*

Αποστολέας Θέμα: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 99806 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 782
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #84 στις: Αύγουστος 01, 2007, 02:33:31 μμ »
Έχω να αναφέρω σχετικά και τα εξής: όταν πριν από δύο χρόνια πήγα στην Α' ΔΔΕ (Λυκούργου) να κάνω χαρτιά για αναπλήρωση, μια -αχαρακτήριστη- υπάλληλος δεν δεχόταν το πιστοποιητικό που είχα (αντί του πτυχίου), αλλά ο προϊστάμενος της Διεύθυνσης το δέχτηκε (όπως ήταν φυσικό).
ΜΗΝ "ΨΑΡΩΝΕΤΕ" ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΗΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:55:32 »

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #85 στις: Αύγουστος 02, 2007, 04:49:36 μμ »
Δυστυχώς το μεγαλείο του ΥΠΕΠΘ φάνηκε και πάλι! Το σύστημα δεν είναι ακόμα έτοιμο να δεχθεί αιτήσεις για διορισμό παρότι η προθεσμία είναι 1/8 με 7/8. Το πρόβλημαμ εντοπίχζεται σε αυτούς που υποβάλλουν αίτηση γαι διορισμό μέσω ενιαίου και από τον ΑΣΕΠ καθώς κάποια στοιχεία δεν είναι περασμένα και δεν εκτυπώνεται η τελική αίτηση.Μαθαίνω ότι τα προβλήματα αυτά εμφανίζονται και σε άλλες περιοχές. Υπάρχει και σχετική οδηγία από έναν συνάδελφο που προσπαθεί να βοηθήσει ανεβασμένη στην ιστοσελίδα της alfavita. Υπαρχουν συνάδελφοι που κατέθεσαν αίτηση και για τον ενιαίο και για τον ΑΣΕΠ χωρίς πρόβλημα;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2007, 11:48:48 μμ από leniao »

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 02, 2007, 06:30:39 μμ »
Παιδιά εγώ την έκανα σήμερα την αίτηση στον Πειραιά,όπου δεν υπήρχαν σοβαρά προβλήματα.
Το μόνο μας πρόβλημα εκεί ήταν πως οι υπάλληλοι ήταν πολύ αυστηροί στο θέμα "επίσημο αντίγραφο πτυχίου" και δεν δέχτηκαν κανένα επικυρωμένο φωτοαντίγραφο!!!Μόνο αντίγραφα με σφραγίδα της σχολής.Η σχολή μου εκτός από 500χλμ μακριά έχει κλειστή γραμματεία ως τις 22 οπότε αναγκαστικά έδωσα το πτυχίο που πήρα όταν ορκίστηκα.(όχι τον πάπυρο,που μας ήρθε χρόνια μετά)
Ευτράπελα με πτυχία στα κάδρα που είχαν κολλήσει και δεν έβγαιναν δεν έλειψαν,αφήστε,πολύ γέλιο!!!
Ευτυχώς μας είπαν αυτά θα τα στείλουν εκεί που θα διοριστούμε οπότε δεν θα ξαναδώσουμε πτυχία κ.λ.π.Οπότε παίρνουμε επίσημο αντίγραφο τότε μέσω ΚΕΠ και το πρωτότυπο επιστρέφει στα χέρια μας.
Άκουσα βέβαια πως κάποιες Δευτεροβάθμιες δέχονταν φωτοαντίγραφο.Τι να πω,χάος...

Αποσυνδεδεμένος alexmaths

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρχή άνδρα δείκνυσι
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 02, 2007, 06:56:00 μμ »
Στην Α Αθηνων δέχονται φωτοαντιγραφα. Οι ιδιοι κάνουν την επικύρωση! Πολύ ευγενικοί. Το πρόβλημα όμως είναι η χάβρα!! Τρελή αναμονή... Σε άλλες διευθύνσεις άκουσα ότι ξεμπέρδεψαν γρήγορα.
Careful with that axe Eugene...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:55:32 »

Αποσυνδεδεμένος bilstef

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Να είμαστε όλοι καλά
    • Προφίλ
    • Μαθηματικά
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 02, 2007, 07:04:40 μμ »
Sos ΚΙ ΑΛΛΟ λάθος στο σύστημα για μόνιμο διορισμό;

Κατέθεσα την αίτηση για μόνιμο διορισμό σήμερα μέσω ΑΣΕΠ.

