*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 313062 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cthugr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Έχω εντοπίσει κάτι πολύ ύποπτο στον πίνακα των Ηλεκτρονικών (17.04). Ξέρει κανείς που μπορώ να απευθυνθώ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια πως γινεται να ειμαι 10 θεσεις χειριτερα από περυσι? θα φυγουν τουλαχιστον απο μπροστα καποιοι?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλησπέρα, εργάστηκα φέτος στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση ως ωρομίσθια και η προϋπηρεσία που  εμφανίζεται στους πίνακες είναι λιγότερη απ' ό,τι περίμενα.  

Είναι αλήθεια πως λαμβάνονται υπόψιν μόνο το πολύ 48 ώρες για κάθε μήνα?
Πόσες ώρες δούλευες την εβδομάδα?

Αποσυνδεδεμένος valia32

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Καλησπέρα, εργάστηκα φέτος στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση ως ωρομίσθια και η προϋπηρεσία που  εμφανίζεται στους πίνακες είναι λιγότερη απ' ό,τι περίμενα.  

Είναι αλήθεια πως λαμβάνονται υπόψιν μόνο το πολύ 48 ώρες για κάθε μήνα?
Πόσες ώρες δούλευες την εβδομάδα?

12 ώρες...αλλά δεν έχουν όλοι οι μήνες ακριβώς 4 εβδομάδες για να ισχύει αυτή η λογική...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
παιδια βοηθεια γιατι ειμαι καινουρια. η προυπηρεσια του ενα μηνα και 9 μερες π(ημουν ωρομίσθια) ποσα μορια είναι? (δεν ξερω να τα υπολογίζω, για να δω αν μου τα πέρασαν σωστά) σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
ioanna89:  Και για τους προηγούμενους ΑΣΕΠ, πώς; Ο σκοπός είναι να δούμε ακριβώς πόσοι είναι. Έπρεπε να υπάρχει ειδική στήλη στον πίνακα διορισμών. Ή να βγει χωριστός πίνακας, όπως γινόταν με το 30μηνο.

Bέβαια πρέπει να βγει και ξεχωριστός πίνακας των 24 μηνίτων για να  φαίνεται ξεκάθαρα ο αριθμός τους συνεπώς και ο αριθμός των διοριστέων κάθε ειδικότητας για να τον αθροίζουμε κιόλας με τον αριθμό των διοριστέων του 40% και του 60% (ΑΣΕΠ) ώστε να βλέπουμε  και τους συνολικούς διορ.

Καθώς και τον πίνακα επιτυχόντων ΑΣΕΠ 1998!!!!

{vifo  μην ανοίξεις τον πίνακα αναπλ. αν δεν το κάνεις save  target as...(to documents )me δεξί κλικ και μετά θα το ανοίξεις απο το document.To έχει γράψει η ioanna89 πιο πριν}
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος Dejavu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
VALIA32, μετράνε μέχρι 44 ώρες το μήνα.
Καλησπέρα, εργάστηκα φέτος στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση ως ωρομίσθια και η προϋπηρεσία που  εμφανίζεται στους πίνακες είναι λιγότερη απ' ό,τι περίμενα.  

Είναι αλήθεια πως λαμβάνονται υπόψιν μόνο το πολύ 48 ώρες για κάθε μήνα?

Όχι αυτό δεν ισχύει. Ο υπολογισμός γίνεται με την εβδομάδα και όχι με τον μήνα. Άρα, λαμβάνονται υπόψιν 12 ώρες την εβδομάδα και όχι 48 ώρες τον μήνα.

Οπότε, αν έχει ο μήνας παραπάνω από 4 εβδομάδες , με 12 ώρες την εβδομάδα θα πρέπει να λαμβάνονται υπόψιν πάνω από 48 ώρες. Πχ το Νοέμβριο 2007 είχα 51 ώρες...

Έτσι ακριβώς είναι.

Αποσυνδεδεμένος karatsos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να καλησπερισω και εγω με την σειρα μου ολους και ολες.......τελικα καθε φετος και χειροτερα..........μιλαω για την γυναικα μου που τζαμπα παει και δινει Ασεπ και πετυχαινει.......απο 1970κατι πηγε 2010+ αυτοι οι 80 απο που ερχονται? Τεσπα αν ξερει καποιος να μου πει μεσα στον πινακα αναπληρωτων εχει τους παντες μεσα και τους διοριστεους η οχι......δλδ ειναι οριστικες οι σειρες η υπαρχει περιπτωση να φυγουν καποιοι μπας και δουμε και εμεις το φως του ηλιου? Μιλαω παντα για ΠΕ60.

Ευχαρηστω.

Δημητρης.

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
εγώ είμαι 36 θέσεις χειρότερα φιλόλογος αλλά θα φύγουν 420 που διορίζονται απο ΑΣΕΠ και 280 40% άρα 700 σίγουρα

ανεβαίνω επομένως 1360 σειρά  και να φύγει και το 24μηνο που δεν ξέρω πόσοι είναι θα είμαι ακόμα πιο πάνω

arist, οι του ΑΣΕΠ είναι 420, αλλά δεν είναι όλοι μπροστά σου. Δες εδώ, για να μην ξαναγράφουμε τα ίδια:
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=7161.msg77492#msg77492

Αποσυνδεδεμένος canella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
    • Προφίλ
Και σε μενα μου εχουν κατι δεκατα της προυπηρεσιας λιγοτερα...

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ρε παιδια αν ειναι κανεις των αγγλικων ελεηστε... :'(ξερετε πόσοι θα φυγουν από τον πινακα αναπληρωτων?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλησπέρα, εργάστηκα φέτος στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση ως ωρομίσθια και η προϋπηρεσία που  εμφανίζεται στους πίνακες είναι λιγότερη απ' ό,τι περίμενα.  

Είναι αλήθεια πως λαμβάνονται υπόψιν μόνο το πολύ 48 ώρες για κάθε μήνα?
Πόσες ώρες δούλευες την εβδομάδα?

12 ώρες...αλλά δεν έχουν όλοι οι μήνες ακριβώς 4 εβδομάδες για να ισχύει αυτή η λογική...

Ανάλογα με τις εβδομάδες που έχει ένας μήνας υπολογίζεις. Μήν ξεχάσεις να υπολογίσεις τις αργίες.Ενας μήνας μπορείνα έχει 5 Δευτέρες και εσύ εκείνη την ημέρα να έχεις πάρει 4ωρο. αρα ο μήνας μπορεί να σου βγει 56 ώρες που ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος hamilton

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως είναι δυνατόν κάποιοι που ήταν κάτω από το 3500 σειρά να έχουν πάρει  9 μόρια χωρίς να είναι ειδική κατηγορία ούτε πολύτεκνοι;;;;;; (μιλάω για φιλολόγους ΠΕ2)
Και μην μου πείτε ότι πήγαν όλοι σε δυσπρόσιτα και ωρομίσθιοι από την αρχή της χρονιας.....

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, καλό είναι όποιος θέλει να ρωτήσει ή να πει κάτι που αφορά ειδικά τον κλάδο του (π.χ. πόσοι ΠΕ02 ή ΠΕ06 θα φύγουν από τον πίνακα), να το κάνει στα ανοιχτά θέματα των σχετικών ενοτήτων, γιατί εδώ με τόσα μηνύματα χανόμαστε και δε βγαίνει άκρη...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 543
Σύνολο: 558

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.