*

Αποστολέας Θέμα: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?  (Αναγνώστηκε 120665 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Απάντηση #462 στις: Μάιος 20, 2008, 03:26:50 μμ »
Συμφωνώ με τους δυο προηγούμενους,geochem και vikoulaki Ειδικα για φετος και για τις ειδικότητες που είναι εφικτο πιστεύω οτι ολοι οσοι εμπίπτουν στην κατηγορία 24μηνο + ασεπ θα διοριστουν. βεβαια σε ειδικοτητες οπως ειναι οι γυμναστες,χωρις να ξερω ποσοι ειναι σε αυτη την κατηγορια, ειναι ενα ερωτηματικο. Γριφος παντως ειναι αυτη η αλληλοκαλυψη που υπαρχει και οι καραμπολες που μπορουν να προκυψουν οπως και το διαστημα παραμονης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:27:51 »

Αποσυνδεδεμένος ΤΕΧΝΟΛΟΓΟΣ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Απάντηση #463 στις: Μάιος 20, 2008, 03:55:17 μμ »
Λέει η εγκύκλιος: απο το 2008 και εφεξής θα διορίζονται για τις ανάγκες =αιτιολογεί τον λόγο της ρύθμισης και
ο αριθμός ανα κλάδο θα καθορίζεται με κοινή υπουργική απόφαση των Υπουργών Οικονομίας και Παιδείας=αιτιολογει την οικονομική καλυψη.Ετσι το βλέπω και μακάρι να βγω αληθινή

Καλά δεν πρόσεξες το δελτίο τύπου 16-4-2008 του Υπουργείου μας? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Εκείνο γράφει ο εκπαιδευτικός που θα συμπληρώνει 24μήνες πραγματικής προυπηρεσίας, είναι επιτυχών του ασέπ και έχει παιδαγωγική επάρκεια ΔΙΟΡΙΖΕΤΑΙ στη δημόσια εκπαίδευση.

Η εγκύκλιος λέει στο II 24μήνες για όσους έχουν λάβει τη βαθμολογική βάση σε οποιονδήποτε διαγωνισμό του ασέπ, διορίζονται σύμφωνα με  τις ανάγκες της υπηρεσίας ΟΧΙ ΔΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ στη δημόσια εκπαίδευση.

Πως θα εφαρμοστεί αυτό στους τεχνικούς όταν:

- Έδωσαν 3 φορές ασέπ εν αντιθέση με 6 των γενικών ειδικοτήτων  και σε σύνολο πάνω απο 30ΠΕ ειδικότητες  δεν είχαμε  επιτυχόντες?  Έχουμε παροχή ίσονομίας?
- Εγινε ασέπ για ΤΕ + ΔΕ ποτέ?

Οι τεχνικοί φέτος τι διορισμούς θα έχουν?????  ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΜΗΔΕΝ. Πόσοι ανήκουν στο 40μηνο και έχουν παιδαγωγικό? Ελάχιστοι.

Οι τεχνικοί έχουν φέτος 40% + 60%?  ΟΧΙ  γιατί έχει να κάνει ασέπ 4  χρόνια.

Άρα απο 40μηνο (20 έως 40 άτομα) + από 24μηνο (ΜΗΔΕΝ) + 40% (ΜΗΔΕΝ) + 60% (ΜΗΔΕΝ) μας κάνει 20 έως 40 άτομα.

Αυτή είναι η κοινωνική πολιτική  σε όλο της το μεγαλείο........


ΠΕ17

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Απάντηση #464 στις: Μάιος 20, 2008, 04:22:44 μμ »
Τελικά, εφ' όσον θα διορίζονται 24μηνίτες και 40μηνίτες θα ισχύσει λέτε αυτό που ακούγεται, ότι δηλ. θα μειωθεί ο αριθμός των αναπληρωτών και θα προσλαμβάνονται περισσότεροι ως ωρομίσθιοι;
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος tempo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Απάντηση #465 στις: Μάιος 20, 2008, 04:34:23 μμ »
υπάρχει κάποιος που να έκανε ήδη αίτηση να διευκρινήσει το εξής:

τι χρονολογίες τσεκάρουμε για τους 2 τελευταίους ΑΣΕΠ?


ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:27:51 »

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Απάντηση #466 στις: Μάιος 20, 2008, 04:40:01 μμ »
υπάρχει κάποιος που να έκανε ήδη αίτηση να διευκρινήσει το εξής:

τι χρονολογίες τσεκάρουμε για τους 2 τελευταίους ΑΣΕΠ?


ευχαριστώ

2004 & 2006
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Απάντηση #467 στις: Μάιος 20, 2008, 04:47:47 μμ »
εργατικοτατοι οι υπαλληλοι εκει...εμεις που δεν εχουμε 24 μηνες...αλλα εχουμε επτυχια σε Ασεπ...δε θα τσεκαρουμε τα κουτακια σε ποιο διαγωνισμο εχουμε περασει;ουτε το κουτακι με το 24 μηνο;ρωτησατε μηπως για αυτο;

Οποιος είναι 40μηνο ή 24μηνο τσεκάρει το αντίστοιχο κουτάκι.
Απο εκει και περα (για οποιον δεν ανήκει  στις παραπάνω κατηγορίες)  τσεκάρονται ι οι επιτυχίες στον ασεπ.Οταν θα πάτε να κάνετε την αίτηση θα δείτε στο πρόγραμμα οτι υπάρχει και η δήλωση με κουτάκια  των επιτυχιών.

Οι δευτεροβάθμιες έχουν μαύρα μεσάνυχτα για τις επικείμενες αλλαγές τύπου 24μηνου και 40μηνου.

Μπορει να συμβαίνει και αυτό.Προσωπικά πιστεύω οτι θα τους πάρει όλους
Λέει η εγκύκλιος: απο το 2008 και εφεξής θα διορίζονται για τις ανάγκες =αιτιολογεί τον λόγο της ρύθμισης και
ο αριθμός ανα κλάδο θα καθορίζεται με κοινή υπουργική απόφαση των Υπουργών Οικονομίας και Παιδείας=αιτιολογει την οικονομική καλυψη.Ετσι το βλέπω και μακάρι να βγω αληθινή

[Λογικά πρέπει να τους πάρει όλους.αλλιώς θα υπάρχει αλληλοεπικάλυψη 24μηνου και 40 τοις εκατό με αποτέλεσμα το 24μηνο να μην διορίζεται επιπλέον του 60-40 τοις εκατό.

Αυτό του είπα και συμφώνησε.


παιδια εγω που δεν εχω 24 μηνο αλλα ςχω 3 επιτυχιες ΑΣΕΠ μου ειπαν να μην τσεκαρω τα κουτακια ειναι λεει μονο για το 24 μηνο
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Απάντηση #468 στις: Μάιος 20, 2008, 05:00:14 μμ »
Οποιος είναι 40μηνο ή 24μηνο τσεκάρει το αντίστοιχο κουτάκι.
Απο εκει και περα (για οποιον δεν ανήκει  στις παραπάνω κατηγορίες)  τσεκάρονται ι οι επιτυχίες στον ασεπ.Οταν θα πάτε να κάνετε την αίτηση θα δείτε στο πρόγραμμα οτι υπάρχει και η δήλωση με κουτάκια  των επιτυχιών.
Κι εμένα μου είπαν ότι τσεκάρουμε τα κουτάκια για τις επιτυχίες σε ΑΣΕΠ ασχέτως αν έχουμε συμπληρώσει ή όχι 24μηνο .

vikoulaki, σε ποιο πρόγραμμα υπάρχει δήλωση με κουτάκια των επιτυχιών ? Τι εννοείς?

Για τους 24μηνίτες μου είπε ο υπάλληλος - χωρίς να βάζει και το χέρι του στη φωτιά - ότι δεν θα τους πάρει όλους φέτος, όπως θα γίνει δηλαδή και με τους 40μηνίτες .

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Απάντηση #469 στις: Μάιος 20, 2008, 05:57:11 μμ »
Οποιος είναι 40μηνο ή 24μηνο τσεκάρει το αντίστοιχο κουτάκι.
Απο εκει και περα (για οποιον δεν ανήκει  στις παραπάνω κατηγορίες)  τσεκάρονται ι οι επιτυχίες στον ασεπ.Οταν θα πάτε να κάνετε την αίτηση θα δείτε στο πρόγραμμα οτι υπάρχει και η δήλωση με κουτάκια  των επιτυχιών.
Κι εμένα μου είπαν ότι τσεκάρουμε τα κουτάκια για τις επιτυχίες σε ΑΣΕΠ ασχέτως αν έχουμε συμπληρώσει ή όχι 24μηνο .

vikoulaki, σε ποιο πρόγραμμα υπάρχει δήλωση με κουτάκια των επιτυχιών ? Τι εννοείς?

