*

Αποστολέας Θέμα: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 121157 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kepi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #308 στις: Αύγουστος 30, 2006, 01:09:10 μμ »
Από το γραφείο της Βθμιας μου είπαν πριν από λίγο ότι περιμένουν σήμερα ή αύριο να ανακοινωθούν οι συμπληρωματικοί διορισμοί...
Μας έχουν τρελάνει εντελώς.... Δεν ξέρεις τι να πιστέψεις...
Πάντως θα είναι μεγάλη αδικία να μην μας δοθεί η δυνατότητα να υποβάλουμε εκ νέου αιτήσεις με βάση τα εναπομείναντα κενά.........  ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:51:14 »

Αποσυνδεδεμένος ferari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • __! ! ! Ferari ! ! !__
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #309 στις: Αύγουστος 30, 2006, 01:12:57 μμ »

Να φανταστείτε σήμερα που πήγα και στην Λυκούργου 18, με ρώτησαν να τους πω το ονομά μου και πόσα μόρια έχω και επέμεναν ότι θυμόντουσαν το όνομά μου και ότι είχα διοριστεί στην Γ' Εύβοιας (ήταν η 4η επιλογή μου στην αίτηση που είχα κάνει αρχές Αυγούστου). Τι στον κόρακα, λέω από μέσα μου, είχα διοριστεί και δεν το πήρα χαμπάρι;!!!
Εγώ τους είπα ότι κάποιο λάθος κάνουν και ότι δεν έχω διοριστεί, αφού δεν υπάρχω στον πίνακα διορισμένων αλλά υπάρχω στον ενιαίο πίνακα.

Μήπως βρε παιδιά έχουν βγάλει και τους συμπληρωματικούς διορισμούς με βάση τις παλίες μας αιτήσεις και οι καινούργιες περιοχές είναι αυτές που έχουν απομείνει μετά και το συμπληρωματικό διορισμό μας;

Όλα αυτά  για ΠΕ 19 και μόνο για ΠΕ 19.
Μήπως και τα bold είναι η μόνη εξήγηση??

Δηλαδή σας διόρισαν 140 άτομα ΠΕ19 με τις αιτήσεις που είχατε κάνει και στις περιχές που είχατε δηλώσει.
Απλά ακόμα δεν έχουν ανακοινωθεί τα ονόματα.
Οι αιτήσεις για ΠΕ19 έφταναν και περίσσευαν για τα σύνολο 350 άτομα 210 που έγιναν και τώρα για 140.
έδωσαν το δικαίωμα να κάνουν αίτηση 523 άτομα ενώ χρειάζονται 350.
Δηλαδή 150 άτομα να μην έκαναν αίτηση? Αδύνατον.

Παιδιά για να βοηθήσω την κατάσταση απλά είπα την γνώμη μου.
μην σας απογοητεύσω.
αν αυτά που είπα είναι λάθος να σβήσω και το μύνημά μου.

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2006, 01:20:58 μμ από ferari »

Αποσυνδεδεμένος jotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #310 στις: Αύγουστος 30, 2006, 01:21:03 μμ »
> Από το γραφείο της Βθμιας μου είπαν πριν από λίγο ότι περιμένουν σήμερα ή αύριο να ανακοινωθούν οι συμπληρωματικοί
> διορισμοί... Μας έχουν τρελάνει εντελώς.... Δεν ξέρεις τι να πιστέψεις...

Φυσικό είναι. Ζούμε ή δεν ζούμε στο μπάχαλο (για να μην πω άλλη λέξη) που ονομάζεται Ελλάδα;
IDSG

Αποσυνδεδεμένος jotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #311 στις: Αύγουστος 30, 2006, 01:32:05 μμ »
> Πάντως θα είναι μεγάλη αδικία να μην μας δοθεί η δυνατότητα να υποβάλουμε εκ νέου αιτήσεις με βάση τα
> εναπομείναντα κενά......... 

Η μεγαλύτερη αδικία που μπορεί να συμβεί...

