*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 337876 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #826 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 08:40:22 πμ »
Βρε παιδιά, μην τρελαθούμε κιόλας. Δεν πιστεύω τίποτα από όλα αυτά. Πόσοι έχουμε γνωστούς που πήγαν στον Μπόνια, διάβασαν και κόπηκαν. Απλώς, διασπείρουν φήμες για να πάμε στα φροντιστήρια τους. Πιστεύω δεν αξίζει ν' αγχώνεστε! Ο καθένας μπορεί να λέει ό,τι θέλει. Έχω γνωστή που πέρασε 6η μετά από μεγάλη προσπάθεια, χωρίς φροντιστήρια, χωρίς μέσον.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:37:16 »

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #827 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 09:37:10 πμ »
Θα συμφωνήσω με τη Louiza. Πάντως αν εγώ έδινα 2000 με 3000 ευρώ για να παρακολουθήσω τα μαθήματά τους σίγουρα θα διάβαζα περισσότερο... τα λεφτά που θα έδινα θα ήταν ένα κίνητρο... :-\. Αλλά αυτό δεν θα μου εξασφάλιζε και την επιτυχία.Ε;

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #828 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 09:45:46 πμ »
παιδια ευχαριστω για τις συμβουλες σας.
απο το τηλεφωνο ομως αυτα δεν γινονται (ξερω απο γυναικεια ψυχολογια).
ακουστε πως θα γινει. θα παω πρωτα απο τον ασεπ ταχα περαστικος "ειδα φως και μπηκα".
θα ρωτησω κατι, θα μου απαντησει, θα αναγνωρισω τη φωνη της και θα τη ρωτησω τι ωρα κλεινει ο ασεπ. μετα,
τη στηνω απεξω με τη μηχανη,(σωμα καλοφτιαγμενο εχω) και την παω.....βολτα.
ε,μετα ολα πιο ευκολα θα ειναι αλλα και να μην ειναι θα τα κανω εγω να ειναι.
ξερετε,απο τις κοπελες που τις εχουν οι διαφορες υπηρεσιες για τις δουλειες του..ποδαριου,μπορει κανεις να μαθει τα παντα.

καλη ειναι η πλακα,ρε παιδια,αλλα αυτη η υλη δεν λεει να τελειωσει με τιποτα.οσο περναει ο καιρος ολο και μειωνω τα βιβλια που ειχα σκοπο μου να διαβασω ενω παραλληλα κατεβαζω και τον πηχη,και λεω ας ειμαι στους επιτυχοντες εστω και με 55 (ξεκινησα με ονειρο να πιασω 75 και τωρα κατεβηκα στο 55!!!)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #829 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 09:59:20 πμ »
παιδια ευχαριστω για τις συμβουλες σας.
απο το τηλεφωνο ομως αυτα δεν γινονται (ξερω απο γυναικεια ψυχολογια).
ακουστε πως θα γινει. θα παω πρωτα απο τον ασεπ ταχα περαστικος "ειδα φως και μπηκα".
θα ρωτησω κατι, θα μου απαντησει, θα αναγνωρισω τη φωνη της και θα τη ρωτησω τι ωρα κλεινει ο ασεπ. μετα,
τη στηνω απεξω με τη μηχανη,(σωμα καλοφτιαγμενο εχω) και την παω.....βολτα.
ε,μετα ολα πιο ευκολα θα ειναι αλλα και να μην ειναι θα τα κανω εγω να ειναι.
ξερετε,απο τις κοπελες που τις εχουν οι διαφορες υπηρεσιες για τις δουλειες του..ποδαριου,μπορει κανεις να μαθει τα παντα.
Θα θυσιαστείς για μας!!!! :D :D :D... Ήρωααααα του ασέπ ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:37:16 »

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #830 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 01:03:56 μμ »
Τηλεφώνησα και ζήτησα συνάντηση του Βέη με την ΠΕΑΕ, προκειμένου να μας πουν το χρονοδιάγραμμα που έχουν για το ΑΣΕΠ. Μίλησα με τη γραμματέα του και μου είπε ότι μέχρι την Τρίτη θα βγει η προκήρυξη. Ρώτησα για το ενδεχόμενο να καταθέσουμε αιτήσεις στις δευτεροβάθμιες και δε μου απάντησε. Προσωπικά, πάντως, αυτό το ενδεχόμενο δε μου φαίνεται καλό διότι βρίσκω τη διαδικασία χρονοβόρα εκτός κι αν τον έλεγχο τον κάνουν μόνο οι δευτεροβάθμιες, κάτι που επίσης με προβληματίζει. Κι αυτό γιατί σκεφτόμουν ότι αν καταγράφονται και περνιούνται τόσες προϋπηρεσίες χωρίς κανείς να τις ελέγχει και γίνεται του κουτρούλη ο γάμος, τι μας διασφαλίζει ότι όποιος έχε γνωστό στη δευτεροβάθμια δε θα περάσει οποιοδήποτε πτυχίο, μεταπτυχιακό κ.ο.κ. Δε θέλω να γκρινιάζω, απλά με έχει προβληματίσει. Εσείς τι πιστεύετε;
με τιποτα στις ββαθμιες! θα γινει η παρατυπια της παρατυπιας! το ασεπ ειναι υπευθυνο εξ ολοκληρου για το διαγωνισμο. οι ββαθμιες δεν εχουν καμια μα καμια αρμοδιοτητα. τα χω παρει τωρα. >:(

