*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 313150 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
 Το ίδιο ισχύει και για την πρωτοβάθμια στον ΠΕ70; Γιατί υπάρχει άτομο, που το ξέρω προσωπικά, και δεν έχει κανένα πρόβλημα υγείας (εκτός και αν δήλωσε ψέματα) και είναι από τα πρώτα άτομα στον Πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Το ίδιο ισχύει και για την πρωτοβάθμια στον ΠΕ70; Γιατί υπάρχει άτομο, που το ξέρω προσωπικά, και δεν έχει κανένα πρόβλημα υγείας (εκτός και αν δήλωσε ψέματα) και είναι από τα πρώτα άτομα στον Πίνακα.

Για όλους τους κλάδους ισχύει αυτό.Τσέκαρε αν το συγκεκριμένο άτομο έχει "ναι" στην στήλη "ειδική κατηγορία" και...τι να σου πω.Αν είσαι βέβαιη οτι είναι απόλυτα υγειής και φυσικά δεν είναι πολύτεκνος,είναι ένα "ανεξήγητο" φαινόμενο! :-\
Προσωπικά έχω ακούσει ιστορίες για πλαστά πιστοποιητικά υγείας,αλλά το θεωρώ πολύ τραβηγμένο και μεγάλο ρίσκο να το πάρει κάποιος.Εκτός αν έχει τόσο γερό "δοντάκι" ώστε να έιναι σίγουρος οτι δεν μπορεί κανείς να τον πειράξει... :o
Ιδίως όμως στους δασκάλους,που η αναπλήρωση είναι το πιο εύκολο πράγμα και που παίρνουν άτομα με το τσουβάλι,γιατί κάποιος να έκανε κάτι τέτοιο?Πρέπει να είναι ο μοναδικός κλάδος που άπαξ και είσαι στον πίνακα,σε πήραν!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
 sophie έχεις δίκιο. Έχει ναι στην Ειδ. Κατ. Όμως είμαι σίγουρη ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα υγείας και ούτε πολύτεκνη είναι. Δεν θα έπρεπε να γίνετε ένας πιο σοβαρός έλεγχος;

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • Global Moderator
  • Προχωρημένο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 138
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Έψαξες μήπως υπάρχουν μεταπτυχιακά, διδακτορικό, κλπ;;;

Τα μεταπτυχιακά και διδακτορικά δεν προσδίδουν θέση στην ειδική κατηγορία...

Όπως πολύ σωστά είπε ο rathe :
Η ειδική κατηγορία "περιλαμβάνει εκπαιδευτικούς που είναι πολύτεκνοι και πάσχοντες από ομόζυγη μεσογειακή αναιμία και σκλήρυνση κατά πλάκας".....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
sophie έχεις δίκιο. Έχει ναι στην Ειδ. Κατ. Όμως είμαι σίγουρη ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα υγείας και ούτε πολύτεκνη είναι. Δεν θα έπρεπε να γίνετε ένας πιο σοβαρός έλεγχος;

Κοίτα,αν τώρα εσύ ήσουν απόλυτα σίγουρη γι'αυτά που λές και είχες και έννομο συμφέρον(ήσουν στον πίνακα αναπληρωτών ΠΕ70) θα μπορούσες να κάνεις καταγγελία.Αν πάλι δεν ήθελες να "μπλέξεις" προσωπικά,θα μπορούσες να καταγγείλεις το γεγονός στην ΠΕΑ και να το ψάξουν μετά αυτοί ως σύλλογος.
Αλλά,εντάξει,ελάχιστοι το κάνουν αυτό.Όλοι έχουμε απορίες σχετικά με ονόματα(κι εγώ έχω βρει στον πίνακά μας "περίεργες" περιπτώσεις),αλλά πάντα υπάρχει η αμφιβολία "μήπως κάνω λάθος" και στιγματιστείς κι εσύ και ο συνάδελφος που καταγγέλεις... :-\
Όσο για τον έλεγχο που λες...αυτό είναι ανέκδοτο! ;D
Ό,τι κάνει κανείς μόνος του,γι'αυτό υπάρχουν και οι ενστάσεις :P
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Έχει δίκιο ο rathe. Το γράφει η προκύρηξη για τους αναπληρωτές ξεκάθαρα. Αλλά επιμένω ότι το συγκεκριμένο άτομο δεν έχει τίποτα από αυτά που γράφει η προκύρηξη. Ούτε πρόβλημα υγείας, ούτε πολύτεκνο είναι. Τώρα τι ακριβώς ειδική κατηγορία είναι δεν γνωρίζω.

