*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 337776 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2030 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 05:17:31 μμ »
Άλλαξα την εικονίτσα, μήπως και μου φέρει λίγη τύχη ο γιος μου, αλλά και για να θυμίσω ότι υπάρχουν άνθρωποι που μας περιμένουν μετά από αυτόν τον κ...διαγωνισμό. Για αυτά τα προσωπάκια προσπαθούμε. Θα προσπαθήσουμε, θα είμαστε οι καλύτεροι και τα Χριστούγεννα θα τους κάνουμε το ωραιότερο δώρο: να είναι με τους γονείς τους και να μην βλέπουν τη μαμά ή το μπαμπά πίσω από ένα βιβλίο. Μπράβο προκαταβολικά σε όλους τους γονείς υποψηφίους και καλό κουράγιο!!!!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:26:42 »

Αποσυνδεδεμένος sid13p

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2031 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 05:19:00 μμ »
παιδια τσαμπα τρελενεστε....οπως εχει ειπωθει και απο προηγουμενους με ενα μηνα επιπλεον δεν σωζεται η κατασταση......απο την στιγμη που γνωριζεις 2 χρονια οτι θα δωσεις, κανεις τα κουμαντα σου και εισαι κυριος-κυρια...και αυτα που ακουω για χριστουγεννα μου φαινονται σαν ανεκδοτο...ακου εκει....θα κατσει καποιος τα χριστουγεννα που ειναι ολοι μεσα στην τρελη χαρα,στα μπαρ,στις ταβερνες ,με κοσμο μεσα εξω,ψωνια και γενικα πανηγυρια , να συγκεντρωθει για να διαβασει.......ελεος ρε σεις......αυτα τα λεγαμε στο γυμνασιο για να μην φωναζει ο μπαμπας και η μαμα....και μην μου πει κανενας οτι παιρνει πανω απο 3-4 μερες αδεια απο την δουλεια λογω χριστουγεννων....θα γελασει και ο καθε πικραμενος εκει....και αντι να γκρινιαζεται για την μπανανια που ζουμε,παρτε το ψυχραιμα,εχετε καθαρο μυαλο και κατι καλο αν ελπιζεις και παλεψεις θα βγει....στην τελικη ολοι στην ελλαδα καθηγητες , γιατροι, δικηγοροι θελουν να γινουν...εμ δεν ειναι ετσι η ζωη στην μπανανια......και σκεφτειτε πως υπαρχουν και πιο σοβαρα πραγματα απο τον ασεπ....η υγεια σας η οικογενεια σας.....και σαν β.ελλαδιτης ενα θα σας πω ''ΧΑΛΛΛΑΡΑ''...:-)

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2032 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 05:20:07 μμ »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2033 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 05:24:24 μμ »
Louiza να σου ζήσει ο γιός σου! Νόμιζα ότι είχες μωρό! Δεν αγωνιζόμαστε επί ίσοις όροις. Πραγματικά, συγχαρητήρια σε όσους δουλεύουν και έχουν και οικογένεια..Κι εγώ με δουλειά, σπίτι και βοήθεια από σύζυγο, νιώθω κουρασμένη! Σκέψου να'χα και παιδί! :o Θα κάνουμε όμορφα Χριστούγεννα, αυτό να σκέφτεστε.. ;)
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:26:42 »

Αποσυνδεδεμένος Nema

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2034 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 05:28:31 μμ »
 ;D ;D ;D ;D καλόοο
Δε χρειάζεται να είμαστε οι καλύτεροι. Αξίζει να έχουμε δώσει τον καλύτερο εαυτό μας!!!

