*

Αποστολέας Θέμα: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 121150 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elephant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #210 στις: Αύγουστος 27, 2006, 04:55:58 μμ »
Συμφωνώ με την matina οτι ίσως βγουν οι διορισμοι την Τρίτη για αυτούς που δεν είχαν κάνει τα χαρτιά τους και μετά θα ακολουθήσουν οι συμπληρωματικοί!Απλώς αναρωτιέμαι πόσοι θα είναι αυτοί που δεν είναι ήδη στον πίνακα των διορισμών και θα προστεθούν μετά την λήξη της ανακοίνωσης!Ελπίζω να είναι αξιοκρατικά τα πράγματα και να μην προσθέσουν άτομα με πλαστά μόρια! Μου φάνηκε κάπως ύποπτη αυτή η ανακοίνωση! Μακάρι να είμαι λάθος!
Εύχομαι σε όλους καλό διορισμό!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:45:32 »

Αποσυνδεδεμένος Georgia_24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Think positive!
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #211 στις: Αύγουστος 27, 2006, 05:30:10 μμ »
Το ακαδημαϊκό έτος 2006-2007 ΠΡΕΠΕΙ να διοριστούν 871 ΠΕ19-ΠΕ20

ΠΕ19 = 209 (40%) + 314 (ΑΣΕΠ) = 523
ΠΕ20 = 139 (40%) + 209 (ΑΣΕΠ) = 348

Μέχρι τώρα διορίστηκαν 385 ΠΕ19 και 172 ΠΕ20 επομένως απομένουν 138 ΠΕ19 και 176 ΠΕ20

 Καλησπέρα σε όλους,  :)

 Διαβάζοντας ένα παλαιότερο μήνυμα, έγραφε τα παραπάνω. Αφού πολλοί λένε ότι υπάρχει ΦΕΚ για τις θέσεις που έχουν προκυρηχθεί και εφόσον είναι ΦΕΚ είναι νόμος και ΔΕΝ μπορεί να αλλάξει, μπορεί κάποιος να μου πει πού μπορώ αν βρω αυτό το ΦΕΚ για να δω ακριβώς τις θέσεις για ΠΕ19???  Αν είναι έτσι και υπάρχει ΦΕΚ, τότε πώς είναι δυνατόν τη μια να μιλάει το Υπουργείο για 100 θέσεις, την άλλη για 120 και την άλλη για περισσότερες? Δεν είναι υποχρεωμένο να πάρει ακριβώς όσους χρειάζεται για να συμπληρωθεί ο αριθμός?

 Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων ...

 

Αποσυνδεδεμένος homeboy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20 - μάθε παιδί μου γράμματα
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #212 στις: Αύγουστος 27, 2006, 06:04:16 μμ »
Το ακαδημαϊκό έτος 2006-2007 ΠΡΕΠΕΙ να διοριστούν 871 ΠΕ19-ΠΕ20

ΠΕ19 = 209 (40%) + 314 (ΑΣΕΠ) = 523
ΠΕ20 = 139 (40%) + 209 (ΑΣΕΠ) = 348

Μέχρι τώρα διορίστηκαν 385 ΠΕ19 και 172 ΠΕ20 επομένως απομένουν 138 ΠΕ19 και 176 ΠΕ20

 Καλησπέρα σε όλους,  :)

 Διαβάζοντας ένα παλαιότερο μήνυμα, έγραφε τα παραπάνω. Αφού πολλοί λένε ότι υπάρχει ΦΕΚ για τις θέσεις που έχουν προκυρηχθεί και εφόσον είναι ΦΕΚ είναι νόμος και ΔΕΝ μπορεί να αλλάξει, μπορεί κάποιος να μου πει πού μπορώ αν βρω αυτό το ΦΕΚ για να δω ακριβώς τις θέσεις για ΠΕ19???  Αν είναι έτσι και υπάρχει ΦΕΚ, τότε πώς είναι δυνατόν τη μια να μιλάει το Υπουργείο για 100 θέσεις, την άλλη για 120 και την άλλη για περισσότερες? Δεν είναι υποχρεωμένο να πάρει ακριβώς όσους χρειάζεται για να συμπληρωθεί ο αριθμός?

 Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων ...

Η προκήρυξη είναι η 1Π/2005 και θα την βρεις εδώ: http://www.et.gr/. Όσο για τους αριθμούς, είναι αυτοί που βρήκες  :)
Μην αμφιβάλεις ποτέ γι'αυτόν που σου λέει ότι φοβάται! Να φοβάσαι, όμως πάντα αυτόν που σου λέει ότι δεν αμφιβάλει!

