*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 336326 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2702 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 03:59:14 μμ »
Για τρία χρόνια ισχύουν τα μόρια και θα γίνεται όχι κάθε χρόνο, τώρα κάθε δυο-τρία δεν ξέρω. Δεν ισχύει για εμάς, αλλά έτσι όπως μας αιφνιδίασαν στην ημερομηνία που ξέρεις αν δε θα το κάνουν και με το τεστ. Για να είμαστε καλυμμένοι πήγαμε. Τώρα πως τα πήγαμε θα δείξει, θα βγάλουν αύριο τις απαντήσεις, αλλά μη νομίζεις, οι περισσότεροι θα είναι κοντά ο ένας με τον άλλον με μικρές διαφορές, έτσι μου φαίνεται εμένα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:03:32 »

Αποσυνδεδεμένος jimmouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2703 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 06:41:10 μμ »
Καλησπερα συναδελφοι ποτε λετε να ανακοινωθουν τα εξεταστικα κεντρα;

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2704 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 06:48:19 μμ »
Για τρία χρόνια ισχύουν τα μόρια και θα γίνεται όχι κάθε χρόνο, τώρα κάθε δυο-τρία δεν ξέρω. Δεν ισχύει για εμάς, αλλά έτσι όπως μας αιφνιδίασαν στην ημερομηνία που ξέρεις αν δε θα το κάνουν και με το τεστ. Για να είμαστε καλυμμένοι πήγαμε. Τώρα πως τα πήγαμε θα δείξει, θα βγάλουν αύριο τις απαντήσεις, αλλά μη νομίζεις, οι περισσότεροι θα είναι κοντά ο ένας με τον άλλον με μικρές διαφορές, έτσι μου φαίνεται εμένα.
Δεν είναι δυνατόν να ισχύσει για μας το test δεξιοτήτων από τη στιγμή που δε το έλεγε στην προκήρυξη.
Μη τρελαθούμε και τελείως >:(

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2705 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 07:14:41 μμ »
Για πολλοστή φορά σ' αυτό το φορουμ διασπέιρονται ανοησίες και πληροφορίες τύπου ράδιο-αρβύλα. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ! ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ Ο,ΤΙ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΕΙ ! Το τεστ ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ !!!!!! Αφορά μόνο όσους θέλουν να εργαστούν σε κάποιο δημόσιο τομέα ,ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ . Φτάνει πια το Ράδιο -Αρβύλα ! ΑΝΤΕ, ΚΟΥΝΗΣΤΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ !!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:03:32 »

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2706 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 07:38:04 μμ »
Για τρία χρόνια ισχύουν τα μόρια και θα γίνεται όχι κάθε χρόνο, τώρα κάθε δυο-τρία δεν ξέρω.
Εγώ ξέρω ότι τα μόρια μένουν και ο διαγωνισμός θα γίνεται κάθε τρία χρόνια!Συγκεκριμένα έλεγαν πως θα λειτουργεί σαν "τράπεζα μορίων"!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2707 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 08:20:00 μμ »
Εδώ μας έλεγαν ότι θα γίνει ο διαγωνισμός το 2009 και μας το άλλαξαν για 2008. Μπορείς να τους έχεις εμπιστοσύνη; Προς το παρόν είναι σίγουρο ότι δεν ισχύει, αλλά δεν είμαστε εξασφαλισμένοι για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2708 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 08:32:04 μμ »
Δεν ξέρω τί λέτε εσείς,ξέρω ότι εγώ είμαι στην πρίζα και θελω να διοριστώ!! δεν έχω τρέξει άδικα για τα ωρομισθιλίκια της πείνας ούτε έχω περάσει άδικα τόσους ασέπ!!Αν βρεθεί κάποιος να μου διαταράξει το σκοπό των προσπαθειών που κάνω επί σειρά ετών.....μαύρο φίδι που τον έφαγε....
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2709 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 09:10:55 μμ »
Εδώ μας έλεγαν ότι θα γίνει ο διαγωνισμός το 2009 και μας το άλλαξαν για 2008. Μπορείς να τους έχεις εμπιστοσύνη; Προς το παρόν είναι σίγουρο ότι δεν ισχύει, αλλά δεν είμαστε εξασφαλισμένοι για το μέλλον.
Τί σχέση έχει η ημερομηνία με το test;
Καμία

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2710 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 10:26:25 μμ »
Εδώ μας έλεγαν ότι θα γίνει ο διαγωνισμός το 2009 και μας το άλλαξαν για 2008. Μπορείς να τους έχεις εμπιστοσύνη; Προς το παρόν είναι σίγουρο ότι δεν ισχύει, αλλά δεν είμαστε εξασφαλισμένοι για το μέλλον.

Για πολλοστή φορά σ' αυτό το φορουμ διασπέιρονται ανοησίες και πληροφορίες τύπου ράδιο-αρβύλα. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ! ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ Ο,ΤΙ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΕΙ ! Το τεστ ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ !!!!!! Αφορά μόνο όσους θέλουν να εργαστούν σε κάποιο δημόσιο τομέα ,ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ . Φτάνει πια το Ράδιο -Αρβύλα ! ΑΝΤΕ, ΚΟΥΝΗΣΤΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ !!!