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #831 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 01:59:53 μμ »
παιδια ευχαριστω για τις συμβουλες σας.
απο το τηλεφωνο ομως αυτα δεν γινονται (ξερω απο γυναικεια ψυχολογια).
ακουστε πως θα γινει. θα παω πρωτα απο τον ασεπ ταχα περαστικος "ειδα φως και μπηκα".
θα ρωτησω κατι, θα μου απαντησει, θα αναγνωρισω τη φωνη της και θα τη ρωτησω τι ωρα κλεινει ο ασεπ. μετα,
τη στηνω απεξω με τη μηχανη,(σωμα καλοφτιαγμενο εχω) και την παω.....βολτα.
ε,μετα ολα πιο ευκολα θα ειναι αλλα και να μην ειναι θα τα κανω εγω να ειναι.
ξερετε,απο τις κοπελες που τις εχουν οι διαφορες υπηρεσιες για τις δουλειες του..ποδαριου,μπορει κανεις να μαθει τα παντα.

καλη ειναι η πλακα,ρε παιδια,αλλα αυτη η υλη δεν λεει να τελειωσει με τιποτα.οσο περναει ο καιρος ολο και μειωνω τα βιβλια που ειχα σκοπο μου να διαβασω ενω παραλληλα κατεβαζω και τον πηχη,και λεω ας ειμαι στους επιτυχοντες εστω και με 55 (ξεκινησα με ονειρο να πιασω 75 και τωρα κατεβηκα στο 55!!!)
Μάρκο, αυτό που έχεις λέγεται "αυτοεκπληρούμενη προφητεία". ;D ;D ;D Γιατί αγχώνεσαι; Ποιος μπορεί να προβλέψει πόσο θα γράψει; Όταν υπεισέρχεται ο αστάθμητος παράγοντας άνθρωπος, τότε οι προβλέψεις πάνε περίπατο. Εδώ μιλάμε για αστάθμητο παράγοντα επί τρία (υποψήφιος, εξεταστής, διορθωτής). Δηλαδή, η επιτυχία είναι συνάρτηση του πόσα βιβλία θα διαβάσουμε; Στα παιδαγωγικά και να μάθεις το "Ματσαγγούρα" απέξω, αν δεν έχεις μπει στη φιλοσοφία τους τι έχεις πετύχει; Ποιος μας εγγυάται ότι τα θέματα θα είναι τα ίδια με άλλες χρονιές. Πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι με την προσπάθειά μας, γιατί αυτό μπορούσε ο καθένας μας. Άλλωστε, αφού εσύ έχεις καλογυμνασμένο σώμα, τι τα θες ; Δες το θετικά: τι είναι χειρότερο "να αποτύχεις και να έχεις άσχημο σώμα" ή "να αποτύχεις και να έχεις καλογυμνασμένο σώμα" ;D ;D ;D ;D ;D

Υ..Γ: οι ψυχαναλυτές άραγε έχουν καλές προοπτικές εργασίας, έτσι να έχουμε και μια εναλλακτική αν αποτύχουμε ;D ;D

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #832 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 02:52:57 μμ »
γενικα ειμαι τυπος χυμα.αγχωνομαι μονο ως προς να τελειωσω εστω με πασαλειματα την υλη.να εχω μια ιδεα. την ωρα της εξετασης θα το παλεψω ετσι κι αλλιως. δεν εχω αγχος για τις εξετασεις. ποτε δεν ειχα απο μαθητης. ειμαι παντα κουλ και αισιοδοξος.
ουτε ειμαι των πολλων βιβλιων.

