*

Αποστολέας Θέμα: Επείγον  (Αναγνώστηκε 21219 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eDimitris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την πρωτοβάθμια εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επείγον
« Απάντηση #84 στις: Απρίλιος 23, 2008, 01:55:13 πμ »
Αλήθεια αν εγώ μίλαγα έτσι θα είχα γίνει banned από τους moderators?

Νομίζεις μιλάς καλύτερα? Σε άλλα forum θα είχες γίνει προ πολλού banned.

Παράθεση

Πάντως είναι φανερό ότι κουβαλάς τρελά κόμπλεξ, αυτό το βλέπει ακόμα και ένας πρωτοετής ψυχολογίας.


Τα δικά σου είναι ακόμα μεγαλύτερα και φαντάζομαι αν γίνει ψηφοφορία για τον πιο κομπλεξικό και κακιασμένο εδώ μέσα είσαι χαλαρά πρώτος.

Παράθεση
Ίσως σε πονάει ότι ένας δάσκαλος είναι διορισμένος καθηγητής πληροφορικής και εσύ είσαι ακόμα στη γύρα και το παρακαλετό μπας και πάρεις καμιά ώρα να πάρεις κανένα μόριο παραπάνω.

Όταν λες ότι είσαι καθηγητής πληροφορικής μόνο εσύ το πιστεύεις.Δώσε και κανά ECDL να πιστοποιηθείς στις ΤΠΕ lol...

Δεν πάω και πολύ μακριά από το σπίτι μου,πάντως.

Παράθεση

Μπράβο αυτό είναι το επίπεδο του μέσου καθηγητή πληροφορικής που θέλει να διοριστεί σε δημοτικό. Χαίρομαι που το αποδεικνύεις. Με τέτοιο επίπεδο που έχεις ψάχνεις την επιβεβαίωση μέσα από την ανωνυμία σου σε ένα φόρουμ γιατί στην πραγματική ζωή είσαι ένα μηδενικό

Όταν σε κράζει κάποιος τότε δεν έχει επίπεδο ενώ εσύ όταν κράζεις έχεις ...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 23, 2008, 03:39:36 πμ από eDimitris »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επείγον
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:25:18 »

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Επείγον
« Απάντηση #85 στις: Απρίλιος 23, 2008, 02:01:48 πμ »
Πάντως θα γουστάρει τρελά ο αυνανίας όταν συναντηθείτε στα σχολεία μαζί του και θα του λέτε ότι πήρατε πτυχίο χωρίς να πατήσετε στο ΤΕΙ γιατί δουλεύατε σε καφετέρια αφού μπήκατε με 5 μέσο όρο στις πανελλήνιες και σπουδάσατε κυρίως τις σχέσεις με το άλλο φύλλο στα φοιτητικά σας χρόνια...

Αλήθεια αν εγώ μίλαγα έτσι θα είχα γίνει banned από τους moderators?

Παράθεση
Ακόμη ότι καθήσατε 2-3 χρόνια κοντά στο σπίτι σας χωρίς να πάτε αναπληρωτές στις βραχονησίδες δουλεύοντας μόνο στο ολοήμερο βάζοντας παιχνίδια στα παιδάκια και φλερτάροντας τις δασκάλες τις ώρες που δεν είσασταν στην καφετέρια..

Και το καλύτερο από όλα τα παιδάκια δεν θα θέλουν να τον βλέπουν και θα του κάνουν την ζωή κόλαση στο μάθημα ενώ εσάς θα σας λατρεύουν...
Τώρα το ποιον θα λατρέυουν τα παιδάκια και ποιον όχι άσε τα παιδάκια να το αποφασίσουν, φυσικα εσένα σε λατρεύουν επειδή τους βάζεις κάθε μέρα στο internet και την ώρα σου παίζουν παιχνίδια αλλά τι να κάνουμε αυτή είναι η πραγματικότητα του ολοήμερου των πληροφορικών. Πάλι καλά που με τα λεγομενά σου το παραδέχεσαι κιόλας

Πάντως είναι φανερό ότι κουβαλάς τρελά κόμπλεξ, αυτό το βλέπει ακόμα και ένας πρωτοετής ψυχολογίας. Ίσως σε πονάει ότι ένας δάσκαλος είναι διορισμένος καθηγητής πληροφορικής και εσύ είσαι ακόμα στη γύρα και το παρακαλετό μπας και πάρεις καμιά ώρα να πάρεις κανένα μόριο παραπάνω.

