*

Ψηφοφορία

Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;

Ναι
149 (34.7%)
Όχι
281 (65.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 420

Αποστολέας Θέμα: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;  (Αναγνώστηκε 240500 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fragpitsi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #672 στις: Αύγουστος 06, 2008, 08:18:40 μμ »
re paidia telika xwris strato pairnoun gia pds
gia plaka exw parei panw apo 5 deyterovathmies kai alles mou lene kanena provlima kai alles den mporw

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:55:34 »

Αποσυνδεδεμένος shania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #673 στις: Αύγουστος 06, 2008, 10:52:37 μμ »
re paidia telika xwris strato pairnoun gia pds
gia plaka exw parei panw apo 5 deyterovathmies kai alles mou lene kanena provlima kai alles den mporw

Τυπικό δείγμα ελληνικών δημόσιων υπηρεσιών...Αγνοια των νόμων και κατά συνέπεια 2 μέτρα και 2 σταθμά...Φέτος που πρωτοδούλεψα ωρομίσθια έγινα μάρτυρας αυτής της κατάστασης ουκ ολίγες φορές...Με διαφορετικό τρόπο μετατρέπει τα μόρια σε μήνες-μέρες η 1 δδε με διαφορετικό η άλλη,μέχρι 11 ώρες δίνει σε ωρομίσθιους η μία δδε μέχρι 21 η άλλη κ.α. πολλά.
 Αυτό που θα σε συμβούλευα να κάνεις συνάδελφε/συναδέλφισσα είναι να μάθεις εσύ μόνος σου αν μπορείς μέσω ίντερνετ τι προβλέπει ο νόμος.Ισως κάποιοι συνάδελφοι εδώ μέσα σε βοηθήσουν να τον βρεις.Στην περίπτωση που ο νόμος επιτρέπει να κάνεις ΠΔΣ χωρίς εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις και κάποια διεύθυνση δε σε αφήσει να κάνεις αίτηση,τους πας φωτοτυπία του νόμου.Αυτό τουλάχιστον θα έκανα εγώ. ;)
Ν'αγαπάς την ευθύνη.
Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γη.
Αν δε σωθεί,εγώ φταίω.
                                Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #674 στις: Αύγουστος 07, 2008, 02:12:56 πμ »
re paidia telika xwris strato pairnoun gia pds
gia plaka exw parei panw apo 5 deyterovathmies kai alles mou lene kanena provlima kai alles den mporw

Τυπικό δείγμα ελληνικών δημόσιων υπηρεσιών...Αγνοια των νόμων και κατά συνέπεια 2 μέτρα και 2 σταθμά...Φέτος που πρωτοδούλεψα ωρομίσθια έγινα μάρτυρας αυτής της κατάστασης ουκ ολίγες φορές...Με διαφορετικό τρόπο μετατρέπει τα μόρια σε μήνες-μέρες η 1 δδε με διαφορετικό η άλλη,μέχρι 11 ώρες δίνει σε ωρομίσθιους η μία δδε μέχρι 21 η άλλη κ.α. πολλά.
 Αυτό που θα σε συμβούλευα να κάνεις συνάδελφε/συναδέλφισσα είναι να μάθεις εσύ μόνος σου αν μπορείς μέσω ίντερνετ τι προβλέπει ο νόμος.Ισως κάποιοι συνάδελφοι εδώ μέσα σε βοηθήσουν να τον βρεις.Στην περίπτωση που ο νόμος επιτρέπει να κάνεις ΠΔΣ χωρίς εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις και κάποια διεύθυνση δε σε αφήσει να κάνεις αίτηση,τους πας φωτοτυπία του νόμου.Αυτό τουλάχιστον θα έκανα εγώ. ;)
   Επειδή η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την άγνοια, επαναλαμβάνω ότι είναι απαραίτητη η εκπλήρωση των στρατιωτικών υποχρεώσεων για να πάρει κάποιος ώρες ΠΔΣ. Έχω διαβάσει κείμενο υπεύθυνης δήλωσης του υπουργείου, που πρέπει να υπογράφει κάθε εκπαιδευτικός όταν προσλαμβάνεται, στο οποίο αναφέρεται ότι πρέπει να είναι εκπληρωμένες.
   Επίσης, στην υπεύθυνη δήλωση ο εκπαιδευτικός υπογράφει ότι δεν έχει ξεπεράσει το όριο των ωρών που δικαιούται να διδάξει. Ο νόμος είναι σαφής. Αν κάποιος υπογράψει ψέματα αυτό θα φανεί στο τέλος της σχολικής χρονιάς στη συνολική προϋπηρεσία από το υπουργείο.
   Όσο για την μετατροπή των μορίων,τουλάχιστον στην ΠΔΣ, αυτή γίνεται αυτόματα και ενιαία από το πρόγραμμα του υπουργείου που χρησιμοποιούν όλες οι διευθύνσεις. Άρα δε μπορεί να υπέρχει διαφορά. Ελπίζω να βοήθησα λίγο.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #675 στις: Αύγουστος 07, 2008, 08:52:36 πμ »
Δεν πρεπει να παιρνουν κανεναν χωρις στρατο, ουτε για ΠΔΣ, ουτε για ωρομισθια, ουτε αναπληρωση, αλλά παιρνουν. Υπαρχουν αναπληρωτες στη Σιβιτανιδειο χωρις στρατο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:55:34 »

