*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 338213 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1666 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:05:54 πμ »
louiza να σου ζησει...και να το χαιρεσαι. :)..αν πατε Τηνο ερχομαι κ γω ..  ;)

Ευχαριστώ πολύ! Δεν τα έγραψα αυτά, για να δραματοποιήσω την κατάστασή μου, απλώς για να τονίσω ότι πίσω από το μήνυμα κρύβονται άνθρωποι με πραγματικές ανάγκες και αισθήματα. Μια άλλη κοπέλα είχε αναφέρει ότι η μαμά της είναι άρρωστη και όλη η προετοιμασία της πάε στράφι. Πίσω από την προσπάθεια μας υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι που συμπάσχουν. ¨Ολοι δεν ξεκινούμε από τις ίδιες βάσεις.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:52:54 »

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1667 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:10:35 πμ »
κανεις δεν το παιζει επαναστατης !!!

και δεν εχεις κανενα δικαιωμα να μιλας ετσι για ανθρωπους που δεν ξερεις
ουτε τους ιδιους αλλα ουτε τις συνθηκες της ζωης τους, ουτε τα προβληματα τους κτλ.

εσυ εχεις διαβασει, εχεις προετοιμαστει, κ μπραβο σου κ συγχαρητηρια κ καλη σου επιτυχια.
 καλως η κακως καποιοι ανθρωποι, ειχαν προγραμμασει αλλιως τα πραγματα κ ειχαν επενδυσει εστω κ στις λιγες μερες των γιορτων. κ δεν νομιζω οτι ειμαι η μονη....κ σαφως δεν ειναι θεμα γκρινιας..

η αληθεια σου λυπαμαι αλλα απλα δεν ειναι αληθεια, ειναι η προσωπικη σου αποψη,σεβαστη μεν αλλα δεν καταλαβαινω προς τι η κριτικη κ η επιθεση ποσο μαλλον οταν σχετιζεται με θεματα προσωπικα του καθενος.
Ούτε έχω προετοιμαστεί όπως λές ,ούτε έχω διαβάσει. Αλλά τί νόημα έχει αυτή η αντίδραση ; Αν εσύ ή εγώ προγραμματίσαμε διαφορετικά το διάβασμα , έχουμε το δικαίωμα να μεταδίδουμε τόσο άγχος και τόση αγανάκτηση στους άλλους ; Αντί να ενθαρρύνουμε ο ένας τον άλλον ,μιζεριάζουμε και γκρινιάζουμε σαν παιδάκια που μας πήραν το γλυκό ; Τί νόημα έχει ; Πρέπει να πάμε με τη λογική : ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ, ΘΑ ΣΚΙΣΟΥΜΕ ! Με καλή ψυχολογία και θετική ενέργεια . ο προγραμματισμός ο δικός μας δεν πρέπει να επηρεάζει ψυχολογικά τους άλλους. Φτάνει !
[Σου έυχομαι ,έστω κι έτσι, καλή επιτυχία και διορισμό !]

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1668 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:10:51 πμ »
Η άποψή μου είναι ότι πίεση ασκείται με κινητοποιήσεις και κόσμο στο δρόμο. Δυστυχώς, η γκρίνια ή η έλλειψη πίστης στον εαυτό μας το προηγούμενο διάστημα έδειξε ότι πολλά λέμε και λίγα κάνουμε. Τόσες κινητοποιήσεις κάναμε έξω από το ΥΠΕΠΘ και εμφανιστήκαμε ελάχιστοι. Δεν προσάπτω τίποτα και σε κανέναν επί του προσωπικού. Άλλωστε και σε αυτό το forum το έχω χιλιοπεί..χειρότερο από την αδιοριστία είναι ο ατομισμός και η απογοήτευση που καλά έχουν σχεδιάσει και προκαλέσει αυτοί οι τύποι στις καρέκλες. Παρόλα αυτά ακόμα και μια επιστολή δείχνει κάτι. Αν σκεφτεί κανείς ότι μετά το 98 είναι η πρώτη φορά που οι αδιόριστοι διαμαρτύρονται για όλη αυτή τη σαπίλα πιθανότατα και να καταλήξει ότι δεν είναι τόσο απογοητευτικά τα πράγματα.
Εγώ σκεφτόμουν όχι επιστολή προς το ΥΠΕΠΘ, αλλά δελτίο τύπου που θα πάει παντού. Όσο για το αν θα ακουστεί κάπου δεν μπορώ να το ξέρω...Ένα είναι σίγουρο...η απραξία δηλώνει αδυναμία και σε κάθε διαγωνισμό βλέπουμε ότι μπορούν να κάνουν και χειρότερα.
(Λουίζα, η διεύθυνση είναι πάνω στην αίτηση, ΤΘ 3785, ΤΚ 10210)

