*

Αποστολέας Θέμα: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 121159 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #252 στις: Αύγουστος 29, 2006, 03:54:00 μμ »
> Δηλαδη οι διορισμοι θα γινουν με βαση τις παλιες επιλογες μας ? Δεν θα επιλεξουμε ξανα για
> τις θεσεις που εμειναν ? Αυτο ευνοει καθαρα οσους εχουν λιγα μορια και θα κανουν τα χαρτια
> τους για πρωτη φορα.

Κοιτάξτε παιδιά, όποιος στην πρώτη αίτηση είχε δηλώσει τις επιλογές "Διορισμός σε δυσπρόσιτο" και "Διορισμός στις υπόλοιπες περιοχές της Ελλάδας" και έχει τα απαραίτητα μόρια (τουλάχιστον 3,64 - τόσα απαιτούνται για την πλήρη κάλυψη των πρώτων 140 θέσεων ΠΕ19 - υποθέτουμε ότι και οι 140 πρώτοι αποδέχονται το διορισμό σε δυσπρόσιτα σχολεία και υπόλοιπες περιοχές) είναι διορισμένος και δεν έχει να φοβάται τίποτα. Απλώς θα διοριστεί σε μη επιθυμητή περιοχή, λόγω των παλιών "άκαιρων" επιλογών του. Να μείνει έξω αποκλείεται, το πολύ πολύ να τοποθετηθεί από το σύστημα σε κάποια τυχαία περιοχή.

Ολα αυτά ισχύουν εφόσον οι επιλογές "Διορισμός σε δυσπρόσιτο" και "Διορισμός στις υπόλοιπες περιοχές της Ελλάδας" είναι τσεκαρισμένες και εφόσον βέβαια έχουν κάνει αίτηση (που είμαι σίγουρος πως τουλάχιστον το 80% αυτών έχουν κάνει) για διορισμό.

Τώρα, τι νόημα έχει να επιτρέψει το υπουργείο σε άτομα που έχουν λιγότερα από 3,2 μόρια να κάνουν αίτηση δεν μπορώ να γνωρίζω. Κατά την προσωπική μου ταπεινή άποψη, άτομα με λιγότερα από 3,5 μόρια είναι χαμένα από χέρι. Γνωρίζουμε πολύ καλά ότι ο ανταγωισμός (ναι περί ανταγωνισμού πρόκειται,  δεν υφίσταται συναγωνισμός σε αυτό το σημείο) είναι πάρα πολύ μεγάλος και ότι πιθανότατα θα περάσουν πολλά πολλά χρόνια μέχρι να ξαναγίνουν τόσοι διορισμοί στους κλάδους μας (ΠΕ19 και ΠΕ20) - αυτό αποδεικνύεται και από τον επερχόμενο διαγωνισμό ΑΣΕΠ στον οποίο οι κλάδοι μας είναι εκτός. Εξάλλου ο τελευταίος που έχει 3,5 μόρια βρίσκεται στη θέση 218 του ενιαίου πίνακα ΠΕ19. Πόσοι πια από τους έχοντες πάνω από 3,5 μόρια θα αποποιηθούν το διορισμό τους ή δεν θα διοριστούν λόγω προτιμήσεων περιοχών; Δεν ξέρω βέβαια και τι θα κάνουν αυτοί οι 45 προύχοντες που δεν διορίστηκαν στις αρχές Αυγούστου. Και καλά, μερικοί από αυτούς δεν διορίστηκαν επειδή είχαν προσωπικά προβλήματα και δεν πρόλαβαν τις αιτήσεις ή δεν πήραν χαμπάρι περί αιτήσεων. Μα, καλά, είναι δυνατόν να συνέβη αυτό σε τόσα πολλά άτομα; Κάτι άλλο θα πρέπει να συμβαίνει, κάποιοι άλλοι θα πρέπει να ήταν οι λόγοι (πιστεύω ότι η πλειοψηφία αυτών δεν ήθελε να διοριστεί). Τέλως πάντων, αυτό που θέλω να πω είναι πως θεωρώ πολύ δύσκολο στον κλάδο ΠΕ19 να διοριστούν άτομα με λιγότερα από 3,5 μόρια. Κάτι που δεν συμβαίνει με τον ΠΕ20 όπου και πιο πολλά είναι τα κενά (176 θέσεις) και λιγότερος ο κόσμος με πολλά μόρια. Αν δείτε στον πίνακα ΠΕ19, τα άτομα που έχουν μεταξύ 3 και 4 μορίων είναι πέρι τα 250! Για τέτοιον ανταγωνισμό μιλάμε...

