*

Αποστολέας Θέμα: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 119351 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #518 στις: Σεπτέμβριος 13, 2006, 10:14:26 πμ »
καλημερα, μια μικρη παρατηρηση θα κανω
καταλαβαινω την αγωνια σας αλλα ολοι βριζετε το υπουργειο και ολοι θελετε να δουλεψετε σ' αυτο!!!!!!!!!
καντε υπομονη!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:57:14 »

Αποσυνδεδεμένος morena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #519 στις: Σεπτέμβριος 13, 2006, 02:24:03 μμ »
στο forum του ΕΔΡΑ λενε οτι οι τοποθετησεις ειναι ετοιμες και τσεκαρισμενο με το ΥΠΕΠΘ.
μαλιστα καποια γνωριζει και το νησακι που θα παει........δεν ειναι πολυ προκλητικο αυτο???
αν ειναι ετσι να της δοσουμε τα ονοματα μας να ρωτησει και για μας......

Αποσυνδεδεμένος e-learning

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #520 στις: Σεπτέμβριος 13, 2006, 03:04:33 μμ »
στο forum του ΕΔΡΑ λενε οτι οι τοποθετησεις ειναι ετοιμες και τσεκαρισμενο με το ΥΠΕΠΘ.
μαλιστα καποια γνωριζει και το νησακι που θα παει........δεν ειναι πολυ προκλητικο αυτο???
αν ειναι ετσι να της δοσουμε τα ονοματα μας να ρωτησει και για μας......

Αυτό είναι εξωφρενικό. Μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις το link; (Δεν βρήκα κάτι σχετικό)
Και μια παράκληση.. Επειδή πολλά ακούγονται και λέγονται μπορούμε να συζητήσουμε λίγο το θέμα των μορίων; Είναι σίγουρο ότι θα διοριστούν μόνο αυτοί που έχουν μόρια < 3,2; Δηλ. όλοι όσοι δεν διορίστηκαν την 1/9/2006 και έχουν μόρια 3,2 δεν έχουν δικαίωμα;
Επίσης όλοι όσοι δεν διορίστηκαν με τους πρώτους συμπληρωματικούς διορισμούς, είναι σίγουρο ότι δεν υπέβαλαν τα χαρτιά τους ή λόγω του ότι δεν είχαν αποδεχτεί τον διορισμό οπουδήποτε δεν διορίστηκαν και τώρα σαν την καλή χαρά μπορούν να υποβάλουν τα χαρτιά τους και να προηγηθούν αυτών με μόρια < 3,2;

Συγνώμη για το μέγεθος του μηνύματος αλλά θα ήταν διαφωτιστικές κάποιες απαντήσεις ή γνώμες. Ευχαριστώ...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2006, 04:37:38 μμ από e-learning »

Αποσυνδεδεμένος ferari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • __! ! ! Ferari ! ! !__
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #521 στις: Σεπτέμβριος 14, 2006, 12:07:46 μμ »
e-learning

http://www.edra.gr/   θέμα   ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΠΕ06  (αν θέλιες διαβάζεις τις σελίδες 75 76 77 78)
εκεί είναι το σημείο όπου λένε οι συνάδελφοι πως γνωρίζουν τις τοποθετήσεις τους απο το τηλέφωνο.
Μην ανυσηχείς τους επιλαχόντες σε αρκετές ειδικότητες τους τηλεφωνούσαν αρκετές ημέρες τώρα.
Εμείς είμαστε σε άλλη κατηγορία. Συμπληρωματικοί απο ενιαίο.

Για το ερώτημά σου για τα 3.2 μόρια επίσης μην ανυσηχείς.
Η απάντηση απο το ΥΠΕΠΘ ήταν κατηγορηματική: Και βέβαια ΔΕΝ έχουν δικαίωμα άτομα με 3.2 μόρια και πάνω να κάνουν αίτηση. Το λέει η εγκύκλιος διαβάσατε την εγκύκλιο?
Απάντησή μου: Ναι αλλά νόμισα πως δεν κατάλαβα καλά ... να μην έχουν δικαίωμα να κάνουν αίτηση?
Απάντηση ΥΠΕΠΘ:  Αυτά τα άτομα είχαν την δυνατότητα και ευκαιρία να κάνουν δυο φορές αίτηση. Με την τελευταία εγκύκλιο δεν τους δίνετε η δυνατότητα. Κατανοητό?
Απάντησή μου: Ναι μάλιστα. Ευχαριστώ πολύ.


Σήμερα που κατάφερα να μιλήσω μαζί τους μου είπαν πως προσπαθούμε για να είναι αύριο στον τύπο οι τοποθετήσεις.
Εγώ ερώτηση: στο διαδίκτυο μήπως είναι απο σήμερα? (μην γελάτε με την ερώτηση!! :D έπιασα γραμμή επιτέλους και προπάθησα μήπως και πούν μια κουβέντα παραπάνω!)
Η απάντηση: Κάνουμε ότι είναι δυνατόν.

