*

Ψηφοφορία

Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;

Ναι
149 (34.7%)
Όχι
281 (65.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 420

Αποστολέας Θέμα: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;  (Αναγνώστηκε 241461 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #798 στις: Οκτώβριος 01, 2008, 12:28:37 μμ »
εγω συνηθως δεν πολυεκφραζομαι, αλλα επιτρεψτε μου να το κανω τωρα, ετσι για να πω τη γνωμη μου και συγγνωμη αν επεμβαινω...
περσι πηγα απο θεσσαλονικη-ροδο ωρομισθια για 4 ωρες. (ΟΧΙ ΠΔΣ-ΠΡΩΙΝΟ)..δεν εχω κανεναν να με βοηθαει και ετσι νοικιαζα δωματιο-οχι σπιτι- με διαστασεις 1 επι 1., ενω εκανα 2 ασχετες δουλειες για να ζησω...μεθαυριο φευγω παλι για ροδο, με καλεσαν για 6 ωρες και φτου απο την αρχη...τωρα που σας γραφω ετοιμαζω τις βαλιτσς, ειμαι δακρυσμενη γιατι δεν ξερω που θα με βγαλει ολο αυτο και αν αξιζει..πολλοι με κοροιδευουν, αλλά κα[ως πρεπει να ξεκινησω ρε παιδια

συγγνωμη αν σας κουρασα

Μπράβο anthouleta, καλή δύναμη  ;)

(στο pde υπάρχει κι άλλος συνάδελφος που πήγαινε Αθήνα-Ρόδο μια φορά την εβδομάδα με αεροπλάνο  για ΠΔΣ)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:01:33 »

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #799 στις: Οκτώβριος 01, 2008, 12:33:23 μμ »
εγω συνηθως δεν πολυεκφραζομαι, αλλα επιτρεψτε μου να το κανω τωρα, ετσι για να πω τη γνωμη μου και συγγνωμη αν επεμβαινω...
περσι πηγα απο θεσσαλονικη-ροδο ωρομισθια για 4 ωρες. (ΟΧΙ ΠΔΣ-ΠΡΩΙΝΟ)..δεν εχω κανεναν να με βοηθαει και ετσι νοικιαζα δωματιο-οχι σπιτι- με διαστασεις 1 επι 1., ενω εκανα 2 ασχετες δουλειες για να ζησω...μεθαυριο φευγω παλι για ροδο, με καλεσαν για 6 ωρες και φτου απο την αρχη...τωρα που σας γραφω ετοιμαζω τις βαλιτσς, ειμαι δακρυσμενη γιατι δεν ξερω που θα με βγαλει ολο αυτο και αν αξιζει..πολλοι με κοροιδευουν, αλλά κα[ως πρεπει να ξεκινησω ρε παιδια

συγγνωμη αν σας κουρασα
Αν πραγματικά σου αρέσει να διδάσκεις ,καλά το κάνεις..Θα είσαι εντάξει με τον εαυτό σου...Πολύ σημαντικό.(.Κάποια στιγμή και εγώ επέλεξα,και δε μετάνιωσα....)

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #800 στις: Οκτώβριος 01, 2008, 02:04:27 μμ »
εγω συνηθως δεν πολυεκφραζομαι, αλλα επιτρεψτε μου να το κανω τωρα, ετσι για να πω τη γνωμη μου και συγγνωμη αν επεμβαινω...
περσι πηγα απο θεσσαλονικη-ροδο ωρομισθια για 4 ωρες. (ΟΧΙ ΠΔΣ-ΠΡΩΙΝΟ)..δεν εχω κανεναν να με βοηθαει και ετσι νοικιαζα δωματιο-οχι σπιτι- με διαστασεις 1 επι 1., ενω εκανα 2 ασχετες δουλειες για να ζησω...μεθαυριο φευγω παλι για ροδο, με καλεσαν για 6 ωρες και φτου απο την αρχη...τωρα που σας γραφω ετοιμαζω τις βαλιτσς, ειμαι δακρυσμενη γιατι δεν ξερω που θα με βγαλει ολο αυτο και αν αξιζει..πολλοι με κοροιδευουν, αλλά κα[ως πρεπει να ξεκινησω ρε παιδια

συγγνωμη αν σας κουρασα

Προφανώς αγαπάς πολύ τη διδασκαλία και την εκπαιδευτική διαδκασία και είμαι σίγουρη πως θα το κάνεις πολύ καλά!! Μην απογοητεύσαι με τις δυσκολίες.. Ποιος είπε ότι είναι εύκολο να επιβιώσεις με την ωρομισθία, χωρίς να έχεις οικονομική ή αλλη υποστήριξη? Με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο ο καθένας μας κουβαλάει το δικό του σταυρό. Θα δεις που όλα αυτά θα σου βγουν σε καλό!
Καλή αρχή, καλή χρονιά και καλό κουράγιο!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2008, 02:10:56 μμ από pe06 »

