*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 338111 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2590 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 02:30:42 μμ »
Θάνο και εγώ να φωνάξουμε θέλω, αλλά 5 κούκοι δεν φέρνουν
την άνοιξη...προφανώς οι άλλοι συμβιβάστηκαν και αποβλακώθηκαν
και το βούλωσαν.
Είναι λυπηρό.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:39:22 »

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2591 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 02:36:47 μμ »
Τελικά έμαθε κανείς τι έγινε στο ΥΠΕΠΘ;

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2592 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 02:40:12 μμ »
ας περιμένουμε καλύτερα να τα πει Χρυσούλα,για να μην ανακατευτούμε πολλόι
και το μπερδέψουμε το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2593 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 02:42:13 μμ »
Και για να μην αγωνιάτε...στην Αθήνα η κινητοποιήση είχε ως αποτέλεσμα τη συνάντησή μας με το Λυκουρέντζο, Υφυπουργό Παιδείας. Ο κ. υφυπουργός ήταν ιδιαίτερα επιθετικός και μιλούσε με θράσος. Ξεκινήσαμε από το ότι δεν υπάρχουν αδιόριστοι!!!! και ότι δεν έχουν καμία σχέση με το διαγωνισμό!!!Μεταφέραμε τις κουβέντες του Βέη και ζητήσαμε ασφαλιστικές δικλίδες για το οργανωτικό, αλλα ο υφυπουργός δήλωνε ότι δεν έχει σχέση. Ακόμα και τη διαρροή της ύλης των φιλολόγων θίξαμε και πώς αυτό αποδεικνύει το πώς τα πράγματα προχωρούν και απάντησε ότι δεν μπορεί να ελέγχει κάθε κρατικό υπάλληλο!!! Μετα το αδιέξοδο για το ΑΣΕΠ κάναμε μια κουβέντα για την ΠΔΣ, όπου είχε το θράσος να μας πει ότι πρέπει να πούμε και ευχαριστώ για το ότι δεν καταργήθηκε!!! Για το ασυμβίβαστο είπε με περιττό θράσος ότι είχε καταγγελίες από φροντιστηριάρχες ότι τους παίρνουν τους μαθητές οι ωρομίσθιοι στην ΠΔΣ!!! και του είπαμε να ξεκινήσει τον πόλεμο της διαφθοράς από τον ΜΠΟΝΙΑ κια τα φροντιστήρια που είναι παράνομα και όχι από τους ανθρώπους που θέλει να ζουν με 300ευρώ το μήνα. Διατυπώσαμε το αίτημαγια για συγκεκριμένα κριτήρια στην ΠΔΣ και είπε ότι το σκέφτονται, ενώ διαρκώς μας έλεγε για την ευεργεσία  της κυβέρνησης σχετικά με τη ρύθμιση του 24μηνου. Αφού τονίσαμε ότι απλά μείωσε τους διορισμούς μέσω ΑΣΕΠ και ότι το αποτέλεσμα είναι ίδιο, αναρωτήθηκε ο κ. Υφυπουργός πως αφού είμαστε επιτυχόντες δε δουλεύουμε ως ωρομίσθιοι ή αναπληρωτές για να μπούμε και στη ρύθμιση. Έπειτα το παραμύθι πήγε στο ότι δεν υπάρχουν λεφτά και προτείναμε τα λεφτά που πήγαν στις τράπεζες να πάνε στο σχολείο. Πάλι υπήρξε ανάλογη των προηγούμεων απάντηση, αφού μας είπε ότι αυτά τα λεφτά εξασφάλιζουν τις καταθέσεις μας!!!
Για να μην το γυρωφέρνουμε άλλο ο καθένας μας κάνει μπαλάκι στον άλλο. Το παιχνίδι είναι στημένο, νικητής είναι η αδιοριστία και η ελαστική εργασία. Συνάδλεφοι, δεν κατεβήκαμε πολλοί. Δε μαζευτήκαμε περισσότεροι από την Τρίτη , αν και ήρθαν και διαφορετικοί συνάδελφοι, ενώ δεν ήρθαν όσοι ήρθαν την Τρίτη. Μετά το διαγωνισμό, από 22, οφείλουμε να κάνουμε μια πιο οργανώμενη δουλειά συνολικά. Αρκεί να συνειδητοποιήσουμε ότι όσο τους αφήνουμε ήσυχους και ανενόχλητοους θα προχωράν εναντίον μας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:39:22 »

om

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2594 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 02:47:22 μμ »
Αν το υπεπθ δεν έχει σχέση με το οργανωτικό κομμάτι του διαγωνισμού, τότε γιατί ανακατεύτηκε στη συγκέντρωση και περαίωση των δικαιολογητικών; Μένω μόνο σε αυτό. Για το υφάκι, ο κάθε υφυπουργός και παρατρεχάμενος καρεκλοκαθίστρας ας έχει υπόψη του ότι δεν είναι ούτε διορισμένος ούτε μόνιμος.
ΠΕΑΕ ΜΠΡΑΒΟ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 08, 2009, 09:20:38 μμ από Όλγα_ »

