*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 338166 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2100 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 11:17:25 πμ »
Αμάν αυτά τα φροντιστήρια...Πρώτα, σε "άμεση επικοινωνία με το ΥΠΕΠΘ"έλεγαν Φλεβαρη, τώρα σε "άμεση επικοινωνί λένε Δεκέμβρη. Συγγνώμω, συνάδλεφοι, που είστε σε φροντιστήρια, να πάτε να ζητήσετε τα λεφτά σας πίσω για την κοροϊδία που σας πουλάνε. Άσε που είναι και παράνομα και τολμούν και λένε για επικοινωνία με το ΥΠΕΠΘ. Κανονικά μηνύσεις πρέπει να γίνουν...
Επίσης, εγώ πάω στην κινητοποιήση και με συνολικά αιτήματα και για την ημερομηνία και για όλα. Δεν καταλαβαίνω τη σύγχυση που υπάρχει. Πάντα υπάρχουν βραχυπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα αιτήματα...
Το λόγο για τον οποίο υπάρχει τσακωμός δεν κατάλαβα...Νομίζω ότι είναι πιο απλά τα πράγματα...με αφορμή την ημερομηνία και τον όλο εμπαιγμό κατεβαίνω στο δρόμο για το σύνολο της απαράδεκτης κατάστασης και για το γεγονός ότι η ιστορία με την ημερομηνία ξεχυλίζει το ποτήρι. Είναι τόσο δύσκολο να συνδιαστούν αυτά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:19:26 »

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2101 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 11:21:07 πμ »
Πήρες φόρα, Strato και θα σε συμβούλευα να κοιτάς και όσα έχουν γραφεί προηγουμένως. Για πόσες φορές πρέπει να πω ότι δουλεύω όλο το απόγευμα, ότι έχω παιδί ότι τελειώνω δεύτερο πανεπιστήμιο μήπως και καταφέρω κάτι στη ζωή μου, ότι ξεκίνησα τέλη Αυγούστου να διαβάζω τέλη γιατί ήμουν στο νοσοκομείο όλο το καλοκαίρι. Επίσης, σε συμβουλεύω να δεις κάποια μηνυματάκια του στυλ: διαβάζω ένα χρόνο, αλλά σκόπευα να διαβάσω και 250 ώρες τα Χριστούγεννα ή εγώ πήγα και έκανα την αίτηση γιατί υπολόγιζα να διαβάσω τα Χριστούγεννα δώστε μου το παράβολο πίσω. Δεν ξέρω επομένως ποιος θα έπρεπε να μιλά καλύτερα για τους συναδέλφους του. Δικαίωμα σου να πας να διαδηλώσεις για την ημερομηνία και δικαίωμα μου να μη σε ακολουθήσω. Για ποιο λόγο θίχτηκες εσύ; Και δεν είχα την πολυτέλεια να κάτσω 3 μήνες στο σπίτι μου να διαβάζω την ατυχία να κοιμάμαι λιγότερο από 6 ώρες είχα για να προλάβω.

Η ουσία είναι ότι εσύ βρήκες το χρόνο και προετοιμάστηκες. Άλλοι δεν τον βρήκαν και περίμεναν τις γιορτές! Και ναι θίχτηκα γιατί δε νόμίζω ότι υπάρχουν άτομα που δυσανασχέτησαν με την ημερομηνία επειδή είναι "φρικαρισμένα γιατί θέλουν ν' αποστηθίσουν και την τελευταία τελεία". Τέλος πάντων. Ας μην συνεχίσουμε την προσωπική αντιπαράθεση. Πάντως το βλέπω πιο λογικό να πας σε διαμαρτυρία με ένα αίτημα απτό και άμεσο, παρά να λες πράγματα που μπορούν να στα αντικρούσουν και να σου δώσουν υποσχέσεις (π.χ. ξεκάθαρα θέματα, κλπ). Θα πεις και για αυτά αλλά ζητάς λύση σε πρόβλημα που έχει προκύψει.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2102 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 11:21:32 πμ »
σημερα εχουμε 22...αν ηταν να δωσουμε 21 και 22 δεκεμβρη δεν θα επρεπε να ειχε βγαλει ο ασεπ την ανακοινωση??????αρα μηπως με βαση αυτην την λογικη παμε για ιανουαριο????

