*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 335446 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aziuol

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VENCEREMOS !!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2604 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:21:17 μμ »
Παιδιά στο Ηράκλειο ήμασταν 5 άτομα. Περινάμε γύρω στα 3 τέταρτα στην Πλ.Κορνάρου κανείς...πήγαμε και έξω από τη Βθμια κανείς... Η ΠΕΑΕ πού ήταν;Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει παράρτημά της στο Ηράκλειο.Ωστόσο εμεις ήμασταν με άδεια χέρια ,δεν είχαμε κάποια επιστολή να επιδώσουμε. Είχα καταλάβει ότι το είχε αναλαβει η ΠΕΑΕ.Αυτά...τι να πω...Ραντεβού μετά τις 20-21.Ελπίζω να μη μας παραβαρύνει η γαλοπούλα και το ξεχάσουμε. Καλή επιτυχία σε όλους
The revolution will not be televised, the revolution will be live...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:41:22 »

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2605 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:37:28 μμ »
Παιδιά στο Ηράκλειο ήμασταν 5 άτομα. Περινάμε γύρω στα 3 τέταρτα στην Πλ.Κορνάρου κανείς...πήγαμε και έξω από τη Βθμια κανείς... Η ΠΕΑΕ πού ήταν;Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει παράρτημά της στο Ηράκλειο.Ωστόσο εμεις ήμασταν με άδεια χέρια ,δεν είχαμε κάποια επιστολή να επιδώσουμε. Είχα καταλάβει ότι το είχε αναλαβει η ΠΕΑΕ.Αυτά...τι να πω...Ραντεβού μετά τις 20-21.Ελπίζω να μη μας παραβαρύνει η γαλοπούλα και το ξεχάσουμε. Καλή επιτυχία σε όλους
Ρε παιδιά, μήπως έγινε ό,τι και στα Γιάννενα? Μήπως είχαν ανέβει οι συνάδελφοι της ΠΕΑΕ στα γραφεία για να επιδόσουν τη διαμαρτυρία κι εσείς περιμένατε  έξω από τη Βθμια?

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2606 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:38:31 μμ »
Πώς έγινε αυτό, aziuol; Τώρα μίλησα με τη συνάδελφο από Ηράκλειο και περίμενε εκεί. Σου στέλνω το τηλ της σε προσωπικό μην., αν θες να μιλήσεις μαζί της γιατί τελικά το χαρτί θα δοθεί αύριο στη δευτεροβάθμια λόγω προβλημάτων που υπήρξαν εκεί.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2607 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:38:54 μμ »
Θανο, ελπιζω ρε φιλε να μη το πηρες προσωπικα. με το καναλι ειχα να κανω οχι με σας.
συμφωνω απολυτα μαζι σου.

καλα να λεμε που μας εβαλαν να γραφουμε στις 10 το πρωι, για φαντασου να τρεχαμε με τη τσιμπλα στο ματι........το οτι θα κανουμε χριστουγεννα "εν ειρηνη"?!! αυτο που το παμε?  αν,αυτα δεν τα εκτιμουμε τοτε......ειμαστε μαλλον αχαριστοι εμεις οι της 2Π/2008
ντροπη μας.αυτο μονο.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:41:22 »

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2608 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:43:42 μμ »
Τί συζήτηση να ανοίξεις με τον Λυκουρέντζο;;!!Αυτός στην τύχη πάντα μιλάει κι ότι πιάσει...
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος aziuol

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VENCEREMOS !!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2609 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 04:07:15 μμ »
Πώς έγινε αυτό, aziuol; Τώρα μίλησα με τη συνάδελφο από Ηράκλειο και περίμενε εκεί. Σου στέλνω το τηλ της σε προσωπικό μην., αν θες να μιλήσεις μαζί της γιατί τελικά το χαρτί θα δοθεί αύριο στη δευτεροβάθμια λόγω προβλημάτων που υπήρξαν εκεί.
Εμεις πάντως δεν ειδαμε κανενα.Και περιναμε αρκετη ωρα.Εγω βεβαια δεν γνωριζω φυσιογνωμιες των παιδιων αλλά και καποιοι γνωστοι που τους ξερουν δεν ειδαν καποιον. ΑΥΤΑ
The revolution will not be televised, the revolution will be live...