Παράθεση
Εσύ αυνανία τελικά θα παίρνεις 70 euro παραπάνω τον μήνα όταν πάρεις το διδακτορικό φυσικά σε 10 χρόνια κάνοντας τον χαμάλι σε κανά χτικιάρη παππουδικό του παιδαγωγικού - ίσα με ένα βράδυ στο μπαράκι δουλειάς...

Life sucks...

Μπράβο αυτό είναι το επίπεδο του μέσου καθηγητή πληροφορικής που θέλει να διοριστεί σε δημοτικό. Χαίρομαι που το αποδεικνύεις. Με τέτοιο επίπεδο που έχεις ψάχνεις την επιβεβαίωση μέσα από την ανωνυμία σου σε ένα φόρουμ γιατί στην πραγματική ζωή είσαι ένα μηδενικό
Όταν σπούδαζα στο φιλολογικό, θεωρούσα το κλίμα περίεργο. Νόμιζα ότι είναι φυσικό σε μια σχολή γεμάτη γυναίκες να υπάρχουν κακίες, κουτσομπολιά και ανταγωνισμοί. Χαίρομαι που τελικά μετά από τόσα χρόνια η ειδικότητα και το φύλο μου δικαιώνονται, και διέψευσα τον ευατό μου...  :o :-[ :o :-[ :o :-[
ΕΛΕΟΣ... Ζητώ συγγνώμη που μπλέκομαι σε ξένα χωράφια, αλλά κατά κάποιον τρόπο η πληροφορική αφορά όλες τις ειδικότητες των εκπαιδευτικών και ενημερωνόμαστε...

Αποσυνδεδεμένος eDimitris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την πρωτοβάθμια εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επείγον
« Απάντηση #86 στις: Απρίλιος 23, 2008, 02:14:03 πμ »

Όταν σπούδαζα στο φιλολογικό, θεωρούσα το κλίμα περίεργο. Νόμιζα ότι είναι φυσικό σε μια σχολή γεμάτη γυναίκες να υπάρχουν κακίες, κουτσομπολιά και ανταγωνισμοί. Χαίρομαι που τελικά μετά από τόσα χρόνια η ειδικότητα και το φύλο μου δικαιώνονται, και διέψευσα τον ευατό μου...  :o :-[ :o :-[ :o :-[

Αν και άσχετο με το θέμα ... όσο αναφέρεις υπάρχουν παντού όχι μονο στην φιλοσοφική.

Παράθεση
Ζητώ συγγνώμη που μπλέκομαι σε ξένα χωράφια, αλλά κατά κάποιον τρόπο η πληροφορική αφορά όλες τις ειδικότητες των εκπαιδευτικών και ενημερωνόμαστε...

Η χρήση υπολογιστών ναι αφορά όλους ... η πληροφορική και η εκπαίδευση στην πληροφορική μόνο τους ειδικούς στο αντικείμενο.



Αποσυνδεδεμένος alladin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επείγον
« Απάντηση #87 στις: Απρίλιος 23, 2008, 08:57:08 πμ »
Καλημέρα σε όλους!
Αρχικά να πω ότι είμαι καινούριος στο φόρουμ και σχετικά καινούριος στο γολγοθά της ωρομισθίας. Εδώ μέσα (στο φόρουμ) κατάλαβα ότι υπάρχουν σύλλογοι πληροφορικών και τι έχουν (ή δεν έχουν) πετύχει για τα συμφέροντά μας, εδώ κατάλαβα ότι πρέπει -πέρα από τους συλλόγους οι οποίοι από εμάς αποτελούνται- πρέπει να υπάρξει έξτρα δράση για να πετύχουμε αυτά που θέλουμε κι εδω μέσα είδα ότι υπάρχουν αρκετά άτομα με τέτοιες προθέσεις. Δεν ξέρω πολλά eDιmitris ούτε για το που εδρεύουν οι σύλλογοι, ούτε πόσο εύκολο είναι να γίνουμε ενεργά μέλη εμείς που ζούμε σε νησί (Ρόδο συγκεκριμένα) και γενικά δε ξέρω πολλά από τα συνδικαλιστικά (μάλλον κακώς) και νομίζω ότι αυτό ισχύει για τους περισσότερους, άρα και για όσους επισκέφτονται το φόρουμ.