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #676 στις: Αύγουστος 07, 2008, 09:13:17 πμ »
Υπαρχουν αναπληρωτες στη Σιβιτανιδειο χωρις στρατο.
ε καλα για εκει μονο μπαρμπα στην Κορωνη χρειαζεσαι! ;)
8)

Αποσυνδεδεμένος shania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #677 στις: Αύγουστος 07, 2008, 12:11:46 μμ »
re paidia telika xwris strato pairnoun gia pds
gia plaka exw parei panw apo 5 deyterovathmies kai alles mou lene kanena provlima kai alles den mporw

Τυπικό δείγμα ελληνικών δημόσιων υπηρεσιών...Αγνοια των νόμων και κατά συνέπεια 2 μέτρα και 2 σταθμά...Φέτος που πρωτοδούλεψα ωρομίσθια έγινα μάρτυρας αυτής της κατάστασης ουκ ολίγες φορές...Με διαφορετικό τρόπο μετατρέπει τα μόρια σε μήνες-μέρες η 1 δδε με διαφορετικό η άλλη,μέχρι 11 ώρες δίνει σε ωρομίσθιους η μία δδε μέχρι 21 η άλλη κ.α. πολλά.
 Αυτό που θα σε συμβούλευα να κάνεις συνάδελφε/συναδέλφισσα είναι να μάθεις εσύ μόνος σου αν μπορείς μέσω ίντερνετ τι προβλέπει ο νόμος.Ισως κάποιοι συνάδελφοι εδώ μέσα σε βοηθήσουν να τον βρεις.Στην περίπτωση που ο νόμος επιτρέπει να κάνεις ΠΔΣ χωρίς εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις και κάποια διεύθυνση δε σε αφήσει να κάνεις αίτηση,τους πας φωτοτυπία του νόμου.Αυτό τουλάχιστον θα έκανα εγώ. ;)
   Επειδή η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την άγνοια, επαναλαμβάνω ότι είναι απαραίτητη η εκπλήρωση των στρατιωτικών υποχρεώσεων για να πάρει κάποιος ώρες ΠΔΣ. Έχω διαβάσει κείμενο υπεύθυνης δήλωσης του υπουργείου, που πρέπει να υπογράφει κάθε εκπαιδευτικός όταν προσλαμβάνεται, στο οποίο αναφέρεται ότι πρέπει να είναι εκπληρωμένες.
   Επίσης, στην υπεύθυνη δήλωση ο εκπαιδευτικός υπογράφει ότι δεν έχει ξεπεράσει το όριο των ωρών που δικαιούται να διδάξει. Ο νόμος είναι σαφής. Αν κάποιος υπογράψει ψέματα αυτό θα φανεί στο τέλος της σχολικής χρονιάς στη συνολική προϋπηρεσία από το υπουργείο.
   Όσο για την μετατροπή των μορίων,τουλάχιστον στην ΠΔΣ, αυτή γίνεται αυτόματα και ενιαία από το πρόγραμμα του υπουργείου που χρησιμοποιούν όλες οι διευθύνσεις. Άρα δε μπορεί να υπέρχει διαφορά. Ελπίζω να βοήθησα λίγο.
Συνάδελφε δεν είχα διαβάσει το μήνυμά σου,έγραψα απλώς στο συνάδελφο που ζητούσε τι γνώμη μας τι θα έκανα εγώ, καλοπροαίρετα και όπως θα ήθελα να απαντήσει κάποιος και σε μένα στην περίπτωση που ρωτούσα κάτι.Νομίζω διευκρίνισα ότι δε γνωρίζω τι ακριβώς ισχύει.Μια φιλική συμβουλη:μην είσαι τόσο απόλυτος ότι δε γίνονται λάθη,αυτά που έγραψα αποτελούν την προσωπική μου εμπειρία.Είχα ανοίξει θέμα στην ενότητα "ωρομίσθιοι" με τίτλο "λάθη στις βεβαιώσεις απόλυσης και προυπηρεσίας" όπου περιέγραψα αναλυτικά το πρόβλημα στη μετατροπή των μορίων σε μήνες-μέρες που προέκυψε στη δδε μου.Πολλοί συνάδελφοι από εδώ που μου απάντησαν έγραψαν ότι και σε εκείνους έτυχαν αντίστοιχα προβλήματα,μπορείς να δεις και μόνος σου αν θέλεις.Εύχομαι να μην τύχει ποτέ σε κανέναν κάτι τέτοιο γιατί δε βγαίνει εύκολα άκρη.Γεγονός επίσης είναι ότι υπήρχαν διευθύνσεις που έδιναν σε ωρομίσθιους πάνω από 11 ώρες,αυτό έχει αναφερθεί επίσης σε άλλα θέματα.
 Τέλος,συμφωνώ μαζί σου ότι η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας,γι'αυτό και έκανα σαφές ότι δε γνωρίζω τι ακριβώς ισχύει και προέτρεψα το συνάδελφο πρώτα να μάθει και μετά να πράξει αναλόγως.
Ν'αγαπάς την ευθύνη.
Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γη.
Αν δε σωθεί,εγώ φταίω.
