*

Αποστολέας Θέμα: Φάκελος: "Ωρομίσθιοι ΤΕΕ ΟΑΕΔ - Χτες και Σήμερα" - Ενημέρωση  (Αναγνώστηκε 18279 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aloprosalos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Φάκελος: "Ωρομίσθιοι ΤΕΕ ΟΑΕΔ - Χτες και Σήμερα" - Ενημέρωση
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 21, 2008, 03:29:28 μμ »
Εξακολουθεις να προκαλείς! Θεωρείς δηλαδη σωστο να αναγνωριστεί η προυπηρεσία των Γενικών μαθημάτων και οχι όλων όσων εργαστηκαν και εργάζονται στον ΟΑΕΔ. Είναι λάθος και παράνομο! Κοιτάς μόνο την πάρτη σου. Εσύ και οι 299 όπως λές. Αν είναι να γίνει κατι τέτοιο ΠΟΤΕ να μην γίνει. Θα αγωνιστούμε εμείς των τεχνικών ειδικοτητων σε συνεργασία με συναδέλφους όλων των ειδικοτητων του ΥΠΕΠΘ που θίγονται απο αυτη την επικείμενη ρύθμιση για να την αποτρέψουμε!!! Πρέπει να ντρέπεσαι γι αυτα που ετοιμάζετε εσύ και τα αφεντικά σου.
"να αναγνωριστει η προυπηρεσια ΟΛΩΝ οσων δουλεψαν στον ΟΑΕΔ και οχι μόνο της Υπερμαχίας και των 299"
"ή για όλους ή για κανέναν"

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φάκελος: "Ωρομίσθιοι ΤΕΕ ΟΑΕΔ - Χτες και Σήμερα" - Ενημέρωση
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 21, 2008, 05:29:00 μμ »
Πιστεύω πως αυτό το θέμα θα ληξει χωρίς να αναγνωριστεί η προυπηρεσία . Το ΥΠΕΠΘ δεν είναι δυνατόν να θέλει να ανοίξει ένα τοοοσο μεγάλο παράθυρο εισροής κόσμου στις λίστες των μόνιμων και των αναπληρωτών. Για όσους δεν το ξέρετε αναμένεται απόφαση δικαστηρίου που καταργεί το κεκτημένο δικαίωμα των ιδιωτικών εκπαιδευτικών , όταν κλείνουν 6ετη σύμβαση ή όταν απολύονται να διορίζονται σε δημόσια σχολεία .Αποκλείω λοιπόν να κλείνει το ένα παράθυρο για να ανοίξει άλλο... Αλλά και έτσι να μην είναι , όταν και αν γίνει αυτό, θα ξεσπάσει πολύ μεγάλη θύελλα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 21, 2008, 06:02:17 μμ από Nektaria »

Αποσυνδεδεμένος tsarlie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: Φάκελος: "Ωρομίσθιοι ΤΕΕ ΟΑΕΔ - Χτες και Σήμερα" - Ενημέρωση
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 21, 2008, 06:27:45 μμ »
Θεωρείτε ότι τα σχολεία του ΥΠΕΠΘ είναι τσιφλίκι σας και εμείς οι του ΟΑΕΔ δεν έχουμε δικαίωμα να διοριστούμε εκεί.

ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΕΠΘ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΣΧΟΛΕΙΑ .                             ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΦΛΙΚΙ ΚΑΝΕΝΟΣ

Τώρα για το άν θα ξεσπάσει θύελλα .... θα ξεσπάσει τόση θύελλα όση ξέσπασε  τόσα χρόνια που διορίζονται απο τα ιδιωτικά σχολεία και απο όλη την Ευρώπη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 21, 2008, 06:29:46 μμ από chemist »