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2610 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 04:15:15 μμ »
Και ένα ευχάριστο...Η ΕΛΜΕ Καλαμάτας πήρε απόφαση να μη στείλει επιτηρητές. Όταν θα έχω το ψήφισμα θα το ανεβάσω. Δεν εννοώ ότι δε θα γίνει ο διαγωνισμός, απλώς ως ένδειξη συμπαράστασης και αποτέλεσμα μιας προσπάθειας το θέτω. Στα Χανιά μίλησε και ο πρόεδρος της ΕΛΜΕ στα τοπικά κανάλια και είπε ότι μας στηρίζει και θα προωθήσουν αντίστοιχο ψήφισμα





































Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2611 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 04:19:33 μμ »
Και ένα ευχάριστο...Η ΕΛΜΕ Καλαμάτας πήρε απόφαση να μη στείλει επιτηρητές. Όταν θα έχω το ψήφισμα θα το ανεβάσω. Δεν εννοώ ότι δε θα γίνει ο διαγωνισμός, απλώς ως ένδειξη συμπαράστασης και αποτέλεσμα μιας προσπάθειας το θέτω. Στα Χανιά μίλησε και ο πρόεδρος της ΕΛΜΕ στα τοπικά κανάλια και είπε ότι μας στηρίζει και θα προωθήσουν αντίστοιχο ψήφισμα
Προσωπικά συμφωνώ . Μία ερώτηση μόνο: οι επιτηρητές στον ΑΣΕΠ των εκπαιδευτικών πρέπει να είναι μόνο εκπαιδευτικοί ή όχι;

































« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2008, 04:21:31 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2612 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 04:23:40 μμ »
Και ένα ευχάριστο...Η ΕΛΜΕ Καλαμάτας πήρε απόφαση να μη στείλει επιτηρητές. Όταν θα έχω το ψήφισμα θα το ανεβάσω. Δεν εννοώ ότι δε θα γίνει ο διαγωνισμός, απλώς ως ένδειξη συμπαράστασης και αποτέλεσμα μιας προσπάθειας το θέτω. Στα Χανιά μίλησε και ο πρόεδρος της ΕΛΜΕ στα τοπικά κανάλια και είπε ότι μας στηρίζει και θα προωθήσουν αντίστοιχο ψήφισμα
Τί θα πεί αποφάσισε να μη στείλει επιτηρητές ; Τί είναι δηλαδή οι επιτηρητές ; Στρατιωτάκια που τα διατάζουν ; Μην παραπληροφορείτε τον κόσμο, ρε παιδιά ! Ο κάθε επιτηρητής είναι ελεύθερος να πάει και δε δεσμέυεται παρά μόνο από τη συνείδησή του. Έλεος πια ! Φτάνει τόσο Ραδιο -Αρβύλα !
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2008, 04:26:55 μμ από Stratilio »