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2035 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 05:39:18 μμ »
Ευχαριστώ, Νίκη. Προσωπικά, πιστεύω ότι διαμαρτυρίες για το λόγο: θέλω τον Ιανουάριο να γίνει ο διαγωνσιμός για να διαβάσω 1000 είναι γελοίες. Προσωπικά, δε θα έρθω, αν θα διαμαρτυρηθούμε για αυτόν το λόγο. Διαμαρτυρία για την όλη κατάσταση και την έλλειψη σοβαρότητας, ναι. Πείτε μας γιατί διαμαρτυρόμαστε, γιατί εγώ δεν πάω να διαδηλώσω για 1 μήνα παραπάνω, να εξηγούμαστε!!!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2036 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 05:43:04 μμ »
louiza να σου ζησει ο γιοκας σου!παντως οπως και να χει ολοι οσοι δινουμε και διαβαζουμε αξιζουμε ενα μεγαλο μπραβο ανεξαρτητως του πως θα τα παμε γιατι η προσπαθεια και μονο ειναι επιτυχια για τον καθενα απο εμας.λιγοι ειναι αυτοι που μπαινουν  στην διαδικασια του να διαβασουν και να κανουν τοσες περικοπες και πραγματικα ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ !!!!!!!!!!!! :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2037 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 05:47:00 μμ »
Λίγοι οι 20000? Για σκεφτείτε να έδιναν όλοι οι φιλόλογοι... ;D
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2038 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 05:53:08 μμ »
μα νικη μου δεν νομιζω να πιστευεις πως αυτοι οι 200000 θα ερθουν ολοι διαβασμενοι......???προσωπικα με οσους εχω μιλησει μου εχουν πει οτι για την εμπειρια θα γραψουν...το μπραβο δεν το απονεμω σ αυτους αλλα σ συτους που πραγματικα προσπαθουν..

Αποσυνδεδεμένος anna4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2039 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 05:59:23 μμ »
παιδια τσαμπα τρελενεστε....οπως εχει ειπωθει και απο προηγουμενους με ενα μηνα επιπλεον δεν σωζεται η κατασταση......απο την στιγμη που γνωριζεις 2 χρονια οτι θα δωσεις, κανεις τα κουμαντα σου και εισαι κυριος-κυρια...και αυτα που ακουω για χριστουγεννα μου φαινονται σαν ανεκδοτο...ακου εκει....θα κατσει καποιος τα χριστουγεννα που ειναι ολοι μεσα στην τρελη χαρα,στα μπαρ,στις ταβερνες ,με κοσμο μεσα εξω,ψωνια και γενικα πανηγυρια , να συγκεντρωθει για να διαβασει.......ελεος ρε σεις......αυτα τα λεγαμε στο γυμνασιο για να μην φωναζει ο μπαμπας και η μαμα....και μην μου πει κανενας οτι παιρνει πανω απο 3-4 μερες αδεια απο την δουλεια λογω χριστουγεννων....θα γελασει και ο καθε πικραμενος εκει....και αντι να γκρινιαζεται για την μπανανια που ζουμε,παρτε το ψυχραιμα,εχετε καθαρο μυαλο και κατι καλο αν ελπιζεις και παλεψεις θα βγει....στην τελικη ολοι στην ελλαδα καθηγητες , γιατροι, δικηγοροι θελουν να γινουν...εμ δεν ειναι ετσι η ζωη στην μπανανια......και σκεφτειτε πως υπαρχουν και πιο σοβαρα πραγματα απο τον ασεπ....η υγεια σας η οικογενεια σας.....και σαν β.ελλαδιτης ενα θα σας πω ''ΧΑΛΛΛΑΡΑ''...:-)

Είναι τουλάχιστον αισχρό, να αμφισβητείς και να θεωρείς ανέκδοτο κάτι που λέει κάποιος συνάνθρωπος σου....τη στιγμή έλπίζω έστω να μπορείς να φανταστείς πώς αισθάνεται και γράφει κάποιοα πράγματα....
Μπορεί εσένα τα "φωτάκια των Χριστουγέννων" να σου αποσπούν την προσοχή...εμένα όμως όχι.
Δεν είσαι στο σπίτι του καθενός από μας για να ξέρεις πώς αξιοποιουμε το χρόνο μας....
Αν θες να το παίξεις άνετος, θα ήταν πιο μαγκιά να σιωπήσεις....άσε τους άλλους να τρελλαίνονται και εσύ πήγαινε "κύριος", όπως λες.
Όταν διαβάζουμε κάτι, να ξέρουμε τι κρύβεται πίσω από τις λέξεις!!!
Η λέξη "ψυχολογία" σου λέει κάτι?

