*

Ψηφοφορία

Σε ποια πόλη θα κάνετε αίτηση?

Αθήνα
10 (27%)
Θεσσαλονίκη
8 (21.6%)
Βόλος
4 (10.8%)
Ηράκλειο
5 (13.5%)
Ιωάννινα
4 (10.8%)
Σάπες
6 (16.2%)
Πάτρα
0 (0%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 37

Η ψηφοφορία έληξε: Ιούνιος 19, 2008, 01:23:06 πμ

Αποστολέας Θέμα: Ψηφοφορία ΠΕ20: Ποιο παράρτημα ΑΣΠΑΙΤΕ θα δηλώσετε στη φετινή αίτηση;  (Αναγνώστηκε 11735 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Όποιος θέλει ας απαντήσει ενημερωτικά έτσι για να δούμε από περιέργεια τι πρόκειται να παιχτεί φέτος
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2012, 12:10:43 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Σάπες  ;  ??? ???

Αποσυνδεδεμένος wizzard

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Σε κάθε περίπτωση η εικόνα που θα προκύψει από την εν λόγω δημοσκόπηση είναι καταδικασμένη να διατηρήσει στην αφάνεια το πλήθος των αιτήσεων ανά πόλη καθώς επίσης και τον βαθμό ανταγωνισμού. Αυτό γιατί υπάρχουν πολλοί που ούτε γνωρίζουν το pde και γιατί δεν παίζει ρόλο το πλήθος των αιτήσεων, αλλα τα μόρια..
Εύλογο κ επόμενο είναι πόλεις όπως οι Σάπες να μην έχουν την ζήτηση της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης. Ο καθένας βάζει την πιο κοντινή πόλη στον τόπο του. Αλήθεια, πόσοι είναι διατεθειμένοι να αφήσουν πχ την Θεσσαλονίκη κ να πάνε στις Σάπες ή στο Ηράκλειο;

Αποσυνδεδεμένος ArsenLupen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Δε λατρευω τιποτα!!!
    • Προφίλ
Peri2005 γιατι σε ενοχλουν οι Σαπες, δεν φτανουν οι Παροχες στην Αθηνα που κοντευει να γινει Πολη-Κρατος οπως στα παλια "καλα" τα χρονια;

Αντι να λετε για τον Στυλιανιδη που μας ταϊσε μπανανοφλουδες με το Δελτιο Τυπου πριν κανενα 2μηνο οτι θα ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ στην ΑΣΠΑΙΤΕ αυξηση θεσεων και τωρα ειναι ικανοι να πουνε οτι το προτειναν και τους εριξαν ΑΚΥΡΟ απο εκει!!!!! Σαν να ηταν χρησμος της Πυθειας και κανενας δεν μπορει να του πει ΤΟ ΠΕΣ και ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΣ γιατι θα πει το ΠΡΟΤΕΙΝΑ αλλα οι μπαγασηδες δεν με ακουσαν...

ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ: Η ξεφτιλα να μη μετρα η προϋπηρεσια (ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ) και να μπαινουν στην ΑΣΠΑΙΤΕ 22χρονα με ΓΑΛΛΙΚΑ, ΠΙΑΝΟ, ΣΟΥΑΧΙΛΙ (σε επιπεδο Proficiency) και μαστερ στην Οινολογια-Καλλιεργια Μανιταριων!!! Ενω υπαρχουν εκπαιδευτικοι που δουλευοντας σε 5 σχολεια ωρομισθιοι ή αναπληρωτες και με ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΡΤΙΣΗ απο τα ΧΡΟΝΙΑ δουλειας ψαχνονται πως να παρουν το Κ#$@ΧΑΡΤΟ για να μην δουλευουν σαν τα σκυλια και να ερχονται οι Ουρανοκατεβατοι και τους παιρνανε σε μια νυχτα στους Πινακες!
Για να μη μου την πεσετε, ΞΕΡΩ οτι δεν ειναι ΟΛΟΙ ετσι που γινονται δεκτοι!!!
ΑΛΛΑ το μονο Θετικο ειναι οτι αυτοι ΠΟΥ αποκτουν ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ και δεν εχουν κολλησει ενα ενσημο στη ζωη τους την ψιλοπατησαν, καθως μπορει να εχουν καταρτιση αλλα τωρα θα πρεπει να δουλεψουν κιολας για 24 μηνες ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ προυπηρεσιας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Σάπες  ;  ??? ???

Έλα μου ντε............
Αυτές οι Σάπες.................που είναι?


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
Στη Θράκη είναι Αγάπη.
Αν βάλουν και Γεωγραφία στους ΠΕ04 στον ΑΣΕΠ δε σε βλέπω καλά.
Θέλεις διάβασμα...............
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Στη Θράκη είναι Αγάπη.
Αν βάλουν και Γεωγραφία στους ΠΕ04 στον ΑΣΕΠ δε σε βλέπω καλά.
Θέλεις διάβασμα...............