Για όλους αυτούς τους λόγους, είναι εντελώς βλακώδες να μην μας αφήσει το υπουργείο να δηλώσουμε ξανά τις περιοχές προτίμησής μας βασισμένες στις νέες εναπομείνουσες-διαθέσιμες περιοχές. Οσοι έχουν κάνει αίτηση και είναι να διοριστούν θα διοριστούν, έστω και σε εντελώς άσχετη και ανεπιθύμητη περιοχή. Λέτε το υπουργείο να σκαρώνειι κάτι πονηρο;
IDSG

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:31:06 »

Αποσυνδεδεμένος lman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #253 στις: Αύγουστος 29, 2006, 04:07:18 μμ »
θεωρώ φίλε jotis ότι κάνεις ένα μικρό λάθος στην εκτίμησή σου ότι άτομα με λιγότερα από 3,5 μόρια δεν έχουν ελπίδα γιατί αν υποθέσουμε ότι δεν ξαναδηλώνουμε περιοχές και ότι οι πρώτοι 45 όπως έχω υπολογίσει δεν κάνουν αίτηση τότε αν από τους υπόλοιπους δεν έχουν δηλώσει κάποιοι δυσπρόσιτα και λοιπές περιοχές ίσως διοριστούν και άτομα με 3.45 μόρια για παράδειγμα.

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #254 στις: Αύγουστος 29, 2006, 04:19:09 μμ »
Δεν υπάρχουν κενά σε δυσπρόσιτα πλέον. Αν δείτε τα νέα κενά θα δείτε ότι δεν υπάρχει δυσπρόσιτο στους ΠΕ19.

Αποσυνδεδεμένος lman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #255 στις: Αύγουστος 29, 2006, 04:22:27 μμ »
στην ανακοίνωση του υπουργείου που βγήκε πρόσφατα είναι αλήθεια ότι δεν υπάρχουν κενά σε δυσπρόσιτα αλλά δεν ξέρουμε αν με την καινούρια εγκύκλιο αλλάξουν και οι περιοχές όπου υπάρχουν κενά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:31:06 »

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #256 στις: Αύγουστος 29, 2006, 04:25:32 μμ »
Να μειωθούν τα κενά αν διορίσουν κάποιους το καταλαβαίνω αλλά να προστεθούν κενά ενώ δεν έχει αλλάξει κάτι δεν το καταλαβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος lman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #257 στις: Αύγουστος 29, 2006, 04:28:40 μμ »
το να "δημιουργήσουν" κενά για να μπορέσουν να χωρέσουν όλους όσους διοριστούν στους ήδη υπεράριθμους δεν είναι λογικό?εμένα μου φαίνεται πολύ πιθανό.

Αποσυνδεδεμένος FunLovinCriminal

  • Αποκλεισμένο μέλος λόγω παράβασης των όρων 1, 2, 3, 6 και 8
  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #258 στις: Αύγουστος 29, 2006, 04:33:03 μμ »
Kαλησπερα σε ολους!
Φιλε gd χαιρομαι που διαβαζω το post σου καθως στις 25/8 που βγηκε η εγκυκλιος για αυτους που δεν
προλαβαν ειχα γραψει εδω:

"Πιστεύω πως αυτο που γραψαν Κατσικας και εφημεριδες περι συμπληρωματικων
διορισμών ετσι στο φλου (χωρις διευκρινησεις) προκειται για το σημερινο.
Αυτο κυκλοφορησε και στα γραφεια Δευτεροβαθμιας οπως ειπατε πολλοι και οπως ακουσα και γω.
Προσωπικα εμενα και πολλους απο σας μας συμφερει να ειναι ετσι γιατι ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΚΕΨΗ!! :
Εχω 3,45 μορια και στις τελευταιες αιτησεις για διορισμο σε μας (ΠΕ19-Πληροφορικη) καναμε αιτηση οσοι
ειχαν απο 3,2 και πανω.
Αν ΛΕΩ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ, θελουν να καλυψουν τις θεσεις διορισμων απο τους επιλαχοντες αυτους
(δινοντας μια ευκαιρια ακομα σε αυτους που δεν καναν με αυτα τα μορια γιατι εχουν πολλες θεσεις) και απο κει
και περα παρουν για τις επιπλεον θέσεις αναπληρωτες με λιγοτερα απο 3,2 μορια???
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ είναι μια εκδοχή που να πω την αληθεια με συμφερει πολύ!!
Συγνωμη αν ενοχλει καποιους αλλά θα ακουγα τα σχολια σας!!"

