*

Αποστολέας Θέμα: Οι ΟΑEΔιτες τα κατάφεραν !!! Οι αναπληρωτές χάνουν τον διορισμό τους.  (Αναγνώστηκε 48336 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Νομίζω ότι αυτός ο εμπρηστικός και μισαλλόδοξος τίτλος του τόπικ πρέπει να αλλάξει. Δεν είμαι ΟΑΕΔίτης (κάπως ρατσιστικό ακούγεται) ,αλλά όλη αυτή η υστερία εναντίον τους δε μου αρέσει καθόλου. Εξάλλου, είναι υποκριτικό να αντιδρούμε έτσι ,όταν ξέρουμε ότι κι εμεις θα κάναμε ό,τι περνάει από το χέρι μας ,για να διασφαλίσουμε τα δικαιώματά μας ,δίκαια ή λιγότερο δίκαια. Δε φταίνε λοιπόν οι...ΟΑΕΔίτες ,αλλά το σύστημα. Όπως ακριβώς ,δε φταίνε οι μετανάστες που βρίσκονται εδώ ,αλλά αυτοί που τους αναγκάζουν να έρθουν και τους επιτρέπουν να παραμείνουν παράνομα.

Από τις λίγες λογικές φωνές εδώ μέσα.........
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Εγώ δεν είμαι ούτε "ΟΑΕΔΙΤΙΣΣΑ", ούτε πολύτεκνη..... ;)
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καθόλου μισαλλόδοξος και καθόλου εμπρηστικός ο τίτλος του topic. Περιγράφει μια αλήθεια όσο και αν αυτή δεν αρέσει σε κάποιους. Μπορεί κάποιοι εδώ μέσα να θέλουν να το παίξουν αλτρουιστές, όχι όμως στην πλάτη συναδέλφων που έχουν ιδρώσει για να φτάσουν εκεί που φτάσανε, δηλαδή να είναι στα πρόθυρα του διορισμού. Συμφωνώ ότι το σύστημα διορισμών μπάζει, αλλά με αυτό πορεύτηκαν και προγραμμάτισαν τη ζωή τους εκατοντάδες συνάδελφοι και οι οικογένειες τους. Το ερώτημα είναι απλό και το έθεσε παραπάνω και ο tsiartas. : Όλοι εσεις που τους υπερασπίζεστε , και για να το πώ πιο ορθά τους δικαιολογείτε οτι απλά εκμεταλλεύονται τις αδυναμίες του συστήματος , θα παίρνατε την ίδια θέση αν εξαιτίας του δικού τους διορισμού χάνονταν ο δικός σας; Ελπίζω το ερώτημα να μην μείνει ρητορικό.

Αποσυνδεδεμένος chemi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ(ΝΑ ΘΥΜΙΣΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ 1998 ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΑΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΕΤΗΡΙΔΑ η ΟΠΟΙΑ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΘΑΡΑ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥΣ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΕ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΤΟ ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
πρεπει κατι να γινει με αυτο το θεμα.δεν ειναι δυνατον οι οαεδιτες,ιδιωτικοι,πολυτεκνοι,τριτεκνοι κτλ να διεκδικουν μονο αυτοι και να πετυχαινουν στις διεκδικησεις τους και ο μεγαλος ογκος των αδιοριστων,που μεταφραζεται σε χιλιαδες ψηφους,να βλεπει ολους αυτους να διοριζονται.θεωρω οτι εφοσον,ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα και κακιστα,δεν βλεπουμε διορισμους μονο απο ασεπ,100% απο ασεπ(ποσοι θα ειχαμε διοριστει ετσι!απο δυο φορες ως τωρα ο καθενας)πρεπει να διεκδικηθει το 18μηνο πλεον.