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2103 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 11:24:13 πμ »
Αμάν αυτά τα φροντιστήρια...Πρώτα, σε "άμεση επικοινωνία με το ΥΠΕΠΘ"έλεγαν Φλεβαρη, τώρα σε "άμεση επικοινωνί λένε Δεκέμβρη. Συγγνώμω, συνάδλεφοι, που είστε σε φροντιστήρια, να πάτε να ζητήσετε τα λεφτά σας πίσω για την κοροϊδία που σας πουλάνε. Άσε που είναι και παράνομα και τολμούν και λένε για επικοινωνία με το ΥΠΕΠΘ. Κανονικά μηνύσεις πρέπει να γίνουν...
Επίσης, εγώ πάω στην κινητοποιήση και με συνολικά αιτήματα και για την ημερομηνία και για όλα. Δεν καταλαβαίνω τη σύγχυση που υπάρχει. Πάντα υπάρχουν βραχυπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα αιτήματα...
Το λόγο για τον οποίο υπάρχει τσακωμός δεν κατάλαβα...Νομίζω ότι είναι πιο απλά τα πράγματα...με αφορμή την ημερομηνία και τον όλο εμπαιγμό κατεβαίνω στο δρόμο για το σύνολο της απαράδεκτης κατάστασης και για το γεγονός ότι η ιστορία με την ημερομηνία ξεχυλίζει το ποτήρι. Είναι τόσο δύσκολο να συνδιαστούν αυτά;

Συμφωνώ Χρυσούλα. Απλά δε συμφωνώ στο ότι αυτοί που διεκδικούν την αρχική ημερομηνία είναι "φρικαρισμένοι που απλά θέλουν να αποστηθίσουν και την τελευταία τελεία". Και βέβαι πρέπει να θιγούν όλα τα θέματα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:19:26 »

om

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2104 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 11:38:08 πμ »
Καλημέρα και από μένα. Χρυσούλα με πρόλαβες. Πιστεύω ότι για τον καθένα υπάρχει και μια διαφορετική σταγόνα που ξεχειλίζει το ποτήρι. Για πολλούς από εμάς ήταν η ημερομηνία. Σε ό,τι με αφορά μαζί με την επανάληψη μου τίναξε στον αέρα την υπομονή, τα νεύρα, την αντοχή μου. Από κει και πέρα, νομίζω ότι όσοι θα πάμε στην πορεία, ακόμη όμως και όσοι δεν παρευρεθούν, θα θέλουν να φωνάξουν το "φτάνει πια". Στο προκείμενο για άλλον βρίσκεται η απλήρωτη ωρομισθία, για άλλον η ματαίωση μιας ακόμη προσπάθειας κ.ο.κ. - μαζί με τα συλλογικά αιτήματα καθείς κουβαλάει την προσωπική του ιστορία και το δικό του αγώνα με το "τέρας". Αυτό δε σημαίνει όμως ότι δε μπορούμε να ιεραρχήσουμε τα προβλήματα ή ότι δεν αντιλαμβανόμαστε ότι ΤΟ πρόβλημα είναι κοινό για όλους - γιατί στην τελική τα βιώνουμε όλοι στο πετσί μας είτε εργαζόμενοι εντός ή εκτός εκπαίδευσης είτε χωμένοι στις στοίβες των βιβλίων.
 

