*

Αποστολέας Θέμα: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου  (Αναγνώστηκε 591653 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1918 στις: Νοέμβριος 15, 2021, 05:36:30 μμ »
εγω εδωσα χθες.απογοητευτηκα τελειως,μου φανηκαν δυσκολα κι εχω ανακαλυψει αρκετα λαθη που εκανα.δεν το βλεπω να περναω.θωρω οτι οι ερωτησεις ειχαν πολλη λεπτομερεια.να ρωτησω,μπορουμε να δωσουμε ξανα οσοι δεν περασουμε?πωςε γινεται?ξερει κανεις?
Έχεις άλλες δύο ευκαιρίες. Για τη δεύτερη φορά θα κάνεις αίτηση, όταν θα ανακοινωθεί η επόμενη περίοδος εξετάσεων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:07:02 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1919 στις: Νοέμβριος 15, 2021, 08:07:15 μμ »
Είπαμε πριν δώσετε πρέπει να διαβάσετε το επιμορφωτικό υλικό των συνεδριών από την πλατφόρμα του moodle:

https://e-pimorfosi.cti.gr/moodle-b1/login/index.php

Χωρίς αυτό δυσκολεύει. Προσωπικά αφιέρωσα 3 ώρες και πέρασα με το μισό χρόνο εξέτασης. Ίσως λόγω των γνώσεων που είχα ήδη. Αν δεν έκανα αυτή τη μίνι επανάληψη όμως, θα χρειαζόμουν ολόκληρο το χρόνο της εξέτασης και πάλι δεν θα ήταν σίγουρη η επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος soupa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1920 στις: Νοέμβριος 16, 2021, 08:58:42 πμ »
Καλημερα! Ξερετε αν μπορουμε να αλλαξουμε τημερομηνια εξετασης που εχουμε δηλώσει? Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1921 στις: Νοέμβριος 16, 2021, 10:38:49 πμ »
πέρασα-περασα-περασα!!οχι οτι ενδιαφερει κανεναν αλλα απο τη χαρα μου!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑ...καλη επιτυχια σε οσους περιμενουν αποτελεσματα!!προσοχη σε καποιες υπουλες για οσους δεν εχουν δωσει ακομα...εγω προσωπικα διαβασα μια καλη αναγνωση το υλικο κι εκανα και τα τεστακια που κυκλοφορουν ακομα κι αυτα που ηταν καποτε β επιπεδο συγκεντρωμενο κι οχι β1 οπως τωρα..καμια φορα βοηθαει να δεις απευθειας τι λαθη κανεις οπως στα ετοιμα τεστακια γιατι στρεφει περισσοτερο την προσοχη σου σε σχεση με το απλο διαβασμα..τουλαχιστον σε εμενα λειτουργει..σαν συμβουλη αν βοηθαει κανεναν..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:07:02 »

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1922 στις: Νοέμβριος 16, 2021, 02:33:36 μμ »
πέρασα-περασα-περασα!!οχι οτι ενδιαφερει κανεναν αλλα απο τη χαρα μου!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑ...καλη επιτυχια σε οσους περιμενουν αποτελεσματα!!προσοχη σε καποιες υπουλες για οσους δεν εχουν δωσει ακομα...εγω προσωπικα διαβασα μια καλη αναγνωση το υλικο κι εκανα και τα τεστακια που κυκλοφορουν ακομα κι αυτα που ηταν καποτε β επιπεδο συγκεντρωμενο κι οχι β1 οπως τωρα..καμια φορα βοηθαει να δεις απευθειας τι λαθη κανεις οπως στα ετοιμα τεστακια γιατι στρεφει περισσοτερο την προσοχη σου σε σχεση με το απλο διαβασμα..τουλαχιστον σε εμενα λειτουργει..σαν συμβουλη αν βοηθαει κανεναν..

serton,
συγχαρητήρια!
1. Συμφωνώ ότι υπάρχουν κάποιες ύπουλες ερωτήσεις. Χρειάζεται πολλή προσοχή σε κάθε απάντηση, χωρίς βιασύνη.
2. Ναι, αν έχεις διαβάσει καλά  τη θεωρία, τότε ρίχνεις και μια ματιά στα τεστάκια για να εντοπίσεις λεπτομέρειες που πιθανόν να σου διαφεύγουν.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1923 στις: Νοέμβριος 16, 2021, 03:19:09 μμ »
serton,
συγχαρητήρια!
1. Συμφωνώ ότι υπάρχουν κάποιες ύπουλες ερωτήσεις. Χρειάζεται πολλή προσοχή σε κάθε απάντηση, χωρίς βιασύνη.
2. Ναι, αν έχεις διαβάσει καλά  τη θεωρία, τότε ρίχνεις και μια ματιά στα τεστάκια για να εντοπίσεις λεπτομέρειες που πιθανόν να σου διαφεύγουν.

Σευχαριστω πολυ!!να μη ρωτησω καλυτερα αν εχουμε ιδεα ποτε κι απο που παιρνουμε τις βεβαιωσεις..λογικα θα τις κατεβασουμε απο τη σελιδα των τπε ..μαλλον θα βγει ανακοινωση

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1924 στις: Νοέμβριος 16, 2021, 03:32:10 μμ »
Σωστά. Τις βεβαιώσεις  θα τις κατεβάσουμε εμείς από τη σελίδα των ΤΠΕ.

