*

Αποστολέας Θέμα: Φροντιστήριο ΑΣΕΠ- και βιβλία-γνώμες  (Αναγνώστηκε 19470 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Φροντιστήριο ΑΣΕΠ- και βιβλία-γνώμες
« στις: Μάιος 16, 2008, 06:19:05 πμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ  ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΣ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ. ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ 4 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΩ ΓΙΑ 5. ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΤΥΧΩΝ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ 2002, 2004, 2006, ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΜΕΓΑΛΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΛΟΓΩ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ..ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΓΡΑΦΩ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 40. ΔΟΥΛΕΥΩ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΕΝΩ ΦΕΤΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ ΣΕ ΓΥΜΝΑΣΙΟ.. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΩ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΟΡΙΑ. ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΥς ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΥΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΩ 10 ΜΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ 11 ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΣΕΠ.

ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ; ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ; ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ;

ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΑΞΙΖΕΙ;

ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΠΟΝΙΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ή ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΟΥ;

ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2008, 09:22:39 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΑΣΕΠ- ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΑ -ΓΝΩΜΕΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:48:05 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΑΣΕΠ- ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΑ -ΓΝΩΜΕΣ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 16, 2008, 08:57:45 πμ »
φιλε,arist2. αν αισθανεσαι οτι δεν εισαι καλος στην ιστορια τοτε μη διακινδυνευσεις να γραψεις διδ.της ιστοριας,εκτος κι αν τα θεματα ειναι τετοια που νοιωθεις τις δυναμεις σου καλες.
παντως, προετοιμασου καλα για τουλαχιστον 2 διδακτικες που εσυ νομιζεις οτι θα τα καταφερεις καλυτερα.
για τα απο αποσταση δεν γνωριζω τιποτα. αν ξερει καποιος αλλος ασ μας διαφωτισει.
τωρα, γαι τα βοηθηματα μπονια,επειδη εχω παρει αυτο της ιστοριας και των νεων,νομιζω οτι απο αποψη θεωριας δεν εχουν κατι παραπανω να σου δωσουν απο αυτο που τα ιδια τα σχολικα λενε. ειδικα στα νεα ειναι κατα λεξη αντιγραφη. εγω τα πηρα επειδη εχουν ερωτησεις πολλαπλης επιλογης και μονο γιαυτο. ειναι παντως λιγο αλμυρη η τιμη τους(επωνυμα βλεπεις!)
στο εμποριο θα βρεις πολλα τετοια με πολυ περισσοτερες ερωτησεις πολλαπλης επιλ.
σου ευχομαι καλη δυναμη και καλη επιτυχια.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Φροντιστήριο ΑΣΕΠ- και βιβλία-γνώμες
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 16, 2008, 09:24:23 πμ »
arist2   καλωσήρθες.
Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες και όχι με κεφαλαία.
 Ευχαριστώ.   

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΑΣΕΠ- και βιβλία-γνώμες
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 16, 2008, 10:24:48 πμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ  ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΣ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ. ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ 4 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΩ ΓΙΑ 5. ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΤΥΧΩΝ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ 2002, 2004, 2006, ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΜΕΓΑΛΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΛΟΓΩ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ..ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΓΡΑΦΩ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 40. ΔΟΥΛΕΥΩ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΕΝΩ ΦΕΤΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ ΣΕ ΓΥΜΝΑΣΙΟ.. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΩ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΟΡΙΑ. ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΥς ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΥΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΩ 10 ΜΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ 11 ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΣΕΠ.

ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ; ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ; ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ;

ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΑΞΙΖΕΙ;

ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΠΟΝΙΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ή ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΟΥ;

ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..