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2595 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 02:48:30 μμ »
Καλυψώ είναι όντως λυπηρό..Αλλά ζούμε σε καιρούς που το συλλογικό πνεύμα είναι είδος προς εξαφάνιση.
Θα φτύσουμε κυριολεκτικά αίμα,μέχρι να μπορέσουμε να κινητοποιήσουμε μεγάλη μάζα συναδέλφων.
Απλά είναι στιγμές που απορώ,τι άλλο πρέπει να μας στερήσουν για να κατεβούμε επιτέλους στο δρόμο.
ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ!!!ΜΑΣ ΣΤΕΡΟΥΝ ΜΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ ΖΩΗ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ!!!
ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΉΣΕΤΕ???
ΤΙ????????

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2596 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 02:49:40 μμ »
αυτη η σιωπη με ανησυχει!
κινησεις πανικου ειναι ρε παιδια, τελευταια ωρα τι να προλαβεις να συντονισεις?!!!
ετσι ηθελαν να γινει, να μας βρουν απροετοιμαστους και ανοργανωτους.

λετε να γινει ο,τι και το 1998? ξυλο εξω απο τα εξεταστικα? κανεις να μη παει να γραψει?
αλλα ουτε αυτο τελικα ειναι λυση οπως αποδειχτηκε.

και αυτος ο ΑΝΤ1 !!! συγνωμη ρε παιδια, αλλα το τι δουλειες χρειαστηκε να κανουν καποιοι, αυτο ηθελαν να δειξουν?! δηλ, ποιο θεμα τελικα πουλαει?
να σας πω εγω, αυτο και μονο αυτο που φερει ελπιδες εξουσιας στα αλλα κομματα.
παντως εγω δεν θα παω στο νησι μου να ψηφισω κανεναν, θα ειμαι και πολυ μλκ.αν το κανω.

ζηλεψα: να πω και γω σε σας το που εχω εργαστει? λοιπον,
εχω κανει ναυτικος (5 μηνες)
εχω δουλεψει σε οικοδομη (1 χρονο)
εχω δουλεψει σε καφετερια (5-6 φορες,καλοκαιρι)
εχω δουλεψει ως μπαρμαν (1 χρονο )
τωρα δουλευω σε λογιστηριο

τα ειπα και μου εφυγε το αποθημενο (επρεπε να βγω στον ΑΝΤ1) κριμα,.......
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2597 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 02:55:35 μμ »
Αν είχαμε ΟΛΟΙ το σθένος να κάνουμε ένα 2ο '98 και να μην πατησει ΚΑΝΕΙΣ σε εξεταστικό κέντρο θα σου'λεγα μετά πώς θα άλλαζε το σύστημα. Και μετά ξύπνησα...
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2598 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 02:56:50 μμ »
Αν καταλαβα καλά αυτός ο κύριος είπε ότι τους χρωστάμε κιόλας;

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2599 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 02:58:12 μμ »
Βεβαίως!!!  ;D ;D ;D
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2600 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:00:47 μμ »
Και για να μην αγωνιάτε...στην Αθήνα η κινητοποιήση είχε ως αποτέλεσμα τη συνάντησή μας με το Λυκουρέντζο, Υφυπουργό Παιδείας. Ο κ. υφυπουργός ήταν ιδιαίτερα επιθετικός και μιλούσε με θράσος. Ξεκινήσαμε από το ότι δεν υπάρχουν αδιόριστοι!!!! και ότι δεν έχουν καμία σχέση με το διαγωνισμό!!!Μεταφέραμε τις κουβέντες του Βέη και ζητήσαμε ασφαλιστικές δικλίδες για το οργανωτικό, αλλα ο υφυπουργός δήλωνε ότι δεν έχει σχέση. Ακόμα και τη διαρροή της ύλης των φιλολόγων θίξαμε και πώς αυτό αποδεικνύει το πώς τα πράγματα προχωρούν και απάντησε ότι δεν μπορεί να ελέγχει κάθε κρατικό υπάλληλο!!! Μετα το αδιέξοδο για το ΑΣΕΠ κάναμε μια κουβέντα για την ΠΔΣ, όπου είχε το θράσος να μας πει ότι πρέπει να πούμε και ευχαριστώ για το ότι δεν καταργήθηκε!!! Για το ασυμβίβαστο είπε με περιττό θράσος ότι είχε καταγγελίες από φροντιστηριάρχες ότι τους παίρνουν τους μαθητές οι ωρομίσθιοι στην ΠΔΣ!!! και του είπαμε να ξεκινήσει τον πόλεμο της διαφθοράς από τον ΜΠΟΝΙΑ κια τα φροντιστήρια που είναι παράνομα και όχι από τους ανθρώπους που θέλει να ζουν με 300ευρώ το μήνα. Διατυπώσαμε το αίτημαγια για συγκεκριμένα κριτήρια στην ΠΔΣ και είπε ότι το σκέφτονται, ενώ διαρκώς μας έλεγε για την ευεργεσία  της κυβέρνησης σχετικά με τη ρύθμιση του 24μηνου. Αφού τονίσαμε ότι απλά μείωσε τους διορισμούς μέσω ΑΣΕΠ και ότι το αποτέλεσμα είναι ίδιο, αναρωτήθηκε ο κ. Υφυπουργός πως αφού είμαστε επιτυχόντες δε δουλεύουμε ως ωρομίσθιοι ή αναπληρωτές για να μπούμε και στη ρύθμιση. Έπειτα το παραμύθι πήγε στο ότι δεν υπάρχουν λεφτά και προτείναμε τα λεφτά που πήγαν στις τράπεζες να πάνε στο σχολείο. Πάλι υπήρξε ανάλογη των προηγούμεων απάντηση, αφού μας είπε ότι αυτά τα λεφτά εξασφάλιζουν τις καταθέσεις μας!!!
Για να μην το γυρωφέρνουμε άλλο ο καθένας μας κάνει μπαλάκι στον άλλο. Το παιχνίδι είναι στημένο, νικητής είναι η αδιοριστία και η ελαστική εργασία. Συνάδλεφοι, δεν κατεβήκαμε πολλοί. Δε μαζευτήκαμε περισσότεροι από την Τρίτη , αν και ήρθαν και διαφορετικοί συνάδελφοι, ενώ δεν ήρθαν όσοι ήρθαν την Τρίτη. Μετά το διαγωνισμό, από 22, οφείλουμε να κάνουμε μια πιο οργανώμενη δουλειά συνολικά. Αρκεί να συνειδητοποιήσουμε ότι όσο τους αφήνουμε ήσυχους και ανενόχλητοους θα προχωράν εναντίον μας