Θα θυμάστε βέβαια και τι είχε γίνει τέλη Ιουλίου-αρχές Αυγούστου με τις πρώτες αιτήσεις. Τότε δεν επέτρεπαν σε άτομα που δεν είχαν τελειώσει το στρατό (αλλά που θα τελείωναν μέσα στον Αύγουστο) να κάνουν αίτηση. Ετσι, άτομα που απολύονταν στις 8 Αυγούστου (ήμουν και εγώ ένας από αυτούς) θα έχαναν το διορισμό τους για 3 εργάσιμες μέρες (η προθεσμία για τις αιτήσεις ήταν μέχρι 3 Αυγούστου). Ομως με αγώνα καταφέραμε να αλλάξουμε στάση στο υπουργείο το οποίο τελικά μας άφησε να κάνουμε αίτηση υποβάλλοντας παράλληλα και μια αίτηση του νόμου 105 στην οποία ρητά δηλώναμε ότι θα απολυθούμε μέσα στον Αύγουστο και θα υποβάλλουμε το ανάλογο δικαιολογητικό όταν μας εκδοθεί.

Μήπως πρέπει να ενεργήσουμε ανάλογα και σε αυτή την περίπτωση, αν τελικά (που δυστυχώς έτσι δείχνουν τα πράγματα) δεν μας
επιτρέψουν να κάνουμε νέα αίτηση με νέες προτιμήσεις;

Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να πάω αύριο πουρνό πουρνό στο υπουργείο, αν έχω φυσικά και την συμπαράστασή σας.
IDSG

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:51:14 »

Αποσυνδεδεμένος morena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #312 στις: Αύγουστος 30, 2006, 01:33:12 μμ »
στο edra.gr  μολις διαβασα ενα ποστ με τιτλο ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΠΕ06 οπου αναφερει οτι εχει βγει σχετικη ανακοινωση στο alfavita.gr...
αλλα δεν τη βλεπω πουθενα.ξερει κανεις τιποτα σχετικο???

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #313 στις: Αύγουστος 30, 2006, 01:45:59 μμ »
Για να γινουν συμπληρωματικη διορισμοι πρεπει να βγει νεα εγκυκλιο το εγραφε καθαρα η εγκυκλιο διορισμων αρχες αυγουστου η ανακοινωση για οσους ξεχαστηκαν ηταν για ασεπιτες και 30-μηνο τα πραγματα ειναι απλα για να συμπληρωσουν τις θεσεις του ασεπ θα βγει νεα εγκυκλιο και θα γινουν νεες αιτησεις.
Η ανακοίνωση που λες για όσους δεν έκαναν αίτηση, ήταν εγκύκλιος και αφορούσε και τους επιτυγχόντες του ΑΣΕΠ και όπου δεν υπήρχαν αυτούς από τον πίνακα. Κοίτα την εγκύκλιο και θα δεις ότι αναφέρει δύο αριθμούς εγκυκλίων και ο ένας αναφέρεται σε διορισμό από πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #314 στις: Αύγουστος 30, 2006, 01:53:13 μμ »
ΜΠΑ-ΧΑ-ΛΟ.
Το εκνευριστικό είναι ότι ο εκάστοτε υπάλληλος Υπουργείου, Δευτεροβάθμιας, Κυλικείου και πάει λέγοντας το παίζει και αυθεντία από πάνω, και μιλάει με σιγουριά! Δε λέει ένας από αυτούς "δεν είμαι σίγουρος, δεν αναλαμβάνω ευθύνη να σας δώσω λανθασμένες πληροφορίες'. Ούτε φιλοτιμείται ένας να πει "αφού δουλεύω που δουλεύω στο υπουργείο, δεν πάω να δω μηπως μπορέσω να βρω αυτόν τον κ. Καλό που υπογράφει τις εγκυκλίους, μπας και μπορέσω να δώσω μια υπεύθυνη απάντηση στα παιδιά που εναγωνίως ρωτουν;"
Παιδιά! Κοιτάξτε ΠΟΣΕΣ αντιφατικές ειδήσεις (και καλά) έχουν πέσει στο θέμα αυτό τα τελευταία 24ωρα! Θα τρελαθούμε τελείως;;;
Δεν έχει νόημα πια να λέμε οτιδήποτε, αφού όλα είναι εικασίες (άσε που μπορεί οι θείτσες που ξεστομίζουν τις πατάτες με τέτοια ευκολία, να κάθονται μετά στο pde.gr και να γελάνε με το πόσο παίρνουμε τοις μετρητοίς αυτά που μας είπαν!)
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος Karras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #315 στις: Αύγουστος 30, 2006, 01:54:02 μμ »
FAGAME AKYRO APO TO YPOURGEIO.DOSTE AGONA MAS DOYLEYOYNE.

