*

Αποστολέας Θέμα: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου  (Αναγνώστηκε 591682 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #434 στις: Ιούλιος 23, 2011, 10:30:32 μμ »
Βρε παιδιά να ρωτήσω και πάλι κάτι. Παρότι έχω κρατήσει τους κωδικούς από το Α' επίπεδο πιστοποίησης (και μάλιστα για να είμαι σίγουρη έκανα και ανάκτηση των κωδικών για να βεβαιωθώ ότι έχω τους σωστούς) μπαίνω εκεί που λέει η ανακοίνωση και τους κωδικούς τους έβαλα στην "είσοδο" εκεί που έλεγε όνομα χρήστη και συνθηματικό. Τους κωδικούς τους έβαλα στο σωστό σημείο; Γιατί μου βγάζει ότι ο χρήστης δεν ύπάρχει ή ότι ο  κωδικός δεν είναι έγκυρος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:06:34 »

Αποσυνδεδεμένος helengeo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #435 στις: Ιούλιος 24, 2011, 12:17:18 πμ »
Καλησπέρα. Εγώ μπόρεσα να συνδεθώ αλλά δεν είδα κάτι καινούριο για το β' επίπεδο. Ξέρετε αν η πιστοποίηση του α' επιπέδου μας καλύπτει για τον ΑΣΕΠ;

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #436 στις: Ιούλιος 24, 2011, 05:02:08 πμ »
Ναι σε καλύπτει σίγουρα, το έχω ρωτήσει.

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #437 στις: Ιούλιος 24, 2011, 12:51:15 μμ »
Βρε παιδιά να ρωτήσω και πάλι κάτι. Παρότι έχω κρατήσει τους κωδικούς από το Α' επίπεδο πιστοποίησης (και μάλιστα για να είμαι σίγουρη έκανα και ανάκτηση των κωδικών για να βεβαιωθώ ότι έχω τους σωστούς) μπαίνω εκεί που λέει η ανακοίνωση και τους κωδικούς τους έβαλα στην "είσοδο" εκεί που έλεγε όνομα χρήστη και συνθηματικό. Τους κωδικούς τους έβαλα στο σωστό σημείο; Γιατί μου βγάζει ότι ο χρήστης δεν ύπάρχει ή ότι ο  κωδικός δεν είναι έγκυρος.

Μήπως, όταν είχες πάρει μέρος στο Α επίπεδο ήσουν αναπληρώτρια και τώρα έχεις μονιμοποιηθεί; Εγώ, έτσι την "πάτησα" και το σύστημα δεν μου "έπιανε" τους κωδικούς. Όπως και να έχει πάντως μπορείς να θέσεις το ερώτημά σου στο help desk και θα σου πουν τι πρέπει να κάνεις.
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:06:34 »

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #438 στις: Ιούλιος 24, 2011, 05:23:37 μμ »
AnnaB σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά όχι δεν έχω μονιμοποιηθεί ακόμα. Βέβαια διάβασα ότι και σε άλλους οι κωδικοί δεν βγαίνουν έγκυροι, οπότε τι να πω μάλλον το σύστημα είναι κλειστό για τους αναπληρωτές. Τώρα στο help desk δεν έχω ρωτήσει γιατί όπως ανάφερε και συνάδελφος πιο πάνω δεν του έχουν απαντήσει ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #439 στις: Ιούλιος 24, 2011, 06:03:23 μμ »
Τώρα στο help desk δεν έχω ρωτήσει γιατί όπως ανάφερε και συνάδελφος πιο πάνω δεν του έχουν απαντήσει ακόμα.

Την Παρασκευή έκαναν να μου απαντήσουν 5 - 6 ώρες.
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #440 στις: Ιούλιος 24, 2011, 06:40:30 μμ »
ε μια χαρά ρε συ. Τι ήθελες να σου απαντήσουν σε 5 λεπτά;
Για στείλε mail σε άλλες δημόσιες υπηρεσίες και αν σου απαντήσουν σε 5-6 χρόνια εγώ θα τους βγάλω το καπέλο!  :P

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #441 στις: Ιούλιος 24, 2011, 06:52:53 μμ »
ε μια χαρά ρε συ. Τι ήθελες να σου απαντήσουν σε 5 λεπτά;
Για στείλε mail σε άλλες δημόσιες υπηρεσίες και αν σου απαντήσουν σε 5-6 χρόνια εγώ θα τους βγάλω το καπέλο!  :P

Δεν παραπονέθηκα 8)
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος meniska