Το ξέρω πως με το τελευταίο κομμάτι δεν βοηθάω αλλά τουλάχιστον κάτι είναι και αυτό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:57:14 »

Αποσυνδεδεμένος e-learning

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #522 στις: Σεπτέμβριος 14, 2006, 12:51:45 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για τις αναλυτικές πληροφορίες!!! Με λιγότερο πλέον άγχος αναμένουμε...
Να ρωτήσω και κάτι που προξένησε την περιέργιά μου: Πρόσεξα πως υπάρχει κάποιο άτομο, που διορίστηκε (1/9/2006) χωρίς να είναι εγγεγραμμένο στην λίστα αναπληρωτών 2006-2007. Στην περυσινή λίστα είχε μηδενική προϋπηρεσία (δεν είχε παιδαγωγικό τίτλο ούτε μόρια ΑΣΕΠ). Η προκήρυξη των πρώτων συμπληρωματικών διορισμών έλεγε καθαρά ότι αφορά όσους ήταν εγγεγραμμένοι στη λίστα αναπληρωτών. Υπάρχει περίπτωση να έγινε επειδή είχε εγγραφεί στην περυσινή λίστα;

Ευχαριστώ πολύ...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2006, 04:36:06 μμ από e-learning »

Αποσυνδεδεμένος ferari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • __! ! ! Ferari ! ! !__
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #523 στις: Σεπτέμβριος 14, 2006, 01:06:19 μμ »
Να ρωτήσω και κάτι που προξένησε την περιέργιά μου: Πρόσεξα πως υπάρχει κάποιο άτομο, που διορίστηκε (1/9/2006) χωρίς να είναι εγγεγραμμένο στην λίστα αναπληρωτών 2006-2007.

Είναι όλα ξεκαθαρισμένα και δικαιολογημένα.
Πρέπει να μας πείς όνομα αν θές,  για να βοηθήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος e-learning

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #524 στις: Σεπτέμβριος 14, 2006, 01:24:21 μμ »
Να ρωτήσω και κάτι που προξένησε την περιέργιά μου: Πρόσεξα πως υπάρχει κάποιο άτομο, που διορίστηκε (1/9/2006) χωρίς να είναι εγγεγραμμένο στην λίστα αναπληρωτών 2006-2007.

Είναι όλα ξεκαθαρισμένα και δικαιολογημένα.
Πρέπει να μας πείς όνομα αν θές,  για να βοηθήσουμε.


Ok, ευχαριστώ. Δεν γνωρίζω ακριβώς τις διαδικασίες. Απλά σημειώνοντας τα άτομα που διορίστηκαν -από τις λίστες διορισμών- πάνω στη λίστα αναπληρωτών, περίσεψε ο Κεσίδης... Δεν υπήρχε στη φετινή λίστα! Εκτός αν δεν δούλεψε το find.. Για δείτε...

Αποσυνδεδεμένος morena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #525 στις: Σεπτέμβριος 14, 2006, 03:33:55 μμ »
γιατι το αργουν τοσο το θεμα????
δεν καταλαβαινω....εχει κανεις τιποτα νεοτερο???
αυτη η αναμονη ειναι πραγματικα εκνευριστικη.
πηρα στο υπουργειο το πρωι....αλλα με σιγουρια δεν λενε τιποτα..... ???
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2006, 04:29:30 μμ από morena »

Αποσυνδεδεμένος 1_HOUR_TEACHER

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #526 στις: Σεπτέμβριος 14, 2006, 11:46:40 μμ »
ferari

         μπορω να κανω μια ερωτηση?? θα μου λυθει μια μεγαλη απορια αν παρω την απαντηση σας....
         
          Οι συμπηρωματικοι διορισμοι γινονται απο τον ΕΝΙΑΙΟ ΠΙΝΑΚΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ή απο ΕΝΙΑΙΟ ΠΙΝΑΚΑ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ?????

                 ευχαριστω...

Αποσυνδεδεμένος valie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Παγιδευμένη Στο Διαδίκτυο
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #527 στις: Σεπτέμβριος 14, 2006, 11:59:44 μμ »
Tι ερώτηση είναι αυτή;!;!

Από τον Εννιαίο Με Προυπηρεσία(άσχετο πόση), παλιό αυτό το θέμα.... Συμπληρωματικό Διορισμό από Πίνακα ΗΔΗ ΔΙΟΡΙΣΤΕΩΝ!!!!;;;;;
Αν είναι δυνατόν!!!!

Αποσυνδεδεμένος e-learning

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #528 στις: Σεπτέμβριος 15, 2006, 10:32:36 πμ »
Tι ερώτηση είναι αυτή;!;!