κι αν αποτυχω ειπαμε, θα κανω μασαζ σε κυριες (εμφανισημος ειμαι ) και θα χ@@@@ στο ευρω!!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #833 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 03:11:48 μμ »
μαρκο μια χαρα σε βρισκω ;D ;D ;Dνα ρωτησω τωρα και γω κατι που δεν καταλαβαινω με το τοσο αγνο μυαλουδακι που εχω ;Dπως θα γινουν παρατυπιες μεσω της ββαθμιας???δλδ τι μπορουν να  μας κανουν???? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #834 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 03:19:52 μμ »
δεν βρισκω κανενα προβλημα με τις β/βαθμιες. εκεινο που με προβληματιζει ειναι οτι θα πρεπει να τρεχω εκει,να στηνομαι στην ουρα,να μας πουν και τις ωρες που μπορουμε δηλ.να μας βαλουν σε προγραμμα δικο τους και ολα αυτα τα διαδικαστικα.
προτιμουσα τον ΕΛΤΑ.
τωρα,οσο αφορα για την αλλοιωση στοιχειων κλπ κλπ δεν πιστευω να γινει κατι.
οποιος εχει μεσο,θα βρει και τον τροπο να το χρησιμοποιησει.Τετοια θα λεμε?
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #835 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 03:55:15 μμ »
Eγώ δεν έχω καταλάβει πώς θα επιταγχυνθεί η διαδικασία αν τα καταθέτουμε στη δευτεροβάθμια. Δεν είμαι ξανθιά, αλλά.....ίσως το έχω χάσει λιγάκι με το διάβασμα. Δηλαδή, θεωρούν ότι τα ΕΛΤΑ συντελούν στην καθυστέρηση; ??? ??? ???

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #836 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 03:59:43 μμ »
Δε νομίζω να έχει να κάνει η καθυστέρηση με ΕΛΤΑ.Μάλλον για να κερδίσουν χρόνο στον έλεγχο των δικαιολογητικών

alfa vita : Το υπουργείο Παιδείας, για λόγους επιτάχυνσης των διαδικασιών, αναλαμβάνει την ευθύνη παραλαβής των αιτήσεων και δικαιολογητικών και το ΑΣΕΠ θα αναλάβει τον τελικό έλεγχο.

Δε ξέρω κατά πόσο οι Διευθύνσεις θα αναλάβουν την ευθύνη :(
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 17, 2008, 04:13:28 μμ από Supreme »

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #837 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 07:12:46 μμ »
εξακολουθω να μην καταλαβαινω ???δλδ αν εχεις γνωστο στη ββαθμια τι???μπορει να σου αλλαξει τα στοιχεια???αφου τα δικαιολογητικα θα περσατουν και απο δευτερο χερι απο τον ασεπ...πως να γινει ατασθαλια και σε τι???ο διαγωνισμος να γινει,να γραψω καλα κι ολα τα αλλα δεν με απασχολουν... :-\

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #838 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 07:46:16 μμ »
Εγώ που μίλησα με μία τηλεφωνήτρια του ΑΣΕΠ μου είπε πως θα πρέπει να δημοσιευτεί πρώτα η προκήρυξη και μετά να πάμε στις διευθύνσεις να κάνουμε τις αιτήσεις.Πήρα τηλ.σε μία διεύθυνση και μου είπανε πως δεν είναι καθόλου ενημερωμένοι για αυτό και ότι δε θα γίνουν οι αιτήσεις σε αυτούς. ??? ??? ??? :-X :-X :-X >:( >:( >:( >:( ::) ::) ::) :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :'( :'( :'( :'(

Χτες μίλησα τετ-α-τετ με κοπέλα της Β/θμιας (υπηρετώ σε δυσπρόσιτο) και μου επιβεβαίωσε το ότι αυτοί φέτος μαζεύουν τα δικαιολογητικά του ΑΣΕΠ...
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος lolipop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όλα θα πάνε καλά...πιστέψτε το
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008- Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #839 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 09:03:26 μμ »
Παιδιά πείτε μου ότι δε ζω εφιάλτη. Πείτε ότι κοιμάμαι και θα ξυπνήσω και όλα αυτά θα είναι ένα ψέμα! Μάρκο εγώ δεν είμαι αισιόδοξη και κουλ σαν και σένα.

Θέλω να σας ρωτήσω κάτι! Λογικά αν το σκεφτούμε θα καθυστερήσουν περισσότερο οι διαδικασίες με την κατάθεση στις δευτεροβάθμιες αφού το ΑΣΕΠ όταν παραλάβει τις αιτήσεις μας θα πρέπει να ελέγξει από την αρχή τα έγγραφα μας. Εκτός αν δεν ελέγξει τίποτα...

Πρώτα τα στελναμε κατευθείαν και τα έλεγχαν. Τώρα δεν καταλαβαίνω τι δεν θα κάνουν. Πάλι δεν πρέπει να τα ελέγξουν; 

Κάποιο άλλο λόγο πρέπει να έχουν και μας δουλεύουν. Παιδιά μήπως να κάνουμε κάτι; Φοβάμαι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 716
Σύνολο: 723

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.