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #442 στις: Ιούλιος 24, 2011, 10:14:50 μμ »
καλησπέρα σε όλους! Ο νομός στον οποίο εργάζομαι δεν διαθέτει πρόγραμμα. Μπορώ να δηλώσω διπλανό μου νομό ή απαγορεύεται κάτι τέτοιο;
έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Στο Ρέθυμνο υπάρχει πρόγραμμα μόνο για την επιμόρφωση ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #443 στις: Ιούλιος 24, 2011, 11:33:12 μμ »
έχω δηλώσει και γειτονικούς νομούς για τους οποιους όμως ίσως να μην μπορεσω λόγω της απόστασης και υποχρεώσεων να μπορώ να πηγαίνω.
Αν γίνει η κλήρωση και επιλεγώ (λέμε τώρα) σε νομό που τον είχα 3η-4η επιλογή , και τελικά κρίνω ότι δεν μπορώ να διανύω χιλιόμετρα, μπορώ να αρνηθώ (χωρίς συνέπειες) ώστε να μπει κάποιος άλλος; Υπάρχουν δηλαδή και επιλαχόντες;

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #444 στις: Ιούλιος 25, 2011, 03:03:14 μμ »
Τελικά έθεσα ερώτημα στο help desk για το τι εννοούν ως "εν ενεργεία αναπληρωτές" και η απάντηση που πήρα ήταν η εξής:

Πράγματι, στην επικέιμενη γ΄ επιμορφωτική περίοδο έχουν δυνατότητα συμμετοχής και αναπληρωτές οι οποίοι είναι ενεργεία, δηλαδή έχουν κληθεί να αναλάβουν διδακτικό έργο σε συγκεκριμένη/ες σχολική/ες μονάδα/ες, κάτι το οποίο θα βεβαιωθεί κατά την εγγραφή τους στο ΚΣΕ με τη συγκεκριμένη Βεβαίωση που χρειάζεται να προσκομίσουν.
http://b-epipedo2.cti.gr/component/docman/cat_view/30-----/32---/281------/277----/273-----.html

Δηλαδή δεν μου είπαν κάτι περισσότερο από αυτό που γράφουν και στην ανακοίνωση. Μάλλον τελικά πρέπει να περιμένουμε. Επίσης παρότι ρώτησα και το γιατί οι κωδικοί μου δεν εγκρίνονται, δεν πήρα απάντηση σε αυτό. Πάντως αν κάποιος άλλος συνάδελφος είναι αναπληρωτής και έθεσε αντίστοιχο ερώτημα και του απάντησαν ας μας πει αν του απάντησαν κάτι διαφορετικό.

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #445 στις: Ιούλιος 25, 2011, 03:22:51 μμ »
Τελικά έθεσα ερώτημα στο help desk για το τι εννοούν ως "εν ενεργεία αναπληρωτές" και η απάντηση που πήρα ήταν η εξής:

Πράγματι, στην επικέιμενη γ΄ επιμορφωτική περίοδο έχουν δυνατότητα συμμετοχής και αναπληρωτές οι οποίοι είναι ενεργεία, δηλαδή έχουν κληθεί να αναλάβουν διδακτικό έργο σε συγκεκριμένη/ες σχολική/ες μονάδα/ες, κάτι το οποίο θα βεβαιωθεί κατά την εγγραφή τους στο ΚΣΕ με τη συγκεκριμένη Βεβαίωση που χρειάζεται να προσκομίσουν.
http://b-epipedo2.cti.gr/component/docman/cat_view/30-----/32---/281------/277----/273-----.html

Δηλαδή δεν μου είπαν κάτι περισσότερο από αυτό που γράφουν και στην ανακοίνωση. Μάλλον τελικά πρέπει να περιμένουμε. Επίσης παρότι ρώτησα και το γιατί οι κωδικοί μου δεν εγκρίνονται, δεν πήρα απάντηση σε αυτό. Πάντως αν κάποιος άλλος συνάδελφος είναι αναπληρωτής και έθεσε αντίστοιχο ερώτημα και του απάντησαν ας μας πει αν του απάντησαν κάτι διαφορετικό.
το ίδιο ακριβώς μου απάντησαν. μαλλον αντιγραφη επικόλληση εκαναν μιας και περίπου τα ίδια λέγαμε όλοι.

Αποσυνδεδεμένος meniska

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #446 στις: Ιούλιος 26, 2011, 11:19:10 μμ »
ρε παιδιά ,έλεος!!!!!!!!!!!!!!Ολόκληρη Κρήτη και ούτε ένα πρόγραμμα για φιλολόγους.... >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος xerxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #447 στις: Ιούλιος 29, 2011, 09:48:02 μμ »
Εχει κανει καποιος αιτηση το τελευταιο 24ωρο? μπαινω με τους κωδικους του Α επιπεδου αλλα δε μου εμφανιζει καμια επιλογη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159593
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 328
Σύνολο: 349

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.128 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.