*

Αποστολέας Θέμα: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 121155 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vmak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση-ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #294 στις: Αύγουστος 30, 2006, 11:12:31 πμ »
Κάτι για τους συμπληρωματικούς:
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/anak1839.htm

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:29:25 »

Αποσυνδεδεμένος moukis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #295 στις: Αύγουστος 30, 2006, 11:13:48 πμ »
Καινούργιο φρούτο σήμερα από το alfavita...

>Σήμερα Τετάρτη αναμένεται να ανακοινώσει το ΥΠΕΠΘ το διορισμό 500 περίπου αναπληρωτών νηπιαγωγών.
>Σύμφωνα με όλες τις πληροφορίες ο διορισμός αναπληρωτών καθηγητών θα ανακοινωθεί μέχρι τα τέλη της επόμενης εβδομάδας.

http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/anak1839.htm

Δηλαδή ούτε αυτή την εβδομάδα οι συμπληρωματικοί;;; Τα νεύρα μου!

Αποσυνδεδεμένος vskal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #296 στις: Αύγουστος 30, 2006, 12:21:33 μμ »
Καινούργιο φρούτο σήμερα από το alfavita...

>Σήμερα Τετάρτη αναμένεται να ανακοινώσει το ΥΠΕΠΘ το διορισμό 500 περίπου αναπληρωτών νηπιαγωγών.
>Σύμφωνα με όλες τις πληροφορίες ο διορισμός αναπληρωτών καθηγητών θα ανακοινωθεί μέχρι τα τέλη της επόμενης εβδομάδας.

http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/anak1839.htm

Δηλαδή ούτε αυτή την εβδομάδα οι συμπληρωματικοί;;; Τα νεύρα μου!





Μην μπερδευεστε,  αυτη η ανακοίνωση αφορα τις προσλήψεις των αναπληρωτων και οχι των μονιμων συμπληρωματικων διορισμών
ΠΕ20

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #297 στις: Αύγουστος 30, 2006, 12:23:11 μμ »
υπάρχει περίπτωση όσοι είχαν πάνω από 3.2 μόρια, που όριζε η προηγούμενη εγκύκλιος, αλλά έπονταν των 139 που θα διοριστούν σε 1η φάση, να τοποθετηθούν σε περιοχές που αναφέρονταν σε αυτή την εγκύκλιο και όχι στις μισές ή λιγότερες περιοχές, που θα περιλαμβάνονται στους συμπληρωματικούς; Αλλιώς θα πρέπει να μας ξαναδώσουν το δικαίωμα αίτησης με τα νέα δεδομένα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:29:25 »

Αποσυνδεδεμένος morena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #298 στις: Αύγουστος 30, 2006, 12:23:36 μμ »
μιλαει για αναπληρωτες το δελτιο τυπου και οχι για μονιμους διορισμους.πρωτα θα γινουν οι συμπληρωματικοι και επειτα οι αναπληρωτες.ας δινουμε λιγο προσοχη σ'αυτα που διαβαζουμε για να μην αναστατωνομαστε αδικα

Αποσυνδεδεμένος desmix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #299 στις: Αύγουστος 30, 2006, 12:25:36 μμ »
Παιδια το πρωι πηρα στο υπουργειο ρωτησα αν βγει εγκυκλιος και μου ειπε δεν ξερει κανεις αυτο θα δειξει τις επομενες μερες.Επισης μου ειπε οτι τα κενα στην παραταση που εδωσε τωρα ειναι τα ιδια με αυτα που εβγαλε αρχες Αυγουστου.Επομενως  λεει κανεις δεν ειναι αδικημενος.
Με λιγα λογια αφησε να εννοηθει οτι δεν θα γινει συμπληρωματικη,ενω μεχρι χθες το μεσημερι στο ιδιο τηλ(210 3723109) διαβεβαιωναν οτι θα βγει εγκυκλιος και θα δηλωσουμε ξανα περιοχες.
Τελικα το υπουργειο εχει αποφασισει τι θα κανει?ουτε οι ιδιοι δεν ξερουν.

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #300 στις: Αύγουστος 30, 2006, 12:28:01 μμ »
Παιδια το πρωι πηρα στο υπουργειο ρωτησα αν βγει εγκυκλιος και μου ειπε δεν ξερει κανεις αυτο θα δειξει τις επομενες μερες.Επισης μου ειπε οτι τα κενα στην παραταση που εδωσε τωρα ειναι τα ιδια με αυτα που εβγαλε αρχες Αυγουστου.Επομενως  λεει κανεις δεν ειναι αδικημενος.
Με λιγα λογια αφησε να εννοηθει οτι δεν θα γινει συμπληρωματικη,ενω μεχρι χθες το μεσημερι στο ιδιο τηλ(210 3723109) διαβεβαιωναν οτι θα βγει εγκυκλιος και θα δηλωσουμε ξανα περιοχες.
Τελικα το υπουργειο εχει αποφασισει τι θα κανει?ουτε οι ιδιοι δεν ξερουν.

