*

Αποστολέας Θέμα: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?  (Αναγνώστηκε 121273 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #154 στις: Απρίλιος 12, 2008, 02:44:57 μμ »


Για να απαντήσω στην ερώτηση του φίλου geochem, δεν νομίζω ότι κανείς αναπληρωτής έχει πρόβλημα με το να διοριστουν σε πιθανή ρύθμιση και οι Ασεπίτες (δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η έκφραση, anyway). Πρόβλημα έχουν αν μπει ως απαραίτητη προυπόθεση για να διοριστεί κάποιος, η επιτυχία στον ΑΣΕΠ, ανεξάρτητα από την μεγάλη προυπηρεσία. Αυτό είναι που δεν θέλουν (ούτε και εγώ) ;D


Ακόμη και να μπει ως προϋπόθεση διορισμού από τον Ενιαίο η επιτυχία στον ΑΣΕΠ , είναι εφικτό να πιασει κάποιος τουλάχιστον τη βάση , θέλω να πιστεύω. Όπως και να' χει θα ξέρουμε πολύ σύντομα .

Τότε και αν θα "βασιλέψει" η αξιοκρατία στη διόρθωση των γραπτών...
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:22:38 »

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #155 στις: Απρίλιος 12, 2008, 03:18:50 μμ »
Τα δικαστήρια (so far) δεν έχουν χαρακτηρίσει κανένα διορισμό ως αντισυνταγματικό. Ο μόνος που προκατέλαβε την απόφαση των δικαστηρίων ήταν ο συγγραφέας ενός άρθρου που δημοσιεύτηκε σε φύλλο Εφημερίδας και ακόμα και εκεί, αν το διαβάσει κάποιος μέχρι το τέλος αναφέρεται σε υποθέσεις και όχι τελεσίδικες αποφάσεις.  ;D



κάνεις λάθος.υπάρχει αρχική απόφαση,δηλαδή εισήγηση του αρμόδιου δικαστή προς το διοικητικό εφετείο, η οποία χαρακτηρίζει παράνομη την απόφαση του υπυργείου να διορισθούν 30μηνίτες από τον ενιαίο πίνακα χωρίς να έχουν διορισθεί και ασεπίτες, κάτι το οποίο ανέτρεψε την αναλογία 60-40.
αναμένεται σύντομα η οριστική απόφαση

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #156 στις: Απρίλιος 12, 2008, 03:23:30 μμ »
Δεν υπάρχει ακόμα καμία απόφαση. Όπως ορθά γράφεις "εισήγηση του αρμόδιου δικαστή προς το διοικητικό εφετείο", που θα συζητηθεί και θα δούμε τα όποια αποτελέσματα.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε αυτά τα off-topic. Νομίζω, από τα γραπτά μου έδωσα μια σαφή εικόνα της γνώμης μου.

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλους.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #157 στις: Απρίλιος 12, 2008, 03:46:54 μμ »
σωστά,καλή δύναμη σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:22:38 »

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #158 στις: Απρίλιος 13, 2008, 04:46:50 μμ »
φιλε geochem βλεπω ότι εχεις αναλαβει ρολο ιντερνετικου εισαγγελεα. εχεις γινει κουραστικος με το να επαναλαμβανεις τα ιδια και τα ιδια. εχεις την αποψη σου καλα κανεις τη σεβομαι αλλα διαφωνω σε μεγαλο ποσοστο μαζι σου. από εκει και μετα αν πιστευεις ότι  υπενθυμιζοντας σε καθενα που εχει αντιθετη αποψη με εσενα τις αποφασεις των δικαστηριων που ερχονται…γινεσαι κουραστικος για να μη πω γραφικος. αν θελεις να υπερασπισεις το δικιο σου και αυτό το λεω όχι μονο για εσενα αλλα και για κάθε αλλον αν δεν βγεις στο δρομο να ακουστεις μην περιμενεις και πολλα από την πολυθρονα σου και το pc σου. μην ξαφνιαστεις λοιπον από την ετυμηγορια του δικαστηριου αν είναι αντιθετη με αυτή που ελπιζεις. μην παιρνεις το μηνυμα προσωπικα, απλα εσυ τυχαινει να εισαι τςρα το παραδειγμα.

