*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά  (Αναγνώστηκε 402497 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #504 στις: Σεπτέμβριος 18, 2014, 08:01:33 μμ »
το ΠΔ100 υπάρχει παντού στο διαδίκτυο για όποιον θέλει να το διαβάσει. Τροποποιεί και συμπληρώνει το ΠΔ50.
Για το θέμα εν ολίγοις αναφέρει ότι για την λειτουργική υπεραριθμία ακολουθείται η διαδικασία άρσης της όπως ακριβώς και για την οργανική.

η άρση της οργανικής υπεραριθμίας αναφέρεται επακριβώς στο ΠΔ50.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:19:02 »

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #506 στις: Σεπτέμβριος 18, 2014, 10:59:33 μμ »
Ξέρει κάποιος να μου λύσει μια απορία καθώς πήρα πρώτη φορά απόσπαση και δεν γνωρίζω καλά τι γίνεται με τις τοποθετήσεις;Στο πυσπε που αποσπάστηκα (μεγαλου νομού)όταν κάναμε δήλωση τοποθέτησης δεν έδωσαν καθόλου λειτουργικά κενά λέγοντας μας οτι όλα τα σχολεία είναι εν δυνάμει κενά και να δηλώσουμε ότι θέλουμε.βγήκαν λοιπόν οι τοποθετήσεις εννοείται χωρίς μόρια πουθενά(έχει ανοίξει το δρόμο ο Αρβανιτόπουλος οπότε....).Τοποθετήθηκα σε σχολέιο που δεν ήταν στις 20 επιλογές μου.Ψαχνοντας ανακάλυψα οτι σε 3 εκ των επιλογών μου τοποθετήθηκαν συνάδελφοι με λιγότερα μόρια (σε μια περίπτωση 10 περίπου λιγότερα)Τηλεφώνησα στο πυσπε όπου μου ζήτησαν στοιχεία τους τα έδωσα και μου είπαν να κανω αίτηση επανεξέτασης...Κάνω την αίτηση-ένσταση.Έχουν περάσει 10 μέρες και κάθε φορά που τηλεφωνώ το ίδιο τρόπαριο "πως λέγεστε;με βάζουν στην αναμονη και μετά ε,ναι δεν εξεταστηκε ακόμα... >:()Να σημειώσω οτι όταν μου είπαν να κάνω αίτηση παραδέχτηκαν οτι έχουν γίνει πολλες αιτήσεις-ενστάσεις και μάλλον θα επανατοποθετηθουμε :oΕκτοτε βγάλανε μια μόνο επανατοποθέτηση της ειδικότητας μου το οποίο άτομο τυχαίνει να γνωρίζω και ξέρω οτι είναι "δικτυωμένο"....κοινώς βύσμα :-XΤηλέφωνω λοιπόν πάλι και μέλος του πυσπε προσπαθει να με πείσει οτι δεν είναι απαραίτητο οι τοποθετήσεις στα σχολεία να γίνουν με βάση τα μόρια και οτι τα μόρια τα εξετάζουν κυρίως για να μπούμε στον δήμο εντοπιοτητας και συνυπηρετησης αλλά όχι για το ποιο σχολείο θα πάρουμε :o.Και τότε γιατί κάνουμε δήλωση τοποθέτησης απαντω και μου τα μασάει προσπαθωντας να με πείσει ότι τουλάχιστον πήραμε απόσπαση και πέρυσι άλλοι συνάδελφοι δεν πηραν και ιστορίες για αρκουδες....(λες και εγω περυσι δεν ΄΄ημουν 300 χλμ μακρια από τα παιδιά μου και πρεπει να λεω και ευχαριστω)Μπορει κάποιος να μου δώσει εγκύκλιο στην οποία να βασιστω αύριο που θα ξανατηλεφωνήσω(bitch αν μπορούσες θα σου ήμουν ευγνώμων)Συγγνωμη για το μακροσκελες ποστ αλλα όταν πασχίζεις να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας τα νευρα σου γίνονται κρόσια.Είπα να τα παρατησω αλλα έχω βαρεθει να βρίσκομαι μπροστά σε μαγειρέματα και να ζητάω το αυτονόητο.Φτανει πια με τους καρεκλοκένταυρους αιρετούς και τα ονόματα των "δικών τους" στα μπακαλοτέφτερα των εξυπηρετήσεων..... >:( >:( >:(
cease the day!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος MHXMHX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #507 στις: Σεπτέμβριος 19, 2014, 05:56:48 πμ »
το ΠΔ100 υπάρχει παντού στο διαδίκτυο για όποιον θέλει να το διαβάσει. Τροποποιεί και συμπληρώνει το ΠΔ50.
Για το θέμα εν ολίγοις αναφέρει ότι για την λειτουργική υπεραριθμία ακολουθείται η διαδικασία άρσης της όπως ακριβώς και για την οργανική.