Όσον αφορά την Ιστορία το φροντιστήριο δε νομίζω ότι έχει να σου προσφέρει τίποτα κι αυτό γιατί αυτό που κάνουν στα φροντιστήρια είναι ουσιαστικά να συμμαζεύουν λίγο την ύλη και να επικεντρώνονται στα βασικά. Τα περσινά θέματα όμως έδειξαν ότι βάζουν τέτοιες λεπτομέρειες που κανένα φροντιστήριο δε θα στις πει. Οπότε καταλήγουμε στο ότι πάλι πρέπει από μόνο σου να διαβάσεις εξονυχιστικά τα βιβλία.
Όσον αφορά τη διδακτική εμένα πιστεύω ότι το φροντιστήριο που πήγα πέρυσι με βοήθησε. Ήμουν τελείως άσχετος με το αντικείμενο και έδινα για πρώτη φορά. Έγραψα 74 στη διδακτική αρχαίων. Είχα παρακολουθήσει ειδική διδακτική Νέων από ένα πολύ καλό καθηγητή και ουσιαστικά εφάρμοσα το σχέδιο που μας πρότεινε στα αρχαία.
Καλό κουράγιο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φροντιστήριο ΑΣΕΠ- και βιβλία-γνώμες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:48:05 »

Αποσυνδεδεμένος elsa_02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΑΣΕΠ- και βιβλία-γνώμες
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 16, 2008, 12:16:57 μμ »
καλημέρα! καλύτερα αγόρασε κανένα βιβλίο απο αυτά που κυκλοφορούν στην αγορά με έτοιμα σχεδια μαθήματος και προσπάθησε να τα προσαρμόσεις στο κομμάτι που σου δίνεται κάθε φορά στη διδακτική.
Προσωπικά δεν σκέφτηκα ποτέ να πάω φροντιστήριο λόγω διαφόρων υποχρεώσεων, αλλά ίσως να ωφελεί αυτούς που το επιλέγουν με το σκεπτικό ότι τους βάζει σε προγραμμα διαβάσματος. Για την ύλη του γνωστικού συμφωνώ με τον στρατο91.

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΑΣΕΠ- και βιβλία-γνώμες
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 16, 2008, 12:28:27 μμ »
Και εγώ θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους ότι δε θα σε βοηθήσει το φροντιστήριο.Ειδικά η ιστορία,διάβασμα θέλει (και πολύ διάβασμα),όχι φροντιστήρια, σημειώσεις κτλ....Όσο για τις σημειώσεις γνωστή μου που πήρε μου είπε ότι ήταν καλές αλλά πιστεύω ότι δεν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά μόνο για σημειώσεις τη στιγμή που με τα ίδια λεφτά μπορείς να πάρεις πάρα πολλά βιβλία τα οποία θα σε καλύψουν με το παραπάνω.Για να καταλάβεις, για τις εν λόγω σημειώσεις μαζεύτηκαν αρκετοί φιλόλογοι και τις έβγαλαν φωτοτυπίες για να ανταπεξέλθουν....Θα συμφωνήσω με την Έλσα...αγόρασε βιβλίο!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος olgaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΑΣΕΠ- και βιβλία-γνώμες
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 16, 2008, 01:47:33 μμ »
Αυτές τις σημειώσεις που λέτε του Μπόνια, τι είδους είναι; Δηλαδή θέλω να πω, αρκείται κανείς στο να διαβάσει μόνο αυτές ή σε παραπέμπουν σε βιβλία και αυτά είναι έξτρα; Ας μας διαφωτίσει κάποιος που πήγε φροντιστήριο ή διάβασε τις σημειώσεις. Και για γνωστικό ρωτάω όχι μόνο για διδακτική. Αξίζει τον κόπο;

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΑΣΕΠ- και βιβλία-γνώμες
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 16, 2008, 01:54:31 μμ »
εγω δεν εχω παει φροντιστηριο(γενικα ειμαι κατα) αλλα εχω παρει το βιβλιο για την ιστορια. οχι δε σε παραπεμπει σε αλλα βιβλια. βεβαια δεν το εχω διαβασει γιατι το πηρα τωρα τελευταια(επειδη ειπαν μερικοι οτι ειχε καποιες απο τις ερωτησεις που εβαλαν-αν και εγω δεν τις βρικα).παντως ειμαι υπερ των σχολικων.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΑΣΕΠ- και βιβλία-γνώμες
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 16, 2008, 02:09:54 μμ »
παντως ειμαι υπερ των σχολικων.
και των βιβλίων καθηγητή θα συμπληρώσω...
Εγώ τις σημειώσεις δεν τις έχω δεί αλλά μου είπαν απλά ότι είναι καλές...Δε νομίζω όμως ότι αξίζουν τόσα λεφτά.Θα προτιμήσω τα βιβλία...
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΑΣΕΠ- και βιβλία-γνώμες
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 16, 2008, 06:03:31 μμ »
Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Για τη διδακτική των Νέων, εκτός από τα γενικά βιβλία που μπορούμε να διαβάσουμε για κάποιον από τους λογοτέχνες που μας δίνουν, δεν πρέπει να διαβάσουμε και κάποια βοηθήματα που να έχουν λεπτομερή ανάλυση (στίχο προς στίχο) τουλάχιστον των συγκεκριμένων ποιημάτων που βρίσκονται μέσα στα σχολικά βιβλία; Ξέρετε καμιά καλή σειρά τέτοιων αναλύσεων; Επίσης στη γλώσσα διαβάζετε και από αλλού εκτός των σχολικών βιβλίων;