Αποσυνδεδεμένος screen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #213 στις: Αύγουστος 27, 2006, 11:03:28 μμ »
Συμφωνώ με την matina οτι ίσως βγουν οι διορισμοι την Τρίτη για αυτούς που δεν είχαν κάνει τα χαρτιά τους και μετά θα ακολουθήσουν οι συμπληρωματικοί!Απλώς αναρωτιέμαι πόσοι θα είναι αυτοί που δεν είναι ήδη στον πίνακα των διορισμών και θα προστεθούν μετά την λήξη της ανακοίνωσης!Ελπίζω να είναι αξιοκρατικά τα πράγματα και να μην προσθέσουν άτομα με πλαστά μόρια! Μου φάνηκε κάπως ύποπτη αυτή η ανακοίνωση! Μακάρι να είμαι λάθος!
Εύχομαι σε όλους καλό διορισμό!!!
δεν μπορούν να προσθέσουν άτομα με πλαστά μόρια και αυτό επειδή αυτά τα άτομα θα προέρχονται απο τον πινακα αναπληρωτών .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:45:32 »

Αποσυνδεδεμένος morena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #214 στις: Αύγουστος 28, 2006, 01:04:44 πμ »
καλημερα σε ολους !!!!!μηπως θα μπορουσε κανεις να με διαφωτισει σε κατι???
αν παρουν 139 ΠΕ19 με συμπληρωματικους τα 3,55 μορια αρκουν η να μην κανω ονειρα θερινης νυκτος???
απο ο,τι διαβασα μεχρι στιγμης ειμαι οριακα

Αποσυνδεδεμένος elephant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #215 στις: Αύγουστος 28, 2006, 12:20:44 μμ »
Μετά απο πολλές προσπάθειες κατάφερα να μιλήσω με το υπουργείο. Μου είπε η κυρία στο τηλ.(210 3723109) οτι ισως βγει άυριο η εγκύκλιος και οτι ο αριθμος των ΠΕ19 θα είναι 140. Υπομονή για ακόμη μια μέρα!!!

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #216 στις: Αύγουστος 28, 2006, 12:59:56 μμ »
Αγαπητοί και εγώ μίλησα με την κα. Μπούνια , και μου είπαν ότι η συμπληρωματική εγκύκλιος αναμένεται ίσως σήμερα , μπορεί όμως και αύριο... Καλή τύχη σε όλους...
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος morena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #217 στις: Αύγουστος 28, 2006, 03:27:43 μμ »
επιτελους.............καλη τυχη σε ολους  μας!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος desmix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #218 στις: Αύγουστος 28, 2006, 03:45:23 μμ »
Παιδια μετρησα τα ατομα που ενω ειχαν το δικαιωμα να διοριστουν και δεν εκαναν τα χαρτια τους και τους εβγαλα περιπου 33 (με καθε επιφυλαξη παντα). Ο τελευταιος ο οποιος διοριστικε ηταν στην θεση 600 <Φεζοπουλος Μιλτιαδης>.
Ελπιζω καποιοι απο αυτους να μην κανουν τωρα χαρτια.

Αποσυνδεδεμένος desmix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #219 στις: Αύγουστος 28, 2006, 03:57:25 μμ »
Μπορει καποιος να με βοηθησει!
Προσπαθω να βρω τι θεση εχω.Μετρωντας απτον τελευταιο που διοριστηκε(θεση 600) απεχω 83 θεσεις.προσθετω και τους 33 που δεν εκαναν τα χαρτια τους την πρωτη φορα και βρισκω οτι ειμαι στην 83+33=116 θεση.
Αν το κανω με αλλο τροπο βρισκω το εξης: Αρχικα πριν γινουν διορισμοι ειχα θεση  στον ενιαιο 260
Πηραν 139 ατομα απτον ενιαιο .Αρα 260-139=121.Σε αυτους προσθετω και τους 33.αρα εχω 121+33=154.
Πολυ μεγαλη αποκλιση.
Τελικα εγω τι να πιστεψω.
Αν καποιος ξερει παρακαλω πολυ να βοηθησει.
Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #220 στις: Αύγουστος 28, 2006, 04:06:15 μμ »
 Γεια σας! πρώτο Post κ αρχίζω με διαμαρτυρία. Γιατί αφήσαν αυτούς που χάσαν την πρώτη προθεσμία να ξανακάνουν χαρτιά; δεν είναι λίγο κουλό; δεν το έχω δει να ξαναγίνεται. Δηλαδή εμείς που κάτσαμε στο καμίνι περιμένοντας είμαστε χαζοί; μήπως κρύβεται κάτι περίεργο; μου είπαν όταν ρώτησα, πως διαμαρτυρήθηκαν κάποιοι. Αυτό δικαιολογεί την επανάληψη της εγκυκλίου;
 Αν έχω χάσει κανένα επεισόδια πείτε μου.
 Επίσης! αν διοριστούμε πότε θα προλάβουμε βρε παιδί μου να πάμε στο νησάκι μας αφού τελειώνει ο Αύγουστος κ μπαίνει ο Σεπτέμβρης κ εμείς δεν ξέρουμε τίποτα; θα τρέχουμε;

Αποσυνδεδεμένος homeboy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20 - μάθε παιδί μου γράμματα
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #221 στις: Αύγουστος 28, 2006, 04:17:43 μμ »
Μπορει καποιος να με βοηθησει!
Προσπαθω να βρω τι θεση εχω.Μετρωντας απτον τελευταιο που διοριστηκε(θεση 600) απεχω 83 θεσεις.προσθετω και τους 33 που δεν εκαναν τα χαρτια τους την πρωτη φορα και βρισκω οτι ειμαι στην 83+33=116 θεση.
Αν το κανω με αλλο τροπο βρισκω το εξης: Αρχικα πριν γινουν διορισμοι ειχα θεση  στον ενιαιο 260
Πηραν 139 ατομα απτον ενιαιο .Αρα 260-139=121.Σε αυτους προσθετω και τους 33.αρα εχω 121+33=154.
Πολυ μεγαλη αποκλιση.
Τελικα εγω τι να πιστεψω.
Αν καποιος ξερει παρακαλω πολυ να βοηθησει.
Ευχαριστω!