Η αίτηση (το έντυπο) είναι ίδιο με αυτό για αναπληρωτής
(Μάλιστα στο τέλος γράφει: "10.Γνωρίζω ότι αν δεν αναλάβω για οποινδήποτε λόγο υπηρεσία εντός της προσθεσμίας που ορίζεται .....διαγράφομαι από τον πίνακα για το τρέχον σχολικό έτος .Αν αρνηθώ δεύτερη φορά ........διαγράφομαι για τα δύο επόμενα " το οποίο είναι νομοθεσία για την πρόσληψη των αναπληρωτών και όχι των μονίμων .)

Το σοβαρό είναι όμως ότι τα ΜΟΡΙΑ που γράφει είναι τα μόρια ΜΟΝΟ του ΓΡΑΠΤΟΥ ,πράγμα που χρειάζεται σύμφωνα με την νομοθεσία για την κατάταξη στον πίνακα των αναπληρωτών .
Όμως για την κατάταξη ΓΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟ και η ΣΕΙΡΑ με την οποία αυτή θα γίνει μεταξύ των επιτυχόντων -διοριστέων του ΑΣΕΠ ,σύμφωνα με την νομοθεσία και τα τελικά αποτελέσματα του ΑΣΕΠ , σημασία έχει ο τελικός βαθμός ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ.

Το σύστημα -λογισμικό με ποια σειρά λοιπόν θα μας κατατάξει και θα μας διορίσει σύμφωνα και με τις δηλώσεις προτίμησης ;

Νομίζω ότι οι του μηχανογραφικού του υπουργείου πρέπει να το δούν και να το διορθώσουν όσο είναι καιρός για να μη βρεθεί το υπουργείο με πληθώρα ενστάσεων .
Αύριο θα ξαναπάω στην διεύθυνση για διευκρινήσεις .

Κάποιος που διορίστηκε απο ΑΣΕΠ θυμάται τι έγραφε στην αίτηση του ως προς τα μορια ;

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 02, 2007, 07:35:02 μμ »
Να κάνω και εγώ μια ερώτηση... Στους αιτούντες με το 40% πρέπει η άιτηση να τους βγάζει μόρια προυπηρεσίας ή όχι?
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος stavroula_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #90 στις: Αύγουστος 02, 2007, 08:08:33 μμ »
Δυστυχώς το μεγαλείο του ΥΠΕΠΘ φάνηκε και πάλι! Το σύστημα δεν είναι ακόμα αίτημο να δεχθεί αιτήσεις για διορισμό παρότι η προθεσμία είναι 1/8 με 7/8. Το πρόβλημαμ εντοπίχζεται σε αυτούς που υποβάλλουν αίτηση γαι διορισμό μέσω ενιαίου και από τον ΑΣΕΠ καθώς κάποια στοιχεία δεν είναι περασμένα και δεν εκτυπώνεται η τελική αίτηση.Μαθαίνω ότι τα προβλήματα αυτά εμφανίζονται και σε άλλες περιοχές. Υπάρχει και σχετική οδηγία από έναν συνάδελφο που προσπαθεί να βοηθήσει ανεβασμένη στην ιστοσελίδα της alfavita. Υπαρχουν συνάδελφοι που κατέθεσαν αίτηση και για τον ενιαίο και για τον ΑΣΕΠ χωρίς πρόβλημα;
Και στη Νέα Ιωνία που πήγα σήμερα, περιμέναμε μέχρι τις 1.30 και ήρθε e-mail από υπεπθ που έλεγε να παραλάβουν τις αιτήσεις μας και να μας δώσουν αριθμό πρωτοκόλλου. μας είπαν να τηλεφωνήσουμε αύριο για να μας πουν αν δουλεύει το σύστημα. σε περίπτωση που δουλεύει, θα περάσουν τις αιτήσεις μας και θα μας τηλεφωνήσουν να ξαναπάμε εκεί για να διασταυρώσουμε τα στοιχεία (σειρά προτίμησης, κ.λπ.) και να υπογράψουμε. χάος!

Αποσυνδεδεμένος absentminded

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 70 κάθε εμπόδιο σε καλό
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #91 στις: Αύγουστος 02, 2007, 10:22:52 μμ »
Και στη δική μου αίτηση δεν εκτυπώθηκε η προσαύξηση. Μου είπαν ότι έτσι το βγάζει το σύστημα. Γράφει μόνο το βαθμό γραπτής εξέτασης, στις προσαυξήσεις γράφει μηδέν και στο σύνολο μηδέν!! Άκουσα από φίλες ότι και σε άλλους Νομούς έγινε μπάχαλο μ' αυτό. Τώρα πρέπει να ξαναπάμε; Πάντως δέχτηκαν επικυρωμένο φωτοαντίγραφο πτυχίου.