Αποσυνδεδεμένος meli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #159 στις: Απρίλιος 13, 2008, 05:33:50 μμ »
Δεν αναμένεται μόνο απόφαση για την καταστρατήγηση του 60-40 % αλλά και μια απόφαση του Συμβουλίου Επικρατείας, σύμφωνα με την οποία κανένας δεν θα διορίζεται αν πρώτα δνε έχει αξιολογηθεί από τον ΑΣΕΠ, γιατί έτσι ορίζει το Σύνταγμα της Ελλάδας.Γι' αυτό και θα βάλουν ως προϋπόθεση την επιτυχία στον ΑΣΕΠ και κρίνονται αντισυνταγματικοί όλοι οι υπόλοποι διορισμοί, οι οποίοι όμως δεν θα ανακληθούν. Και νομίζω ότι είναι σωστό, γιατί δεν μπορείς να αξιολογείς τους μισούς εκπαιδευτικούς και τους άλλους μισούς όχι.
Άλλωστε οι συνάδελφοι με την μεγάλη προϋπηρεσία ευνοούνται ούτως ή άλλως και στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ αφου μοριοδοτούνται έξτρα οι μήνες προϋπηρεσίας τους και έχουν και το 40%. Εννοείται βέβαια ότι έχουν και τις απαραίτητες γνώσεις για να πιάσουν την βάση. Διαφορετικά φίλε giotamike , καλύτερα να μην διοριστούν...........

Αποσυνδεδεμένος tempo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #160 στις: Απρίλιος 13, 2008, 06:16:22 μμ »
Διαφορετικά φίλε giotamike , καλύτερα να μην διοριστούν...........

καλύτερα να μην διοριστείς εσύ........

όλοι αυτοί που περιμένουν να διοριστούν με βάση την προϋπηρεσία τους έχουν εδώ και αρκετά χρόνια φτιάξει όλη τους την ζωή (οικογένεια, φιλίες, μετακινήσεις) με άξονα το δεδομένο της πρόσληψης τους. Ξαφνικά κάποιος (εσύ στην προκειμένη περίπτωση) τους λέει έτσι απλά "καλύτερα να μην διοριστείτε..."

λίγος σεβασμός νομίζω ότι δεν βλάπτει......στις θυσίες που έχει κάνει ο καθένας για να πετύχει κάτι (για να μην παρεξηγηθώ θεωρώ θυσία το να διαβάσω καλά για τον ΑΣΕΠ καθώς και την ζωή που κάνει ένας αναπληρωτής ή ωρομίσθιος μακριά απο τον τόπο του, την οικογένεια κλπ για να μαζέψει προϋπηρεσία)

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #161 στις: Απρίλιος 13, 2008, 06:18:42 μμ »
O υπουργός δεν έχει κάνει καμία αναφορά στο σύστημα διορισμών από το 2009 και εξής. Η μόνη αναφορά που έχει κάνει είναι σε μία ρύθμιση , που πρόκειται να ανκοινωθεί σύντομα . Ο.Κ. ,αναμένονται αποφάσεις δικαστηρίων , αλλά ας μην βιαζόμαστε να τις ανακοινώνουμε  εμείς πριν από τα δικαστήρια δημιουργώντας έτσι ανώφελες εντυπώσεις . Αν θεωρείται ο ΑΣΕΠ αξιολόγηση , οι περισσότεροι αναπληρωτές των τελευταίων χρόνων έχουν επιτυχία ή επιτυχίες σε ΑΣΕΠ. Αν το 100% των διορισμών γινόταν από τον πίνακα επιτυχόντων του ΑΣΕΠ πολλοί απ' όσους είναι αναπληρωτές θα ήταν ήδη διορισμένοι , ενώ τώρα περιμένουν να διοριστούν με το 40% . Θα επαναλάβω ότι κακώς γίνεται τέτοιος διαχωρισμός ασεπιτών και αναπληρωτών , αφού υπάρχει επικάλυψη -πολλοί ασεπίτες είναι αναπληρωτές  και πολλοί διοριστέοι ή επιτυχόντες μέσω ΑΣΕΠ είχαν αποκτήσει προϋπηρεσία.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 13, 2008, 06:27:08 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος tempo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #162 στις: Απρίλιος 13, 2008, 06:51:25 μμ »
O υπουργός δεν έχει κάνει καμία αναφορά στο σύστημα διορισμών από το 2009 και εξής. Η μόνη αναφορά που έχει κάνει είναι σε μία ρύθμιση , που πρόκειται να ανκοινωθεί σύντομα . Ο.Κ. ,αναμένονται αποφάσεις δικαστηρίων , αλλά ας μην βιαζόμαστε να τις ανακοινώνουμε  εμείς πριν από τα δικαστήρια δημιουργώντας έτσι ανώφελες εντυπώσεις . Αν θεωρείται ο ΑΣΕΠ αξιολόγηση , οι περισσότεροι αναπληρωτές των τελευταίων χρόνων έχουν επιτυχία ή επιτυχίες σε ΑΣΕΠ. Αν το 100% των διορισμών γινόταν από τον πίνακα επιτυχόντων του ΑΣΕΠ πολλοί απ' όσους είναι αναπληρωτές θα ήταν ήδη διορισμένοι , ενώ τώρα περιμένουν να διοριστούν με το 40% . Θα επαναλάβω ότι κακώς γίνεται τέτοιος διαχωρισμός ασεπιτών και αναπληρωτών , αφού υπάρχει επικάλυψη -πολλοί ασεπίτες είναι αναπληρωτές  και πολλοί διοριστέοι ή επιτυχόντες μέσω ΑΣΕΠ είχαν αποκτήσει προϋπηρεσία.

