*

Αποστολέας Θέμα: Παιδαγωγική Επάρκεια ΠΕ09  (Αναγνώστηκε 39937 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος murtw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παιδαγωγική Επάρκεια ΠΕ09
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 09:09:01 μμ »
Τελικά αξίζει ένας οικονομολόγος να προσπαθεί να αποκτήσει παιδαγωγική επάρκεια??
[/quote]

Προφανώς και ζητάς προσωπικές απόψεις γιατί μία αντικειμενική απάντηση δεν υπάρχει...  Αν θέλεις να ασχοληθείς με την εκπαίδευση, χωρίς παιδαγωγική επάρκεια είναι δύσκολο είτε για φέτος, είτε για του χρόνου, είτε μετά από 10 χρόνια... Εγώ προσωπικά δεν το μετάνιωσα, έμαθα πράγματα από την ασπαίτε τα οποία ακόμα και σε ιδιαίτερα με βοήθησαν. Τώρα σε σχολείο δεν είμαι σίγουρη αν υπάρχουν οι υποδομές ώστε να εφαρμοστούν πολλά από αυτά που μάθαμε αλλά είναι η σκληρή πραγματικότητα για πολλές ειδικότητες. Τώρα αν το "αξίζει" περιορίζεται μόνο για το αν θα βρεις δουλειά και όχι ως προς τις παραπάνω γνώσεις που θα αποκτήσεις, εγώ φέτος λόγω ασπαιτε βρήκα δουλειά χωρίς φυσικά να σημαίνει πως θα έχω και του χρόνου. Αν ρωτάς για μόνιμη δουλειά αναμένουμε τον επόμενο ασεπ (ο οποίος στην παρέα μου έχει γίνει ανέκδοτο). Προφανώς και δε σε διαφώτισα γιατί δε γνωρίζω τα θέλω σου, το διαθέσιμο χρόνο σου και την επαγγελματική σου κατάσταση. Αν ήταν πάντως να συμβουλέψω κάποιον φίλο μου που δεν έχει δουλειά και τον πήραν στην ασπαιτε στην πόλη του θα του έλεγα να παρακολουθήσει το πρόγραμμα γιατί ποτέ δεν ξέρεις!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Παιδαγωγική Επάρκεια ΠΕ09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:46:34 »

Αποσυνδεδεμένος alexoik23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παιδαγωγική Επάρκεια ΠΕ09
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 11:15:50 πμ »
Καλησπέρα και από μένα!! Εγώ προσωπικά είμαι στην ΑΣΟΕΕ και εδώ και 3 χρόνια πραγματοποιεί πρόγραμμα παιδαγωγικής επάρκειας 1 έτους αντίστοιχο με επίπεδο μάστερ, δηλαδή κάνουμε και πρακτική και έχουμε συνολικά 10 μαθήματα παιδαγωγικών
Γενικά, μετά την πρακτική μου σε επιχείρηση κατέληξα πως δεν θέλω να ασχοληθώ με εταιρείες αλλά με την εκπαίδευση και ψάχνω και μεταπτυχιακό αλλά κάτι που θα μου δώσει περισσότερα επαγγελματικά δικαιώματα γιατί την παιδαγωγική επάρκεια μου την εξασφαλίζει το μονοετές πρόγραμμα! Έχετε κάτι να προτείνετε??

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 266
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 253
Σύνολο: 254

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.