Καλησπέρα φίλε desmix! Λοιπόν το λάθος σου είναι το εξής: με τον δεύτερο τρόπο πας και προσθέτεις στο 121 τους 33 που δεν έκαναν τα χαρτιά τους για διορισμό (είναι περιττό με αυτό τον τρόπο υπολογισμού γιατί τους λαμβάνεις μία φορά υπ'όψην όταν κάνεις την αφαίρεση 260-139). Επομένως η θέση σου στην καλύτερη είναι 116, ενώ στην χειρότερη 121 που είναι πάνω-κάτω το ίδιο  ;). Εαν είσαι ΠΕ20 τότε να σου ευχηθώ και εσένα και σε όλους όσους διοριστούν με τους συπμπληρωματικους, καλή αρχή και καλή σταδιοδρομία  :)
Μην αμφιβάλεις ποτέ γι'αυτόν που σου λέει ότι φοβάται! Να φοβάσαι, όμως πάντα αυτόν που σου λέει ότι δεν αμφιβάλει!

Αποσυνδεδεμένος desmix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #222 στις: Αύγουστος 28, 2006, 04:29:29 μμ »
Σ'ευχαριστω φιλε hobody.
Kαλο διορισμο σ'εσενα και σε ολους τους αλλους.
Και οπως το βλεπω πολλοι απο εμας θα καταληξουμε στα 12νησα διοτι εκει εχει πολλα κενα.

Αποσυνδεδεμένος jotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #223 στις: Αύγουστος 28, 2006, 06:13:45 μμ »
> Μετά απο πολλές προσπάθειες κατάφερα να μιλήσω με το υπουργείο. Μου είπε η κυρία στο τηλ.(210
> 3723109) οτι ισως βγει άυριο η εγκύκλιος και οτι ο αριθμος των ΠΕ19 θα είναι 140. Υπομονή για
> ακόμη μια μέρα!!!

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής. Αν με το καλό βγει αύριο η εγκύκλιος, θα δίνει το δικαίωμα σε όσους έκαναν αίτηση για διορισμό τον Αύγουστο να κάνουν εκ νέου αίτηση για να αλλάξουν τις περιοχές προτίμησης; Από όσο έχω ακούσει πάρα πολλά άτομα, μετά και τον αποκλεισμό πολλών περιοχών λόγω κάλυψης των κενών θέσεων, έχουν επιλεγμένες λίγες από τις εναπομείνουσες περιοχές -και με σειρά όχι αυτή που θα ήθελαν. Οπότε είναι συνετό να μας επιτρέψουν να κάνουμε αίτηση και να επιλέξουμε τις νέες περιοχές μας (εξάλλου μόνο νησιά έχουν μείνει ουσιαστικά).

Αυτά τα 33 άτομα που δεν έκαναν αίτηση αφορά τον κλάδο ΠΕ20, έτσι δεν είναι; Λογικά θα πρέπει να αναφέρεστε στα άτομα που βρίσκονται στις πρώτες θέσεις του Ενιαίου Πίνακα ΠΕ20 και, ενώ θα μπορούσαν να διοριστούν βάσει μορίων, δεν διορίστηκαν (ο καθένας για τους δικούς του προσωπικούς λόγους). Στον κλάδο ΠΕ19 υπάρχουν 43-45 τέτοια άτομα, έτσι δεν είναι;

Μετά τις συμπληρωματικές αιτήσεις, υπάρχει περίπτωση να προστεθούν στον ενιαίο πίνακα καινούργια άτομα που δεν υπήρχαν πριν; Νομίζω ότι στον πίνακα υπάρχουν όλοι όσοι έκαναν αίτηση για διορισμό. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος. Πριν λίγες μέρες είχα συγκρίνει τον ενιαίο πίνακα με τον πίνακα αναπληρωτών εστιάζοντας την προσοχή μου στους έχοντες πάνω από 3,5 μόρια (κλάδος ΠΕ19) και βρήκα ότι στον πίνακα αναπληρωτών απλώς υπήρχαν 9-10 ατομα παραπάνω (δεν θυμάμαι τον ακριβή αριθμό, πάντως ήταν λίγα). Μπορούν να κάνουν συμπληρωματική αίτηση άλλα άτομα εκτός από αυτά;

IDSG

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162208
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 455
Σύνολο: 456

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.