Για τους 24μηνίτες μου είπε ο υπάλληλος - χωρίς να βάζει και το χέρι του στη φωτιά - ότι δεν θα τους πάρει όλους φέτος, όπως θα γίνει δηλαδή και με τους 40μηνίτες .



Ρε παιδια μου φαινεται θα τρελαθουμε τελειως εδω μεσα.
Η εγκυκλιος το λεει καθαρα... Οσοι συμπληρωνουν πραγματικη προυπηρεσια 40 ή 24 μηνων θα το δηλωσουν και θα μπουν στους νεους πινακες 40μηνιτων - 24μηνιτων (για το 24μηνο χρειαζεται και μια τουλαχιστον επιτυχια στον Ασεπ).
Συνεχως καποιοι ρωτουν και ξαναρωτουν το ιδιο πραγμα γεματοι αποριες για το αν πρεπει να δηλωσουν ενταξη στο 40μηνο ή 24μηνο... Τοσο δυσκολο ειναι δηλαδη? Κινεζικα ειναι?
και κατι αλλο.. καποιοι ασχετοι υπαλληλοι λενε σ' οσους εχουν λιγοτερα μορια απο 24 οτι πρεπει να δηλωσουν την επιτυχια τους στον Ασεπ? Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι καποιος που εχει λιγοτερα απο 24 μορια ΠΡΕΠΕΙ να δηλωσει την επιτυχια ή επιτυχιες στον Ασεπ! Γιατι? Επειδη το ειπε καποιος υπαλληλος?
Πηγα και εγω στην Δ/θμια και λεει μια κοπελα.. εχω 13 μορια αλλα εχω επιτυχια στον Ασεπ. Να δηλωσω την επιτυχια στον Ασεπ ή οχι? πεταγεται καποιος αλλος συναδελφος και λεει ... εννοειται πως θα το δηλωσεις , δεν εχεις να χασεις και τιποτα.
και εγω ρωταω... εγω που εχω 21 μορια τι θα κερδισω αν δηλωσω οτι εχω 2 επιτυχιες στον Ασεπ? Υπαρχει περιπτωση να διοριστω επειδη εχω επιτυχια στον Ασεπ?
Οι τροποι διορισμου για φετος ειναι 4 (οταν θα βγει με το καλο η ρυθμιση για 40μηνο-24μηνο και θα γινει νομος)

1)40 μηνες προυπηρεσια (1/5 τα επομενα 5 χρονια)
2)24 μηνες προυπηρεσια και τουλαχιστον μια επιτυχια Ασεπ (ο αριθμος των διοριστεων για καθε ειδικοτητα θα ανακοινωθει με υπουργικη αποφαση)
3)40% απο τον πινακα διορισμων
4)60% απο πινακα διοριστεων Ασεπ.

Οσοι εχετε λοιπον 24 μηνες συμπληρωστε και ποτε ειχατε επιτυχια στον Ασεπ.
Οσοι δεν εχετε 24 μορια ειτε βαλετε ειτε δε βαλετε επιτυχια Ασεπ  δεν μετραει πουθενα. Εμεις που ειμαστε κατω απο τα 24 περιμενουμε την ανακοινωση για το ποσοι 24μηνιτες θα διοριστουν σε καθε ειδικοτητα ετσι ωστε να πεσουν οι βασεις διορισμου απο τον πινακα του 40% μηπως και διοριστουμε απο σποντα...

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2008, 06:01:31 μμ από peo6 »

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Απάντηση #470 στις: Μάιος 20, 2008, 07:09:11 μμ »
Κι εμένα μου είπαν ότι τσεκάρουμε τα κουτάκια για τις επιτυχίες σε ΑΣΕΠ ασχέτως αν έχουμε συμπληρώσει ή όχι 24μηνο .

vikoulaki, σε ποιο πρόγραμμα υπάρχει δήλωση με κουτάκια των επιτυχιών ? Τι εννοείς?