...ούτε κι εγώ το ήξερα ... :-[

Αποσυνδεδεμένος ΤΕΧΝΟΛΟΓΟΣ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Στη Θράκη είναι Αγάπη.
Αν βάλουν και Γεωγραφία στους ΠΕ04 στον ΑΣΕΠ δε σε βλέπω καλά.
Θέλεις διάβασμα...............

...ούτε κι εγώ το ήξερα ... :-[

Kαι στην δική σου ειδικότητα πρέπει να βάλουν Γεωγραφία.
Λυπούμαι, αλλά εσύ μένεις μεταξεταστέα ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
ΠΕ17

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Peri2005 γιατι σε ενοχλουν οι Σαπες, δεν φτανουν οι Παροχες στην Αθηνα που κοντευει να γινει Πολη-Κρατος οπως στα παλια "καλα" τα χρονια;

Αντι να λετε για τον Στυλιανιδη που μας ταϊσε μπανανοφλουδες με το Δελτιο Τυπου πριν κανενα 2μηνο οτι θα ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ στην ΑΣΠΑΙΤΕ αυξηση θεσεων και τωρα ειναι ικανοι να πουνε οτι το προτειναν και τους εριξαν ΑΚΥΡΟ απο εκει!!!!! Σαν να ηταν χρησμος της Πυθειας και κανενας δεν μπορει να του πει ΤΟ ΠΕΣ και ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΣ γιατι θα πει το ΠΡΟΤΕΙΝΑ αλλα οι μπαγασηδες δεν με ακουσαν...

ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ: Η ξεφτιλα να μη μετρα η προϋπηρεσια (ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ) και να μπαινουν στην ΑΣΠΑΙΤΕ 22χρονα με ΓΑΛΛΙΚΑ, ΠΙΑΝΟ, ΣΟΥΑΧΙΛΙ (σε επιπεδο Proficiency) και μαστερ στην Οινολογια-Καλλιεργια Μανιταριων!!! Ενω υπαρχουν εκπαιδευτικοι που δουλευοντας σε 5 σχολεια ωρομισθιοι ή αναπληρωτες και με ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΡΤΙΣΗ απο τα ΧΡΟΝΙΑ δουλειας ψαχνονται πως να παρουν το Κ#$@ΧΑΡΤΟ για να μην δουλευουν σαν τα σκυλια και να ερχονται οι Ουρανοκατεβατοι και τους παιρνανε σε μια νυχτα στους Πινακες!
Για να μη μου την πεσετε, ΞΕΡΩ οτι δεν ειναι ΟΛΟΙ ετσι που γινονται δεκτοι!!!
ΑΛΛΑ το μονο Θετικο ειναι οτι αυτοι ΠΟΥ αποκτουν ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ και δεν εχουν κολλησει ενα ενσημο στη ζωη τους την ψιλοπατησαν, καθως μπορει να εχουν καταρτιση αλλα τωρα θα πρεπει να δουλεψουν κιολας για 24 μηνες ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ προυπηρεσιας!


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..Η προυπηρεσία έπρεπε να μετράει..Διότι όπως και να το κάνουμε όποιος έχει δουλέψει ωρομίσθιος έχει και μια άλφα εμπειρία για τον τρόπο διδασκαλίας..Αυτοί δηλαδή που θα αποκτήσουν την παιδαγωγική επάρκεια στη ΣΕΛΕΤΕ σε τι θα τι χρησιμεύσουν εάν δε δουλέψουν σε σχολείο?Άσε που πολλοί βγάζουν τη ΣΕΛΕΤΕ και μετά ασχολούνται με άλλα πράγματα πέραν της εκπαίδευσης?Γιατί δηλαδή να τρώνε τις θέσεις του απλού ωρομίσθιου που έχει  κάνει χιλιόμετρα για να μαζέψει με το κουταλάκι τις ώρες του?

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Σε κάθε περίπτωση η εικόνα που θα προκύψει από την εν λόγω δημοσκόπηση είναι καταδικασμένη να διατηρήσει στην αφάνεια το πλήθος των αιτήσεων ανά πόλη καθώς επίσης και τον βαθμό ανταγωνισμού. Αυτό γιατί υπάρχουν πολλοί που ούτε γνωρίζουν το pde και γιατί δεν παίζει ρόλο το πλήθος των αιτήσεων, αλλα τα μόρια..
Εύλογο κ επόμενο είναι πόλεις όπως οι Σάπες να μην έχουν την ζήτηση της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης. Ο καθένας βάζει την πιο κοντινή πόλη στον τόπο του. Αλήθεια, πόσοι είναι διατεθειμένοι να αφήσουν πχ την Θεσσαλονίκη κ να πάνε στις Σάπες ή στο Ηράκλειο;

Σίγουρα και δε θα είναι αντιπροσωπευτικό το δείγμα.Μια ενδεικτική τιμή μόνο..

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Στη Θράκη είναι Αγάπη.
Αν βάλουν και Γεωγραφία στους ΠΕ04 στον ΑΣΕΠ δε σε βλέπω καλά.
Θέλεις διάβασμα...............


