*

Αποστολέας Θέμα: Διδακτορικό (varia)  (Αναγνώστηκε 254028 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Απάντηση #56 στις: Μάρτιος 22, 2010, 09:28:41 μμ »
Aυτό που δεν καταλαβαινω είναι αν ενα διδακτορικό εχει στον τιτλο του "Νεες τεχνολογιες" έχει συναφεια με την πληροφορική;;;
Δεν είμαι καθόλου ειδικός, αλλά όπως το καταλαβαίνω ναι έχει σχέση με την πληροφορική.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:59:53 »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3670
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Απάντηση #57 στις: Μάρτιος 22, 2010, 10:24:40 μμ »
Πάντως εμένα το διδακτορικό μου δεν έχει άμεση συνάφεια με το πρώτο μου πτυχίο, αφού είμαι νηπιαγωγός και το διδακτορικό μου απευθύνεται σε Δημοτικά Σχολέια (έχει όμως από την άποψη ότι είνια για την εκπαίδευση) όπως δεν έιχε και συνάφεια και το δεύτερο μεταπτυχιακό μου, που ήταν καθαρά διοικητικό....
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος xalakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Απάντηση #58 στις: Μάρτιος 23, 2010, 01:51:39 πμ »
Ερώτηση: Ο τίτλος του διδακτορικού είναι αυτος που καθορίζει την συνάφεια με το πρώτο πτυχίο;;;;;
Και ο τίτλος του διδακτορικού και η σχολή στην οποία το έκανες.

οντως. το δικο μου μεταπτυχιακο δεν αναφερει πουθενα τη λεξη μαθηματικα, αλλα το Α4 στο οποιο μου το εκτυπωσανε ειναι clopy paste απο αυτο της σχολης μου. οποτε, θεωρω κι εγς οτι εχει καποια συσχετιση η σχολη.

δε μπορει να εχεις πτυχιο στην πληροφορικη και μεταπτυχιακο στο πλεξιμο και να περιμενεις να μετρησει ως συναφες..

Αποσυνδεδεμένος blow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Απάντηση #59 στις: Μάρτιος 23, 2010, 01:16:57 μμ »
Ας κάνω την ερώτηση μου διαφορετικά. Ένα διδακτορικό σε τμήμα νηπιαγωγών με τίτλο που περιέχει μέσα νέες τεχνολογίες ή κατι τέτοιο μπορει να δώσει συνάφεια με το  πρώτο πτυχίο που είναι στην πληροφορική;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:59:53 »

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Απάντηση #60 στις: Μάρτιος 23, 2010, 02:00:54 μμ »
Μισό για να το καταλάβω. Έχεις τελειώσει πληροφορική-προπτυχιακό, το μεταπτυχιακό δεν μας αφορά νομίζω και θέλεις να κάνεις διδακτορικό σε τμήμα νηπιαγωγών (ποιο αν επιτρέπεται; τελείωσα στο Θεσσαλίας) που να περιέχει στον τίτλο τη φράση ΄νέες τεχνολογίες΄. Οκ; Λοιπόν, αν θα έχει συνάφεια δεν έχω ιδέα. Ένας φίλος όμως κάνει. Θα τον ρωτήσω κι ότι μάθω θα σε ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος blow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Απάντηση #61 στις: Μάρτιος 23, 2010, 02:03:55 μμ »
Nαι εχω τελειωσει πληροφορικη στο προπτυχιακο και μεταπτυχιακό στο νηπιαγωγών στην φλώρινα και σκέφτομαι για διδακτορικό.

Αποσυνδεδεμένος xalakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Απάντηση #62 στις: Μάρτιος 24, 2010, 09:53:27 πμ »
Nαι εχω τελειωσει πληροφορικη στο προπτυχιακο και μεταπτυχιακό στο νηπιαγωγών στην φλώρινα και σκέφτομαι για διδακτορικό.

απο καθαρη περιεργεια και μονο, τι κωδικα μπορουν να γραψουν τα παιδακια του νηπιαγωγειου;

εκτος κι αν σου εδινε παιδαγωγικη επαρκεια, οποτε παω πασο..

