*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 337263 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2758 στις: Ιανουάριος 22, 2009, 12:27:37 πμ »
μπορει να μην βγαινουν τα ονοματα στους πινακες αλλα οι δεκαψηφιοι κωδικοι. δλδ να βλεπεις τι εγραψαν οι αλλοι αλλα οχι τα ονοματα τους... λεω... ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:24:18 »

Αποσυνδεδεμένος latifov

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2759 στις: Ιανουάριος 22, 2009, 12:29:57 πμ »
για τους διοριστέους είναι υποχρεωμένοι να ανακοινώνουν τα ονόματα

Αποσυνδεδεμένος Natas@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2760 στις: Ιανουάριος 22, 2009, 12:36:35 πμ »
αν κρίνω απο άλλους διαγωνισμούς που έχει εφαρμοστεί αυτό, τα ονόματα και οι βαθμολογίες των διοριστέων θα ανακοινωθούν δημόσια για λόγους διαφάνειας. οι υπόλοιποι όμως θα μπορούμε να δούμε μόνο εμείς τα αποτελέσματά μας (προσωπικά δεδομένα)

Ακριβως. Κ δεδομενου οτι στο site Ασεπ υπαρχουν ακομη οι πινακες με τα ονοματα επιτυχοντων-διοριστεων
 κ οι πινακες επιτυχοντων- μη διοριστεων, ενω δεν υπαρχουν οι των μη διοριστεων παλαιοτερων διαγωνισμων,
ετσι θα γινει κ τωρα. Ειναι αδυνατον να μην ανακοινωθουν οι επιτυχοντες.
"Την άνοιξη αν δεν τη βρεις, τη φτιάχνεις"

Αποσυνδεδεμένος Haroulita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2761 στις: Ιανουάριος 22, 2009, 01:38:07 πμ »
 Παιδιά καλησπέρα.Τώρα αν σας πω ότι εγώ προσωπικά χάρηκα που δεν θα δημοσιευτούν οι βαθμοί θα το θεωρήσετε υπερβολή;Δεν είμαι προετοιμασμένη κατάλληλα και κατά πάσα πιθανότητα (99,9% Χι!Χι!)-αν τελικά πάω να δώσω- δεν θα περάσω...Το ότι όμως δεν θα δημοσιευτούν οι βαθμοί με παροτρύνει να δώσω γιατί σκέφτομαι πως όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα δεν θα γίνει αντικείμενο κριτικής από τον κάθε άσχετο..Είναι απίστευτο με πόση άνεση μας κρίνουν και μας καταδικάζουν αυτοί που είναι ''έξω από τον χορό''.Επομένως θα δώσω χωρίς να σκέφτομαι ότι οι βαθμοί μου θα ''περαστούν από ψιλή σίτα'' από κάποιους καλοθελητές...Μεγάλη ανακούφιση...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:24:18 »

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2762 στις: Ιανουάριος 22, 2009, 01:52:35 πμ »
Παιδιά καλησπέρα.Τώρα αν σας πω ότι εγώ προσωπικά χάρηκα που δεν θα δημοσιευτούν οι βαθμοί θα το θεωρήσετε υπερβολή;Δεν είμαι προετοιμασμένη κατάλληλα και κατά πάσα πιθανότητα (99,9% Χι!Χι!)-αν τελικά πάω να δώσω- δεν θα περάσω...Το ότι όμως δεν θα δημοσιευτούν οι βαθμοί με παροτρύνει να δώσω γιατί σκέφτομαι πως όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα δεν θα γίνει αντικείμενο κριτικής από τον κάθε άσχετο..Είναι απίστευτο με πόση άνεση μας κρίνουν και μας καταδικάζουν αυτοί που είναι ''έξω από τον χορό''.Επομένως θα δώσω χωρίς να σκέφτομαι ότι οι βαθμοί μου θα ''περαστούν από ψιλή σίτα'' από κάποιους καλοθελητές...Μεγάλη ανακούφιση...

Ναι αλλά όταν την επόμενη φορά που θα πας επαρκώς προετοιμασμένη, δε θα σε προβληματίσει το γεγονός ότι δε θα ξέρεις ποιοι πέρασαν και ποιοι όχι και με τι βαθμούς;

Αποσυνδεδεμένος Haroulita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2763 στις: Ιανουάριος 22, 2009, 01:55:58 πμ »
 Έχεις απόλυτο δίκιο Stratos...Απόλυτο...Αν το δούμε σε βάθος χρόνου δεν συμφέρει κανένα μας..

