*

Αποστολέας Θέμα: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση  (Αναγνώστηκε 64167 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Απάντηση #140 στις: Αύγουστος 21, 2008, 09:22:25 μμ »
ρε παιδια τι καινουργια πραγματα ειναι αυτα?? να επιλεγουν ιερεις τους καθηγητες?? με τι προσοντα??? εχουμε ξεφυγει μου φαινεται. Πολυ δυναμη αποκτα ο κληρος και δεν νομιζω οτι ειναι για καλο..,.
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:22:09 »

Αποσυνδεδεμένος alice cooper

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ωραία που ναι η ζωή!!!!
    • Προφίλ
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Απάντηση #141 στις: Αύγουστος 23, 2008, 12:23:15 μμ »
συμφωνώ και επαυξάνω! Τώρα όσον αφορά τα προσόντα...Κϋριος οίδε...αν λαβουμε υπόψη μας το "χαμό" που έγινε με τους πίνακες (και σ' εμάς τους φιλόλογους ειδικά στον πίνακα επιτυχόντων)...μιλάμε για κ@@λ@τούμπες που θα ζηλευε και η τσίτα του ταρζάν ;D

Αποσυνδεδεμένος alice cooper

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ωραία που ναι η ζωή!!!!
    • Προφίλ
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Απάντηση #142 στις: Αύγουστος 23, 2008, 12:26:32 μμ »
Αχ τι θυμήθηκα τώρα! Ένας ψηλέας  (μάλλον ο προϊστάμενος της δευτεροβάθμιας εκκλησιαστικής) με ρώτησε ΓΙΑΤΙ επέλεξα να πάω στο εξωτερικό για μεταπτυχιακά: του απάντησα για να διευρύνω τους ορίζοντες μου, να ζήσω την εμπειρία ενός άλλου τρόπου ζωής σε μια ξένη χώρα και για να αποκτήσω ενδιαφέρουσες εμπειρίες και να γνωρίσω διαφορετικές κουλτούρες! Φοβάμαι ότι μ' αυτά που είπα ΜΑΛΛΟΝ υπέγραψα τη θανατική μου καταδίκη!! (συν ίσως το γεγονός ότι έχω ασχοληθεί εντατικά με δημιουργική και θεατρική γραφή, με σεμινάρια στην ελλάδα και στο εξωτερικό). Ελεύθερο πνεύμα-σου λέει ο άλλος, οπότε...στο απόσπασμα!!! ;D ;D  Τι να πω βρε παιδιά! Μετάνιωσα την ώρα και τη στιγμή που έμπλεξα μαζί τους...!!

Αποσυνδεδεμένος ArsenLupen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Δε λατρευω τιποτα!!!
    • Προφίλ
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Απάντηση #143 στις: Σεπτέμβριος 15, 2008, 10:59:56 μμ »
Υπάρχει κανένα νέο; Αυτοί που τους καλέσαν για μόνιμους στους ΠΕ19 πήγαν ή ζήτησαν να πάνε αναπληρωτές; Θα πάρουν αναπληρωτές; Ωρομίσθιους; Πότε και που; Υπάρχει περίπτωση να διορίσουν απο το πίνακα αναπληρωτών;
Ό,τι ξέρετε καλό είναι... :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:22:09 »

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Απάντηση #144 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 04:40:14 μμ »
Υπάρχει κανένα νέο; Αυτοί που τους καλέσαν για μόνιμους στους ΠΕ19 πήγαν ή ζήτησαν να πάνε αναπληρωτές; Θα πάρουν αναπληρωτές; Ωρομίσθιους; Πότε και που; Υπάρχει περίπτωση να διορίσουν απο το πίνακα αναπληρωτών;
Ό,τι ξέρετε καλό είναι... :)
Οι συνάδερφοι που διορίστηκαν παρουσιάστηκαν στα σχολεία τους αυτές τις ημέρες. Αν θέλεις να δεις ποιοι διορίστηκαν ψάξε να δεις ποιοι έχουν αφαιρεθεί από τον πίνακα των αναπληρωτών. Διορισμοί από τον πίνακα επιτυχόντων θα γίνουν, αν γίνουν την επόμενη χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος ArsenLupen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Δε λατρευω τιποτα!!!
    • Προφίλ
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Απάντηση #145 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 05:03:18 μμ »
Οι συνάδερφοι που διορίστηκαν παρουσιάστηκαν στα σχολεία τους αυτές τις ημέρες. Αν θέλεις να δεις ποιοι διορίστηκαν ψάξε να δεις ποιοι έχουν αφαιρεθεί από τον πίνακα των αναπληρωτών. Διορισμοί από τον πίνακα επιτυχόντων θα γίνουν, αν γίνουν την επόμενη χρονιά.

Ξέρω στα σίγουρα ότι από Πληροφορικη ΑΕΙ πήγαν 4 για μόνιμο διορισμό από τις 6 θέσεις που είχε. Και απο αυτους 1,2 του χρονου διοριζονται στα κανονικα με το 40% και το πιο πιθανο να παραιτηθουν από τα Εκκλησιαστικά του Χρονου, γιατι ΔΕΝ εχουν καμια κυρωση.

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Απάντηση #146 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 07:44:10 μμ »
Ξέρω στα σίγουρα ότι από Πληροφορικη ΑΕΙ πήγαν 4 για μόνιμο διορισμό από τις 6 θέσεις που είχε. Και απο αυτους 1,2 του χρονου διοριζονται στα κανονικα με το 40% και το πιο πιθανο να παραιτηθουν από τα Εκκλησιαστικά του Χρονου, γιατι ΔΕΝ εχουν καμια κυρωση.
Αφού ξέρεις τόσες πληροφορίες εκ των έσω, δεν μπορείς να μάθεις από εκεί αν θα πάρουν αναπληρωτές ή αν θα διορίσουν τους επόμενους από τον πίνακα επιτυχόντων; Πάντως στην προκήρυξη δεν αναφέρει τίποτα για το αν θα γίνουν συμπληρωματικοί διορισμοί από τον πίνακα επιτυχόντων όπως επίσης δεν γνωρίζουμε αν κάποιοι από αυτούς που διορίστηκαν όντως θα προτιμήσουν να πάνε στη Δευτεροβάθμια.

