*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 388593 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1064 στις: Ιούλιος 25, 2008, 10:15:01 μμ »
ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ : Αν απομείνουν κενές θέσεις , αυτές θα καλυφθούν από ισάριθμους εκπαιδευτικούς που έλαβαν τη βαθμολογική βάση στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ και με τη σειρά κατάταξής τους και, ελλείψει υποψηφίων της περίπτωσης αυτής, θα καλυφθούν από υποψηφίους του ενιαίου πίνακα αναπληρωτών.  Στην περίπτωση αυτή, οι ενδιαφερόμενοι θα κληθούν να υποβάλουν αίτηση διορισμού με νέα εγκύκλιο.

OK, είναι απολύτως λογικό. Ευχαριστώ για την απάντηση, θα χρυσώσω το χάπι με την καλή τοποθέτηση διορισμού του χρόνου!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:34:06 »

Αποσυνδεδεμένος amalli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1065 στις: Ιούλιος 25, 2008, 10:16:22 μμ »
"ΠΕ60-Νηπιαγωγών οι θέσεις του ποσοστού 40%  ανερχονται σε 319. "  Αυτό γράφει η εγκύκλιος για το 40% για τους 24 μηνίτες δεν γνωρίζω... :(
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1066 στις: Ιούλιος 25, 2008, 10:20:33 μμ »
Καλησπερα σε ολους κ ευχομαι καλη τοποθετηση κ σταδιοδρομια!2 ερωτησεις:Α)Τις περιοχες τις δηλωνουμε οπως θελουμε?Δηλαδη πρεπει να βαλω απο ενα νομο α,β,γ κλπ ή μπορω να βαλω πχ δ κορινθιας, γ λακωνιας κ μετα παλι κορινθια?Γινεται αυτο, υπαρχει καποιος κινδυνος?

Τις δηλώνεις με όποια σειρά θέλεις. Π.χ. πρώτα Α Κορινθίας, μετά Α Βοιωτίας, μετά Γ Κορινθίας... δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος.

Παράθεση
Αν θελω λοιπον Δ κορινθιας γενικα αλλα κ το δυσπροσιτο της Δ πρεπει να το δηλωσω ξεχωριστα αλλα κ παλι με τον ιδιο κωδικο?
                             

Ακριβώς  :) Κωδικούς μάλλον δε χρειάζεται να βάλεις. Τους βάζει το πρόγραμμα. Έτσι κι αλλιώς δεν κρατάνε τη χειρόγραφη αίτηση, αλλά μόνο την εκτυπωμένη (θα σου δώσουν αντίγραφο).

Αποσυνδεδεμένος elgi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1067 στις: Ιούλιος 25, 2008, 10:23:50 μμ »
καλησπέρα και από μενα!ηθελα να ρωτησω και εγω κατι.είμαι ΠΕ 60 διοριστεα με την δεύτερη φουρνια του ΑΣΕΠ. θέλω να ρωτησω υπαρχει περίπτωση αν δεν δηλώσουμε δύο-τρία δυσπροσιτα νηπιαγωγεία να χάσουμε τον διορισμό?ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων και καλη τοποθέτηση σε όλους! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:34:06 »

Αποσυνδεδεμένος tektos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0401
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1068 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:05:47 μμ »
Κάτι ακούστηκε ότι οι περιοχές θα αλλάξουν και θα προστεθούν και άλλες, άκουσε κανείς κάτι τέτοιο ;

Αποσυνδεδεμένος annpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have a nice day! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1069 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:09:28 μμ »
Για όλες τις ειδικότητες ή για κάποιες συγκεκριμένες?
Κάθε εμπόδιο για καλό...

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1070 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:11:16 μμ »
Κάτι ακούστηκε ότι οι περιοχές θα αλλάξουν και θα προστεθούν και άλλες, άκουσε κανείς κάτι τέτοιο ;

Δεν άκουσα κάτι, αλλά το θεωρώ πιθανό (το έγραψα και παραπάνω), γιατί έχουν παραλειφθεί κάποιες περιοχές που δίνονται πάντα (π.χ. Δ Δωδεκανήσου, Γ, Δ Χίου) και έχουν δοθεί μόνο δυσπρόσιτα. Είχε γίνει και πέρσι αυτό, αρχικά δεν υπήρχαν αυτές οι περιοχές και προστέθηκαν μετά.

Βλέπω επίσης ότι για τους ΠΕ11 π.χ. έχουν δοθεί μόνο 20 περιοχές και λίγα δυσπρόσιτα. Πού θα "χωρέσουν" εκεί όλοι οι διοριζόμενοι από τους διάφορους πίνακες...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2008, 11:13:55 μμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος filologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1071 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:22:58 μμ »
Σε ευχαριστω πολυ ioanna ,ησουν ιδιαιτερα κατατοπιστικη!

Αποσυνδεδεμένος grigoris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1072 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:32:30 μμ »
Παιδιά δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι παίζει με το δυσπρόσιτο.Αν κάποιος δεν δηλώσει  δυσπροσιτο και τον πάρουν πχ Δ Αρκαδίας (που έχει σχολεία με πάνω από 9 μόρια) και τελικά τοποθετηθεί σε κάποιο δυπσπόσιτο είναι υποχρεωμένος να κάτσει 2 χρόνια?
Η μόνο όταν δηλώσει δυσπρόσιτο και τον πάρουν έχει αυτή την υποχρέωση?