 Επισης ελπιζω απο της Ιman το στομα και στου Θεου το αυτι!

Φιλε jotis γραφεις "οι 45 προύχοντες που δεν διορίστηκαν στις αρχές Αυγούστου". Επειδη ενας απο αυτους τους "προυχοντες" ειναι φιλος
θα σου πω κατι σοκαριστικο!!! Δεν καιγονται ολοι να μπουν αμεσα στο Δημοσιο (εγω δεν ανηκω σε αυτους δυστυχως).
Ακου το παραδειγμα και σκεψου οτι και οι αλλοι 44 καπως ετσι θα ειναι: Φτιαχνει siteς και τα υποστηριζει σε επαρχιακη πολη, δουλευοντας ωρομισθιος και ΠΔΣ (ευκολο στην επαρχια). Δεν γουσταρει να ξεσπιτωθει! Οταν καποτε ερθουν τα πραγματα και διοριστει εκει μονο τοτε θα παει. Απλο δεν ειναι?

Επισης δεν καταλαβαινω γιατι να μη γινουν οι διορισμοι με τις παλιες επιλογες? Δικες μας δεν ειναι??
Τι θα πει αυτο που διαβασα εδω μεσα "δεν εδωσα πολυ σημασια" ή "στην τυχη τα συμπληρωσα"¨(οχι απο σενα Jotis)

Ευχαριστω και συγνωμη για τα πολλα!

ilitzi@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #259 στις: Αύγουστος 29, 2006, 04:34:38 μμ »
Συνεχίζει να μην μου ακούγεται λογικό. Από τη στιγμή που κάλεσαν κάποιους με πολλά μόρια και τους είπαν έχουμε 28 κενά, δεν μπορούν μετά να πούν ότι έχουν τώρα 32 πχ και σε αυτά τα 4 αποφασίσαμε να διορίσουμε κάποιους με λιγότερα μόρια από εσάς ακόμα κι αν εσείς τα θέλατε.

Αποσυνδεδεμένος jotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #260 στις: Αύγουστος 29, 2006, 04:42:14 μμ »
> θεωρώ φίλε jotis ότι κάνεις ένα μικρό λάθος στην εκτίμησή σου ότι άτομα με λιγότερα από
> 3,5 μόρια δεν έχουν ελπίδα γιατί αν υποθέσουμε ότι δεν ξαναδηλώνουμε περιοχές και ότι οι
> πρώτοι 45 όπως έχω υπολογίσει δεν κάνουν αίτηση τότε αν από τους υπόλοιπους δεν έχουν
> δηλώσει κάποιοι δυσπρόσιτα και λοιπές περιοχές ίσως διοριστούν και άτομα με 3.45 μόρια για
> παράδειγμα.

Ναι, αν διάβασες το μήνυμά μου θεώρησα ότι όλοι αυτοί που έκαναν αίτηση είχαν τσεκαρισμένες τις επιλογές "Δυσπρόσιτο σχολείο" και "Διορισμός στις υπόλοιπες περιοχές".

Ας πάμε όμως και λίγο παρακάτω.

Ας διώξουμε αυτούς τους 45 πρόυχοντες από τον πίνακα, θεωρώντας ότι δεν θα διοριστούν (εδώ δεν διορίστηκαν την πρώτη φορά, θα διοριστούν τώρα; - θα μπορούσε εύλογα και εύστοχα να αναρωτηθεί κάποιος). Τότε, αν όλοι οι υπόλοιποι έχουν κάνει αίτηση και έχουν αποδεχθεί τις παραπάνω 2 περίφημες επιλογές, τότε ο τελευταίος που θα διοριστεί θα βρίσκεται στη θέση 140+45=185, ήτοι θα έχει 3,56 μόρια.