+1 και απο εμένα.

Συμφωνώ σε όλα....μέσα σε αυτά που γράφεις είναι και η δική μου περίπτωση

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #163 στις: Απρίλιος 13, 2008, 09:15:42 μμ »
O υπουργός δεν έχει κάνει καμία αναφορά στο σύστημα διορισμών από το 2009 και εξής. Η μόνη αναφορά που έχει κάνει είναι σε μία ρύθμιση , που πρόκειται να ανκοινωθεί σύντομα . Ο.Κ. ,αναμένονται αποφάσεις δικαστηρίων , αλλά ας μην βιαζόμαστε να τις ανακοινώνουμε  εμείς πριν από τα δικαστήρια δημιουργώντας έτσι ανώφελες εντυπώσεις . Αν θεωρείται ο ΑΣΕΠ αξιολόγηση , οι περισσότεροι αναπληρωτές των τελευταίων χρόνων έχουν επιτυχία ή επιτυχίες σε ΑΣΕΠ. Αν το 100% των διορισμών γινόταν από τον πίνακα επιτυχόντων του ΑΣΕΠ πολλοί απ' όσους είναι αναπληρωτές θα ήταν ήδη διορισμένοι , ενώ τώρα περιμένουν να διοριστούν με το 40% . Θα επαναλάβω ότι κακώς γίνεται τέτοιος διαχωρισμός ασεπιτών και αναπληρωτών , αφού υπάρχει επικάλυψη -πολλοί ασεπίτες είναι αναπληρωτές  και πολλοί διοριστέοι ή επιτυχόντες μέσω ΑΣΕΠ είχαν αποκτήσει προϋπηρεσία.

+1 και απο εμένα.

Συμφωνώ σε όλα....μέσα σε αυτά που γράφεις είναι και η δική μου περίπτωση


Και η δικη μου περιπτωση επισης ειναι μεσα σε αυτες και πολλων αλλων επισης.......Συμφωνω  με τον συναδελφο....
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5737
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #164 στις: Απρίλιος 14, 2008, 03:39:34 μμ »
alfavita.gr: Νομοθετική ρύθμιση σχεδιάζει το ΥΠΕΠΘ  για τους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank8414e.php
 

 
"Νομοθετική ρύθμιση συζητά το ΥΠΕΠΘ για τους αναπληρωτές και τους ωρομίσθιους εκπαιδευτικούς με μεγάλο χρόνο προϋπηρεσίας. Ο σχεδιασμός είναι να περάσουν την ρύθμιση μέσα στον Απρίλιο ή το Α΄ δεκαήμερο του Μαίου σε κάποιο από τα νομοσχέδια που ετοιμάζεται να φέρει το ΥΠΕΠΘ στη Βουλή το διάστημα αυτό (το νομοσχέδιο για τα μεταπτυχιακά, ή την Ειδική Αγωγή κλπ). Ωστόσο μέχρι σήμερα δεν έχει γίνει γνωστό το περιεχόμενο της ρύθμισης, καθώς κανένας υπηρεσιακός παράγοντας του ΥΠΕΠΘ δεν παίρνει την ευθύνη να δώσει πληροφόρηση πάνω στο θέμα αυτό. Όλοι αναφέρουν ότι το θέμα βρίσκεται στο χειρισμό του Υπουργού Παιδείας ο οποίος επεξεργάζεται τις εισηγήσεις που έχουν γίνει.  Σύμφωνα με τον προγραμματισμό η πρόταση του ΥΠΕΠΘ με τις λεπτομέρειες αναμένεται να δοθεί στη συνάντηση που εκκρεμεί με το Δ.Σ της Π.Ε.Α. την Τρίτη 15/4 (εκτός απροόπτου)