Αποσυνδεδεμένος ovidius

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
    • Ασεπάδικο2
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2105 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 11:49:21 πμ »
Παράθεση
ovidius τις ανησυχιες μας εκφραζουμε στο φορουμ δεν κανουμε επανασταση απο τον υπολογιστη. βεβαια και οταν το παλεψαμε για να μην περασει (θα θυμουνται οι παλαιοτεροι) δεν πετυχαμε και πολλα ( αυτο δε δηλωνει ηττοπαθεια, αλλα ρεαλισμο οτι δε μας υπολογιζουν γιατι δεν μπορουμε ουσιαστικα να τους εκβιασουμε - μονο τοτε στην ελλαδα πιανει η πιεση)

Φυσικά και δεν γίνονται οι επαναστάσεις από τον υπολογιστή.Ούτε και οι διαμαρτυρίες. Συμμερίζομαι απόλυτα την αγωνία όλων όσων έχουν γράψει στο συγκεκριμένο θέμα. Όμως οι 2000 και πλέον δημοσιεύσεις για την ημερομηνία, για μένα λένε κάτι...
CARPE DIEM

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2106 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 11:59:26 πμ »
Συμμετέχω εδώ και μήνες στο φόρουμ, με σκοπό όχι να ειρωνευτώ, αλλά για να βοηθήσω και να βοηθηθώ και αυτό το αποδεικνύουν τα μηνύματα που έχω στείλει. Σήμερα κατάλαβα ότι θα έπρεπε να αποχωρήσω από εδώ, όπως σωστά είχε πει ένας καλός και ψύχραιμος συνάδελφος. Σήμερα, το αποφάσισα, επιτέλους. Προτιμώ να ασχολούμαι με ένανα τετράχρονο κούκλο, το γιο μου απο το να απαντώ σε εριστικά σχόλια συναδέλφων που αποδεικνύουν πόσο αγχωμένοι είναι. Για μένα το φρικαρισμένος= υπερβολικά αγχωμένος και εκφράσεις του τύπου: πρόσεχε πώς μιλάς σε συναδέλφους σου, άντε μην πω τίποτα, το αποδεικνύουν. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι 1 μήνας παραπάνω μόνο αλλάγή της βάσης σημαίνει και όχι κάτι ουσιαστικό. Καλό κουράγιο από μια "αναίσθητη και βολεμένη" συνάδελφό σας.

ΥΓ: μην μπείτε στον κόπο να μου απαντήσετε, γιατί έγώ δεν πρόκειται να το κάνω

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος ZOYZOY

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2107 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 12:11:02 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΤΑΣΗ; ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ Η ΕΝΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥ ΟΛΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ;ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΠΑΛΙ ΝΑ ΤΕΝΤΩΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ ??? ??? ??? ??? MEXΡΙ ΤΩΡΑ ΠΑΙΡΝΑΜΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙ :D :D :D ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΟΔΗΓΗΣΕΙ Η Κ.......ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΑΜΕ ΓΙΑ 2009....




Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2108 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 12:15:21 μμ »
Και εγώ πιστεύω ότι η αλλαγή της ημερομηνίας δε θα αλλάξει κάτι σημαντικά, το ξαναείπα άλλωστε.  Δε θα διοριστούμε με μια αλλαγή ημερομηνίας. Αλλά και ο 1 μήνας παραπάνω  σχετίζεται με τον αρχικό προγραμματισμό. Τέλος, το συμβολικό της αλλαγής της ημεορομηνίας το ανέλυσα σε προηγούμενο μήνυμα. Μέχρι να ηρεμήσουν τα πνεύματα δεν ξαναγράφω, γιατί δεν έχει νόημα τέτοιου είδους αντιπαράθεση. Ας ασχοληθούμε με την καλύτερη οργάνωση της διαμαρτυρίας

Αποσυνδεδεμένος epizoitis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2109 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 12:35:52 μμ »
Καλημέρα στην παρέα.
Το να υπάρχει ένταση , εκνευρισμός αυτές τις μέρες είναι αναμενόμενο. Όμως, όπως έχει πολύ σωστά ειπωθεί, ο λόγος που ειμαστε εδώ είναι η αλληλοστήριξη, η συνεργασία, η αλληλεγγύη κι όχι η διένεξη.
Δεν έχομε τίποτε να χωρίσομε, ίσα-ίσα. Δεν ξεκινάμε όλοι από την ίδια βάση ' άλλος έχει περισσότερο κι άλλος λιγότερο χρόνο για διάβασμα.Λογικό είναι αφού δεν έχομε τις ίδιες υποχρεώσεις. Θα ήθελα να πω ότι θαυμάζω πολύ τις μανάδες του φόρουμ γιατί ξέρω πόσο δύσκολο είναι να συνδυάζουν οικογένεια και μελέτη.
Θα πρότεινα να σταματήσομε να σχολιάζομε σε προσωπικό επίπεδο και να ασχοληθούμε με το ζήτημα του ΑΣΕΠ.