Πρώτα απ' όλα λοιπόν θα παρακαλούσα και τον eDimitris που έκανε λόγο για άτομα που γκρινιάζουν να πάνε σχολική εκδρομή (και άλλα πολλά είπε που αφορούν μειοψηφίες (και σίγουρα όχι εμένα)), αλλά και όλους όσοι έχουν επικριτικό ύφος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να έχουν κατά νου ότι στο φόρουμ αυτό μπαίνουν πάρα πολλοί που όχι μόνο δεν ξέρουν πολλά από συνδικαλισμό, όχι μόνο δεν τολμούν (και δεν εξετάζω τους λόγους) να εμπλακούν σε τέτοιες διαδικασίες, αλλά ούτε καν λογαριασμό στο φόρουμ για να πουν την άποψή τους δεν κάνουν. Άρα θεωρώ ότι posts σαν αυτό:
Γεια χαρά σε όλους!
 Βασικά θέλω κι εγώ να θυμήσω σε όλους ότι το συγκεκριμένο thread αφορά τη συγκρότηση μιας δυνατής ομάδας που,επιτέλους, θα κάνει το κάτι παραπάνω για την διασφάλιση των συμφερόντων μας ως κλάδου (ΠΕ19/20) γενικότερα και ειδικά τους ωρομίσθιους και αναπληρωτές αυτού.
Μπράβο σ' αυτόν που πήρε την πρωτοβουλία και σε όσους ακολουθούν. Απ' ό,τι είδα όμως η ομάδα μέχρι τώρα είναι πολύ μικρή σε αριθμό μελών (μόλις 15 αν διάβασα καλά σ' ένα από τα παραπάνω posts). Μήπως πρέπει να δράσουμε με κάποιον άλλο τρόπο ώστε να γίνουμε πολλοί??
ΠΡΕΠΕΙ να δραστηριοποιηυούμε! Δεν είναι δύσκολο! Όσο αφήνουμε τόν έλεγχο σε ξένα χέρια χάνουμε χρόνο και δύναμη!!


ΥΓ: Jaffar, με αγάπη σε καλώ να αναθεωρήσεις τη στάση σου και να συνεργαστείς. Δε βοηθάς κανένα με το ύφος σου και τη στάση σου. Οι περισσότεροι εδώ μέσα είναι αρκετά ώριμοι να καταλάβουν αρκετά για 'σένα και να σε περιθωριοποιήσουν. Πάντα με αγάπη στο λέω και το εννοώ..

Αυτή είναι δουλειά των συλλόγων....
Αντί να γραφτείτε στους αντίστοιχους συλλόγους βγαίνετε και μιλάτε πολλοί σαν παιδιά που ζητάν να πάνε εκδρομή στο γυμνάσιο ....
Γι'αυτό και σας δουλεύει ο κάθε βολεμένος αυνανίας της εκπαίδευσης.




δε βοηθούν, δεν ενθαρρύνουν όσους προανέφερα.
 Και για να μη σας κουράζω άλλο, θυμίζω σε όλους να διαβάσουν το αρχικό post του alex_asimos  ώστε όταν "post-άρουν" να κινούνται προς αυτή την κατεύθυνση. Προσωπικές διαμάχες δεν ωφελούν κανένα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επείγον
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:25:18 »

Αποσυνδεδεμένος asimos_alex

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επείγον
« Απάντηση #88 στις: Μάιος 29, 2008, 02:35:56 μμ »
    Ενημέρωση νέων αποφοίτων Πληροφορικής (ΠΕ19 και ΠΕ20):