δεν είναι τα ίδια κενά, είναι σχεδόν οι μισές περιοχές και καθόλου δυσπρόσιτα

Αποσυνδεδεμένος desmix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #301 στις: Αύγουστος 30, 2006, 12:32:38 μμ »
Οταν επεμεινα και ειπα οτι εχουν μειωθει τα κενα μου ειπε οτι δεν τα ξερω καλα.Καλυτερα να ενημερωθεις πρωτα και μετα να παιρνεις τηλ.
Ηταν λιγο επιθετικη απεναντι μου.Ελπιζω τουλαχιστον να μην επαληθευτει.

Αποσυνδεδεμένος jotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #302 στις: Αύγουστος 30, 2006, 12:36:24 μμ »
> Παιδια το πρωι πηρα στο υπουργειο ρωτησα αν βγει εγκυκλιος και μου ειπε δεν ξερει κανεις αυτο θα δειξει τις επομενες μερες.
> Επισης μου ειπε οτι τα κενα στην παραταση που εδωσε τωρα ειναι τα ιδια με αυτα που εβγαλε αρχες Αυγουστου.Επομενως
> λεει κανεις δεν ειναι αδικημενος.
> Με λιγα λογια αφησε να εννοηθει οτι δεν θα γινει συμπληρωματικη,ενω μεχρι χθες το μεσημερι στο ιδιο τηλ(210 3723109)
> διαβεβαιωναν οτι θα βγει εγκυκλιος και θα δηλωσουμε ξανα περιοχες.
> Τελικα το υπουργειο εχει αποφασισει τι θα κανει?ουτε οι ιδιοι δεν ξερουν.

Το υπουργείο έχει χάσει την μπάλα!
Να φανταστείτε σήμερα που πήγα και στην Λυκούργου 18, με ρώτησαν να τους πω το ονομά μου και πόσα μόρια έχω και επέμεναν ότι θυμόντουσαν το όνομά μου και ότι είχα διοριστεί στην Γ' Εύβοιας (ήταν η 4η επιλογή μου στην αίτηση που είχα κάνει αρχές Αυγούστου). Τι στον κόρακα, λέω από μέσα μου, είχα διοριστεί και δεν το πήρα χαμπάρι;!!!
Εγώ τους είπα ότι κάποιο λάθος κάνουν και ότι δεν έχω διοριστεί, αφού δεν υπάρχω στον πίνακα διορισμένων αλλά υπάρχω στον ενιαίο πίνακα.

Μήπως βρε παιδιά έχουν βγάλει και τους συμπληρωματικούς διορισμούς με βάση τις παλίες μας αιτήσεις και οι καινούργιες περιοχές είναι αυτές που έχουν απομείνει μετά και το συμπληρωματικό διορισμό μας; Δηλαδή μήπως διόρισαν π.χ. 100-110 άτομα από τα 140 ΠΕ19 και άλλα τόσα από τον ΠΕ20 και απομένουν μερικά ακόμα για αυτό και ζητάνε από όσους δεν είχαν κάνει αίτηση να υποβάλλουν τώρα;
IDSG

Αποσυνδεδεμένος screen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #303 στις: Αύγουστος 30, 2006, 12:51:31 μμ »
νεότερα: τηλ. στο υπουργείο και μια κοπελιά μου είπε ότι σήμερα αργά ή αύριο θα ανακοινωθούν τα ονόματα των διορισθέντων .όμως δεν ήταν και πολύ σίγουρη.

Αποσυνδεδεμένος sepouko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #304 στις: Αύγουστος 30, 2006, 12:54:25 μμ »
Για να γινουν συμπληρωματικη διορισμοι πρεπει να βγει νεα εγκυκλιο το εγραφε καθαρα η εγκυκλιο διορισμων αρχες αυγουστου η ανακοινωση για οσους ξεχαστηκαν ηταν για ασεπιτες και 30-μηνο τα πραγματα ειναι απλα για να συμπληρωσουν τις θεσεις του ασεπ θα βγει νεα εγκυκλιο και θα γινουν νεες αιτησεις.

