*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 388611 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #644 στις: Ιούλιος 19, 2008, 10:56:38 πμ »
Το θέμα το έχουμε συζητήσει και παραπάνω. Το Πιστ.Υγείας είναι ένα και ισχύει παντού. Πήγαινε πρώτα στην Αβθμια Υγειονομική Επιτροπή της περιοχής σου να ρωτήσεις για τις εξετάσεις που απαιτούνται, και μετά σε κάποιο νοσοκομείο να τις κάνεις.
Εμένα μου ζήτησαν:
1. Ακτινογραφία θώρακα με φωτογραφία και γνωμάτευση παθολόγου
2. Βεβαίωση παθολόγου
3. Βεβαίωση ψυχιάτρου
4. Βεβαίωση θεράποντος ιατρού (μόνο αν υπάρχει ειδικό χρόνιο πρόβλημα)
5. Μία φωτογραφία
Στο νοσοκομείο να τους πεις ότι το θέλεις για διορισμό. Εμένα μου είπαν πως πληρώνεις μόνο την ακτινογραφία (5 ευρώ).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:00:03 »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #645 στις: Ιούλιος 19, 2008, 11:24:28 πμ »
Αιτήσεις για μόνιμο διορισμό: Κρίσιμη η εβδομάδα που έρχεται
 

Σύμφωνα με ενημέρωση που έγινε στην alfavita.gr από την αρμόδια υπηρεσία Γενικής Διεύθυνσης Προσωπικού του ΥΠΕΠΘ ολοκληρώνονται οι διεργασίες για την ανακοίνωση μέσα στην εβδομάδα των κενών θέσεων στα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Την εβδομάδα επίσης αυτή αναμένεται η ανακοίνωση-κάλεσμα του ΥΠΕΠΘ για τις αιτήσεις όλων των κατηγοριών των εκπαιδευτικών για μόνιμο διορισμό.
Παρακάτω δημοσιεύουμε για διευκόλυνση και καλύτερη προετοιμασία των ενδιαφερομένων ορισμένα σημαντικά στοιχεία από την περσινή αντίστοιχη εγκύκλιο για μόνιμο διορισμό.

 

 

Απαιτούμενα δικαιολογητικά για διορισμό με βάση τη περυσινή εγκύκλιο

 http://alfavita.gr/anakoinoseis/ank8719d.php


(ΠΗΓΗ: Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Σερρών)


 

 



« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2008, 11:31:32 πμ από knkn »

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #646 στις: Ιούλιος 19, 2008, 12:14:19 μμ »
Πέρυσι οι φιλόλογοι του ασεπ ήξεραν ποιες περιοχές είχαν μείνει. Επειδή είχαν αργήσει τα αποτελέσματα βγήκε η ποροκήρυξη για τους 40% με τις περιοχές και στη συνέχεια, αφού βγήκαν τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ βγήκε άλλη εγκύκλιος για μας )μαζί νομίζω με νηπιαγωγούς, γερμανικούς και καλλιτεχνικούς που είχαμε αργήσει με τις εναπομείνασες περιοχές )που ήταν πολύ' πολύ λίγες.

Αποσυνδεδεμένος BIBH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #647 στις: Ιούλιος 19, 2008, 01:06:46 μμ »
Πέρυσι οι φιλόλογοι του ασεπ ήξεραν ποιες περιοχές είχαν μείνει. Επειδή είχαν αργήσει τα αποτελέσματα βγήκε η ποροκήρυξη για τους 40% με τις περιοχές και στη συνέχεια, αφού βγήκαν τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ βγήκε άλλη εγκύκλιος για μας )μαζί νομίζω με νηπιαγωγούς, γερμανικούς και καλλιτεχνικούς που είχαμε αργήσει με τις εναπομείνασες περιοχές )που ήταν πολύ' πολύ λίγες.

καλύτερα ήταν πέρσι. Φέτος προφανως θα διαλέξουμε στα τυφλά οι Ασεπίτες.
All in all it's just another brick in the wall...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:00:03 »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #648 στις: Ιούλιος 19, 2008, 01:55:10 μμ »
εγω παλι νομιζω οτι ειναι καλυτερα να δηλωσουμε ολοι μαζι..
(οπως και να εχει οι ασεπιτες είμαστε πισω απ τους αλλους..)