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2613 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 04:31:10 μμ »
Μόλις τώρα διάβασα τα νέα των παιδιών της ΠΕΑΕ στην Αθήνα και επιβεβαιωνεται γι' ακόμη μια φορά ότι αυτοί που μας κυβερνούν είναι άχρηστοι και ανίδεοι ειδικά σε θεματα εκπαίδευσης και παιδείας. Καλά είναι δυνατόν ένας υφυπουργος να μιλάει με τέτοιο υφάκι απέναντι σε αδιόριστους;
.
Δεν πιστεύω από την άλλη ότι οι αγώνες, ο κάθε αγώνας πάει χαμένος. Η ΠΕΑΕ-έχω τη χαρα να ανήκω στο σύλλογο και ας μην ήμουν εκεί αυτες τις μέρες-ξεκίνησε με ρομαντισμό, αυθόρμητα, πιστέψαμε λίγοι αρχικα σε αυτό το συλλογο, αλλά πιστεύω πως έχουμε όντως πολύ δρόμο μπροστά μας. Και δεν πιστεύω πως και αυτό το φόρουμ δεν έχει βοηθήσει. Ας μη μηδενίζουμε και ισοπεδώνουμε τα πάντα. Τον αγώνα μας τον δίνουμε και καθημερινά στα σχολεία όπου διδάσκουμε ως αναπληρωτές άλλοι, άλλοι ως ωρομίσθιοι, άλλοι παλεύοντας με την ΠΔΣ με τα μη αξιοκρατικά της κριτήρια. Γιατί κακά τα ψεμματα την ψάχνουμε όλοι και όχι πάντα με το σωστο τρόπο. Έχουμε φτάσει σε αδιέξοδο, η ζωή μας εδώ και χρόνια κρίνεται από έναν Ασέπ και από τους ανεγκέφαλους που μας εξουσιάζουν.
Και για να μην παρεξηγηθώ, είμαι αναπληρώτρια από πέρσι μαζεύοντας αποκλειστικά μόρια από 2 Ασέπ, (μισώ αυτή την ψυχοφθόρα διαδικασία),θα λάβω μέρος στον 5ο κατά σειρά διαγωνισμό, δεν αισθάνομαι ότι έξω εξασφαλίσει μια θεση στο κρατικό σχολείο και βλέπω καθημερινά την αναλγησία και το βόλεμα πολλών άλλων συναδέλφων.
Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά που έχω γνωρισει και από κοντά και τα εκτιμώ ιδιαίτερα
Καλή δυναμη σε όλους, όχι δεν ηττηθηκαμε, τωρα αρχίζει ο αγώνας μας! Ψυχραιμία παιδιά!
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2614 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 04:33:44 μμ »
Δεν ξέρω τι εννοείς για ράδιο-αρβίλα και μόνο να μου προσάψεις κάτι τέτοιο δε δέχομαι. Αυτό που πάει να πει είναι ότι αποφάσισε το ΔΣ της ΕΛΜΕ να μην κατέβουν στις επιτηρήσεις οι μόνιμοι που υπάγονται στην ΕΛΜΕ αυτή. Νομίζω ότι είμαστε νοήμονες. Όπως στις απεργίες υπάρχουν απεργοσπάστες και εδώ μπορεί να συμβεί το ίδιο.
Τώρα τι καταλαβαίνεις εσύ διαφορετικό από αυτό  που γράφω

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2615 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 04:46:19 μμ »
Δεν ξέρω τι εννοείς για ράδιο-αρβίλα και μόνο να μου προσάψεις κάτι τέτοιο δε δέχομαι. Αυτό που πάει να πει είναι ότι αποφάσισε το ΔΣ της ΕΛΜΕ να μην κατέβουν στις επιτηρήσεις οι μόνιμοι που υπάγονται στην ΕΛΜΕ αυτή. Νομίζω ότι είμαστε νοήμονες. Όπως στις απεργίες υπάρχουν απεργοσπάστες και εδώ μπορεί να συμβεί το ίδιο.
Τώρα τι καταλαβαίνεις εσύ διαφορετικό από αυτό  που γράφω
Εννοώ πως η ΕΛΜΕ δε δίνουν ντιρεκτίβες ,ούτε δεσμεύουν τα μέλη τους για τη στάση τους. Απευθύνονται σε ελέυθερους ανθρώπους και εκπροσωπούν εργαζομένους. Δεν επιβάλλουν τις αποφάσεις στα μέλη τους-τουλάχιστον σε όλα. Το Ράδιο-Αρβύλα έγκειται στο ότι -πιθανόν χωρίς τη θελησή σου- δημιουργείται μια λανθασμένη και παραπλανητική εντύπωση ότι ο διαγωνισμός ίσως αναβληθεί η μετακινηθεί η ημερομηνία διεξαγωγής του, γιατί ενδεχομένως κι άλλες ΕΛΜΕ πάρουν ανάλογες αποφάσεις. Αυτά όμως είναι αστεία πράγματα. Τα λέμε ,για να περνά η ώρα ...

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2616 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 04:51:05 μμ »
Έγραψα ότι το αναφέρω ως ένδειξη συμπαράστασης και όχι ως πιθανότητα ακύρωσης. Αν θες ξαναδιάβασε το σχόλιο μου. Επίσης, δεν έχω χρόνο για χάσιμο, οπότε δε λέω ποτέ κάτι για να περνάει η ώρα. Αντιθέτως είμαι κουρασμένη, δεν πήγα για άλλη μια μέρα στο γραφείο που δουλεύω και ετοιμάζομαι για ιδιαίτερο

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2617 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 04:54:17 μμ »
(κατά λάθος έκλεισα τόσο απότομα, λόγω διακοπής σύνδεσης. )Ήθελα να πω απλά, καλό απόγευμα και καλό διάβασμα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 850
Σύνολο: 858

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.