Αποσυνδεδεμένος Georgia_24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Think positive!
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #305 στις: Αύγουστος 30, 2006, 12:54:49 μμ »
> Παιδια το πρωι πηρα στο υπουργειο ρωτησα αν βγει εγκυκλιος και μου ειπε δεν ξερει κανεις αυτο θα δειξει τις επομενες μερες.
> Επισης μου ειπε οτι τα κενα στην παραταση που εδωσε τωρα ειναι τα ιδια με αυτα που εβγαλε αρχες Αυγουστου.Επομενως
> λεει κανεις δεν ειναι αδικημενος.
> Με λιγα λογια αφησε να εννοηθει οτι δεν θα γινει συμπληρωματικη,ενω μεχρι χθες το μεσημερι στο ιδιο τηλ(210 3723109)
> διαβεβαιωναν οτι θα βγει εγκυκλιος και θα δηλωσουμε ξανα περιοχες.
> Τελικα το υπουργειο εχει αποφασισει τι θα κανει?ουτε οι ιδιοι δεν ξερουν.

Το υπουργείο έχει χάσει την μπάλα!
Να φανταστείτε σήμερα που πήγα και στην Λυκούργου 18, με ρώτησαν να τους πω το ονομά μου και πόσα μόρια έχω και επέμεναν ότι θυμόντουσαν το όνομά μου και ότι είχα διοριστεί στην Γ' Εύβοιας (ήταν η 4η επιλογή μου στην αίτηση που είχα κάνει αρχές Αυγούστου). Τι στον κόρακα, λέω από μέσα μου, είχα διοριστεί και δεν το πήρα χαμπάρι;!!!
Εγώ τους είπα ότι κάποιο λάθος κάνουν και ότι δεν έχω διοριστεί, αφού δεν υπάρχω στον πίνακα διορισμένων αλλά υπάρχω στον ενιαίο πίνακα.

Μήπως βρε παιδιά έχουν βγάλει και τους συμπληρωματικούς διορισμούς με βάση τις παλίες μας αιτήσεις και οι καινούργιες περιοχές είναι αυτές που έχουν απομείνει μετά και το συμπληρωματικό διορισμό μας; Δηλαδή μήπως διόρισαν π.χ. 100-110 άτομα από τα 140 ΠΕ19 και άλλα τόσα από τον ΠΕ20 και απομένουν μερικά ακόμα για αυτό και ζητάνε από όσους δεν είχαν κάνει αίτηση να υποβάλλουν τώρα;


 Καλημέρα σε όλους!

 Αυτο που αναφέρεις είναι ανήκουστο!!! Είναι δυνατό να διόρισαν κάποιους χωρίς να το ανακοινώσουν σε κάποιο πίνακα?? Και πώς θα το μάθουν? Πέρασα σήμερα από τη Δευτεροβάθμια και δε ξέρουν τίποτα ... Παίρνω και τηλέφωνο στο Υπουργείο αλλά τίποτα ... Σας παρακαλώ, πείτε μου το εξής: Πήραν κσνέναν τηλέφωνο από ΠΕ19 ή ΠΕ20 για να τον καλέσουν για να κάνει αίτηση διορισμού (εννοώ μετά τη Δευτέρα που έληγε η προθεσμία της επιπλέον πρόσκλησης) ή μήπ ως πήραν κάποιον τηλέφωνο για να του ανακοινώσουν ότι διορίστηκε?  Δε πρέπει να βγάλουν πίνακες με τους διορισμένους ή παίζει να μας καλέσουν τηλεφωνικά (οπότε πρέπει να είμαστε με το τηλέφωνο στο χέρι συνέχεια? )

 Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

Αποσυνδεδεμένος agerovas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #306 στις: Αύγουστος 30, 2006, 12:55:59 μμ »
Ρε παιδια μην ρωτατε τους υπαλληλους στο υπουργειο γιατι δεν εχουν ιδεα και ο καθενας λεει οτι θελει.
Αυτοι που κανονιζουν ειναι ο γενικος γραμματεας και το συμβουλιο.
Βαση νομου θα βγει η προκυρηξη και θα ξαναδηλωσουμε περιοχες οπως εγινε και στους νηπιαγωγους.

Αποσυνδεδεμένος screen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #307 στις: Αύγουστος 30, 2006, 12:59:59 μμ »
Ρε παιδια μην ρωτατε τους υπαλληλους στο υπουργειο γιατι δεν εχουν ιδεα και ο καθενας λεει οτι θελει.
Αυτοι που κανονιζουν ειναι ο γενικος γραμματεας και το συμβουλιο.
Βαση νομου θα βγει η προκυρηξη και θα ξαναδηλωσουμε περιοχες οπως εγινε και στους νηπιαγωγους.
δεν θεωρείται ότι είναι άδικο αυτοι με >3.2 μόρια να ανταγωνιστούν θέσεις με αυτούς που δεν έχουν;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162208
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 390
Σύνολο: 392

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.158 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.