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Ααα....το ξέχασα!
Διάβασα κάπου για περίπτωση ατόμου που έκανε καταγγελία σε κάποιον που είχε περαστεί ως πολύτεκνος ενώ ο καταγγέλων ισχυριζόταν οτι είχε τρία παιδιά γιατί ήταν γείτονες.Τελικά αποδείχτηκε οτι ήταν όντως πολύτεκνος και το τέταρτο παιδί το είχε σε ίδρυμα ο άνθρωπος!!! :o
Η απόλυτη φρίκη,έτσι?
Ξέρω οτι είναι ακραία περίπτωση,αλλά,λες κι αν πέσω σε κάτι τέτοιο?
Ν'ανοίξει η γη να με καταπιεί!!! :-[ :-[ :-[
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος andreas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
κοριτσια συγνωμη που μπαινω σαν σιφουνας στην κουβεντα σας,ομως ενας φιλος στο ιδιο site,δηλωσε οτι σημερα υπαρχει πιθανοτητα να βγουν τα πρωτα γκρουπ αναπληρωτων φιλολογων ,μαθηματικων και γερμανικης φιλολογιας .γνωριζετε κατι;

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
 sophie σίγουρα συμβαίνουν και αυτά. Αλλά αν το λες για μένα, είμαι σίγουρη γι'αυτό που λέω.
Δεν έχει νόημα να το συνεχίσω γιατί όπως ξέρουμε εδώ είναι forum ενημερώσεων και δεν θέλω να φαίνεται ότι κάνουμε chat. Απλά έκανα μία διαπίστωση.Υπάρχουν άτομα (δεν θέλω να πω συνάδελφοι) που πάνε με πλαστά χαρτιά και τρώνε τις θέσεις άλλων συναδέλφων που ίσως να έχουν και μεγαλύτερες ανάγκες διορισμού.

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
κοριτσια συγνωμη που μπαινω σαν σιφουνας στην κουβεντα σας,ομως ενας φιλος στο ιδιο site,δηλωσε οτι σημερα υπαρχει πιθανοτητα να βγουν τα πρωτα γκρουπ αναπληρωτων φιλολογων ,μαθηματικων και γερμανικης φιλολογιας .γνωριζετε κατι;

Συνήθως όταν υπάρχουν τέτοιες ενδείξεις,"σίφουνα" ;D,το alfavita.gr έχει κάποια ανακοίνωση λίγες ώρες πριν.Μέχρι στιγμής δεν έχει βγει κάτι...

sophie σίγουρα συμβαίνουν και αυτά. Αλλά αν το λες για μένα, είμαι σίγουρη γι'αυτό που λέω.
Δεν έχει νόημα να το συνεχίσω γιατί όπως ξέρουμε εδώ είναι forum ενημερώσεων και δεν θέλω να φαίνεται ότι κάνουμε chat. Απλά έκανα μία διαπίστωση.Υπάρχουν άτομα (δεν θέλω να πω συνάδελφοι) που πάνε με πλαστά χαρτιά και τρώνε τις θέσεις άλλων συναδέλφων που ίσως να έχουν και μεγαλύτερες ανάγκες διορισμού.

Όχι,δεν αμφισβήτησα αυτά που λες( :-[),κι οτι γίνονται κομπίνες,είμαι σίγουρη!!!
Απλά κι εγώ συμπλήρωσα τη δική μου διαπίστωση,οτι υπάρχει ένας δισταγμός ως προς τον έλεγχο αυτών των καταστάσεων. :(
Ας μην το συνεχίσουμε γιατί μονοπωλήσαμε και την κουβέντα ;D(...όπως λέει κι ο "σίφουνας"... ;)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος teliss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μήπως γνωρίζει κανείς αν θα πάρουν αναπληρωτές πε06 αγγλικών κι αν ναι πότε υπολογίζεται να  καλέσουν;

Αποσυνδεδεμένος MOUSE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μια ερωτηση θελω να κανω γιατι εχω ψιλομπερδευτει. Μεχρι τωρα εχουν διορισει τους επιτυχωντες του Ασεπ και τους επιλαχοντες.Εχουν διοριστει και οι 30μηνιτες? Κανενα νεο για αναπληρωτες ΠΕ 06?

Αποσυνδεδεμένος bass83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση;;;;
Εκτός από ΠΕ02 είμαι και ΤΕ16 (Μουσικών, κατηγορία αποφοίτων Ωδείων) και τον Αύγουστο είχα κάνει τα χαρτιά μου (5 αιτήσεις) για ωρομίσθια και αναπληρώτρια σε γενικά γυμνάσια, μουσικά γυμνάσια/ λύκεια και ολοήμερα δημοτικά.
Προχθές βγήκαν 3 λίστες για τους Μουσικούς (ΠΕ16, ΤΕ16 με προϋπηρεσία και ΤΕ16 χωρίς προϋπηρεσία).
Ανήκω στην τελευταία κατηγορία... και έχω σχετικά καλή κατάταξη στον πίνακα (164 στους 1404).
Έχω ελπίδες να διοριστώ ως αναπληρώτρια; Πώς θα το μάθω; Πότε θα το μάθω; Ακόμα κι αν δε μας επιλέξουν τελικά (επειδή προηγούνται οι ΠΕ16 και αυτοί με προϋπηρεσία), το ότι κάναμε φέτος τα χαρτιά μας παίζει κάποιο θετικό ρόλο για του χρόνου;
.
Όποια βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη!!!!
ΠΕ02, ΤΕ16

Αποσυνδεδεμένος bass83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
με ακούει κανείς;;;; :-\ :'( :'(
ΠΕ02, ΤΕ16

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158572
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 587
Σύνολο: 612

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.