η άρση της οργανικής υπεραριθμίας αναφέρεται επακριβώς στο ΠΔ50.

Που το γράφει πως ακολουθείται η ίδια διαδικασία; Κείμενο παρακαλώ!

Νομίζω πως εδώ γράφουμε για να υποστηρίζουμε το σωστό και όχι αυτόν που συμπαθούμε. Δεν υπάρχει τίποτε άλλο εκτός απ' αυτό που έγραψα εγώ και αυτό ισχύει σε όλα τα ΠΥΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:19:02 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #508 στις: Σεπτέμβριος 19, 2014, 07:14:44 πμ »
 @ el, για τις τοποθετήσεις των αποσπασμένων, όπως και για όλες τις άλλες, λαμβάνονται υπόψιν τα μόρια. Αν σου λένε το αντίθετο, δεν κάνουν το σωστό. Εκτός από τηλέφωνο, σου είναι εύκολο να πας αυτοπροσώπως στη διεύθυνση; Ίσως έτσι μπορέσεις να βγάλεις κάποια άκρη.
 Για το άλλο θέμα οτι δεν ανακοινώνονται κενά, αλλά όλα είναι εν δυνάμει κενά, είναι κάτι που συμβαίνει σε πολλές διευθύνσεις, καθώς τα κενά συνεχώς μεταβάλλονται.
  

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #509 στις: Σεπτέμβριος 19, 2014, 07:34:47 πμ »
Τα κενά δεν είναι ευκολο να προσδιοριστούν στο σύνολο γιατί υπαρχουν και οι μετακινήσεις, αν για παράδειγμα κάποιος αποσπασθεί σε άλλο σχολειο που δεν είναι γνωστό εκ των προτέρων. Συμφωνώ με τα παραπανω, να πας στη διεύθυνση και να απαιτήσεις δημοσιοποίηση των μορίων αλλιως να πρόσφυγες σε ένσταση επι της διαδικασίας τοποθέτησης κάτι το οποίο μπορεί να τους αναγκάσει να περιορίσουν τα πιθανα μαγειρεματα. Να απευθυνθείς στους αιρετούς του πυσπε.
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #510 στις: Σεπτέμβριος 19, 2014, 09:16:34 πμ »
Ξέρει κάποιος να μου λύσει μια απορία καθώς πήρα πρώτη φορά απόσπαση και δεν γνωρίζω καλά τι γίνεται με τις τοποθετήσεις;

Tα πραγματα ειναι απλα. Τα μελη του ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ, οι αιρετοι και οι διευθυντες σχολειων προβαινουν σε απροκαλυπτες παρεμβασεις στις λειτουργικες τοποθετησεις επαναλαμβανοντας τη μονιμη επωδο: "Αυτον τον θελω στο σχολειο Μου".
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #511 στις: Σεπτέμβριος 19, 2014, 09:37:52 πμ »
Η και το αντίθετο!! Οπως και διακρίσεις του τύπου: αυτός εχει αναρρωτική ενα μηνα και δε θελω να μείνει το σχολειο κενο οποτε στείλε άλλον.... Εχει μια λογικη το τελευταίο αλλα νόμιμο δεν ειναι.
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #512 στις: Σεπτέμβριος 19, 2014, 10:03:56 πμ »
Tα πραγματα ειναι απλα. Τα μελη του ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ, οι αιρετοι και οι διευθυντες σχολειων προβαινουν σε απροκαλυπτες παρεμβασεις στις λειτουργικες τοποθετησεις επαναλαμβανοντας τη μονιμη επωδο: "Αυτον τον θελω στο σχολειο Μου".

Πάντως τα τελευταία χρόνια έχουν φτιάξει λίγο τα πράγματα. Προσπαθούν βέβαια να κάνουν κάποιες καλά κρυμμένες παρατυπίες , αλλά έχει μειωθεί ο αριθμός τους ( ίσως γιατί πλέον υπάρχουν περισσότερες ενστάσεις , ακόμα και δικαστικές προσφυγές ) . 
Που θα πάει , θα τις μηδενίσουμε τις παρατυπίες κάποτε  ( το pde βοηθάει ) .   :)

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #513 στις: Σεπτέμβριος 19, 2014, 03:23:28 μμ »
Σε συνέχεια των όσων έγραψα  πιο πάνω , ευχαριστώ την silkcut , την  bitch , τον Damien και όλους όσους βοηθούν να ενημερωθούμε.  Συνεχίστε έτσι για να σταματήσουν τα πυσδε να κάνουν ότι τους κατέβει.   