                                Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #678 στις: Αύγουστος 07, 2008, 08:19:44 μμ »
Συνάδελφε δεν είχα διαβάσει το μήνυμά σου,έγραψα απλώς στο συνάδελφο που ζητούσε τι γνώμη μας τι θα έκανα εγώ, καλοπροαίρετα και όπως θα ήθελα να απαντήσει κάποιος και σε μένα στην περίπτωση που ρωτούσα κάτι.Νομίζω διευκρίνισα ότι δε γνωρίζω τι ακριβώς ισχύει.Μια φιλική συμβουλη:μην είσαι τόσο απόλυτος ότι δε γίνονται λάθη,αυτά που έγραψα αποτελούν την προσωπική μου εμπειρία.Είχα ανοίξει θέμα στην ενότητα "ωρομίσθιοι" με τίτλο "λάθη στις βεβαιώσεις απόλυσης και προυπηρεσίας" όπου περιέγραψα αναλυτικά το πρόβλημα στη μετατροπή των μορίων σε μήνες-μέρες που προέκυψε στη δδε μου.Πολλοί συνάδελφοι από εδώ που μου απάντησαν έγραψαν ότι και σε εκείνους έτυχαν αντίστοιχα προβλήματα,μπορείς να δεις και μόνος σου αν θέλεις.Εύχομαι να μην τύχει ποτέ σε κανέναν κάτι τέτοιο γιατί δε βγαίνει εύκολα άκρη.Γεγονός επίσης είναι ότι υπήρχαν διευθύνσεις που έδιναν σε ωρομίσθιους πάνω από 11 ώρες,αυτό έχει αναφερθεί επίσης σε άλλα θέματα.
 Τέλος,συμφωνώ μαζί σου ότι η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας,γι'αυτό και έκανα σαφές ότι δε γνωρίζω τι ακριβώς ισχύει και προέτρεψα το συνάδελφο πρώτα να μάθει και μετά να πράξει αναλόγως.
   Συναδέλφισσα, αφού πρώτα σε ευχαριστήσω για τη συμβουλή σου, θα πρέπει να διευκρινίσω ότι εγώ ποτέ δεν είπα ότι δε γίνονται λάθη. Πίστεψέ με τα ζω αυτά τα λάθη και με έχουν ταλαιπωρήσει αρκετά. Αλλά αυτά γίνονται παντού και είναι θέμα ευσυνειδησίας του κάθε ατόμου.
   Αυτό που με βρίσκει αντίθετο είναι με την πρώτη ευκαιρία να λέμε ότι αυτό είναι κανόνας. Και αυτό προσπάθησα να δείξω, πάντα καλοπροαίρετα.
   Επίσης πρέπει να σου πω ότι έχω διαβάσει και την ενότητα που έχεις ανοίξει και τις απαντήσεις των συναδέλφων, γι`αυτό διευκρινίζω στο μήνυμά μου ότι αυτό που γράφω αφορά τον τρόπο μετατροπής των μορίων στην ΠΔΣ. Εξ` άλλου το θέμα που συζητάμε αφορά την ΠΔΣ.   
   Εγώ δε θα έγραφα ποτέ κάτι για το οποίο δεν είμαι 100% σίγουρος ότι ισχύει.(Επειδή πρέπει να αγαπάμε την ευθύνη...)
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος shania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #679 στις: Αύγουστος 09, 2008, 05:42:12 μμ »
Συνάδελφε δεν είχα διαβάσει το μήνυμά σου,έγραψα απλώς στο συνάδελφο που ζητούσε τι γνώμη μας τι θα έκανα εγώ, καλοπροαίρετα και όπως θα ήθελα να απαντήσει κάποιος και σε μένα στην περίπτωση που ρωτούσα κάτι.Νομίζω διευκρίνισα ότι δε γνωρίζω τι ακριβώς ισχύει.Μια φιλική συμβουλη:μην είσαι τόσο απόλυτος ότι δε γίνονται λάθη,αυτά που έγραψα αποτελούν την προσωπική μου εμπειρία.Είχα ανοίξει θέμα στην ενότητα "ωρομίσθιοι" με τίτλο "λάθη στις βεβαιώσεις απόλυσης και προυπηρεσίας" όπου περιέγραψα αναλυτικά το πρόβλημα στη μετατροπή των μορίων σε μήνες-μέρες που προέκυψε στη δδε μου.Πολλοί συνάδελφοι από εδώ που μου απάντησαν έγραψαν ότι και σε εκείνους έτυχαν αντίστοιχα προβλήματα,μπορείς να δεις και μόνος σου αν θέλεις.Εύχομαι να μην τύχει ποτέ σε κανέναν κάτι τέτοιο γιατί δε βγαίνει εύκολα άκρη.Γεγονός επίσης είναι ότι υπήρχαν διευθύνσεις που έδιναν σε ωρομίσθιους πάνω από 11 ώρες,αυτό έχει αναφερθεί επίσης σε άλλα θέματα.
 Τέλος,συμφωνώ μαζί σου ότι η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας,γι'αυτό και έκανα σαφές ότι δε γνωρίζω τι ακριβώς ισχύει και προέτρεψα το συνάδελφο πρώτα να μάθει και μετά να πράξει αναλόγως.
 