Μπράβο,παιδιά.
Μήπως πρέπει να κάνουμε εκστρστεία ενημέρωσης για το σύλλογο την μέρα των εξετάσεων.
ισως πολλοί δεν το γνωρίσουν,αν δεν έχουν και καλή σχέση με το Διαδύκτιο.
Εγώ δήλωσα να δώσω Κιλκίς.
Αν τελικά κάνουν εκεί εξεταστκό ας 'ερθει σε επικοινωνία μαζί μου μέλος της ΠΕΑΕ
αν χρειάζεται να κάνω κάτι εκεί,όπως να βάλω αφίσες κ.ο.κ




Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2601 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:09:00 μμ »
δηλ.παραλιγο να μας κάνει ντα ο Λυκουρέντζος.
Χεστήκαμε.
και αυτός θα πάρει πόδι σε λίγο,όπως και ο Στυκιανίδης.
τελειώνει η βασιλεία του.

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2602 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:13:53 μμ »
αυτη η σιωπη με ανησυχει!
κινησεις πανικου ειναι ρε παιδια, τελευταια ωρα τι να προλαβεις να συντονισεις?!!!
ετσι ηθελαν να γινει, να μας βρουν απροετοιμαστους και ανοργανωτους.

λετε να γινει ο,τι και το 1998? ξυλο εξω απο τα εξεταστικα? κανεις να μη παει να γραψει?
αλλα ουτε αυτο τελικα ειναι λυση οπως αποδειχτηκε.

και αυτος ο ΑΝΤ1 !!! συγνωμη ρε παιδια, αλλα το τι δουλειες χρειαστηκε να κανουν καποιοι, αυτο ηθελαν να δειξουν?! δηλ, ποιο θεμα τελικα πουλαει?
να σας πω εγω, αυτο και μονο αυτο που φερει ελπιδες εξουσιας στα αλλα κομματα.
παντως εγω δεν θα παω στο νησι μου να ψηφισω κανεναν, θα ειμαι και πολυ μλκ.αν το κανω.

ζηλεψα: να πω και γω σε σας το που εχω εργαστει? λοιπον,
εχω κανει ναυτικος (5 μηνες)
εχω δουλεψει σε οικοδομη (1 χρονο)
εχω δουλεψει σε καφετερια (5-6 φορες,καλοκαιρι)
εχω δουλεψει ως μπαρμαν (1 χρονο )
τωρα δουλευω σε λογιστηριο

τα ειπα και μου εφυγε το αποθημενο (επρεπε να βγω στον ΑΝΤ1) κριμα,.......

Αγαπητέ Μάρκο, στην Ελλαδίτσα αν δεν είσαι ο Εφραίμ ή η Μπεζαντάκου, δεν πουλάς..
Τον Κούγια δεν τον αναφέρω  μη μας κάνει και καμιά μήνυση!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2603 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:15:54 μμ »
Ο Αυτιάς ρε παιδιά που φροντίζει όλες τις γιαγιούλες και όλους τους κατατρεγμένους τώρα γιατί δεν λέει τίποτα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 766
Σύνολο: 775

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.