Φυσικά είναι πιθανό κάποιοι από αυτούς να μην έχουν τσεκάρει κάποια από τις δύο αυτές τις επιλογές ή να μην έχει κάνει καν αίτηση. Ο τελευταίος που έχει 3,5 μόρια βρίσκεται στη θέση 218 του πίνακα ΠΕ19.
Αρα, για να διοριστούν άτομα με λιγότερα από 3,5 μόρια θα πρέπει περισσότεροι από 218-185=33 άτομα να μην διοριστούν. 33 άτομα όμως δεν είναι πολλοί; Με βάση πάντα τα επιχειρήματα που ανέφερα προηγουμένως (τουτέστιν ένεκα τελευταίας φουρνιάς των πολλών διορισμών στους κλάδους μας, ένεκα αποχής των κλάδων μας από τον επερχόμενο ΑΣΕΠ και αν θες ένεκα ανεργίας, εξασφάλισης και πλεονεκτημάτων που παρέχει η εκπαίδευση κλπ). Εγώ θα το χαρακτήριζα επαγγελματική αυτοκτονία.

Το ερώτημα βέβαια είναι πόσα είναι τα άτομα (με περισσότερα από 3,56 μόρια) τα οποία είχαν κάνει αίτηση την πρώτη φορά και τα οποία δεν είχαν αποδεχθεί κάποια (ή και τις δύο) από αυτές τις ανωτέρω επιλογές. Αν το υπουργείο δεν επιτρέψει να ξανακάνουν αίτηση, τότε δυστυχώς αυτά τα άτομα είναι σε δύσκολη κατάσταση και φυσικά αν δεν διοριστούν θα προκύψουν κενά τα οποία θα καλυφθούν απά άτομα με λιγότερα μόρια. Τότε και μόνον τότε μπορούμε να μιλάμε για διορισμό με λιγότερα μόρια.

Εκτιμώ πως αν το υπουργείο επιτρέψει τις εκ νέου αιτήσεις (και πιστεύω πως τελικα θα επιτρέψει), όσοι δεν είχαν κάνει αίτηση την πρώτη φορά (ή είχαν κάνει και δεν είχαν σωστές επιλογές) και είχαν πάνω από 3,5 μόρια, θα κάνουν σίγουρα τώρα και θα αποδεχτούν τις 2 αυτές επιλογές ούτως ώστε να εξαντλήσουν τις οποίες πιθανότητες για διορισμό έχουν. Φυσικά θα κάνουν αίτηση και άτομα με λιγότερα μόρια, γιατί ποτέ δεν ξέρεις. Εντάξει, να δεχτούμε ότι άτομα με λιγότερα από 3,5 μόρια έχουν ελπίδες για διορισμό. Δεν είναι όμως ουτοπικό να δεχόμαστε ότι και άτομα με λιγότερα από 3,2 μόρια έχουν ελπίδες για διορισμό; Να υπενθυμίσω ότι ο τελευταίος που έχει 3,2 μόρια βρίσκεται στη θέση 302 του πίνακα ΠΕ19. Ητοι, για να διοριστεί θα πρέπει 302-140 = 162 άτομα (πάνω από αυτόν) να μην διοριστούν!!! Ε, νομίζω ότι πρέπει να είμαστε και λίγο ρεαλιστές.
IDSG

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #261 στις: Αύγουστος 29, 2006, 04:44:56 μμ »

Επισης δεν καταλαβαινω γιατι να μη γινουν οι διορισμοι με τις παλιες επιλογες? Δικες μας δεν ειναι??
Τι θα πει αυτο που διαβασα εδω μεσα "δεν εδωσα πολυ σημασια" ή "στην τυχη τα συμπληρωσα"¨(οχι απο σενα Jotis)

Ναι οι επιλογές είναι δικές μας και όντως θα έπρεπε κάποιος να δώσει σημασία σε αυτές. Υπάρχουν όμως και κάποιες διαφορές πλέον στις επιλογές.
Εγώ για παράδειγμα είχα δηλώσει 30 περιοχές και τώρα μου έμειναν 10. Επομένως οι άλλες 18 θα μπούνε με τυχαία σειρά στην αίτηση μου, κάτι που δεν θα συμβεί για τον τυχερό που του έμειναν 28 ή για κάποιον που του έμειναν 23 ή 20 και φυσικά για εκείνον που έκανε αίτηση τη Δευτέρα.
Επίσης αν και αυτό δεν το θεωρώ τόσο σοβαρό, με διαφορετική λογική συμπληρώνεις την αίτηση όταν παίζεις στους τελευταίους που έχουν πιθανότητες και με διαφορετική όταν είσαι ψηλά στον πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος ersie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #262 στις: Αύγουστος 29, 2006, 04:45:35 μμ »
αν και είμαι άλλης ειδικότητας(ΠΕ06) 'εχω την ίδια ακριβλως αγωνία για τους επιπρόσθετους διορισμούς. Η διαφορά σε εμάς είναι πως αναφέρονται σε επιλαχόντες του ΑΣΕΠ& μονο, μάλιστα έχω ειδοποιηθεί(όπως&άλλοι) τηλεφωνικά από το υπουργείο αν δέχομαι μόνιμο διορισμό.Έκτοτε πέρασε μια εβδομάδα& η εγκυκλιος ακόμη μαγειρεύεται!Anyway,στο θέμα,γιατί σε εσάς δεν καλούν επιλαχόντες ΑΣΕΠ;Παραλληλίζω τις καταστάσεις&αρχίζω να φοβάμαι ότι τελικά θα καλέσουν από τον ενιαίο.Κλαψψψψψψψψψψψψψψ