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Φροντιστήριο ΑΣΕΠ- και βιβλία-γνώμες
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 16, 2008, 10:18:49 μμ »
Αυτές τις σημειώσεις που λέτε του Μπόνια, τι είδους είναι; Δηλαδή θέλω να πω, αρκείται κανείς στο να διαβάσει μόνο αυτές ή σε παραπέμπουν σε βιβλία και αυτά είναι έξτρα; Ας μας διαφωτίσει κάποιος που πήγε φροντιστήριο ή διάβασε τις σημειώσεις. Και για γνωστικό ρωτάω όχι μόνο για διδακτική. Αξίζει τον κόπο;
εγω πηγα... και ακομα χτυπαω το κεφαλι μου. οι σημειωσεις δεν ηταν καλες. αρκουντα κυριως σε βοηθηματα που κυκλοφορουν για μαθητες.αντε και λιγες μελετες.

Αποσυνδεδεμένος nina123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΑΣΕΠ- και βιβλία-γνώμες
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 30, 2008, 11:19:34 πμ »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΒΙΒΛΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΕΠ.ΣΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΙΑ ΒΙΒΛΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΓΡΑΜΜΑΤΟΛΟΓΙΕΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΨΑΧΝΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΕ ΣΧΕΔΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΔΕΝ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΒΙΒΛΙΩΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΒΙΒΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΔΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Φροντιστήριο ΑΣΕΠ- και βιβλία-γνώμες
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 30, 2008, 11:29:12 πμ »
βιβλια με σχεδια μαθηματος νομιζω δεν υπαρχουν θα ρωτησω και θα σου πω.
του πελεκανου εχουν καποια αλλα εγω δεν ειμαι ευχαριστημενη.
οσο για γραμματολογιες για αρχαια προτεινουν στο φορουμ κακριδη, γεωργοπαππαδακο, romilly κτλ
και για λογοτεχνια πολιτη που λογικα θα το χεις απο τη σχολη και beaton.
ψαξε στο θεμα συμβουλες προτασεις για τον επομενο ασεπ και θα βρεις πολλες χρησιμες πληροφοριες

Αποσυνδεδεμένος scieda

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήριο ΑΣΕΠ- και βιβλία-γνώμες
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 03, 2008, 10:22:27 πμ »
Είναι η πρώτη φορά που θα δώσω ΑΣΕΠ και γράφτηκα σε φροντιστήριο ώστε να κάνω ό, τι γίνεται για την προετοιμασία μου.
Δεν είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένη από αυτά που λέγονται μάσε στην τάξη και συνεχώς χώνομαι στον καθηγητή για περαιτέρω εξηγήσεις. Όμως, αυτή η αμφισβήτηση, νομίζω ότι μου βγαίνει σε καλό γιατί κάθε φορά που πάω για μάθημα, έχω προετοιμάσει τις ενστάσεις μου για τα προηγούμενα, ενώ έχω ετοιμάσει κάτι για τα επόμενα.

Παράλληλα, συναντιέμαι με μια συνάδελφο μια φορά στις 15 μέρες και συζητάμε ένα κομμάτι ύλης που έχουμε συμφωνήσει να διαβάσουμε από πριν.

Φροντίζω να αντιγράφω τις σημειώσεις μου στον υπολογιστή και τα μαθαίνω καλύτερα με αυτό τον τρόπο.

Επίσης, όπου και να βρεθώ, έχω πάντα στην τσάντα μου, κάτι για να διαβάσω.


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159836
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 578
Σύνολο: 583

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.