Αποσυνδεδεμένος BIBH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #649 στις: Ιούλιος 19, 2008, 02:38:06 μμ »
μα έτσι δεν θα ξέρουμε τι παραγματικά περισσεύει για μας ώστε να κάνουμε μια αίτηση σωστά κ υπολογισμένα, όσο είναι δυνατόν αυτό. ???
All in all it's just another brick in the wall...

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #650 στις: Ιούλιος 20, 2008, 10:27:15 μμ »
σαφως και ειναι χειροτερα ετσι,διοτι θα σπαταλησουμε κενες θεσεις απο τις 30 επιλογες μας χωρις να υπαρχει λογος-αν και δε νομιζω οτι ενας ασεπιτης θα παει για παραδειγμα να δηλωσει Α,Β, Θεσσαλονικης ας πουμε!!ειναι καθαρη ''αυτοκτονια''!πως σας φαινεται που επιτελους μετα απο τοσους μηνες μπαινουμε,σε 2 ωρες,στην εβδομαδα των αιτησεων μας?
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #651 στις: Ιούλιος 21, 2008, 12:50:48 πμ »
κατά την προσωπική μου γνώμη ο καθένας πρέπει να βάλει τις περιοχές που πραγματικά τον ενδιαφέρουν. κανείς δεν ξέρει τι δηλώνει ο μπροστινός του ,από που κατάγεται και τι προτιμήσεις έχει.μην την πατήσετε όπως στις πανελλαδικές που οι μαθητές δηλώνουν με κρίτηριο το που πιστεύουν οι ίδιοι ότι περνάνε.
το σύστημα για τους ασεπίτες είναι λίγο πολύπλοκο.καλό θα ήταν να κοιτάζατε τους προηγούμενους διορισμούς.θα βλέπατε ότι ασεπίτες διορίσθηκαν σε καλές περιοχές στην ηπειρωτική ελλάδα.
επιπλέον  αρκετοί αναπληρωτές διορίσθηκαν σε νησιά ,μακριά από μεγάλα κέντρα διότι πολύ απλά απο εκεί κατάγονται.
monimos να σε ενημερώσω για κάτι που πιθανον να μην ξέρεις.πάντα μα πάντα τα μεγάλα κέντρα καλύπτονται κυρίως από μεταθέσεις και αποσπάσεις.είναι σύστημα του υπουργείου να λειτουργεί κυκλικά.κάνεις το αγροτικό σου και μετά πας μεγάλη πόλη.
αυτή η γραμμή έχει περάσει χρόνια τώρα.

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #652 στις: Ιούλιος 21, 2008, 01:47:57 πμ »
geochem ως συναφεια-συνεπεια των λεγομενων σου εχω δηλωσει εδω και αρκετο καιρο και πολλεσ φορες οτι πιστευω ακραδαντα πως μια ομαδα ασεπιτων θα παει ΠΡΑΓΜΑΤΙ στην πρωτη ή δευτερη περιοχη προτιμησης τους αλλα αυτη η ομαδα δεν προκειται να περιλαμβανει ατομα περαν των πρωτων 5,το πολυ πρωτων 10 ασεπιτων οπως φετος αυτοι εμφανιζονται στον πινακα των ασεπιτων-ολοι οι υπολοιποι ειναι γραφτο να κατηφορησουν ή να ανηφορησουν για Εβρο ή νησια.
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #653 στις: Ιούλιος 21, 2008, 02:42:34 πμ »
νομίζω πως αν είσαι σε καλή σειρά στον ασεπ είσαι σε θέση να πιάσεις Β και Γ περιοχές κοντά στο νομό θεσσαλονίκης.

Αποσυνδεδεμένος elgi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #654 στις: Ιούλιος 21, 2008, 07:42:48 πμ »
καλημερα σε όλους!!!!!!!!!!εχει ακουστεί κάτι νεότερο για τις αιτήσεις μας?Δεν αρχίζουμε από σήμερα ε?ευχαριστω πολύ!!!!