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1073 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:34:02 μμ »
Κάτι ακούστηκε ότι οι περιοχές θα αλλάξουν και θα προστεθούν και άλλες, άκουσε κανείς κάτι τέτοιο ;

Δεν άκουσα κάτι, αλλά το θεωρώ πιθανό (το έγραψα και παραπάνω), γιατί έχουν παραλειφθεί κάποιες περιοχές που δίνονται πάντα (π.χ. Δ Δωδεκανήσου, Γ, Δ Χίου) και έχουν δοθεί μόνο δυσπρόσιτα. Είχε γίνει και πέρσι αυτό, αρχικά δεν υπήρχαν αυτές οι περιοχές και προστέθηκαν μετά.

Βλέπω επίσης ότι για τους ΠΕ11 π.χ. έχουν δοθεί μόνο 20 περιοχές και λίγα δυσπρόσιτα. Πού θα "χωρέσουν" εκεί όλοι οι διοριζόμενοι από τους διάφορους πίνακες...

Οι ΠΕ11 απλά δεν χωράνε σε τόσες λίγες περιοχές. Αν δεν δοθούν παραπάνω, τότε θα είναι όλοι υπεράριθμοι.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος boson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1074 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:35:10 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω δυο πραγματάκια σχετικά με τη συμπλήρωση της αίτησης, καθώς πρώτη φορά θα τη συμπληρώσω. Βρίσκομαι περίπου 25 θέσεις κάτω από τον αριθμό των θέσεων που εξήγγειλε το υπουργείο πως θα διορίσει από τον ενιαίο πίνακα. Πώς ακριβώς πρέπει να συμπληρώσω τις περιοχές για να έχω κάποια πιθανότητα; Δεν έχω πρόβλημα να δηλώσω και όλα τα δυσπρόσιτα πρώτα και ύστερα να επιλέξω τα κουτάκια αποδοχής και σε όλα τα υπόλοιπα. Αν π.χ κάποιος με περισσότερα μόρια από μένα έχει ένα δυσπρόσιτο χαμηλά στη λίστα του και εγώ πρώτο, το υπουργείο ποιον επιλέγει; Όποια συμβουλή καλοδεχούμενη!!!  Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1075 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:35:35 μμ »
Παιδιά δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι παίζει με το δυσπρόσιτο.Αν κάποιος δεν δηλώσει  δυσπροσιτο και τον πάρουν πχ Δ Αρκαδίας (που έχει σχολεία με πάνω από 9 μόρια) και τελικά τοποθετηθεί σε κάποιο δυπσπόσιτο είναι υποχρεωμένος να κάτσει 2 χρόνια?
Η μόνο όταν δηλώσει δυσπρόσιτο και τον πάρουν έχει αυτή την υποχρέωση?

Μόνο όταν δηλώσεις και σε πάρουν είσαι υποχρεωμένος να μείνεις για δύο χρόνια.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1076 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:37:04 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω δυο πραγματάκια σχετικά με τη συμπλήρωση της αίτησης, καθώς πρώτη φορά θα τη συμπληρώσω. Βρίσκομαι περίπου 25 θέσεις κάτω από τον αριθμό των θέσεων που εξήγγειλε το υπουργείο πως θα διορίσει από τον ενιαίο πίνακα. Πώς ακριβώς πρέπει να συμπληρώσω τις περιοχές για να έχω κάποια πιθανότητα; Δεν έχω πρόβλημα να δηλώσω και όλα τα δυσπρόσιτα πρώτα και ύστερα να επιλέξω τα κουτάκια αποδοχής και σε όλα τα υπόλοιπα. Αν π.χ κάποιος με περισσότερα μόρια από μένα έχει ένα δυσπρόσιτο χαμηλά στη λίστα του και εγώ πρώτο, το υπουργείο ποιον επιλέγει; Όποια συμβουλή καλοδεχούμενη!!!  Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!!!

Δηλώνεις τις περιφέρειες που επιθυμείς και μετά βάζεις ΝΑΙ σε όλα τα υπόλοιπα της Δ/θμιας. Αν επιθυμείς δυσπρόσιτο, τότε πρέπει να τα γράψεις όλα μέσα στην αίτηση.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1077 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:40:00 μμ »
Παιδιά δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι παίζει με το δυσπρόσιτο.Αν κάποιος δεν δηλώσει  δυσπροσιτο και τον πάρουν πχ Δ Αρκαδίας (που έχει σχολεία με πάνω από 9 μόρια) και τελικά τοποθετηθεί σε κάποιο δυπσπόσιτο είναι υποχρεωμένος να κάτσει 2 χρόνια?
Η μόνο όταν δηλώσει δυσπρόσιτο και τον πάρουν έχει αυτή την υποχρέωση?

Μόνο όταν δηλώσεις και σε πάρουν είσαι υποχρεωμένος να μείνεις για δύο χρόνια.

Σίγουρα ; Για διαβάστε κι εδώ : http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=2841.180

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 519
Σύνολο: 519

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.