Αποσυνδεδεμένος jotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #316 στις: Αύγουστος 30, 2006, 01:56:19 μμ »
> Οταν επεμεινα και ειπα οτι εχουν μειωθει τα κενα μου ειπε οτι δεν τα ξερω καλα.Καλυτερα να ενημερωθεις πρωτα και μετα να
> παιρνεις τηλ. Ηταν λιγο επιθετικη απεναντι μου.Ελπιζω τουλαχιστον να μην επαληθευτει.

Μπράβο, και σε εμένα που ρώτησα την υπάλληλο αν θα μας αφήσουν τελικά να υποβάλλουμε νέες αιτήσεις με τις νέες προτιμήσεις μας, άρχισε να φωνάζει και έλεγε: "Μα καλά, εσείς οι ίδιοι δεν υποβάλλατε αίτηση; Πώς είναι δυνατόν τώρα να την αλλάξετε. Να προσέχατε τι δηλώνατε και, εξάλλου, όποιος δήλωσε το ΝΑΙ σε όλα θα διοριστεί. Τι σημασία έχει το ΠΟΥ;". Κάτι τέτοια έλεγε και με εκνεύρισε αφάνταστα.


> Σήμερα Τετάρτη 30/08 θα ανακοινωθούν οι διορισμοί 500 περίπου αναπληρωτών νηπιαγωγών-Την άλλη εβδομάδα οι
> διορισμοί αναπληρωτών καθηγητών

Βρε παιδιά, δεν προηγείται η ανακοίνωση των διορισμένων και έπεται η ανακοίνωση των αναπληρωτών σε πρώτο στάδιο και κατόπιν σταδιακά ανάλογα με τα κενά που προκύπτουν μέσα στη χρονιά;
IDSG

Αποσυνδεδεμένος desmix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #317 στις: Αύγουστος 30, 2006, 01:57:08 μμ »
> Πάντως θα είναι μεγάλη αδικία να μην μας δοθεί η δυνατότητα να υποβάλουμε εκ νέου αιτήσεις με βάση τα
> εναπομείναντα κενά......... 

Η μεγαλύτερη αδικία που μπορεί να συμβεί...

Θα θυμάστε βέβαια και τι είχε γίνει τέλη Ιουλίου-αρχές Αυγούστου με τις πρώτες αιτήσεις. Τότε δεν επέτρεπαν σε άτομα που δεν είχαν τελειώσει το στρατό (αλλά που θα τελείωναν μέσα στον Αύγουστο) να κάνουν αίτηση. Ετσι, άτομα που απολύονταν στις 8 Αυγούστου (ήμουν και εγώ ένας από αυτούς) θα έχαναν το διορισμό τους για 3 εργάσιμες μέρες (η προθεσμία για τις αιτήσεις ήταν μέχρι 3 Αυγούστου). Ομως με αγώνα καταφέραμε να αλλάξουμε στάση στο υπουργείο το οποίο τελικά μας άφησε να κάνουμε αίτηση υποβάλλοντας παράλληλα και μια αίτηση του νόμου 105 στην οποία ρητά δηλώναμε ότι θα απολυθούμε μέσα στον Αύγουστο και θα υποβάλλουμε το ανάλογο δικαιολογητικό όταν μας εκδοθεί.