Αντιγράφω από τις "Ανακοινώσεις":

"Οι αντίστοιχες Βεβαιώσεις Πιστοποίησης θα διατεθούν σε επόμενο χρόνο, μετά το πέρας της περιόδου, αφού ολοκληρωθούν οι απαιτούμενες διοικητικές ενέργειες."
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2021, 03:34:09 μμ από harac »

Αποσυνδεδεμένος Fiodora

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1925 στις: Νοέμβριος 21, 2021, 07:31:52 μμ »
έδωσε κανεις σήμερα συσταδα 4; μαθαίνω απο όλους σας ότι η διατύπωση των ερωτήσεων είναι το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1926 στις: Νοέμβριος 21, 2021, 08:00:00 μμ »
έδωσε κανεις σήμερα συσταδα 4; μαθαίνω απο όλους σας ότι η διατύπωση των ερωτήσεων είναι το θέμα.


Εγώ εχθές έδωσα συστάδα θεωρητικών επιστημών και μου φάνηκαν τα θέματα καλύτερα απ' ότι τα περίμενα (σε σχέση μάλιστα με τα quiz που κυκλοφορούν στο internet). Χρειάζεται όμως να έχεις διαβάσει το υλικό των συνεδριών.

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1927 στις: Νοέμβριος 21, 2021, 09:49:11 μμ »


Εγώ εχθές έδωσα συστάδα θεωρητικών επιστημών και μου φάνηκαν τα θέματα καλύτερα απ' ότι τα περίμενα (σε σχέση μάλιστα με τα quiz που κυκλοφορούν στο internet). Χρειάζεται όμως να έχεις διαβάσει το υλικό των συνεδριών.
πέφτουν ερωτήσεις με το τι είπε ο πιαζε, ο βιγκοτσκι κτλ; αυτά δεν υπάρχουν στο υλικο των συνεδριων

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1928 στις: Νοέμβριος 21, 2021, 09:56:13 μμ »
Όχι, αλλά πέφτει συμπεριφορισμός, εποικοδομητική μάθηση, τεχνοκρατικό μοντέλο, ολιστικό κλπ. Όλα αυτά είναι στο υλικό των συνεδριών.

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1929 στις: Νοέμβριος 21, 2021, 10:32:10 μμ »
Όχι, αλλά πέφτει συμπεριφορισμός, εποικοδομητική μάθηση, τεχνοκρατικό μοντέλο, ολιστικό κλπ. Όλα αυτά είναι στο υλικό των συνεδριών.
OK, ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1930 στις: Νοέμβριος 21, 2021, 11:11:15 μμ »
πέφτουν ερωτήσεις με το τι είπε ο πιαζε, ο βιγκοτσκι κτλ; αυτά δεν υπάρχουν στο υλικο των συνεδριων
Τέτοιες ερωτήσεις δεν είχε.Ειχε αρκετές όμως με παραδείγματα του τύπου ένας εκπαιδευτικός κάνει στην τάξη του αυτό κ αυτό κ χρησιμοποιει τα ψηφιακά μέσα /διαδραστικά  βιβλία  έτσι κ έτσι. Ποια προσέγγιση ακολουθεί πχ συμπεριφορική, επικοδομιστικη, κοινωνικοπολιτισμική , αν χρησιμοποιει τα εκάστοτε λογισμικά ως ανοιχτού ή κλειστού τύπου .
Συνάδελφος μαθηματικός μου είπε ότι είχε ερωτήσεις για μοντέλα επαγγελματικής ανάπτυξης των εκπαιδευτικών ( παραδοσιακο-τεχνοκρατικο , τεχνοκρατικό -στοχαστικο, στοχαστικό -κριτικο).
Γενικά , οι ερωτήσεις είναι  μέσα από το υλικό των συνεδριών.

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1931 στις: Νοέμβριος 21, 2021, 11:34:33 μμ »
Τέτοιες ερωτήσεις δεν είχε.Ειχε αρκετές όμως με παραδείγματα του τύπου ένας εκπαιδευτικός κάνει στην τάξη του αυτό κ αυτό κ χρησιμοποιει τα ψηφιακά μέσα /διαδραστικά  βιβλία  έτσι κ έτσι. Ποια προσέγγιση ακολουθεί πχ συμπεριφορική, επικοδομιστικη, κοινωνικοπολιτισμική , αν χρησιμοποιει τα εκάστοτε λογισμικά ως ανοιχτού ή κλειστού τύπου .
Συνάδελφος μαθηματικός μου είπε ότι είχε ερωτήσεις για μοντέλα επαγγελματικής ανάπτυξης των εκπαιδευτικών ( παραδοσιακο-τεχνοκρατικο , τεχνοκρατικό -στοχαστικο, στοχαστικό -κριτικο).
Γενικά , οι ερωτήσεις είναι  μέσα από το υλικό των συνεδριών.
Έγινε, ευχαριστώ πολύ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159562
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 366
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 348
Σύνολο: 369

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.