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #514 στις: Σεπτέμβριος 19, 2014, 11:27:40 μμ »
@ el, για τις τοποθετήσεις των αποσπασμένων, όπως και για όλες τις άλλες, λαμβάνονται υπόψιν τα μόρια. Αν σου λένε το αντίθετο, δεν κάνουν το σωστό. Εκτός από τηλέφωνο, σου είναι εύκολο να πας αυτοπροσώπως στη διεύθυνση; Ίσως έτσι μπορέσεις να βγάλεις κάποια άκρη.
 Για το άλλο θέμα οτι δεν ανακοινώνονται κενά, αλλά όλα είναι εν δυνάμει κενά, είναι κάτι που συμβαίνει σε πολλές διευθύνσεις, καθώς τα κενά συνεχώς μεταβάλλονται.
greedo ευχαριστω μήπως ξέρεις εγκυκλιο να μου παραθέσεις να τους την πάω τη Δευτέρα να μην μας περνάνε για χαζούς? ???
Τα κενά δεν είναι ευκολο να προσδιοριστούν στο σύνολο γιατί υπαρχουν και οι μετακινήσεις, αν για παράδειγμα κάποιος αποσπασθεί σε άλλο σχολειο που δεν είναι γνωστό εκ των προτέρων. Συμφωνώ με τα παραπανω, να πας στη διεύθυνση και να απαιτήσεις δημοσιοποίηση των μορίων αλλιως να πρόσφυγες σε ένσταση επι της διαδικασίας τοποθέτησης κάτι το οποίο μπορεί να τους αναγκάσει να περιορίσουν τα πιθανα μαγειρεματα. Να απευθυνθείς στους αιρετούς του πυσπε.
Δυστυχώς giokspy σε αιρετο του πυσπε απευθυνθηκα και αυτός μου αραδιαζε όλες αυτές τις σαχλαμάρες ώσπου στο τέλος παραδεχτηκε οτι γνωρίζει το άτομο με τα 10 μόρια λιγότερα που πήγε σε μια εκ των επιλογών μου (υπηρετησαμε μια χρονια στο ιδιο σχολείο μου είπε και να ξέρετε εχει εντοπιοτητα αλλά όχι συνυπηρέτηση ενω εσεις έχετε και έτσι είστε μπροστα στα μόρια  αλλα δεν είναι λίγο άδικο αυτό και άλλα τετοια ευτράπελα)
Tα πραγματα ειναι απλα. Τα μελη του ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ, οι αιρετοι και οι διευθυντες σχολειων προβαινουν σε απροκαλυπτες παρεμβασεις στις λειτουργικες τοποθετησεις επαναλαμβανοντας τη μονιμη επωδο: "Αυτον τον θελω στο σχολειο Μου".
Damien όπως τα λες είναι δυστυχως αλλα κάποτε πρεπει να τελειώσουν επιτέλους αυτά τα -επιτρέψτε μου την έκφραση- καραγκιοζιλίκια στην εκπαίδευση.Και γι αυτό δεν το βαζω κάτω.Διδάσκουμε και αξίες στα παιδια τρομάρα μας.Απο ωρομίσθια παλεύω με το κάθε βυσμα και τρέχω από δω και απο εκει για να βρω το δίκιο μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2014, 11:32:30 μμ από el »
cease the day!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #516 στις: Σεπτέμβριος 20, 2014, 09:37:21 πμ »
Σε συνέχεια των όσων έγραψα  πιο πάνω , ευχαριστώ την silkcut , την  bitch , τον Damien και όλους όσους βοηθούν να ενημερωθούμε.  Συνεχίστε έτσι για να σταματήσουν τα πυσδε να κάνουν ότι τους κατέβει.
Προσυπογράφω.
Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #517 στις: Σεπτέμβριος 20, 2014, 09:44:06 πμ »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι.
Αν η el τους πει "έτσι είστε; θα σας καταγγείλω λοιπόν στο/στη ... " πού άραγε;
Υπουργείο; Συνήγορο του Πολίτη; ΕΛΜΕ; για πείτε.
Δε λέω καλά και ντε να κάνει την καταγγελία, αλλά έστω και σαν απειλή, ποιόν πρέπει να επικαλεστεί,
ώστε να μη φανεί άσχετη και να την πάρουν στα σοβαρά;

(ρωτάω για να μαθαίνω, οι δικοί μου δεν παρανόμησαν ΑΚΟΜΑ)
Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158537
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 510
Σύνολο: 536

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.