Αποσυνδεδεμένος ipermahia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • "Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα"
    • Προφίλ
    • ΠΑΝ.ΕΝΩΣΗ ΩΡΟΜ & ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΝ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΤΑ ΤΕΕ ΚΑΙ ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
Απ: Φάκελος: "Ωρομίσθιοι ΤΕΕ ΟΑΕΔ - Χτες και Σήμερα" - Ενημέρωση
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 21, 2008, 07:20:54 μμ »
Εξακολουθεις να προκαλείς! Θεωρείς δηλαδη σωστο να αναγνωριστεί η προυπηρεσία των Γενικών μαθημάτων και οχι όλων όσων εργαστηκαν και εργάζονται στον ΟΑΕΔ. Είναι λάθος και παράνομο! Κοιτάς μόνο την πάρτη σου. Εσύ και οι 299 όπως λές. Αν είναι να γίνει κατι τέτοιο ΠΟΤΕ να μην γίνει. Θα αγωνιστούμε εμείς των τεχνικών ειδικοτητων σε συνεργασία με συναδέλφους όλων των ειδικοτητων του ΥΠΕΠΘ που θίγονται απο αυτη την επικείμενη ρύθμιση για να την αποτρέψουμε!!! Πρέπει να ντρέπεσαι γι αυτα που ετοιμάζετε εσύ και τα αφεντικά σου.
"να αναγνωριστει η προυπηρεσια ΟΛΩΝ οσων δουλεψαν στον ΟΑΕΔ και οχι μόνο της Υπερμαχίας και των 299"
"ή για όλους ή για κανέναν"

Θα σου απαντήσω αλλλλοππρώσσαλλα:

Διάβασε τη δική σου απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Φάκελος: "Ωρομίσθιοι ΤΕΕ ΟΑΕΔ - Χτες και Σήμερα" - Ενημέρωση
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 21, 2008, 07:27:19 μμ »
Αααα.............για σε παρακαλώ............πρόσεξε τι λες.............
ΑΣΕΠ δίνουν τα χαιβάνια που κάθονται βάζοντας πίσω της ζωές τους να διαβάσουν..........
Αυτοί που είναι έξυπνοι και ιδεολόγοι δε δίνουν, γιατί ο ΑΣΕΠ "μειώνει το πτυχίο τους".
Σε άλλο θέμα του foroum,αυτήν την απάντηση πήρα όταν ανέφερα τα αρχικά ΑΣΕΠ.................


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος ipermahia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • "Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα"
    • Προφίλ
    • ΠΑΝ.ΕΝΩΣΗ ΩΡΟΜ & ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΝ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΤΑ ΤΕΕ ΚΑΙ ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
Απ: Φάκελος: "Ωρομίσθιοι ΤΕΕ ΟΑΕΔ - Χτες και Σήμερα" - Ενημέρωση
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 21, 2008, 07:28:10 μμ »
Φίλοι μου καλοί, καλοί μου φίλοι και συνάδελφοι,

Δυστυχώς γινόμαστε κουραστικοί γιατί επαναλαμβανόμαστε συνεχώς και αναγκάζομαι να παίρνω μέρος σε διάλογο με μη ενημερωμένους.
Αν θεωρείτε μη ενημερωμένεςς τις αρχές του ΝΟΜΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ και του ΣΥΝΗΓΟΡΟΥ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ, που συνηγορούν υπέρ μας τότε παρακαλώ να κάνετε διάλογο μόνοι σας.
Εγώ απλά σας ενημερώνω.Όλα τα άλλα είναι προσωπικά και όχι συνδικαλιστικά.

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Φάκελος: "Ωρομίσθιοι ΤΕΕ ΟΑΕΔ - Χτες και Σήμερα" - Ενημέρωση
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 21, 2008, 07:36:22 μμ »
Βρε Υπερμαχία............για ποια προσωπικά μας λες τώρα?
Τα γράφουμε αυτά γιατί έχουμε προηγούμενα μαζί σου?
Αν είναι δυνατόν............τι άλλο θα μας πεις?

Αφού έχετε διδάξει και είστε ισότιμοι και ισάξιοι όλων των άλλων εκπαιδευτικών.........να δώσετε και εσείς ΑΣΕΠ όπως όλοι οι άλλοι εκπαιδευτικοί.
Με τόση πείρα από την τάξη που έχετε τι έχετε να φοβηθείτε?
Το γνωστικό το κατέχετε................τη διδακτική την κατέχετε............
ε διαβάστε και κανα παιδαγωγικό και δώστε να διοριστείτε και να μη μπορεί κανένας να σας πει και τίποτα.

Εκτός και αν υστερείτε κάπου και θέλετε να αποφύγετε τη σύγκριση με τους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος Dotore

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Αδιόριστοι Ξυπνήστε!!!
    • Προφίλ
Απ: Φάκελος: "Ωρομίσθιοι ΤΕΕ ΟΑΕΔ - Χτες και Σήμερα" - Ενημέρωση
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 21, 2008, 08:19:04 μμ »
Βρε Υπερμαχία............για ποια προσωπικά μας λες τώρα?
Τα γράφουμε αυτά γιατί έχουμε προηγούμενα μαζί σου?
Αν είναι δυνατόν............τι άλλο θα μας πεις?