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2764 στις: Ιανουάριος 22, 2009, 09:36:45 πμ »
πιστευω οτι οσοι ειναι στους επιτυχοντες θα πρεπει να γνωριζουν τους βαθμους των αλλων επιτυχοντων για να υπαρχει διαφανεια στον ενιαιο πινακα.
για τους μη επιτυχοντες, ΟΚ δεν χρειαζεται να δημοσιοποιηθουν οι βαθμοι.

και δεν πρεπει να ξεχναμε οτι "ξεφτιλα" δεν γινομαστε με τους βαθμους,αλλα το ιδιο το συστημα ειναι "ξεφτιλισμενο"και μας υποβαθμιζει, υποτιμα.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2765 στις: Ιανουάριος 22, 2009, 09:48:28 πμ »
...........και στη τελικη, δεν με ενδιαφερει τι θα πουν οι αλλοι για μενα, αλλα τι θα πω εγω ο ιδιος στον εαυτο μου (γιατι αν νοιωσω "ρομπα" θα το εχω κανει εγω ο ιδιος στον εαυτο μου και οχι οι αλλοι σε μενα)

επειτα παιζει και το αλλο....δλδ τι εικονα εχεις δημιουργησει για τον εαυτο σου στους αλλους:
αν τους κανω τον εξυπνο,τον παντογνωστη,το μελετηρο κλπ κλπ και γραψω κατω απ τη βαση, τοτε φυσικο ειναι να δεχτω τα αρνητικα σχολια των αλλων.

ευτυχως εγω ειμαι πολυ χαμηλων τονων και δεν διατρεχω τετοιο κινδυνο.
εξαλλου εμενα μου αρεσει να με σχολιαζουν, το γουσταρο πολυ, μα πολυ θα ελεγα.....
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2766 στις: Ιανουάριος 22, 2009, 10:25:06 πμ »
Τα μόρια που θα πάρουμε τώρα, δεν θα φαίνονται στον πίνακα? Δηλαδή, ένας που με ξέρει, δεν θα μπορεί να δεί τη βαθμολογία μου, αλλά θα μπορεί στον πίνακα να δεί τα μόρια.. ???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2009, 10:35:49 πμ από N.Π. »
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2767 στις: Ιανουάριος 22, 2009, 10:37:05 πμ »
πιστευω οτι οσοι ειναι στους επιτυχοντες θα πρεπει να γνωριζουν τους βαθμους των αλλων επιτυχοντων για να υπαρχει διαφανεια στον ενιαιο πινακα.
για τους μη επιτυχοντες, ΟΚ δεν χρειαζεται να δημοσιοποιηθουν οι βαθμοι.

και δεν πρεπει να ξεχναμε οτι "ξεφτιλα" δεν γινομαστε με τους βαθμους,αλλα το ιδιο το συστημα ειναι "ξεφτιλισμενο"και μας υποβαθμιζει, υποτιμα.
Συμφωνώ απόλυτα. Δηλαδή, θα ξέρω τα μόρια μου, αλλά δε θα ξέρω αν όντως ο άλλος, που είναι πάνω από εμένα στον πίνακα των ωρομισθίων έχει τα συγκεκριμένα  μόρια; Φυσικά, σκασίλα μου αν κάποιος δει τους βαθμούς μου. Σημαίνει ότι δεν έχω γνώσεις, γιατί έτυχε να μην απαντήσω για την όγδοη σταυροφορία ή για την αποδέσμευση της δραχμής από το δολλάριο ή σχετικά με τον Πασχάλη ή, γιατί ο άλλος που με βαθμολόγησε στην ειδική διδακτική είχε τα νεύρα του; Να έρθει η επιτροπή θεμάτων να γράψει και στα 5 αντικείμενα και αν πιάσει τη βάση, τότε θα ντραπώ και εγώ για τους βαθμούς μου. 

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος Nema

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2768 στις: Ιανουάριος 22, 2009, 01:19:47 μμ »
πιστευω οτι οσοι ειναι στους επιτυχοντες θα πρεπει να γνωριζουν τους βαθμους των αλλων επιτυχοντων για να υπαρχει διαφανεια στον ενιαιο πινακα.
για τους μη επιτυχοντες, ΟΚ δεν χρειαζεται να δημοσιοποιηθουν οι βαθμοι.