   Εγώ δε θα έγραφα ποτέ κάτι για το οποίο δεν είμαι 100% σίγουρος ότι ισχύει.(Επειδή πρέπει να αγαπάμε την ευθύνη...)
Συμφωνώ ότι πρέπει να είμαστε σίγουροι πριν δώσουμε μια πληροφορία,αλλά εγώ δεν παραπληροφόρησα το συνάδελφο!!Δεν του είπα δηλαδή "ναι,μπορείς να κάνεις αίτηση χωρίς να έχεις πάει στρατο"!!Του πρότεινα μια δυνατή αντιμετώπιση,εξέφρασα δηλαδή την άποψή μου απλώς!!Στις προσωπικές απόψεις δεν τίθεται θέμα σιγουριάς,ο καθένας μας έχει τις δικές του!!Και δε νομίζω ότι υπάρχει πιό υπεύθυνη αντιμετώπιση από το να μελετήσει ένας υποψήφιος για μια θέση την αντίστοιχη εγκύκλιο!!!Αλλωστε πολλά πράγματα αλλάζουν από χρονιά σε χρονιά(π.χ. η βάση του ασέπ,έγινε ξαφνικά 55 από 60 το 2007,οι φιλόλογοι κλήθηκαν να εξεταστούν σε 3 γνωστικά αντικείμενα αντί για 2 το 2005 κλπ.)Θεωρητικά λοιπόν μπορεί να αλλάξει και το θέμα του στρατού!
 Οπως κι αν έχει θεωρώ ότι ο συνάδελφος που ρώτησε έλαβε τις απαντήσεις που θα τον βοηθήσουν! :)
Ν'αγαπάς την ευθύνη.
Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γη.
Αν δε σωθεί,εγώ φταίω.
                                Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος Kinslayer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #680 στις: Αύγουστος 13, 2008, 01:10:39 μμ »
Παιδιά είναι δυνατόν κάποιος που κάνει ΠΔΣ και μετα απο τηλ απο 2βάθμια για να κάνει σε λύκειο να αφησει την ΠΔΣ  και να συνεχίσει με ολοημερο και λυκειο?