Τι ζητάει η ΟΛΜΕ

 Θυμίζουμε ότι η ΟΛΜΕ σε έγγραφό της προς το ΥΠΕΠΘ στις 9/4/2008 ζητάει:

Με δεδομένο ότι έχει λήξει η ισχύς της ρύθμισης του ν.3255/04, επανερχόμαστε στο θέμα του μόνιμου διορισμού των αναπληρωτών εκπαιδευτικών, που διαθέτουν προϋπηρεσία εκπαιδευτικού στην δημόσια εκπαίδευση και ζητούμε τα παρακάτω:

1. Να διορίζονται σε θέση μόνιμου εκπαιδευτικού όσοι αναπληρωτές συμπληρώνουν 18μηνη προϋπηρεσία στη δημόσια εκπαίδευση (αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι), χωρίς καταληκτική ημερομηνία. Να θεσμοθετηθεί δηλαδή ως ανώτατος χρόνος στην «προσωρινή εργασία» το 18μηνο.
2. Να μην συσχετισθεί με τον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ οποιαδήποτε ρύθμιση
για τον μόνιμο διορισμό εκπαιδευτικών από τους πίνακες των αναπληρωτών με προϋπηρεσία.

Η τελευταία ρύθμιση που αφορούσε στη μονιμοποίηση των αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών ψηφίστηκε το καλοκαίρι του 2004 και είναι ο νόμος 3255/2004 «Ρυθμίσεις θεμάτων όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων».

Σύμφωνα με το νόμο αυτό, όσοι αναπληρωτές και ωρομίσθιοι είχαν συμπληρώσει 30 μήνες προϋπηρεσία μέχρι τις 30/6/2004 μονιμοποιούνται στη δημόσια εκπαίδευση πέραν των οριζόμενων ποσοστών του πίνακα ΑΣΕΠ (60%) και του πίνακα προϋπηρεσίας (από 25% αυξήθηκε με τον εν λόγω νόμο σε 40%) και μέχρι το σχολικό έτος 2007/2008.



ΤΙ ΕΧΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙ Ο ΕΥΡ. ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟN ΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ 

                                                             ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
  Αθήνα, 4 Απριλίου 2008

Δήλωση του Υπουργού Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Ευριπίδη Στυλιανίδη κατά την διάρκεια της περιοδείας του στο νομό Τρικάλων

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Κύριε Υπουργέ είπατε χθες στο Βόλο κατά την Συνέντευξη Τύπου για μια πρόθεση που έχετε να μονιμοποιήσετε τους αναπληρωτές καθηγητές όσους έχουν πολύ μεγάλο χρόνο προϋπηρεσίας πως το σκέφτεστε αυτό;

ΥΠΟΥΡΓΟΣ:Αυτό το οποίο εξετάζουμε το τελευταίο διάστημα μελετώντας και τις προτάσεις που μας έχουν υποβάλλει οι οργανώσεις των αναπληρωτών καθηγητών είναι να προχωρήσουμε σε κάποια ρύθμιση η οποία βεβαίως θα κινείται στα όρια του Συντάγματος, της Νομολογίας που έχει διαμορφωθεί, αλλά και της κοινωνικής αναγκαιότητας, να τακτοποιηθούν όχι σε βάρος της αξιοκρατίας κάποιοι άνθρωποι που ούτως η άλλως δουλεύουν για πάρα πολλά χρόνια και είναι μεγάλης ηλικίας στο εκπαιδευτικό σύστημα.

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ:Υπάρχει πρόθεση δηλαδή αυτοί να ενταχθούν στους μόνιμους του εκπαιδευτικού συστήματος;

ΥΠΟΥΡΓΟΣ:Αυτή την στιγμή επεξεργαζόμαστε τον τρόπο με τον οποίο μπορεί να γίνει αυτό και να αφορά την πλειοψηφία των συμμετεχόντων Όταν θα είμαστε πλήρως έτοιμοι θα κάνουμε τις ανακοινώσεις μας.