Για τους διορισμούς των ετών 2009-10 και 2010-11  , το τεστ δεξιοτήτων δεν αφορά τους εκπαιδευτικούς. Τελειωμένο.
Για πιο μετά κανείς δεν μπορεί να ξέρει από τώρα τι πρόκειται να ισχύσει . Αν π.χ. μετά από 2 χρόνια αλλάξει μορφή ο διαγωνισμός των εκπαιδευτικών και γίνει με μόρια , τότε γιατί να μην μετρήσει  για τους διορισμούς του 2011-12 το σημερινό Τ.Δ. , αφού θα έχει ισχύ για 3 χρόνια , δηλ. μέχρι τα τέλη 2011;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 30, 2008, 10:28:25 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2711 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 10:30:29 μμ »
Εδώ μας έλεγαν ότι θα γίνει ο διαγωνισμός το 2009 και μας το άλλαξαν για 2008. Μπορείς να τους έχεις εμπιστοσύνη; Προς το παρόν είναι σίγουρο ότι δεν ισχύει, αλλά δεν είμαστε εξασφαλισμένοι για το μέλλον.

Για πολλοστή φορά σ' αυτό το φορουμ διασπέιρονται ανοησίες και πληροφορίες τύπου ράδιο-αρβύλα. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ! ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ Ο,ΤΙ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΕΙ ! Το τεστ ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ !!!!!! Αφορά μόνο όσους θέλουν να εργαστούν σε κάποιο δημόσιο τομέα ,ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ . Φτάνει πια το Ράδιο -Αρβύλα ! ΑΝΤΕ, ΚΟΥΝΗΣΤΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ !!!


Για τους διορισμούς των ετών 2009-10 και 2010-11  , το τεστ δεξιοτήτων δεν αφορά τους εκπαιδευτικούς. Τελειωμένο.
Για πιο μετά κανείς δεν μπορεί να ξέρει από τώρα τι πρόκειται να ισχύσει . Αν π.χ. μετά από 2 χρόνια αλλάξει μορφή ο διαγωνισμός των εκπαιδευτικών και γίνει με μόρια , τότε γιατί να μην μετρήσει  για τους διορισμούς του 2011-12 το σημερινό Τ.Δ. , αφού θα έχει ισχύ για 3 χρόνια , δηλ. μέχρι τα τέλη 2011;

αυτο που λες δε γινεται εκ των πραγματων να ισχυσει αφου δεν πηραν μερος ολοι οι εκπαιδευτικοι. για να κανουν κατι τετοιο θα επρεπε να ειχαν ενημρωθει. τι δηλαδη οποιος δεν εδωσε τεστ δεξιοτητων δε μπορει να λαβει μερος στο διαγωνισμο του 2010? αποκλειεται......

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2712 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 10:58:43 μμ »


αυτο που λες δε γινεται εκ των πραγματων να ισχυσει αφου δεν πηραν μερος ολοι οι εκπαιδευτικοι. για να κανουν κατι τετοιο θα επρεπε να ειχαν ενημρωθει. τι δηλαδη οποιος δεν εδωσε τεστ δεξιοτητων δε μπορει να λαβει μερος στο διαγωνισμο του 2010? αποκλειεται......
1. Κατ'αρχάς θα μπορεί  να λάβει μέρος ,απλώς δεν θα πάρει τα μόρια από το Τ.Δ. 
2. Οι εκπαιδευτικοί ήταν ενημερωμένοι ότι το τεστ θα έχει ισχύ για 3 χρόνια.

Όλα αυτά θεωρητικά είναι και το πιθανότερο κατά τη γνώμη μου είναι να μην ισχύσει στους εκπαιδευτικούς, όμως ας μην αποκλείουμε και την ελάχιστη πιθανότητα να γίνει διαφορετικά. Μακάρι να ήταν όλοι καλοπροαίρετοι.

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2713 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 11:02:04 μμ »
Να εξετάζονται οι φιλόλογοι και σε ερωτήσεις πρακτικής αριθμητικής λίγο κουλό μου κάνει >:(

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2714 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 11:10:02 μμ »
εχω διαβασει σχετικο αρθρο σε συνεντευξη του ευριπιδη ο οποιος ελεγε οτι υπαρχει μια σκεψη στον επομενο ασεπ να υπαρχει εξτρα ενοτητα με τεστ δεξιοτητων, ειδικα για τους δασκαλους. οχι ομως οτι θα χρησιμοποιηθει το σημερινο τεστ ως κριτηριο. δλδ σα να λεμε εκει που δινουμε τωρα 2 θεματικες ενοτητες να προσθεσει κ μια τριτη.... :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2715 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 11:17:02 μμ »
Εγώ λέω να προσθέσει καμία δεκαριά θεματικές  ακόμα.
Εχουν κάτι σκέψεις...!!
Ας μας κάνουν και τεστ νοημασύνης,ας μας περάσουν και από κλίβανο,ας μας κάνουν
και μια λοβοτομή να τελειώνουμε.
Ελεος.
δεν πάνε καλά οι άνθρωποι.
Εχουν χάσει τον έλεγχο,προφανώς.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 417
Σύνολο: 417

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.