και δεν πρεπει να ξεχναμε οτι "ξεφτιλα" δεν γινομαστε με τους βαθμους,αλλα το ιδιο το συστημα ειναι "ξεφτιλισμενο"και μας υποβαθμιζει, υποτιμα.
Συμφωνώ απόλυτα. Δηλαδή, θα ξέρω τα μόρια μου, αλλά δε θα ξέρω αν όντως ο άλλος, που είναι πάνω από εμένα στον πίνακα των ωρομισθίων έχει τα συγκεκριμένα  μόρια; Φυσικά, σκασίλα μου αν κάποιος δει τους βαθμούς μου. Σημαίνει ότι δεν έχω γνώσεις, γιατί έτυχε να μην απαντήσω για την όγδοη σταυροφορία ή για την αποδέσμευση της δραχμής από το δολλάριο ή σχετικά με τον Πασχάλη ή, γιατί ο άλλος που με βαθμολόγησε στην ειδική διδακτική είχε τα νεύρα του; Να έρθει η επιτροπή θεμάτων να γράψει και στα 5 αντικείμενα και αν πιάσει τη βάση, τότε θα ντραπώ και εγώ για τους βαθμούς μου. 

Συμφωνώ και επαυξάνω... σας πληροφορώ ότι γνωστή μου ικανότατη φιλόλογος διορισμένη και με πείρα μάλιστα, δεν γνώριζε πολλές από τις ερωτήσεις αρχαίας  γραμματολογίας (και δεν το αναφέρω για κουτσομπολιό αλλά ως μια διαπίστωση).
Οσοι είναι έξω από το χωρο πολλά τραγούδια ξέρουν...
 
Επίσης αυτό τώρα με τη βαθμολογία νομίζω ότι δείχνει πόσο διαβλητός σκοπεύει να γίνει ο αγαπημένος μας διαγωνισμός...τώρα μάλιστα θα το βροντοφωνάζει ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΒΛΗΤΟΣ!!!
Δε χρειάζεται να είμαστε οι καλύτεροι. Αξίζει να έχουμε δώσει τον καλύτερο εαυτό μας!!!

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2769 στις: Ιανουάριος 22, 2009, 01:34:29 μμ »
Νομίζω ότι θα βγει η λίστα με τα ονόματα των επιτυχόντων. Στους αποτυχόντες μάλλον θα ισχύει το barcode. (έτσι μόνο θα υπάρχει διαφάνεια)
Για τους βαθμούς μου ποτέ δεν ντράπηκα...Και συνήθως κρίνουν τους βαθμούς όσοι δεν έχουν δώσει ποτέ εξετάσεις για να δουν τη γλύκα!!!

Αποσυνδεδεμένος non-stop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
  • hellooooo!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2770 στις: Ιανουάριος 22, 2009, 03:11:03 μμ »
Υπάρχει άνθρωπος που θα ντραπεί επειδή δεν πέρασε; Συνήθως κάποιος ντρέπεται επειδή δεν τα καταφέρνει εκέι που οι περισσότεροι τα καταφέρνουν! Αυτό δεν νομίζω να ισχύει στον ΑΣΕΠ!
Εγώ την προηγούμενη φορά που έδινα τη δεύτερη μέρα παιδαγωγικά μας είχε μιλήσει ο διευθυντής του σχολείου - ένας πραγματικά φωτισμένος άνθρωπος - και μας είχε πει ότι μετά από είκοσι χρόνια δημιουργικής διδασκαλίας αν έδινε ΑΣΕΠ θα κοβόταν! Άρα δεν υπάρχει για κανέναν λόγος ντροπής. Κάποιοι άλλοι μάλλον ντρέπονται γι αυτά που έχουν σκοπό να κάνουν. Έρχονται και εκλογές... :-X

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2771 στις: Ιανουάριος 22, 2009, 03:42:31 μμ »
δυστυχως,chrysavgi μου, αυτο που λεει ariadni ισχυει για αρκετους.ο καθενας για τον εαυτο του πιστευει οτι ειναι ικανοτατος και πολυ καλα κανει και ετσι πρεπει, αλλα οταν οι "ειδικοι" του χαλασουν την "εικονα" με την "δικαιη"βαθμολογια τους τοτε....πρεπει να εισαι πολυ δυνατος χαρακτηρα,με θαρρος και αξιοπρεπεια να αντιμετωπισεις την "αποτυχια"..."πλησιασε σταθερα προς το παραθυρο....."
στους πνευματικους αγωνες ομως δεν υπαρχει επιτυχια και αποτυχια, μονο μικρη ή μεγαλη επιτυχια!
συμφωνω,λοιπον, κανενας λογος ντροπης,ειπα και το επαναλαμβανω, ρεζιλικι ειναι για το ιδιο το συστημα οχι για μας.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161825
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 514
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 459
Σύνολο: 466

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.