Εγω την αίτηση την έκανα εχθες το απόγευμα.Δεν ειμαι  στο 24μηνο αλλά έπρεπε να τσεκάρω τα κουτάκια με τις επιτυχίες του ασεπ .Μου το ζήτησε και η υπάλληλος που παιρνούσε τα στοιχεία μου.

Το πρόγραμμα ( είναι μια βάση δεδομένω )που έχουν στην Β/θμια για την καταχωρηση των στοιχείων μας.Επειδή έβλεπα τον Η/Υ το είδα και αυτό που ανέφερα΄Ελπίζω να μην μπέρδεψα κάποιον.

Απλά συμπληρώστε τις αιτήσεις με τα προσόντα που έχετε.
Ειστε 40μηνο=τσεκάρετε
Είστε 24+ασεΠ=τσεκάρετε.
Τιποτα απο τα παραπάνω αλλά επιτυχών, βάλτε τις ημερομηνίες.Αφου η αίτηση είναι΄ένα πρόχειρο.Οτι περαστει στο σύστημα ( αντιγραφή απο την αίτηση ) θα ισχύσει.Και αν κάτι κάνετε λάθος θα το διορθώσει ο καταχωρητής
ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΑΙ




Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Απάντηση #471 στις: Μάιος 20, 2008, 07:29:02 μμ »
Κι εμένα μου είπαν ότι τσεκάρουμε τα κουτάκια για τις επιτυχίες σε ΑΣΕΠ ασχέτως αν έχουμε συμπληρώσει ή όχι 24μηνο .

vikoulaki, σε ποιο πρόγραμμα υπάρχει δήλωση με κουτάκια των επιτυχιών ? Τι εννοείς?

Εγω την αίτηση την έκανα εχθες το απόγευμα.Δεν ειμαι  στο 24μηνο αλλά έπρεπε να τσεκάρω τα κουτάκια με τις επιτυχίες του ασεπ .Μου το ζήτησε και η υπάλληλος που παιρνούσε τα στοιχεία μου.

Το πρόγραμμα ( είναι μια βάση δεδομένω )που έχουν στην Β/θμια για την καταχωρηση των στοιχείων μας.Επειδή έβλεπα τον Η/Υ το είδα και αυτό που ανέφερα΄Ελπίζω να μην μπέρδεψα κάποιον.

Απλά συμπληρώστε τις αιτήσεις με τα προσόντα που έχετε.
Ειστε 40μηνο=τσεκάρετε
Είστε 24+ασεΠ=τσεκάρετε.
Τιποτα απο τα παραπάνω αλλά επιτυχών, βάλτε τις ημερομηνίες.Αφου η αίτηση είναι΄ένα πρόχειρο.Οτι περαστει στο σύστημα ( αντιγραφή απο την αίτηση ) θα ισχύσει.Και αν κάτι κάνετε λάθος θα το διορθώσει ο καταχωρητής
ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΑΙ





Μην αγχωνεσαι. Δε νομιζω να μπερδεψες καποιον. Αν καποιος μπερδευει.. ειναι ο καθε ασχετος υπαλληλος που διαβασε την εγκυκλιο χθες το πρωι, πολυ μετα απ' ολους εμας. 
Εγω παντως διαφωνω μ' αυτο που γραφεις παραπανω.
Τις επιτυχιες Ασεπ πρεπει να τις βαλει μονο αυτος που ζητα να ενταχθει στον πινακα του 24μηνου. Αυτος που ζητα ενταξη στο 40μηνο ΔΕ χρειαζεται να εχει επιτυχια Ασεπ αρα δεν γατι να το δηλωσει?
Στη σελιδα 10 της εγκυκλιου και συγκεριμενα στην παραγραφο 6 .....     

Οι υποψήφιοι για ένταξη στον πίνακα του 24μήνου (24 μήνες πραγματικής προϋπηρεσίας αναπληρωτή και ωρομισθίου) υποχρεούνται να δηλώνουν το γραπτό διαγωνισμό/διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ στον οποίο/οποίους ήταν επιτυχόντες, συμπληρώνοντας το αντίστοιχο πεδίο/πεδία. Επιτυχόντες είναι όσοι έλαβαν τη βαθμολογική βάση του εκάστοτε διαγωνισμού.