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #801 στις: Οκτώβριος 01, 2008, 03:03:09 μμ »
αγαπη πραγματικα δεν καταλαβαινω τιποτα. καλη καρδια παντως.
αν ο καθενας εχει τα προβληματα του δεν του φταινε οι υπολοιποι.
ουτε ειπα κατι για σενα ουτε εισαι το μοναδικο προσωπο που μιλαω.
 ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:01:33 »

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #802 στις: Οκτώβριος 01, 2008, 11:44:10 μμ »
Συγχαρητήρια συνάδελφοι συνεχίστε τη φαγωμάρα.
πραγματικά δεν καταλαβαίνω γτ πρέπει να τσακωνόμαστε μεταξύ μας..ας κάνει ο καθένας ο τι καλύτερο μπορεί για τον εαυτό του  κ τη ζωή του ( και αν μπορεί κ για τους άλλους ακόμα καλυτερα..) κ ας μην φερόμαστε σαν να είμαστε σε αρένα..υποτίθεται ότι μπαίνουμε στο φορουμ κ ανήκουμε σε μια ομάδα κ αντί να βοηθά ο ένας τον άλλον, κυριαρχεί η καχυποψία κ η επιθετικότητα..
καθένας ανάλογα με τις συνθήκες της ζωής του κ τα δεδομένα που έχει, βάζει άλλες προτεραιότητες κ κάνει διαφορετικές επιλογες...είμαστε διαφορετικοι  άνθρωποι, σκεφτόμαστε διαφορετικά κ κατά συνέπεια πράττουμε κ διαφορετικα...κ το διαφορετικό πρέπει να είναι κ σεβαστό, ό τι κ να  ναι αυτό...

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #803 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 02:07:21 πμ »
Εγώ την πδσ δεν την πήρα εξαιτίας του πατέρα μου γιατί ο πατέρας μου πέθανε.

Έχω 2 ιδιαίτερα από τα οποία βγάζω τα ναύλα μου και τα προσωπικά μου έξοδα,ευτυχώς έχω και το πάσο από το μεταπτυχιακό.
Από τη μητέρα μου δε θέλω να ζητάω,δεν έχει βγει ακόμη η σύνταξή της.
Υποχρεώθηκα σε μία θεία μου,που ζει στη Ξάνθη και με φιλοξενεί αυτή.

Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη που έχω αυτές τις ώρες.
Και το ταξιδάκι μου θα κάνω και νέες φάτσες θα γνωρίσω.
Δεν το βλέπω το θέμα σαν αγγαρεία,όπως μερικές εδώ,αλλά σαν μια ευκαιρία να μπω σε σχολική τάξη.

Στο κάτω-κάτω αν έχουν τα κότσια ας το κάνουν κι άλλοι αυτό.
Αν έχουν τα κότσια ας σηκωθούν κι άλλοι από τον καναπέ και από τη ζεστασιά του σπιτιού τους να τρέχουν μέσα στο χειμωνα με το κτελ 300 Km από το σπίτι τους για 3 ώρες μάθημα.


vifo,πρέπει να σου πω ότι με απογοήτευσες πολύ,πάρα πολύ.
Την κουβέντα την είχαμε κάνει μέσω πμ.
Περίμενα ότι θα είχες το θάρρος να υποστηρίξεις τη γνώμη σου και στα πμ.
Όχι να κάθεσαι τώρα να μου λες δήθεν και καλά ότι δεν τα λες προσωπικά.
Φάσκεις και αντιφάσκεις μάλλον.
Δεν πειράζει,τώρα ξέρω με τι άτομο έχω να κάνω.
Παράθεση
Και ναι,πάω 4 νομούς μακρυά από το σπίτι μου,ίσως και παραπάνω,δεν τους μέτρησα να πω την αλήθεια και λέω και ευχαριστώ.
ΕΥΓΕ στην Αγάπη :