Αποσυνδεδεμένος chemi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ "ΤΥΧΕΡΟΥΣ" (ΟΑΕΔΙΤΕΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ,ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΥΣ κ.τ.λ..) ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΤΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ(ΜΑΘΗΤΕΣ, ΓΟΝΕΙΣ,ΕΡΓΟΔΟΣΙΑ....)ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ Η ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΜΕΤΡΑΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ,ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Νομίζω ότι αυτός ο εμπρηστικός και μισαλλόδοξος τίτλος του τόπικ πρέπει να αλλάξει. Δεν είμαι ΟΑΕΔίτης (κάπως ρατσιστικό ακούγεται) ,αλλά όλη αυτή η υστερία εναντίον τους δε μου αρέσει καθόλου. Εξάλλου, είναι υποκριτικό να αντιδρούμε έτσι ,όταν ξέρουμε ότι κι εμεις θα κάναμε ό,τι περνάει από το χέρι μας ,για να διασφαλίσουμε τα δικαιώματά μας ,δίκαια ή λιγότερο δίκαια. Δε φταίνε λοιπόν οι...ΟΑΕΔίτες ,αλλά το σύστημα. Όπως ακριβώς ,δε φταίνε οι μετανάστες που βρίσκονται εδώ ,αλλά αυτοί που τους αναγκάζουν να έρθουν και τους επιτρέπουν να παραμείνουν παράνομα.
Συμφωνούμε.Και εμείς τα δικαιώματά μας διεκδικούμε τα οποία είναι κατοχυρωμένα στους πίνακες.
Υποκριτικό είναι να το παίζεις ενεργός και συνειδητός πολίτης και ουσιαστικά να φοβάσαι και τον ίσκιο σου ή το ενδιαφέρον σου να εξαντλείται σε λόγια μέσα από μια οθόνη.

 
Νομίζω ότι αυτός ο εμπρηστικός και μισαλλόδοξος τίτλος του τόπικ πρέπει να αλλάξει. Δεν είμαι ΟΑΕΔίτης (κάπως ρατσιστικό ακούγεται) ,αλλά όλη αυτή η υστερία εναντίον τους δε μου αρέσει καθόλου. Εξάλλου, είναι υποκριτικό να αντιδρούμε έτσι ,όταν ξέρουμε ότι κι εμεις θα κάναμε ό,τι περνάει από το χέρι μας ,για να διασφαλίσουμε τα δικαιώματά μας ,δίκαια ή λιγότερο δίκαια. Δε φταίνε λοιπόν οι...ΟΑΕΔίτες ,αλλά το σύστημα. Όπως ακριβώς ,δε φταίνε οι μετανάστες που βρίσκονται εδώ ,αλλά αυτοί που τους αναγκάζουν να έρθουν και τους επιτρέπουν να παραμείνουν παράνομα.

επιτελους!!! γιατι μεχρι τωρα νομιζα οτι τα ελεγα μονο εγω. βλεπουμε το δεντρο και χανουμε το...δασος!


Ενώ ο ίδιος στις 28 Απριλίου,02:10:23 :
¨εχεις απολυτο δικαιο οταν μιλας για ΑΜΕΣΗ κινητοποιηση. Θεωρω οτι η νομικη οδος ειναι η πιο λογικη λυση και η πλεον αποτελεσματικη. ειναι καραγκιοζηδες οι ανθρωποι.¨
Η αβάσταχτη ελαφρότητα του είναι...

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Για το Μάρκο λες?
Έχει πάθει μία σύγχυση τελευταία και άλλα λέει τη μια,άλλα την άλλη.
Από το ΑΣΕΠ θα είναι.... ;D ;D ;D ;D


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Πράγματι δεν φταίνε αυτοί που μπαίνουν από το παράθυρο.
Φταίνε αυτοί ( οι πολιτικοί ) που δημιουργούν τα παράθυρα.
Αλλά αυτός που χάνει τη θέση από τον παραθυράκια τι πρέπει να κάνει ?
Θα πρέπει να χαρεί ?  Η θα πρέπει να φωνάξει ? 
Όσοι προτιμούν το δεύτερο ας ψηφίσουν στο
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=10822.255
ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΡΕΕΕ !

Νομίζω ότι αυτός ο εμπρηστικός και μισαλλόδοξος τίτλος του τόπικ πρέπει να αλλάξει. Δεν είμαι ΟΑΕΔίτης (κάπως ρατσιστικό ακούγεται) ,αλλά όλη αυτή η υστερία εναντίον τους δε μου αρέσει καθόλου. Εξάλλου, είναι υποκριτικό να αντιδρούμε έτσι ,όταν ξέρουμε ότι κι εμεις θα κάναμε ό,τι περνάει από το χέρι μας ,για να διασφαλίσουμε τα δικαιώματά μας ,δίκαια ή λιγότερο δίκαια. Δε φταίνε λοιπόν οι...ΟΑΕΔίτες ,αλλά το σύστημα. Όπως ακριβώς ,δε φταίνε οι μετανάστες που βρίσκονται εδώ ,αλλά αυτοί που τους αναγκάζουν να έρθουν και τους επιτρέπουν να παραμείνουν παράνομα.

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Κλείστε τα παράθυρα γιατί κρυώνουμε ρεεε!!! να , κρυώνουμε τόσο πολύ σα να είμαστε στο τοπίο της φωτογραφίας που έχεις knkn ;D
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Για σταθείτε ρε παιδιά...Αν αυτό δεν είναι υποκρισία,τότε τί είναι;
Ποιός τους ψηφίζει αυτούς τους πολιτικούς και φτάνουν το 70% δύο αποδεδειγμένα ανίκανα κόμματα;
Εδώ δεν έβγαλαν ανακοίνωση οι ΟΑΕΔίτες,¨σας ευχαριστούμε πολύ κύριε υπουργέ ¨κτλ.κτλ.;Έχουμε τους πολιτικούς που αξίζουν στην πλειοψηφία αυτού του λαού.
Το παραμύθι με το σύστημα που φταίει για όλα είναι για μικρά παιδιά.Τουλάχιστον δεν επιτρέπεται σε ανθρώπους που μπαίνουν σε τάξη.
Δηλαδή αν μας ρωτήσουν οι μαθητές μας,¨γιατί κύριε να διαβάσω,αφού τα πάντα είναι βύσμα¨(που με έχουν ρωτήσει),τί θα τους πούμε;
¨Ναι,έτσι είναι παιδιά,γι'αυτό κάντε ό,τι μπορείτε για να ¨τρυπώσετε¨κάπου¨;
Τότε δυστυχώς απαξιώνεται η εκπ/ση και γινόμαστε απλοί δημόσιοι υπάλληλοι και καλά κάνουν και μας φέρονται σαν ζώα...

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Ποιός τους ψηφίζει αυτούς τους πολιτικούς και φτάνουν το 70% δύο αποδεδειγμένα ανίκανα κόμματα;

Έχω και εγώ ένα ερώτημα να κάνω..
Ποιος αδιόριστος χωρίς μέσον δεν δίνει το παρόν στην παρακάτω ψηφοφορία και γατί ?
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=10822.285

Δεν καταλαβαίνουν ότι οι παραθυράκηδες τους τρώνε τις θέσεις ?
Δεν καταλαβαίνουν ότι αν όλες οι θέσεις διορισμού ήταν μέσω ΑΣΕΠ θα είχαν μεγαλύτερες πιθανότητες διορισμού ?
Απλή λογική ...  απλούστατη....  
Ψηφίστε υπέρ της αξιοκρατίας στο
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=10822.285
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2009, 06:32:21 μμ από knkn »

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Το θέμα κλειδώνεται.
Θα το καθαρίσουμε από τα μηνύματα που παραβαίνουν τους όρους χρήσης και  θα το ανοίξουμε πάλι.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2009, 08:42:20 μμ από Lenazagor »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 578
Σύνολο: 591

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.