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #263 στις: Αύγουστος 29, 2006, 04:49:25 μμ »
Σε εμάς δεν έχει επιτυχόντες ΑΣΕΠ γιαυτό και καλούν από τον πίνακα. Μην αγχώνεσαι.

Αποσυνδεδεμένος morena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #264 στις: Αύγουστος 29, 2006, 04:56:27 μμ »
ersie κακως παραλληλιζεις τις καταστασεις γιατι οι ΠΕ19-20 δεν εχουν επιλαχοντες ΑΣΕΠ οπως εσεις.μιην αγχωνεσαι λοιπον

Αποσυνδεδεμένος jotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #265 στις: Αύγουστος 29, 2006, 04:58:27 μμ »
> Φιλε jotis γραφεις "οι 45 προύχοντες που δεν διορίστηκαν στις αρχές Αυγούστου". Επειδη ενας
> απο αυτους τους "προυχοντες" ειναι φιλος θα σου πω κατι σοκαριστικο!!! Δεν καιγονται ολοι να
> μπουν αμεσα στο Δημοσιο (εγω δεν ανηκω σε αυτους δυστυχως).
> Ακου το παραδειγμα και σκεψου οτι και οι αλλοι 44 καπως ετσι θα ειναι: Φτιαχνει siteς και τα
> υποστηριζει σε επαρχιακη πολη, δουλευοντας ωρομισθιος και ΠΔΣ (ευκολο στην επαρχια). Δεν
> γουσταρει να ξεσπιτωθει! Οταν καποτε ερθουν τα πραγματα και διοριστει εκει μονο τοτε θα παει.
> Απλο δεν ειναι?

Συμφωνώ με αυτό που λες. Είναι καθαρά υποκειμενικό ζητήμα το τι θέλει να κάνεις κάποιος στη ζωή του και αν του αρέσει ο ιδιωτικός ή ο δημόσιος τομέας ή αν θέλει να συνδυάσει και τους δύο.

> Επισης δεν καταλαβαινω γιατι να μη γινουν οι διορισμοι με τις παλιες επιλογες? Δικες μας δεν ειναι??
> Τι θα πει αυτο που διαβασα εδω μεσα "δεν εδωσα πολυ σημασια" ή "στην τυχη τα συμπληρωσα"
> (οχι απο σενα Jotis)

Γιατί έχει γίνει αναπροσαρμογή στις περιοχές. Οι πιο "επιθυμητές" και περιζήτητες περιοχές, όπως ήταν αναμενόμενο, δεν υπάρχουν πια. Πλεόν 28 περιοχές είναι διαθέσιμες και σχεδόν όλες είναι νησιά. Δεν θα ήταν εύλογο να μας δώσει το υπουργείο τη δυνατότητα να αναπροσαρμόσουμε τις επιλογές μας στα νέα ισχύοντα δεδομένα;

Εγώ, προσωπικά, την πρώτη φορά που είχα κάνει αίτηση δεν είχα καμία μα καμία ελπίδα να διοριστώ (τότε δεν ήξερα καν γιατί έκανα αίτηση - δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος άνθρωπος). Επρεπε να διοριστούν 310 άτομα ενώ ήξερα ότι θα διορίζονταν 209 στον κλάδο ΠΕ19. Ετσι, δεν σκέφτηκα και πολύ τη σειρά προτίμησης, το μόνο που έκανα ήταν να τσεκάρω τις δύο περίφημες επιλογές μήπως και συνέβαινε κανένα θαύμα. Μετά έμαθα για τους συμπληρωματικούς διορισμούς και τα 140 επιπλέον άτομα και φυσικά αναπτερώθηκαν οι ελπίδες μου για διορισμό.
IDSG

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162208
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 401
Σύνολο: 404

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.