Αποσυνδεδεμένος ArsenLupen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Δε λατρευω τιποτα!!!
    • Προφίλ
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Απάντηση #147 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 11:04:54 μμ »
Αφού ξέρεις τόσες πληροφορίες εκ των έσω, δεν μπορείς να μάθεις από εκεί αν θα πάρουν αναπληρωτές ή αν θα διορίσουν τους επόμενους από τον πίνακα επιτυχόντων;

Αυτα που ειπα ειναι τα μονα που λενε αν παρεις τηλεφωνο στη Εκκ.Εκπαιδευση στο Υπεπθ. Προφανως ενας κυριος που μιλαω δεν ξερει παραπανω ή δεν λεει παραπανω. Απ' εξω παντως που περιμεναμε για συνεντευξη οσοι ηταν με ΑΣΠΑΙΤΕ λεγανε οτι τους νοιαζουν τα εκκλησιαστικα μονο για αναπληρωση

Αποσυνδεδεμένος banned

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Σοφός είναι όποιος την κρίσιμη ώρα μένει ήρεμος
    • Προφίλ
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Απάντηση #148 στις: Σεπτέμβριος 17, 2008, 02:43:18 μμ »
Εχουν ανακοινώσει πουθενά αυτούς που διόρισαν φέτος? Δεν θαπρεπε να γίνει και ΦΕΚ?
Στο alfavita και στο pde πάντως δεν έχω δει τιποτα.
Νομίζω ότι από ΑΕΙ Πληροφορικής πήραν 3 και 2 από ΤΕΙ, στο άγιο όρος δεν ξέρω ποιος πήγε.

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Απάντηση #149 στις: Σεπτέμβριος 17, 2008, 08:02:46 μμ »
Εχουν ανακοινώσει πουθενά αυτούς που διόρισαν φέτος? Δεν θαπρεπε να γίνει και ΦΕΚ?
Στο alfavita και στο pde πάντως δεν έχω δει τιποτα.
Νομίζω ότι από ΑΕΙ Πληροφορικής πήραν 3 και 2 από ΤΕΙ, στο άγιο όρος δεν ξέρω ποιος πήγε.
Αν πήραν 5 για τις 6 θέσεις, τότε το πιο λογικό είναι η θέση για την Αθωνιάδα να έμεινε κενή και εκεί να στείλουν αναπληρωτή.

Αποσυνδεδεμένος Searose

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Απάντηση #150 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 10:32:35 πμ »
Καλημέρα σε όλους,

Μίλησα εχθές με έναν κύριο στα εκκλησιαστικά και μου είπε πως δεν θα πάρουν αναπληρωτές φέτος διότι δεν υπάρχουν αρκετές ώρες έτσι ώστε ο εκπαιδευτής να καλύπτει το ωράριο που του αντιστοιχεί. Μόνο ωρομίσθιους θα πάρουν μου είπε, αν είναι έτσι πως θα διαλέξουν ποιον θα στείλουν που? Θα καλέσουν ανάλογα με τον τόπο διαμονής του καθενός π.χ. Δυτική Μακεδονία, Κεντρική Μακεδονια κ.ο.κ. ???? Ξέρει κανείς κάτι διαφορετικό???  ???

Αποσυνδεδεμένος Kavalaris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Απάντηση #151 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 11:36:31 πμ »
Λοιπον οι κύριοι στα εκκλησιαστικά μάλλον μας δουλεύουν. Σήμερα το πρωί επικοινώνησα και μου είπαν ότι θα καλέσουν αναπληρωτές την άλλη βδομάδα. Τη ρώτησα εάν θα αναρτηθούν οι πίνακες στην ιστοσελίδα και μου είπε ότι δεν θα αναρτηθούν. θα τους πάρουν τηλέφωνο. Μήπως μας περνάνε για τελείως ηλίθιους ?  Να τους τρελάνουμε στα τηλέφωνα και να απαιτήσουμε να αναρτήσουν στην ιστοσελίδα του υπουργείου τους όποιους αναπληρωτές καλέσουν.

Αποσυνδεδεμένος Kavalaris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Απάντηση #152 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 11:39:36 πμ »
Και κάτι ακόμα. Μιας και το φυσάνε και δεν κρυώνει με τις αποκαλύψεις για το άγιο όρος ας το εκμεταλευτούμε. Δε νόμιζω να θέλουν να ανοίξουν καινούργια μέτωπα. Απαιτούμε διαφάνεια.

Αποσυνδεδεμένος alice cooper

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ωραία που ναι η ζωή!!!!
    • Προφίλ
Απ: Δευτεροβαθμια Εκκλησιαστική Εκπαίδευση
« Απάντηση #153 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 04:43:40 μμ »
Εμένα μου κάνει εντύπωση το ότι δεν έχουν καν δημοσιεύσει το πού πάει καθένας από τους διοριστέους σε πίνακα (όπως γίνεται κανονικά με τους διορισμούς της Β' θμιας εκπ/σης). Όσον αφορά τους ωρομίσθιους, γιατί δεν μας κάλεσαν να κάνουμε αίτηση ΚΑΙ για ωρομισθία εκτός από αναπλήρωση;;;;; κάτι άσχημο μου βρωμάει εδώ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161421
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 408
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 267
Σύνολο: 276

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.