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #804 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 09:01:17 πμ »
Δε νομίζω ότι το κάνω μόνο εγώ αυτό.
Πιστεύω  ότι σαν και εμένα είναι πολλοί.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #805 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 10:45:09 πμ »
Συγχαρητήρια συνάδελφοι συνεχίστε τη φαγωμάρα.
πραγματικά δεν καταλαβαίνω γτ πρέπει να τσακωνόμαστε μεταξύ μας..ας κάνει ο καθένας ο τι καλύτερο μπορεί για τον εαυτό του  κ τη ζωή του ( και αν μπορεί κ για τους άλλους ακόμα καλυτερα..) κ ας μην φερόμαστε σαν να είμαστε σε αρένα..υποτίθεται ότι μπαίνουμε στο φορουμ κ ανήκουμε σε μια ομάδα κ αντί να βοηθά ο ένας τον άλλον, κυριαρχεί η καχυποψία κ η επιθετικότητα..
καθένας ανάλογα με τις συνθήκες της ζωής του κ τα δεδομένα που έχει, βάζει άλλες προτεραιότητες κ κάνει διαφορετικές επιλογες...είμαστε διαφορετικοι  άνθρωποι, σκεφτόμαστε διαφορετικά κ κατά συνέπεια πράττουμε κ διαφορετικα...κ το διαφορετικό πρέπει να είναι κ σεβαστό, ό τι κ να  ναι αυτό...
ως ένα βαθμό έχεις δίκιο Georgia. Όμως οι ομάδες, νομίζω,  δεν λειτουργούν με τη λογική ότι κάθε μέλος τους κάνει το καλύτερο δυνατό για την πάρτη του. Για να υφίστανται οι ομάδες δεν αρκεί να υπάρχουν μόνο κοινοί στόχοι αλλά και κοινοί τρόποι αντιμετώπισης. Αυτά ....
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #806 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 11:11:45 πμ »
Συγχαρητήρια συνάδελφοι συνεχίστε τη φαγωμάρα.
πραγματικά δεν καταλαβαίνω γτ πρέπει να τσακωνόμαστε μεταξύ μας..ας κάνει ο καθένας ο τι καλύτερο μπορεί για τον εαυτό του  κ τη ζωή του ( και αν μπορεί κ για τους άλλους ακόμα καλυτερα..) κ ας μην φερόμαστε σαν να είμαστε σε αρένα..υποτίθεται ότι μπαίνουμε στο φορουμ κ ανήκουμε σε μια ομάδα κ αντί να βοηθά ο ένας τον άλλον, κυριαρχεί η καχυποψία κ η επιθετικότητα..
καθένας ανάλογα με τις συνθήκες της ζωής του κ τα δεδομένα που έχει, βάζει άλλες προτεραιότητες κ κάνει διαφορετικές επιλογες...είμαστε διαφορετικοι  άνθρωποι, σκεφτόμαστε διαφορετικά κ κατά συνέπεια πράττουμε κ διαφορετικα...κ το διαφορετικό πρέπει να είναι κ σεβαστό, ό τι κ να  ναι αυτό...
ως ένα βαθμό έχεις δίκιο Georgia. Όμως οι ομάδες, νομίζω,  δεν λειτουργούν με τη λογική ότι κάθε μέλος τους κάνει το καλύτερο δυνατό για την πάρτη του. Για να υφίστανται οι ομάδες δεν αρκεί να υπάρχουν μόνο κοινοί στόχοι αλλά και κοινοί τρόποι αντιμετώπισης. Αυτά ....

Γι αυτό ακριβως έγραψα το " υποτίθεται " αν είδες..
 το φορουμ είναι μικρογραφία της κοινωνίας κ επομένως το χαρακτηρίζει ό τι καλό κ ό τι κακό χαρακτηρίζει κ την ευρύτερη κοινωνία..κ αυτο είναι μια αλήθεια που μάλλον όσοι μπαίνουμε σ αυτό καλό είναι να τη γνωρίζουμε..
γνώμη μου είναι ότι σε εποχές όπως οι σημερινές με την ανεργία κ την ανασφάλεια στα ύψη κ τον ανταγωνισμό να ανθίζει στο έδαφος της ανάγκης της επιβίωσης, δύσκολα καλλιεργούνται συλλογικά οράματα κ δράσεις κ δύσκολα χτίζονται υγιείς σχέσεις..
παρόλ αυτά δε θεωρω ότι όταν κάνεις το καλύτερο για τον εαυτό σου, σημαίνει πάντα ότι βλάπτεις τα συμφέροντα των άλλων..νομίζω υπάρχουν τροποι να συνδυαστούν αυτά τα δύο.. :)

Αποσυνδεδεμένος epimoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #807 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 08:56:20 μμ »
  ???  ΓΙ'ΑΥΤΟ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ.........                                                                           ;D  ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ   ΤΩΡΑ   ΣΤΑ   ΔΗΜΟΤΙΚΑ  ;D

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #808 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 09:11:00 μμ »
Μήπως να ανέβω προς Πελοπον;;; :)  ???
Να έρθω και εγώ;

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #809 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 09:22:33 μμ »
Μήπως να ανέβω προς Πελοπον;;; :)  ???
Να έρθω και εγώ;
ε..ναι μωρέ..πάμε ένα ταξιδάκι.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Gogo1992

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #810 στις: Οκτώβριος 14, 2008, 10:53:35 πμ »
Γεια σας ειμαι καινουρια κ ηθελα να ρωτησω για την ΠΔΣ. τι μορια παιρνεις? εξαρταται με τον αριθμο των ωρων? εισαι σαν ωρομισθια? ειμαι ασχετη με το θεμα .περιμενω βοηθεια σας..ευχαριστω προκαταβολικα.

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #811 στις: Οκτώβριος 14, 2008, 02:07:19 μμ »
Μπορει να έχει γραφτεί και χίλιες φορες αυτό,αλλά Η ΤΕΜΠΕΛΙΑ δεν αφήνει να ψάξουμε λίγο.
Αλήθεια πιστεύεις ότι αυτό δεν ερωτήθηκε-απαντηθηκε  ποτέ σε ένα φορουμ τόσο μεγαλο και μάλιστα εκπαιδευτικού ενδιαφέροντος;
Μετα έχουμε απαιτήσεις από τους μαθητές νε ενεργουν και να παρακολουθούν
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 523
Σύνολο: 524

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.