        * για να δουλέψετε ως εκπαιδευτικοί θα πρέπει να μπει η πληροφορική στα Δημοτικά ή/και να αυξηθούν οι ώρες διδασκαλίας της σε γυμνάσια και ΕΠΑΛ
        * "πληροφορικοί γιαλαντζί": ονομάζονται οι μερικές χιλιάδες διορισμένοι καθηγητές πληροφορικής χωρίς πτυχίο πε19 ή πε20 (μαθηματικοί, φιλόλογοι, φυσικοί, γυμναστές, θεολόγοι, γαλλικοί κτλ). Οι διορισμοί αυτοί γινόντουσαν μαζικά από τα τέλη του '90 μέχρι και 2003
        * δεν υπάρχει σύλλογος-επιμελητήριο-συνδικαλιστικό όργανο που να μας εκπροσωπεί ενιαία
        * η αμοιβή ενός ωρομίσθιου εκπαιδευτικού είναι 7,κάτι/ώρα
        * για να μπείτε στην εκπαίδευση ως ωρομίσθιοι (όσοι αποφοιτήσατε τελευταία ή θα αποφοιτήσετε από εδώ και έρα) πρέπει να έχετε μέσο - ..οι φήμες το λένε - για να μπείτε στην ΠΔΣ, τα Σχολεία Δεύτερης ευκαιρίας και ίσως κανένα παραθυράκι ακόμη. Στα ολοήμερα δημοτικά είναι πρακτικά αδύνατο
        * μπορείτε να δοκιμάσετε να ανοίξετε μια δική σας επιχείρηση. δεν είναι εύκολα τα πράγματα, αλλά μια καλή ιδέα, τόλμη και αποφασιστικότητα κάτι θα αποφέρουν
        * μπορείτε να μεταναστεύσετε στην Αθήνα(όσοι είστε εκτός της πρωτεύουσας) όπου έχει σχετικά ικανοποιητικό αριθμό θέσεων εργασίας και σχετικά αξιοπρεπείς μισθούς -για νοικια, φαϊ μετακινήσεις δηλαδή θα σας φτάνουν-
        * μπορείτε να συνεχίσετε τις σπουδές σας αν τις αγαπάτε (διδακτορικό) και να δοκιμάσετε έπειτα την τύχη σας στην αγορά εργασίας ή να κάνετε καλά τα θελήματα και να γίνετε (ίσως)ακαδημαϊκός
        * αν όλα αυτά δεν σας κάνουν:
          - ή μεταναστεύετε σε κάποια χώρα όπου οι κόποι σας θα ανταμοιφθούν (ΗΠΑ, Αγγλία, Ισπανία, Ολλανδία πιστεύω είναι καλά. Σίγουρα και αλλού)

            - ή αλλάζετε επάγγελμα. Ξέρετε αυτά που χουν πέραση: ταβερνιάρης, φαστφουντάς, ιδιοκτήτης καφέ, μπαρ,           εσωρουχάδικων, προποτζής ή και κάτι πιο σικ: ιατρικός επισκέπτης, μάνατζερ νέων συνθετών, πωλητής         γκλαμουράτων προϊόντων για τον καλό κόσμο κοκ

υγ: ακόμη κι αν γράψετε 100/100 στον προσεχή ασεπ (που μπορεί και να γίνει για εμάς τους πληροφορικούς) θα διοριστούν πρώτα όσοι περάσουν απλά τη βάση και έχουν πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ(παιδαγωγικής επάρκειας). Αν περισσέψουν θέσεις θα μπείτε κι εσείς. Στην ΑΣΠΑΙΤΕ εισάγεται ένας μικρός αριθμός πτυχιούχων κάθε χρόνο πανελλαδικά.

φιλικά και συναδερφικά. Καλή τύχη σε όλους μας

Αποσυνδεδεμένος Ανετος

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Επείγον
« Απάντηση #89 στις: Μάιος 29, 2008, 03:50:01 μμ »
μην πλακωνεστε παιδια,το σχολειο θα επρεπε να εχει μονο μαθηματικους φυσικους και φιλολογους (απο τμηματα φιλολογιας) πως γινεται ολες αυτες οι απιθανες ειδικοτητες να μπαινουν στα σχολεια ειναι λυπηρο και το πιο τραγικο ειναι οι αναγκες που εφευρισκουν για να δικαιολογουν την υπαρξη τους.