Αφού έχετε διδάξει και είστε ισότιμοι και ισάξιοι όλων των άλλων εκπαιδευτικών.........να δώσετε και εσείς ΑΣΕΠ όπως όλοι οι άλλοι εκπαιδευτικοί.
Με τόση πείρα από την τάξη που έχετε τι έχετε να φοβηθείτε?
Το γνωστικό το κατέχετε................τη διδακτική την κατέχετε............
ε διαβάστε και κανα παιδαγωγικό και δώστε να διοριστείτε και να μη μπορεί κανένας να σας πει και τίποτα.

Εκτός και αν υστερείτε κάπου και θέλετε να αποφύγετε τη σύγκριση με τους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ.

Αγάπη η κ. Υπερμαχία έδωσε στον ΑΣΕΠ του 2007.
Έτσι δεν είναι κ. Υπερμαχία;



Αποσυνδεδεμένος ipermahia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • "Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα"
    • Προφίλ
    • ΠΑΝ.ΕΝΩΣΗ ΩΡΟΜ & ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΝ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΤΑ ΤΕΕ ΚΑΙ ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ- ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 21, 2008, 08:20:23 μμ »
ΚΟΜΟΤΗΝΗ, ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008



 
                      ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΠΡΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ



Συνάδελφοι,




Για την ενημέρωσή σας , σας γνωστοποιούμε τις συνδικαλιστικές μας κινήσεις  σήμερα 21-6-08, μία εκ των οποίων αφορά και την συνάντηση των υπευθύνων του ΠΤ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ –ΘΡΑΚΗΣ  με τον Υπουργό Παιδείας κο Ευριπίδη Στυλιανίδη κατά τη διάρκειας της περιοδείας του στην Κομοτηνή όπου και επιδώθηκε σχετικό υπόμνημα.Οι άλλες συνδικαλιστικές μας κινήσεις αφορούν την ενημέρωση του τοπικού τύπου και κυρίως της κοινής γνώμης



Ο κος Υπουργός δήλωσε πως γνωρίζει το θέμα μας και κυρίως πως έχουμε δίκιο. Μεταξύ των άλλων τόνισε πως υπάρχει η βούληση από μέρους του να δοθεί λύση σε ένα από τα υπό ψήφιση νομοσχέδια του ΥΠΕΠΘ.


Αναμένουμε τις εξελίξεις διατηρώντας συγκρατημένη αισιοδοξία.



Υπερμαχία Χριστοδούλου



 

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 21, 2008, 08:23:08 μμ από ipermahia »

Αποσυνδεδεμένος ipermahia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • "Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα"
    • Προφίλ
    • ΠΑΝ.ΕΝΩΣΗ ΩΡΟΜ & ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΝ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΤΑ ΤΕΕ ΚΑΙ ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
Απ: Φάκελος: "Ωρομίσθιοι ΤΕΕ ΟΑΕΔ - Χτες και Σήμερα" - Ενημέρωση
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 21, 2008, 08:40:31 μμ »
Βρε Υπερμαχία............για ποια προσωπικά μας λες τώρα?
Τα γράφουμε αυτά γιατί έχουμε προηγούμενα μαζί σου?
Αν είναι δυνατόν............τι άλλο θα μας πεις?

Αφού έχετε διδάξει και είστε ισότιμοι και ισάξιοι όλων των άλλων εκπαιδευτικών.........να δώσετε και εσείς ΑΣΕΠ όπως όλοι οι άλλοι εκπαιδευτικοί.
Με τόση πείρα από την τάξη που έχετε τι έχετε να φοβηθείτε?
Το γνωστικό το κατέχετε................τη διδακτική την κατέχετε............
ε διαβάστε και κανα παιδαγωγικό και δώστε να διοριστείτε και να μη μπορεί κανένας να σας πει και τίποτα.

Εκτός και αν υστερείτε κάπου και θέλετε να αποφύγετε τη σύγκριση με τους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ.

Αγάπη,

Είναι για μένα λυπηρό να βλέπω νεαρά παιδιά της ηλικίας κάτω από 30, με ημερομηνία κτήσεως πτυχίου την προπαραμονή της Εθνικής Γιορτής του 2005 ( ξέρεις εσύ για πότε λέω, πάντως όχι του Αγίου Δημητρίου που γιορτάζει η Θεσσαλονίκη)να δίνουν συμβουλές" στους θείους τους".