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1669 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:14:21 πμ »
πιστευω προτιμοτερο ειναι επιστολη προς το ασεπ. στην ουσια αυτοι μας κοροιδευουν, απο αυτους περιμενουμε μια εγκυρη απαντηση κ αυτοι ειχαν πει για το α διμηνο του 2009

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:52:54 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1670 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:16:30 πμ »
Η άποψή μου είναι ότι πίεση ασκείται με κινητοποιήσεις και κόσμο στο δρόμο. Δυστυχώς, η γκρίνια ή η έλλειψη πίστης στον εαυτό μας το προηγούμενο διάστημα έδειξε ότι πολλά λέμε και λίγα κάνουμε. Τόσες κινητοποιήσεις κάναμε έξω από το ΥΠΕΠΘ και εμφανιστήκαμε ελάχιστοι. Δεν προσάπτω τίποτα και σε κανέναν επί του προσωπικού. Άλλωστε και σε αυτό το forum το έχω χιλιοπεί..χειρότερο από την αδιοριστία είναι ο ατομισμός και η απογοήτευση που καλά έχουν σχεδιάσει και προκαλέσει αυτοί οι τύποι στις καρέκλες. Παρόλα αυτά ακόμα και μια επιστολή δείχνει κάτι. Αν σκεφτεί κανείς ότι μετά το 98 είναι η πρώτη φορά που οι αδιόριστοι διαμαρτύρονται για όλη αυτή τη σαπίλα πιθανότατα και να καταλήξει ότι δεν είναι τόσο απογοητευτικά τα πράγματα.
Εγώ σκεφτόμουν όχι επιστολή προς το ΥΠΕΠΘ, αλλά δελτίο τύπου που θα πάει παντού. Όσο για το αν θα ακουστεί κάπου δεν μπορώ να το ξέρω...Ένα είναι σίγουρο...η απραξία δηλώνει αδυναμία και σε κάθε διαγωνισμό βλέπουμε ότι μπορούν να κάνουν και χειρότερα.
(Λουίζα, η διεύθυνση είναι πάνω στην αίτηση, ΤΘ 3785, ΤΚ 10210)
Μπράβο, Χρυσούλα!!!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1671 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:16:47 πμ »
To ΑΣΕΠ καλώς ή κακώς απλά αναλαμβάνει τη διαδικασία. Όλα ορίζονται από το ΥΠΕΠΘ. Παρόλα αυτά, αν δεις στα κείμενα, όλα έχουν ως αποδέκτες και τους δύο φορείς

Αποσυνδεδεμένος DJSTAVROS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1672 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:23:17 πμ »
tha to montaro na argisei o diagonismos.kata tis 20 genari einai kala paidia???

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1673 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:24:06 πμ »
εχεις δικιο louiza και γω με αναλογο υφος τα ειπα αυτα πριν. κ εγω μιλησα για προβληματα, γι αυτο ακριβως τον λογο....κ δυστυχως τα προβληματα υγειας, κ μαλιστα τα σοβαρα, δεν αφηνουν πολλα περιθωρια επιλογων.

κ κανεις δεν εχει ορεξη για γκρινια..η να κλαψουριζει..


κ κανεις δεν μεταδιδει την ψυχολογια του.ουτε την αγανακτηση του.
 απλα ολοι γραφουμε τις αποψεις μας και τα συναισθηματα μας που οφειλονται σε διαφορα.
μοιραζομαστε. ετσι νομιζω.
δλδ η λυση ειναι να μην μιλαμε ανοιχτα?? ετσι θα παψουμε να αγχωνομαστε?

κ περα απο αυτο, ο καθε ανθρωπος λειτουργει κ σκεφτεται διαφορετικα.
το πιο απλο : καποιοι ειναι αισιοδοξοι, καποιοι οχι. ετσι ειναι.

νομιζω δεν υπαρχει λογος να συνεχιζουμε αλλο αυτην την κουβεντα....κ δεν τα βαζω μαζι σου stratilio προσπαθω να σου εξηγησω ποσο διαφορετικα σκεφτομαστε απλα κ δεν πρεπει να μαστε απολυτοι, ουτε εσυ ουτε εγω.