Αποσυνδεδεμένος jaffar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no royal road to geometry.
    • Προφίλ
Απ: Επείγον
« Απάντηση #90 στις: Μάιος 29, 2008, 04:01:14 μμ »
Πολύ σωστός, από που και ως που έχουν γίνει καθηγητές και διδάσκουν σε σχολεία οι απόφοιτοι διάφορων απίθανων ΤΕΙ που ακόμα και σήμερα ο τελευταίος είναι οριακά στη βάση του 10?
   Μπορεί να χαρακτηρίζετε τους μη έχοντες πτυχιο πληροφορικής ως γιαλαντζί πληροφορικούς αλλά όλοι αυτοί που έχουν παρεισφρήσει στην εκπαίδευση είναι σίγουρα γιαλαντζί εκπαιδευτικοί


μην πλακωνεστε παιδια,το σχολειο θα επρεπε να εχει μονο μαθηματικους φυσικους και φιλολογους (απο τμηματα φιλολογιας) πως γινεται ολες αυτες οι απιθανες ειδικοτητες να μπαινουν στα σχολεια ειναι λυπηρο και το πιο τραγικο ειναι οι αναγκες που εφευρισκουν για να δικαιολογουν την υπαρξη τους.
"A mathematician is a device for turning coffee into theorems."
    - Paul Erdos (1913-1996)

Αποσυνδεδεμένος asimos_alex

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επείγον
« Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 26, 2008, 09:06:30 μμ »
120 ή 200 ή 60 οι θέσεις αυτές είναι τόσες, ώστε να μη διαμαρτυρηθούν όσοι στωικά δέχονται τις αποφάσεις της εκάστοτε κυβέρνησης αδιαμαρτύρητα!
ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ 120 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΟΥΣ Κ. ΥΠΟΥΡΓΕ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ??
ΑΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΟΪΔΙΑ ΑΥΤΗ ΔΙΕΚΔΙΚΩΝΤΑΣ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ (αντί να πουμε και ευχαριστώ για αυτές τις 120 θέσεις...) :

- Κατάργηση της ωρομισθίας
- 2 ώρες της πληροφορικής στο γυμνάσιο
- Ένας Πληροφορικός διορισμένος σε κάθε Δημοτικό σχολείο

υγ: συνάδερφοι σας έχω στείλει mail με το κείμενο που έχουμε συγγράψει μια ομάδα συναδέρφων. Κανείς δεν ενδιαφέρεται να συμμετέχει σε μια προσπάθεια διεκδίκησης των αιτημάτων αυτών? Κανείς δεν απάντησε!! Είμαστε ευχαριστημένοι λοιπόν? όλα καλά...

Αποσυνδεδεμένος Ανετος

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Επείγον
« Απάντηση #92 στις: Ιούνιος 26, 2008, 11:05:53 μμ »
και στο λυκειο να γινουν 4 οι ωρες ,πως σου φαινεται στο δημοτικο να υπαρχει παραλληλα με το δασκαλο και ενας πληροφορικαριος μεσα στην ταξη;τα κυλικεια προτεινω να δοθουν χωρις διαγωνισμο σε πληροφορικαριους αφου συστησουν πρωτα εταιρια ΑΕ.πισω ρε....

Αποσυνδεδεμένος mkrid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Επείγον
« Απάντηση #93 στις: Ιούνιος 27, 2008, 03:54:14 μμ »
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους!
Είμαι αρκετά καινούρια στο pde, αλλά παρακολουθώ τις συζητήσεις όσο μπορώ. Είμαι και εγώ στην δεύτερη χρονιά ωρομισθίας, οπότε και με ενδιαφέρει asimos_alex να ενημερωθώ για το κείμενο το οποίο ανέφερες.
 