Αποσυνδεδεμένος Ich

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #92 στις: Αύγουστος 03, 2007, 10:04:20 πμ »
επιτέλους σήμερα λειτουργεί το σύστημα :D...μην το ματιάσουμε βέβαια  ;D ;D ;D
Zum Glueck gehoert, dass man irgendwann beschliesst, zufrieden zu sein!

Αποσυνδεδεμένος absentminded

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 70 κάθε εμπόδιο σε καλό
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #93 στις: Αύγουστος 03, 2007, 10:44:01 πμ »
Ναι, φτου φτου να μην το ματιάσουμε! Δηλαδή σήμερα μπαίνουν και οι προσαυξήσεις; Να πάμε να μας τα διορθώσουν;

Αποσυνδεδεμένος digentas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 4.04
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #94 στις: Αύγουστος 03, 2007, 04:03:31 μμ »
σημερα παρασκευη εκανα και τα δικα μου χαρτια στην Πτολεμαιδα

ουτε ουρες ουτε τιποτα, ολα μια χαρα. κατευθειαν πηραν το επικυρωμενο πτυχιο απο τα κεπ (αν και ειχα μαζι μου και το πρωτοτυπο) και οσο για τα μορια και σε εμενα εχει μονο τα μορια του γραπτου χωρις προσαυξηση απο τον βαθμο πτυχιου

Αποσυνδεδεμένος rania81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #95 στις: Αύγουστος 03, 2007, 05:00:51 μμ »
Τελικά ξέρει κάποιος να μας πει αν οι προσαυξήσεις έπρεπε να φαίνονται ή είναι λάθος του συστήματος  που δεν τις καταχωρεί?Δεν μπορεί να μην υπολογίζονται οι προσαυξήσεις.Τότε ο πίνακας με τους διοριστέους του ασεπ ακυρώνεται πλήρως μιας και οι προσαυξήσεις καθορίζουν σε πολύ μεγάλο βαθμό τη σειρά του καθενός.Με έχει αγχώσει λίγο το θέμα, αν και εγώ ανήκω σε πε60 και θα κάνω αίτηση με τη νέα εγκύκλιο.
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος absentminded

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 70 κάθε εμπόδιο σε καλό
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #96 στις: Αύγουστος 03, 2007, 05:53:43 μμ »
Λοιπόν, το πρωί πήρα τηλέφωνο στο Υπουργείο, τους εξήγησα το πρόβλημα για της προσαυξήσεις και μου είπαν ότι είναι πρόβλημα του συστήματος, ότι λύθηκε και ότι έστειλαν στις Διευθύνσεις mail. Με παρέπεμψε λοιπόν στην Πρωτοβάθμια που έκανα τα χαρτιά μου και ξεκίνησα περιχαρής. Αποδείχτηκε ότι η κυρία στο Υπουργείο ήθελε απλώς να με ξεφορτωθεί. Οι ευγενέστατες και εξυπηρετικότατες υπάλληλοι του Γραφείου ξαναμπήκαν στο σύστημα για να το διορθώσουν, πράγμα που δε γινόταν. Μου έδειξαν και το περιβόητο mail του Υπουργείου, στο οποίο με λίγα λόγια απλώς αναφερόταν ότι υπάρχουν τεχνικά προβλήματα. Μας υποχρέωσαν δηλαδή. Τελικά μια φίλη ρώτησε σε άλλη διεύθυνση, μάλιστα έβαλε και τον Προϊστάμενο να πάρει τηλέφωνο και της είπαν να μην ανησυχούμε γιατί έτσι κι αλλιώς οι διορισμοί θα γίνουν με βάση τη σειρά στους οριστικούς πίνακες ασεπ. Είναι στην καλή θέληση του καθενός μας να στηριχτεί σ' αυτό. Εγώ αποφάσισα να τους πρήξω από Δευτέρα πάλι και να μη δείξω καλή θέληση.

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #97 στις: Αύγουστος 03, 2007, 05:58:22 μμ »
Εμένα δεν γράφει καν βαθμολογία ΑΣΕΠ (πόσο μάλλον προσαύξηση),αλλά δεν ασχολήθηκα.Απλά έλεγξα τον κωδικό ΑΣΕΠ και γράφει σε κάποιο σημείο ''διοριστέος ναι"

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 535
Σύνολο: 547

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.