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Απάντηση #63 στις: Μάρτιος 24, 2010, 10:37:36 πμ »
Koιτάξτε , παίζει ρόλο βέβαια και η απόφαση του οικείου ΠΥΣΔΕ ή ΠΥΣΠΕ που θα γνωμοδοτήσει υπέρ ή όχι...Προσωπικά έχω προπτυχιακό στην Πληροφορική , μεταπτυχιακό στις Επιστήμες της Αγωγής και κάνω τώρα διδακτορικό στην Συνεχιζόμενη Εκπαίδευση...Το ΠΥΣΔΕ μου αναγνώρισε τη συνάφεια του μεταπτυχιακού γιατί υπήρχε και ο τίτλος ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ , αλλά το πιο βασικό γιατί είμαι εκπαιδευτικός και το μεταπτυχιακό ήταν πάνω στα παιδαγωγικά...
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3670
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Απάντηση #64 στις: Μάρτιος 24, 2010, 10:38:00 πμ »
Nαι εχω τελειωσει πληροφορικη στο προπτυχιακο και μεταπτυχιακό στο νηπιαγωγών στην φλώρινα και σκέφτομαι για διδακτορικό.

απο καθαρη περιεργεια και μονο, τι κωδικα μπορουν να γραψουν τα παιδακια του νηπιαγωγειου;

εκτος κι αν σου εδινε παιδαγωγικη επαρκεια, οποτε παω πασο..

Τα παιδάκια του νηπιαγωγείου φυσικά και δεν μπορούν να γράψουν κώδικα (καλά ούτε και εγώ μπορώ, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα), αλλά οι Η/Υ χρησιμοποιούνται στο νηπιαγωγείο κατά κόρον. Είναι πολλά τα πράγματα που μπορείς να κάνεις στο νηπιαγωγείο με υπολογιστή και μια σύνδεση ιντερνετ (αν υπάρχει).
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος gen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Απάντηση #65 στις: Μάρτιος 24, 2010, 12:33:58 μμ »
Amstrad,  πού έκανες το μεταπτυχιακό Επιστήμες της Αγωγής? Μπορείς να δώσεις τον ακριβή τίτλο?

Αποσυνδεδεμένος blow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Απάντηση #66 στις: Απρίλιος 08, 2010, 07:06:47 μμ »
Καλησπέρα τελειωσα μεταπτυχιακο στις επιστημες της αγωγης και προπτυχιακο στην πληροφορικη. Ενδιαφερομαι για διδακτορικό που να συνδιαζει και τα δυο και να εχει συναφεια και στην πληροφορική...εχει κανεις καμια ιδέα για θέμα(τιτλο διδακτορικου);;;

Αποσυνδεδεμένος ppaio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Απάντηση #67 στις: Απρίλιος 08, 2010, 07:10:33 μμ »
Καλησπέρα τελειωσα μεταπτυχιακο στις επιστημες της αγωγης και προπτυχιακο στην πληροφορικη. Ενδιαφερομαι για διδακτορικό που να συνδιαζει και τα δυο και να εχει συναφεια και στην πληροφορική...εχει κανεις καμια ιδέα για θέμα(τιτλο διδακτορικου);;;

Ναι ειναι ο εξης ''Θελω να διοριστω με τον ΑΣΕΠ σαν καθηγητης'' καταλαβες η οχι ; Αν εχουν γινει τοσο ασχημα τα πραγματα ωστε να χρειαζομαστε PhD καηκαμε;

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Απάντηση #68 στις: Απρίλιος 08, 2010, 07:12:52 μμ »
Μήπως πρέπει πρώτα να ρωτήσεις κάποιους καθηγητές στο τμήμα του πανεπιστημίου που θέλεις να κάνεις το συγκεκριμένο διδακτορικό; Το θέμα δεν το ανακαλύπτεις μόνος, πρέπει να το συζητήσεις με τον καθηγητή που θα θέλει να αναλάβει επιβλέπων και να συνδιαμορφώσετε το θέμα (και μετά να βρείτε και άλλους 2 για την τριμελή επιτροπή, αν και το τελευταίο είναι περισσότερο δουλειά του επιβλέποντα).
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος ppaio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: Διδακτορικό (varia)
« Απάντηση #69 στις: Απρίλιος 08, 2010, 07:23:17 μμ »
Μήπως πρέπει πρώτα να ρωτήσεις κάποιους καθηγητές στο τμήμα του πανεπιστημίου που θέλεις να κάνεις το συγκεκριμένο διδακτορικό; Το θέμα δεν το ανακαλύπτεις μόνος, πρέπει να το συζητήσεις με τον καθηγητή που θα θέλει να αναλάβει επιβλέπων και να συνδιαμορφώσετε το θέμα (και μετά να βρείτε και άλλους 2 για την τριμελή επιτροπή, αν και το τελευταίο είναι περισσότερο δουλειά του επιβλέποντα).

Βρε ο ανθρωπος θελει να διοριστει νομιζεις οτι τον καιει το θεμα του διδακτορικου; Αρκει να μπορει  να παρει τα μορια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 727
Σύνολο: 740

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.