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Επείγον
« Απάντηση #94 στις: Ιούνιος 27, 2008, 04:20:29 μμ »
στείλε μου το μέηλ σου σε πμ

Αποσυνδεδεμένος margarita81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όσο πιο καλά τα ξέρεις τόσο πιο απλά τα λες
    • Προφίλ
Απ: Επείγον
« Απάντηση #95 στις: Ιούνιος 30, 2008, 11:22:28 πμ »
Καλημέρα και από εμένα.
Θα ήθελα να καταθέσω και το δικό μου προβληματισμό πάνω σε αυτό το θέμα, ξεκινώντας από το εξής ερώτημα: ποια από τα άτομα που διορίστηκαν στους δύο τελευταίους διορισμούς είχαν τα χαρακτηριστικά που ζητάνε να έχουμε εμείς ως υποψήφοιοι διορισμού;
-Την πρώτη χρονιά που έκανα πρϋπηρεσία, δεν διορίστηκα για κάποια μόρια, αλλά ακριβώς στο προηγούμενο διορισμό πήρανε άτομα έστω και με μία εβδομάδα προϋπηρεσίας.
-Τώρα, 2 χρόνια μετά, ζητάνε παιδαγωγικά, όπου για ΑΣΠΑΙΤΕ εισάγωνται 4 άτομα σε κάθε τμήμα ανά την Ελλάδα.
-Πως είναι δυνατό να μπορούμε να ανταπεξέλθουμε σε 14 - 20 ώρες εβδομαδιαίος σε εκπαιδευτικές διαδικασίες, περνώντας από διάφορα σεμινάρια παιδαγωγικών, και δεν μπορούμε να είμαιστε υποψήφοιοι διορισμού μετά από 2-5 χρόνια ως ωρομίσθιοι;;;
- Πως είναι δυνατό σε σχολείο 300 μαθητών γυμνασίου να υπάρχει μόνο 1 καθηγητής πληροφορικής ενώ από άλλες ειδικότητες τουλάχιστον 5 από κάθε ειδικότητα!
Έτσι βέβαια μη συμπληρόνωντας τις ώρες οι άλλες ειδικότητες αφου υπάρχει τόσο μεγάλη δύναμη κάνουν και δουλειά "γραφείου" και έτσι καταλήγει ένας πληροφορικός να κάθεται να κάνει εν μέρη και "εκπαίδευση" στους συναδέλφους του αφού στην πιστοποίησή τους δεν φτάσανε στο κεφάλαιο συχγώνευση, εκτύπωση, ταξινόμηση και πολλές άλλες λειτουργίες που πρέπαι να κάνει κάποιος όσο δουλέυει μπροστά σε ένα υπολογιστή!
ΑΠΟΡΙΑ: Ως ωρομίσθιοι στο κενό που έχουμε ανάμεσα στις ώσες υπηρεσίας, την εκπαίδευση που κάνουμε την πληρωνόμαστε;; ΑΠΑΝΤΗΣΗ: ΟΧΙ!! Φυσικά
Κι όμως δεν ξέρω αν χρειάστηκε ποτέ να ρωτήσετε κάτι. Εμένα μου συνέβη και μου απάντησαν : Εχω κενό τώρα.....
Δεν είμαστε Ωρομίσθιοι χωρίς αντικείμενο! Αυτό θα πρέπει να αναγνωρίζετε τουλάχιστον και απο τα άτομα που έχουν διοριστεί ήδη με πολύ λιγότερη προϋπηρεσία και χιλιόμετρα στο ενεργητικό τους από όλους εμάς που ακόμη πιστεύουμε στο μέλλον της εκπαίδευσης!!!
Συγνώμη εαν σας κούρασα...

Αποσυνδεδεμένος Prosagon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επείγον
« Απάντηση #96 στις: Ιούλιος 10, 2008, 07:34:12 μμ »
μπορώ να έχω και εγώ αυτό το κείμενο;;;

Αποσυνδεδεμένος peace

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επείγον
« Απάντηση #97 στις: Ιούλιος 13, 2008, 08:38:58 μμ »
Καλησπέρα σε όλους
Μόνο ενωμένοι κια όλοι μαζί μπορουμε να καταφερουμε κατι...
Alex μπράβο σου.. και ευχαριστουμε για την πολυτιμη βοηθεια
περιμενουμε να υπογραψουμε!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 730
Σύνολο: 748

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.