 

......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος meli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #165 στις: Απρίλιος 14, 2008, 06:11:28 μμ »
Φίλε ή φίλη tempo συμφωνώ απόλυτα μαζί σου γιατί τέτοια περίπτωση είμαι και εγώ. Μακάρι να διορίζόμαστε όλοι. Το θέμα είναι ότι κανένας δεν έχει υποσχεθεί σε κάποιον αναπληρωτή με προϋπηρεσία ότι κάποτε θα τον διορίσει και σε κανέναν που διαβάζει για τον ΑΣΕΠ και είναι επιτυχών ( και όχι στους διοριστέους) ότι θα τον διορίσει και αυτόν. Εγώ λέω ότι ανάμεσα σε αυτόν που έχει μεγάλη προϋπηρεσία , αλλά δεν μπήκε ποτέ στον κόπο να ανοίξει κανένα βιβλίο και ανάμεσα σε αυτόν με την ιδια προϋπηρεσία και επιτυχία ή επιτυχίες στον ΑΣΕΠ , θα ήταν καλύτερο να προτιμηθεί ο δεύτερος. Όχι γιατί είναι σίγουρα καλύτερος εκαπιδευτικός , αλλά γιατί δεν θεώρησε δεδομένο τίποτε , δεν εφυσηχάστηκε και έκανε και μια προσπάθεια για κάτι καλύτερο.
Και πίστεψε με  τουλάχιστον για τον κλάδο μας ΠΕ11, είναι ελάχιστοι αυτοί που έχουν μεγάλη προϋπηρεσία και έχουν και επιτυχία στον ΑΣΕΠ. Γι' αυτό γίνεται και τόση φασαρία, διαφορετικά κανένας δεν θα ανυσηχούσε. Στους άλλους κλάδους δεν ξέρω τι συμβαίνει.
Εύχομαι να "είσαστε μέσα" στην επόμενη ρύθμιση.Έχω οικογένεια, μονογονεϊκή μάλιστα, έχω προϋπηρεσία και είμαι και επιτχούσα στον ΑΣΕΠ. Συνεχίζω να προσπαθώ για κάτι καλύτερο. Μην με ειρωνεύεσαι λοιπόν λέγοντας "ότι δεν θέλω να διοριστείς εσύ..."

rozy4

  • Επισκέπτης
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #166 στις: Απρίλιος 14, 2008, 06:18:03 μμ »
Φίλε ή φίλη tempo συμφωνώ απόλυτα μαζί σου γιατί τέτοια περίπτωση είμαι και εγώ. Μακάρι να διορίζόμαστε όλοι. Το θέμα είναι ότι κανένας δεν έχει υποσχεθεί σε κάποιον αναπληρωτή με προϋπηρεσία ότι κάποτε θα τον διορίσει και σε κανέναν που διαβάζει για τον ΑΣΕΠ και είναι επιτυχών ( και όχι στους διοριστέους) ότι θα τον διορίσει και αυτόν. Εγώ λέω ότι ανάμεσα σε αυτόν που έχει μεγάλη προϋπηρεσία , αλλά δεν μπήκε ποτέ στον κόπο να ανοίξει κανένα βιβλίο και ανάμεσα σε αυτόν με την ιδια προϋπηρεσία και επιτυχία ή επιτυχίες στον ΑΣΕΠ , θα ήταν καλύτερο να προτιμηθεί ο δεύτερος.

αυτο πώς γινεται;;;διδασκει χωρις να ανοιγει βιβλιο, δλδ χωρις να εχει γνωσεις επι του αντικειμενου;;;;

Αποσυνδεδεμένος Panos25m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Άντρας
  • O- E- O
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 30μηνο?
« Απάντηση #167 στις: Απρίλιος 14, 2008, 09:32:37 μμ »
να πω και γω για το δικο μας κλαδο? ΠΕ16 (καθηγητες μουσικης) Εμεις απο το 2001 δεν ειχαμε ποτε ξανα ΑΣΕΠ. τι μορια λοιπον απο ΑΣΕΠ?
Μας εχουν πει απο περισυ!! (μετα 6 χρονια δηλαδη) αλλα και παλι δεν εγινε. Περιμένουμε τον Ιουνιο. Βγαλανε ξανα και την υλη (με το περσινο ΦΕΚ! ) και βλεπουμε...
do it!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161787
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 432
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 347
Σύνολο: 347

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.