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2008, 06:05:34 μμ από anna4 »

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2040 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 06:03:33 μμ »
Πέρασε και η σημερινή μέρα..να δούμε την αυριανή..
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2041 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 06:07:14 μμ »
louiza να σου ζησει ο γιοκας σου!παντως οπως και να χει ολοι οσοι δινουμε και διαβαζουμε αξιζουμε ενα μεγαλο μπραβο ανεξαρτητως του πως θα τα παμε γιατι η προσπαθεια και μονο ειναι επιτυχια για τον καθενα απο εμας.λιγοι ειναι αυτοι που μπαινουν  στην διαδικασια του να διαβασουν και να κανουν τοσες περικοπες και πραγματικα ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ !!!!!!!!!!!! :) :) :)
Ευχαριστώ πολύ! Και σε όλους όσους έχουν υποχρεώσεις θέλω να τους πω ότι μετράει περισσότερο ο μάχιμος εκπαιδευτικός από αυτόν που κάθεται στο σπίτι του ένα χρόνο και διαβάζει. Κάποια πράγματα στο διαγωνισμό είναι θέμα πείρας (ερωτήσεις γλώσσας, άγνωστο π.χ). Δεν υπάρχουν προγνωστικά και δεν είναι θέμα εξαντληντικού διαβάσματος. Τα τελευταία χρόνια της ζωής μου κατάφερα να καταρρίψω πολλούς τέτοιους μύθους και δε μασάω και ούτε και εσείς μη μασάτε. Δε λέω ότι θα περάσουν όσοι έχουν εμπειρία, αλλά όλοι μπροστά από τα ίδια θέματα θα καθίσουμε.  ;)

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

om

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2042 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 06:09:43 μμ »
Δεν είμαστε "μαθητούδια" που παζαρεύουμε ένα ή δύο μήνες παραπάνω, ελπίζω - συμφωνώντας με τη louiza - να μην είναι αυτό το θέμα μας! Άλλωστε, οι εξετάσεις στη μέση και τριτοβάθμια εκπαίδευση αντιμετωπίζονται με μεγαλύτερη σοβαρότητα από τους φορείς τους από ένα διαγωνισμό που κρίνει την επαγγελματική αποκατάσταση των εκπαιδευτικών. Γιατί ποιος φοιτητής θα πήγαινε να δώσει εξετάσεις διαβάζοντας γενικώς και αορίστως, βέβαιος όμως ότι κάποια στιγμή θα δώσει και όντας "ξύπνιος" προετοιμασμένος πάντα και αιφνιδιαζόμενος ποτέ! Ενώ ένας "σοβαρός" υποψήφιος του ΑΣΕΠ, αυτό ακριβώς πρέπει να πράξει: ταμένος και ανά πάσα στιγμή έτοιμος. Όχι, δεν είναι αυτοί όροι μελέτης. Μια ύλη αχανής, χωρίς προτεινόμενη βιβλιογραφία, απαιτεί συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα, εντός του οποίου κάθε υποψήφιος καθορίζει το διάβασμά του ποσοτικά και ποιοτικά. Γι' αυτό και το αίτημα για έγκαιρη και έγκυρη ενημέρωση είναι προαπαιτούμενο, δεν είναι κλαψούρισμα αδιάβαστων ή μισοδιαβασμένων ή δεν ξέρω ποια άλλη διαχωριστική γραμμή θα προσθέσουμε στις τόσες προσφιλείς μας.
Ένας διαγωνισμός που θέλει να είναι σοβαρός οφείλει να έχει σοβαρούς όρους διεξαγωγής - και ναι, αυτό είναι ένα μόνο δέντρο στο δάσος του προβλήματος που λέγεται ανεργία και εργασιακό καθεστώς των εκπαιδευτικών - α, μόλις διεύρυνα τον φακό μου και είδα τη ζούγκλα που λέγεται παιδεία. Καλύτερα να σταματήσω εδώ.   

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2043 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 06:11:14 μμ »
δεν περασε ακομα...εγω σε λιγο θα κατεβω να αγορασω ενα ωραιοτατο φορεματακι που εχω βαλει στο ματι να μου φτιαξει την διαθεση :) :)οσο για αυριο με περιμενει δουλεια...ξινο θα μου βγει το φορεμα αλλα δεν πειραζει :)ελπιζω παντως το πολυ μεθαυριο να ξερουμε ποτε θα δωσουμε γιατι στο τελος θα σαλταρουμε ολοι ομαδικως :D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 723
Σύνολο: 724

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.