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #681 στις: Αύγουστος 13, 2008, 01:20:50 μμ »
Ναι.
Δέχτηκε θέση ωρομίσθιου.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #682 στις: Αύγουστος 13, 2008, 01:30:29 μμ »
Παιδιά είναι δυνατόν κάποιος που κάνει ΠΔΣ και μετα απο τηλ απο 2βάθμια για να κάνει σε λύκειο να αφησει την ΠΔΣ  και να συνεχίσει με ολοημερο και λυκειο?

τι ειδικότητα έκανε σε ολοήμερο, λύκειο και ΠΔΣ???

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #683 στις: Αύγουστος 13, 2008, 01:33:03 μμ »
Πληροφορικής ή Ξένη Γλώσσα.
Δε μπορώ να σκεφτώ κάποια άλλη.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #684 στις: Αύγουστος 13, 2008, 01:38:32 μμ »
Eγω ομως εχω μια απορια  ???
Πως γινεται να κληθει απο δευτεροβαθμια σε λυκειο και σε ολοημερο. Αφου το ολοημερο ειναι δημοτικο και ειναι πρωτοβαθμια.
Δεν μπορεν να κληθει απο δευτεροβαθμια για να παει σε ολοημερο. Εκτος και αν πηγαινε ηδη καποιες ωρες και τις κρατησε και αφου τον καλεσαν σε λυκειο. Γιατι επιτρεπονται περα των 11 ωρων σε διαφορετικες βαθμιδες. Δεν επιτρεπονται ομως στην ιδια και γι'αυτ ισως αναγκαστηκε να αφησει την ΠΔΣ και πηρε την ωρομισθια που ηταν περισσοτερες ωρες αλλα κρατησε και το ολοημερο που δεν υπαρχει περιορισμος ωρων.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #685 στις: Αύγουστος 13, 2008, 01:49:10 μμ »
Πληροφορικής ή Ξένη Γλώσσα.
Δε μπορώ να σκεφτώ κάποια άλλη.

συμφωνώ απόλυτα με αυτό απλά ΠΔΣ σε ξένη γλώσσα ??? λίγο δύσκολο δεν είναι ??? εδώ κάπου γινόταν κουβέντα γι αυτό το θέμα πάλι...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158551
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 530
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.