ΑΣ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΚΑΜΟΜΕ ΤΗ ΧΑΡΗ ΝΑ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΑΛΩΜΕΝΟΥΣ!!!
ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΙ ΑΓΩΝΑΣ ΑΔΕΡΦΙΑ!!!
ΘΑ ΝΙΚΗΣΟΜΕ!!!!

Καλά να 'στε όλοι κι όλες
ΠΕ02

ΓΕΝΟΙΟ ΟΙΟΣ ΕΣΣΙ

Αποσυνδεδεμένος anwtatos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2110 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 12:42:17 μμ »
απ ο,τι έχω μάθει, την τετάρτη θα ληφθεί απόφαση!!! οπότε καλό την τρίτη να είμαστε όλοι στη συγκέντρωση διαμαρτυρίας της πεαε, στις 10.30 έξω από τα γραφεία του ασεπ....
έτσι για να δουν ότι δε μασάμε κουτόχορτο.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2111 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 12:55:09 μμ »
ΤΡΙΤΗ 10:30 ΜΕΤΡΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

για εμενα ο αιφνιδιασμος ειναι που ξεχειλισε το ποτηρι, οχι η ημερομηνια. ειμαστε 29 μερες πριν και δεν υπαρχει φεκ ημερομηνιας;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; τους ρωταμε εναγωνιως και μας απαντουν "δεν σας λεμε, δεν σας λεμε!!!!!!!!!!!!!!!!!";;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ARE YOU TALKING TO ME??!!! ΘΑ ΣΤΑ ΚΑΝΩ ΡΗΜΑΔΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![move]




Αποσυνδεδεμένος thegreat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 "Γύρε εδώ κι ακούμπησε και μένε και όλο μένε"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2112 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 01:08:27 μμ »
Καθεστώς ωρομισθίας - Αναπληρωτές με το σταγονόμετρο - Αιφνίδια αλλαγή της ημερομηνίας διεξαγωγής των εξετάσεων - Μόλις 480 θέσεις για χιλιάδες υποψηφίους.
Καλύτερα δε γίνεται!
Στις επερχόμενες πρόωρες εκλογές (αν και όποτε), η κυβέρνηση θα λάβει ένα τσουνάμι αγάπης από τους αδιόριστους εκπαιδευτικούς.  ;)
Ω ψυχή ταληθινό
Τραγούδι που δεν τόπα,
Κάμε το μια προσευχή
Και λάτρευε και σώπα...

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2113 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 01:11:56 μμ »
παιδιά,ηρεμήστε.γιατί φαγώνεστε μεταξύ σας?μη τους κάνετε τη χάρη.
Σαφώς και το ζήτημα δεν είναι η ημερομηνία μόνο αλλά όλη η φαρσοκωμωδία που λέγεται ασεπ.αν πάει δηλ στις 8 Γενάρη τι έγινε?
δεν θα αλλάξει τίποτα δραματικά.
Για να μην πω και άλλα που έχω ακούσει,δεν θέλω να οξύνω τα πνεύματα, περί χρηματικής ανταλλαγής.
θα σας τα πω μόλις βγει η ημερομηνία.
ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΥΠΝΟ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣ ΝΑ ΕΛΕΕΗΣΟΥΜΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΣΑΝ ΖΗΤΙΑΝΟΙ.Ο ΘΕΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΕΥΤΕΛΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ Η ΝΑ ΑΝΑΜΟΡΦΩΘΕΙ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162171
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 788
Σύνολο: 800

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.