότι του χρόνου θα πάρουν οπωσδήποτε τον ίδιο αριθμό. Θέλω να ελπίζω όμως ότι τα πράγματα βαίνουν προς αύξηση πάντως και όχι προς μείωση.
Μ'αυτό το σκεπτικό εντελώς προσωπική μου άποψη είναι ότι του χρόνου θα διοριστούν αναπληρωτές σίγουρα πάλι οι 200 τρίτεκνοι και όσοι έχουν σειρά στον πίνακα μέχρι και 2000 περίπου (σύνολο 1400 αναπληρωτές). Από το νούμερο 2000 και πέρα, περνάμε από τη βεβαιότητα στην ελπίδα με αξιώσεις.

Τη δεύτερη ερώτησή σου δεν την κατάλαβα πολύ. Δεν μπορείς να ανεβείς στον πίνακα, αν δεν πάρεις μόρια από αναπλήρωση. Του χρόνου απλώς θα αφαιρεθούν 800 άτομα που θα διοριστούν μόνιμοι.
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος nickie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 11, 2008, 01:05:11 μμ »
Σ'ευχαριστώ πολύ apri που μου είπες τη γνώμη σου.Σίγουρα δεν μπορείς να ξέρεις πόσα άτομα θα πάρουν του χρόνου,απλά είχα μπερδευτεί με τόσους αριθμούς και δεν ήξερα τι να σκεφτώ.
Τhanks ξανά :D

Αποσυνδεδεμένος anni_e

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες αναπλήρωσης
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 13, 2008, 09:43:41 πμ »
Καλημέρα και απο μένα.
Διάβασα τη συζήτηση και ιδιαίτερα αυτά που είπε η apri, τα οποία ήταν πάρα πολύ διαφωτιστικά. Δηλαδή κι εγώ που είμαι στο 220 σύμφωνα με όσους έχουν καλέσει ως τώρα, θα με καλέσουν αναπληρώτρια τη νέα σχολική χρονιά από τους πρώτους?
Γνωρίζει μήπως κάποιος να μας πει μέχρι ποιο μήνα καλούν αναπληρωτές?
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159739
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 375
Σύνολο: 382

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.