Αυτο το πεδιο για την επιτυχια Ασεπ ειναι μονο για το 24μηνο επειδη ο νομος (που ελπιζουμε να ψηφιστει) θα οριζει απαιραιτητη επιτυχια Ασεπ για 24μηνιτες. Ολοι οι υπολοιποι δε χρειαζεται να το δηλωσουν. Αν επρεπε να το δηλωσουν για καποιο λογο... θα αναφεροταν στην εγκυκλιο οπως για τους 24μηνιτες
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2008, 07:31:02 μμ από peo6 »

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Απάντηση #472 στις: Μάιος 20, 2008, 07:37:19 μμ »
Σωστο και αυτό που λες, αλλά  εφόσον το ζητάνε δεν νομίζω οτι είναι και τόσο σοβαρό λάθος αν το τσεκάρει κάποιος.

Και αυτό  έχει την πολιτική του.
"Εχω  σε έναν πίνακα ολους τους επιτυχόντες, και θα γνωρίζω τουλάχιστον απο τους αναπληρωτές πόσοι ή στο περίπου  στο τέλος του έτους θα έχουν 24μηνο.Ετσι ο Υπουργος θα μπορέσει να εκτιμήσει πάνω κάτω και τον αριθμό αυτών που θα διορίσει εξτρα" ή θα τους πάρει όλους και θα κόψει απο τους αναπληρωτές

Αποσυνδεδεμένος dimv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Απάντηση #473 στις: Μάιος 20, 2008, 08:02:06 μμ »
Σωστο και αυτό που λες, αλλά  εφόσον το ζητάνε δεν νομίζω οτι είναι και τόσο σοβαρό λάθος αν το τσεκάρει κάποιος.

Και αυτό  έχει την πολιτική του.
"Εχω  σε έναν πίνακα ολους τους επιτυχόντες, και θα γνωρίζω τουλάχιστον απο τους αναπληρωτές πόσοι ή στο περίπου  στο τέλος του έτους θα έχουν 24μηνο.Ετσι ο Υπουργος θα μπορέσει να εκτιμήσει πάνω κάτω και τον αριθμό αυτών που θα διορίσει εξτρα" ή θα τους πάρει όλους και θα κόψει απο τους αναπληρωτές

40μηνο και 24μηνο θα διοριστεί πέραν του 40%. Έχει ειπωθεί πολλές φορές. Μην αναστατώνουμε κάποιους συναδέλφους άδικα..

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Απάντηση #474 στις: Μάιος 20, 2008, 08:16:00 μμ »
κάποιος.


"Εχω  σε έναν πίνακα ολους τους επιτυχόντες, και θα γνωρίζω τουλάχιστον απο τους αναπληρωτές πόσοι ή στο περίπου  στο τέλος του έτους θα έχουν 24μηνο.Ετσι ο Υπουργος θα μπορέσει να εκτιμήσει πάνω κάτω και τον αριθμό αυτών που θα διορίσει εξτρα" ή θα τους πάρει όλους και θα κόψει απο τους αναπληρωτές

40μηνο και 24μηνο θα διοριστεί πέραν του 40%. Έχει ειπωθεί πολλές φορές. Μην αναστατώνουμε κάποιους συναδέλφους άδικα..

Mε αυτό που έγραψα αναστατώνω τον κόσμο?

Αποσυνδεδεμένος dimv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ρυθμιση με ανοιχτο 24 μηνο + ΑΣΕΠ ?
« Απάντηση #475 στις: Μάιος 20, 2008, 08:27:10 μμ »
κάποιος.


"Εχω  σε έναν πίνακα ολους τους επιτυχόντες, και θα γνωρίζω τουλάχιστον απο τους αναπληρωτές πόσοι ή στο περίπου  στο τέλος του έτους θα έχουν 24μηνο.Ετσι ο Υπουργος θα μπορέσει να εκτιμήσει πάνω κάτω και τον αριθμό αυτών που θα διορίσει εξτρα" ή θα τους πάρει όλους και θα κόψει απο τους αναπληρωτές

40μηνο και 24μηνο θα διοριστεί πέραν του 40%. Έχει ειπωθεί πολλές φορές. Μην αναστατώνουμε κάποιους συναδέλφους άδικα..

Mε αυτό που έγραψα αναστατώνω τον κόσμο?

είπες: ή θα "κόψει από τους αναπληρωτές"; έπρεπε να διαβάσεις καλύτερα το κείμενο σου όπως και τη νέα ρύθμιση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 581
Σύνολο: 582

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.