μακαρι να διοριζομασταν ολοι.....χθες  μιλησα με μια κυρια. καθηγητρια γαλλικων η οποια διδασκει και ιστορια κατευθυνσης.....γιατι δεν επαρκουν οι φιλολογοι του σχολειου.....


Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1674 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:24:13 πμ »
Γνώμη μου είναι να αφέρονται στην επιστολή συγκεκριμένα στοιχεία και μάλιστα πρόσφατα (ασάφειες στα θέματα, ακύρωση θεμάτων). Ας τους τα ταρακουνήσουμε λίγο

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος amalfi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 228
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1675 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:25:25 πμ »
Η πιεση ασκειται με εσωτερικη δραση και ατομικη αλλαγη.
Η σαπιλα ειναι μεσα μας.


...και ο αγωνας συνεχιζεται
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 18, 2008, 10:32:45 πμ από amalfi »

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1676 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:26:35 πμ »
dj stavro.....δεν το κανουμε τελη φλεβαρη...????? ;)

chrysoula, τα χρηματα εινα καλυτερα να κατατεθουν στην τραπεζα η να τα βαλουμε στο φακελο?

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1677 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:32:03 πμ »
Η άποψή μου είναι ότι πίεση ασκείται με κινητοποιήσεις και κόσμο στο δρόμο. Δυστυχώς, η γκρίνια ή η έλλειψη πίστης στον εαυτό μας το προηγούμενο διάστημα έδειξε ότι πολλά λέμε και λίγα κάνουμε. Τόσες κινητοποιήσεις κάναμε έξω από το ΥΠΕΠΘ και εμφανιστήκαμε ελάχιστοι. ...Ένα είναι σίγουρο...η απραξία δηλώνει αδυναμία και σε κάθε διαγωνισμό βλέπουμε ότι μπορούν να κάνουν και χειρότερα.
(Λουίζα, η διεύθυνση είναι πάνω στην αίτηση, ΤΘ 3785, ΤΚ 10210)

+++ αποψή μου ότι ζούμε σε μια χώρα που μόνο τα μμε έχουν τη δύναμη να ασκήσουν πίεση..κ αν δε βγούμε απο τα σπίτια μας κανένα μμε δεν θα ασχοληθεί μαζί μας...δυστυχώς ή ευτυχώς μόνο αν γίνει νταβαντουρι νοιάζονται..δεν τους ενδιαφέρει καμμια επιστολή...αγανάκτηση θέλουν να δουν, για να χουν κ κάτι να πουλήσουν..
καλό είναι πάντως( κ συμφωνώ με χρυσούλα ) να μην περιμένουμε να δραστηρ μόνο όταν θιγονται άμεσα τα προσωπικά μας συμφέροντα ,οπως τώρα πχ με ασεπ..γιατί αν νωρίτερα είχαμε δώσει μεγαλύτερη δύναμη στο σύλλογο με τη συμμετοχή μας μπορει κάποια πράγματα να τανε αλλιώς...ξέρουμε πολύ καλά πως η πολιτική λαμβάνει υποψη της στις αποφάσεις της , τις πλειοψηφίες..κ αυτο εγώ το χω δει πολλές φορές...άρα, ας σκεφτούμε όλοι μας κ εγώ μαζί..

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1678 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:37:12 πμ »
Δυστυχώς, κάποιοι δεν ξέραμε νωρίτερα για το σύλλογο. Και σας πληροφορώ ότι πολλοί δεν ξέρουν για το σύλλογο. Καλό θα ήταν, επειδ΄΄η πολλοί δεν έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο, να τους πλησιάσει ο σύλλογος και ο ΑΣΕΠ είναι μια καλή ευκαιρία. Ίσως με ενημερωτικό υλικό έξω από τα εξεταστικά κέντρα. όχι φυλλάδια, αλλά κάποιες αφισούλες, δεν ξέρω μπορεί να είναι και κουτό, αλλά πρέπει να έρθει ο σύλλογος κοντά στους καθηγητές.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος korina76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • If you're gonna dream, dream high
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1679 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:43:45 πμ »
Καλημέρα σε όλους, στην τελευταία συνέλευση του συλλόγου λήφθηκε απόφαση για ενημέρωση των εκπαιδευτικών κατά τη διάρκεια των εξετάσεων με όλο το απαραίτητο υλικό.
Καλή δύναμη

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162208
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 477
Σύνολο: 480

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.