Από τον Εννιαίο Με Προυπηρεσία(άσχετο πόση), παλιό αυτό το θέμα.... Συμπληρωματικό Διορισμό από Πίνακα ΗΔΗ ΔΙΟΡΙΣΤΕΩΝ!!!!;;;;;
Αν είναι δυνατόν!!!!

Καλημέρα. Νομίζω ότι δεν κατάλαβες την ερώτηση! Ο εννιαίος πίνακας διορισμών δεν περιέχει όσους έχουν διοριστεί!!
Αγαπητε 1 HOUR TEACHER κι εγώ αυτή την απορία είχα, αλλά από τις συζητήσεις κατάλαβα ότι πρόκειται για τον εννιαίο πίνακα αναπληρωτών. Εξάλλου το λέει και η προκήρυξη. (Εαν δεν κρύβεται κάτι άλλο πίσω).

 :)

Αποσυνδεδεμένος ferari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • __! ! ! Ferari ! ! !__
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #529 στις: Σεπτέμβριος 15, 2006, 11:05:27 πμ »
ferari

         μπορω να κανω μια ερωτηση?? θα μου λυθει μια μεγαλη απορια αν παρω την απαντηση σας....
         
          Οι συμπηρωματικοι διορισμοι γινονται απο τον ΕΝΙΑΙΟ ΠΙΝΑΚΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ή απο ΕΝΙΑΙΟ ΠΙΝΑΚΑ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ?????

                 ευχαριστω...

Στην Διεύθυνση http://e-aitisi.sch.gr/  υπάρχει ενας σύνδεσμος που ονομάζεται  Ενιαίος Πίνακας Διορισμών για ακόμα καλύτερα ο σύνδεσμος είναι ο εξης: http://e-aitisi.sch.gr/eniaios_diorismwn_06/
Οι διορισμοί γίνονται απο αυτόν τον πίνακα.
Αυτόν τον πίνακα θα συμβουλεύεστε και ΜΟΝΟΝ αυτόν.
Τον πίνακα που ονομάζεται: Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  ΜΗΝ τον ανοίγετε καθόλου ΜΗΝ ασχολείστε καθόλου μαζί του.

Στον  Ενιαίος Πίνακας Διορισμών δηλαδή  http://e-aitisi.sch.gr/eniaios_diorismwn_06/ η δουλειά που είχα κάνει εγώ για να δω την νέα μου θέση είναι ένα ένα τα άτομα που διοριστήκανε και στις 4 Αυγούστου αλλά και στις 31 Αυγούστου να τα αφαίρεσω απο τον πίνακα.
Τελικά όμως τζάμπα η δουλειά αυτή γιατι απλά μπορούμε να δούμε την θέση μας απο τα άτομα που έχουν 3.2 και κάτω.
ΣΚΑΛΟΥΜΠΑΚΑΣ   ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ   ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ   ΠΕ20   3.2   829 ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΕ.

Εμείς μετράμε απο:
ΘΑΝΑΣΟΥΛΑ   ΟΛΓΑ   ΓΕΩΡΓΙΟΣ           ΠΕ20                 3.18                  836
και κάτω 55 θέσεις
και βγαίνει εώς και την
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ   ΝΙΚΗ   ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ   ΠΕ20                 2.82                 946

Αυτοί είναι οι σίγουροι αλλά υπάρχουν αποκλείσεις μεγάλες και θα πάρει και πιο κάτω ονόματα διότι κάποιοι δεν είδαν την αίτηση και κάποιοι δεν θέλουν να πάνε Δωδεκάννησα Χίο και Κυκλάδες.
Και ΝΑΙ υπάρχουν πολλά παιδιά που δεν γνωρίζουν πως είμαστε υπεράριθμοι και πως τέλος η Πληροφορική και δεν γνωρίζουν πως φέτος ακόμα και η ωρομισθία στα δημοτικά είναι ρευστή.
Και λένε : """"Δεν κάνω την αίτηση! Που να πάω να ξενιτευτώ θα δουλεύψω και φέτος ολοήμερα και με τα μόρια που θα έχω του χρόνου θα διοριστώ μέσα στο σπίτι μου!! Είμαι σίγουρη/ος γιατί και ο τάδε και η τάδε με τόσα λίγα μόρια και μες το σπίτι τους διοριστήκανε!!!"""'

Γι αυτό όλα θα πάνε καλά για πολλούς απο εμάς.
Καλή μας επιτυχία.






Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #530 στις: Σεπτέμβριος 15, 2006, 12:39:43 μμ »
Συνάδελφοι , δεν θα βγουν ούτε σήμερα. Μίλησα με ΥΠΕΠΘ και έτσι μου είπαν... Μακάρι να διαψευστώ... :'(
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος avra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #531 στις: Σεπτέμβριος 15, 2006, 12:42:37 μμ »
εισαι σίγουρος ferari ? ξέρεις κάποιους που δεν εκαναν αιτισεις με πιο πολλά μόρια? ή απλά είναι αποψή σου?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 591
Σύνολο: 605

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.