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #655 στις: Ιούλιος 21, 2008, 08:38:03 πμ »
ολοι οι υπολοιποι ειναι γραφτο να κατηφορησουν ή να ανηφορησουν για Εβρο ή νησια.
Αν κοιτάξεις τους διορισμούς των τελευταίων 4 ετών, θα δεις πως αυτό δεν ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος alexand

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #656 στις: Ιούλιος 21, 2008, 09:14:51 πμ »
Δεν ξέρω τι συνέβη την προηγούμενη χρονιά. Πριν δύο χρονιές όμως συνειδητοποίησα ότι πρέπει να τα βάζεις με τη σειρά που θέλεις σε όποια θέση και αν είσαι. Τουλάχιστον για το πε02 και το πε04. Αντε στα στα 3 τελευταία βάλε και ένα δυσπρόσιτο και δύο είτε Θράκη είτε νησιά για να μην υπαρχει κίνδυνος να πας οπουδήποτε. Άλλωστε πάντα υπάρχει και η σιγουριά του αποδέχομαι σε όλα. Μην ξεχνάτε ότι δεν κατάγονται όλοι από το ίδιο μέρος. Υπάρχουν πολλοί από Αθήνα ή νησιά που θέλουν κάτω και πολλοί από Βόρεια Ελλάδα που θέλουν πάνω. Όπως υπάρχουν και άτομα χωρίς υποχρεώσεις που θέλουν νησιά. Ποτέ δεν ξέρεις τι θα γίνει. Αν πια έχει τόσα κενά σε μία περιοχή θεωρητικά καλά για όλους, πάει να πει ότι θα πάρουν πολλούς. Μη διστάσεις να βάλεις και το πιο παλαβό που νομίζεις. Ήμουν στη μέση όσων διορίζονταν, σχετικά καλά, έπιασα την 6η επιλογή μου, αλλά γνωρίζω  ότι και προς το τέλος να ήμουν πάλι είχα πιθανότητες να πιάσω επιλογή μέσα στις δέκα πρώτες, γιατί απλά ήθελα περιοχή που η φουρνιά τότε δεν ήθελε. Δε λέω ότι κάποιος στο τέλος θα πιάσει ας πούμε για Βόρεια Ελλάδα Θεσσαλονίκη ή κιλκίς για παράδειγμα. Αλλά ίσως πιάσει Φλώρινα, Κομοτηνή..Καλή επιτυχία να έχετε.
Mπορούν να μου πάρουν τα λεφτά μου, την οικογένεια μου, την δουλειά μου, την υγεία μου, το σπίτι μου. Την ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ μου όμως ΔΕΝ μπορούν να μου την πάρουν μόνο εγώ μπορώ να την ξεπουλήσω και ΔΕΝ θα το κάνω!

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #657 στις: Ιούλιος 21, 2008, 09:22:22 πμ »
Δεδομενης αυτης της επιπλεον δυσκολίας κάποιοι θα εκμεταλευτουν λάθη άλλων και θα πάρουν καλύτερη τοποθέτηση.. Αλλά τι λέμε τώρα? Λες και είναι στο χέρι μας το πως θα γινει η διαδικασία? Το καλό του να δηλωσουμε όλοι μαζι είναι ότι θα μάθουμε λίγι πιο γρήγορα.. Το πότε ξεκινάμε να δηλώνουμε είναι το ερώτημα.. Πότε? Πότε αγαπητοί συνάδελφοι αποσπασμένοι στο ΥΠΕΠΘ?


σαφως και ειναι χειροτερα ετσι,διοτι θα σπαταλησουμε κενες θεσεις απο τις 30 επιλογες μας χωρις να υπαρχει λογος-αν και δε νομιζω οτι ενας ασεπιτης θα παει για παραδειγμα να δηλωσει Α,Β, Θεσσαλονικης ας πουμε!!ειναι καθαρη ''αυτοκτονια''!πως σας φαινεται που επιτελους μετα απο τοσους μηνες μπαινουμε,σε 2 ωρες,στην εβδομαδα των αιτησεων μας?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 467
Σύνολο: 468

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.