Μήπως πρέπει να ενεργήσουμε ανάλογα και σε αυτή την περίπτωση, αν τελικά (που δυστυχώς έτσι δείχνουν τα πράγματα) δεν μας
επιτρέψουν να κάνουμε νέα αίτηση με νέες προτιμήσεις;

Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να πάω αύριο πουρνό πουρνό στο υπουργείο, αν έχω φυσικά και την συμπαράστασή σας.

jotis μαζι σου.

Αποσυνδεδεμένος sdiam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #318 στις: Αύγουστος 30, 2006, 02:05:01 μμ »
Φιλε jotis γνωριζεις περίπου τα ατομα που ηταν σε παρομοια κατασταση με εσενα οσον αφορα το στρατό? 

Αποσυνδεδεμένος desmix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #319 στις: Αύγουστος 30, 2006, 02:05:38 μμ »
> Οταν επεμεινα και ειπα οτι εχουν μειωθει τα κενα μου ειπε οτι δεν τα ξερω καλα.Καλυτερα να ενημερωθεις πρωτα και μετα να
> παιρνεις τηλ. Ηταν λιγο επιθετικη απεναντι μου.Ελπιζω τουλαχιστον να μην επαληθευτει.

Μπράβο, και σε εμένα που ρώτησα την υπάλληλο αν θα μας αφήσουν τελικά να υποβάλλουμε νέες αιτήσεις με τις νέες προτιμήσεις μας, άρχισε να φωνάζει και έλεγε: "Μα καλά, εσείς οι ίδιοι δεν υποβάλλατε αίτηση; Πώς είναι δυνατόν τώρα να την αλλάξετε. Να προσέχατε τι δηλώνατε και, εξάλλου, όποιος δήλωσε το ΝΑΙ σε όλα θα διοριστεί. Τι σημασία έχει το ΠΟΥ;". Κάτι τέτοια έλεγε και με εκνεύρισε αφάνταστα.
> Σήμερα Τετάρτη 30/08 θα ανακοινωθούν οι διορισμοί 500 περίπου αναπληρωτών νηπιαγωγών-Την άλλη εβδομάδα οι
> διορισμοί αναπληρωτών καθηγητών

Βρε παιδιά, δεν προηγείται η ανακοίνωση των διορισμένων και έπεται η ανακοίνωση των αναπληρωτών σε πρώτο στάδιο και κατόπιν σταδιακά ανάλογα με τα κενά που προκύπτουν μέσα στη χρονιά;


Ακριβως τα ιδια ελεγε και σε μενα.
Και τελευταια λεξη της πριν κλεισει το τηλ ηταν:προβλημα σου κοπελια για το ποιες περιοχες δηλωσες,ας προσεχες


Αποσυνδεδεμένος avra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #320 στις: Αύγουστος 30, 2006, 02:14:57 μμ »
Απ΄ότι κατάλαβα απο τα λεγόμενα σας δεν θα βγάλουν για ΠΕ19-20 συμπληρωματική εγκύκλιο?

Αποσυνδεδεμένος jotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #321 στις: Αύγουστος 30, 2006, 02:20:52 μμ »
> Φιλε jotis γνωριζεις περίπου τα ατομα που ηταν σε παρομοια κατασταση με εσενα οσον αφορα το στρατό?

Από τον κλάδο μας ΠΕ19 πρέπει να ήταν γύρω στα 15-20 άτομα που θα τέλειωναν τη θητεία τους μέσα στον Αύγουστο. Μάλιστα 6-7 από αυτούς τους γνωρίζω καθώς υπηρετούσαμε μαζί στο ΓΕΣ. Στο υπουργείο για διαμαρτυρία πήγανε λιγότεροι, είχε έρθει και το MEGA!
IDSG

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162208
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 411
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.