Στη Θράκη όπως είπες ανάμεσα στην Κομοτινή και στην Αλεξανδρούπολη..

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Peri2005 γιατι σε ενοχλουν οι Σαπες, δεν φτανουν οι Παροχες στην Αθηνα που κοντευει να γινει Πολη-Κρατος οπως στα παλια "καλα" τα χρονια;

Αντι να λετε για τον Στυλιανιδη που μας ταϊσε μπανανοφλουδες με το Δελτιο Τυπου πριν κανενα 2μηνο οτι θα ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ στην ΑΣΠΑΙΤΕ αυξηση θεσεων και τωρα ειναι ικανοι να πουνε οτι το προτειναν και τους εριξαν ΑΚΥΡΟ απο εκει!!!!! Σαν να ηταν χρησμος της Πυθειας και κανενας δεν μπορει να του πει ΤΟ ΠΕΣ και ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΣ γιατι θα πει το ΠΡΟΤΕΙΝΑ αλλα οι μπαγασηδες δεν με ακουσαν...

ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ: Η ξεφτιλα να μη μετρα η προϋπηρεσια (ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ) και να μπαινουν στην ΑΣΠΑΙΤΕ 22χρονα με ΓΑΛΛΙΚΑ, ΠΙΑΝΟ, ΣΟΥΑΧΙΛΙ (σε επιπεδο Proficiency) και μαστερ στην Οινολογια-Καλλιεργια Μανιταριων!!! Ενω υπαρχουν εκπαιδευτικοι που δουλευοντας σε 5 σχολεια ωρομισθιοι ή αναπληρωτες και με ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΡΤΙΣΗ απο τα ΧΡΟΝΙΑ δουλειας ψαχνονται πως να παρουν το Κ#$@ΧΑΡΤΟ για να μην δουλευουν σαν τα σκυλια και να ερχονται οι Ουρανοκατεβατοι και τους παιρνανε σε μια νυχτα στους Πινακες!
Για να μη μου την πεσετε, ΞΕΡΩ οτι δεν ειναι ΟΛΟΙ ετσι που γινονται δεκτοι!!!
ΑΛΛΑ το μονο Θετικο ειναι οτι αυτοι ΠΟΥ αποκτουν ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ και δεν εχουν κολλησει ενα ενσημο στη ζωη τους την ψιλοπατησαν, καθως μπορει να εχουν καταρτιση αλλα τωρα θα πρεπει να δουλεψουν κιολας για 24 μηνες ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ προυπηρεσιας!


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..Η προυπηρεσία έπρεπε να μετράει..Διότι όπως και να το κάνουμε όποιος έχει δουλέψει ωρομίσθιος έχει και μια άλφα εμπειρία για τον τρόπο διδασκαλίας..Αυτοί δηλαδή που θα αποκτήσουν την παιδαγωγική επάρκεια στη ΣΕΛΕΤΕ σε τι θα τι χρησιμεύσουν εάν δε δουλέψουν σε σχολείο?Άσε που πολλοί βγάζουν τη ΣΕΛΕΤΕ και μετά ασχολούνται με άλλα πράγματα πέραν της εκπαίδευσης?Γιατί δηλαδή να τρώνε τις θέσεις του απλού ωρομίσθιου που έχει  κάνει χιλιόμετρα για να μαζέψει με το κουταλάκι τις ώρες του?
Θα χρησιμεύσει στο να προηγηθεί σε έναν ΑΣΕΠ και να διορισθε,ί ή να πάρει μόρια και να μπει στον πίνακα αναπληρωτών και να αρχίσει να κόβει χιλιόμετρα για να μαζέψει ωρίτσες για να διεκδικήσει κάποια στιγμή διορισμό. Εάν μάλιστα τα μόριά του είναι αρκετά, θα μπεί μπροστά στον πίνακα αναπληρωτών και μπορεί να διορισθεί άμεσα και αναπληρωτής ...

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Στη Θράκη είναι Αγάπη.
Αν βάλουν και Γεωγραφία στους ΠΕ04 στον ΑΣΕΠ δε σε βλέπω καλά.
Θέλεις διάβασμα...............

...ούτε κι εγώ το ήξερα ... :-[

Kαι στην δική σου ειδικότητα πρέπει να βάλουν Γεωγραφία.
Λυπούμαι, αλλά εσύ μένεις μεταξεταστέα ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Ααααα.......μη με αγχώνεις κι εσύ τώρα...........αρκετά τρέμει το φυλοκάρδι μου με βάλουν να γράψω καμιά βιολογία..............
Θυμάμαι τον κύκλο του Krebs .............φτάνει λες?


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
Αν θυμάσαι τον κύκλο του KREBS μη φοβάσαι τίποτα.
Αυτό θα πέσει.
Έχω δώσει και Γεωλογία χωρίς πολλαπλής επιλογής και μας είχαν βάλει να ζωγραφήσουμε με τη σειρά τα πετρώματα που θα δούμε αν κόψουμε στη μέση την Πελοπόννησο.................
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159833
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 482
Σύνολο: 488

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.149 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.