Η δική μου η συμβουλή όμως ως "θεία "είναι: Σε ένα τέτοιο ωραίο απόγευμα, βγες στην όμορφη πόλη του Βορρά, απόλαυσε τα νειάτα σου και το ηλιοβασίλεμα και απομακρύνσου από ένα φόρουμ για "θείους" και από το διαδίκτυο.Παν μέτρον άριστον.

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Φάκελος: "Ωρομίσθιοι ΤΕΕ ΟΑΕΔ - Χτες και Σήμερα" - Ενημέρωση
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 21, 2008, 09:03:25 μμ »
Υπερμαχία.......επειδή δηλαδή δεν είμαι πριν τη σύνταξη δεν πρέπει να έχω και άποψη?

Για μια ακόμη φορά δε μου απάντησες όμως.
Με τόσα χρόνια που διδάσκετε θα είστε γνώστες του αντικειμένου και αστέρια στη διδακτική.
Εγώ λοιπόν και τα υπόλοιπα ξαδέρφια μου,είναι λογικό να μην έχω ούτε τη γνώση σας ούτε την πείρα σας.
Για ποιο λόγο φοβούνται οι θείοι να ανταγωνιστούν ανοιχτά τα ανήψια τους?


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος ipermahia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • "Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα"
    • Προφίλ
    • ΠΑΝ.ΕΝΩΣΗ ΩΡΟΜ & ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΝ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΤΑ ΤΕΕ ΚΑΙ ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
Απ: Φάκελος: "Ωρομίσθιοι ΤΕΕ ΟΑΕΔ - Χτες και Σήμερα" - Ενημέρωση
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 21, 2008, 09:25:57 μμ »
Αχ αυτό το χάσμα των γεννεών.

Αγάπη άλλα σου είπα άλλα κατάλαβες.Ξαναδιάβασε την απάντησή μου.

Σχετικά με τους υπόλοιπους, Bobo, Toto κοκ , θα πω πως ναι θα διαβάσω και θα δώσω εξετάσεις ΑΣΕΠ, αλλά αυτό είναι άσχετο.Θέλω να αναγνωριστεί και η προϋπηρεσία μου και να πετύχω στον ΑΣΕΠ.



Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φάκελος: "Ωρομίσθιοι ΤΕΕ ΟΑΕΔ - Χτες και Σήμερα" - Ενημέρωση
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 21, 2008, 09:33:21 μμ »
Υπερμαχία.......επειδή δηλαδή δεν είμαι πριν τη σύνταξη δεν πρέπει να έχω και άποψη?

Για μια ακόμη φορά δε μου απάντησες όμως.
Με τόσα χρόνια που διδάσκετε θα είστε γνώστες του αντικειμένου και αστέρια στη διδακτική.
Εγώ λοιπόν και τα υπόλοιπα ξαδέρφια μου,είναι λογικό να μην έχω ούτε τη γνώση σας ούτε την πείρα σας.
Για ποιο λόγο φοβούνται οι θείοι να ανταγωνιστούν ανοιχτά τα ανήψια τους?
Αγάπη,
δεν είναι θέμα φόβου . Έστω ότι δώσουν Ασεπ και αποτύχουν , ουσιαστικά δεν χάνουν τίποτα .
Αν όμως απεμπολήσουν αυτή τους την προσπάθεια για αναγνώριση της προϋπηρεσίας τους από το ΥΠΕΠΘ , τότε θα χάσουν πολλά .

Το μόνο αρμόδιο να αποφασίσει είναι το ΥΠΕΠΘ και εύχομαι η απόφασή του να στηριχθεί στο δίκαιο όλων μας .

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φάκελος: "Ωρομίσθιοι ΤΕΕ ΟΑΕΔ - Χτες και Σήμερα" - Ενημέρωση
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 21, 2008, 10:18:07 μμ »
Νομίζω ότι πρέπει να κατεβούν οι τόνοι και να ακούσετε τι λένε και οι άλλοι απέναντι σας. Για μια στιγμή να σκεφτείτε πως θα ήταν αν ήσασταν εσείς στη θέση τους. Είναι άλλο ποιό είναι το συμφέρον της κάθε πλευράς κι άλλο πράγμα η κατανόηση μιας κατάστασης.
Να σας δώσω ένα άλλο παράδειγμα για να δείτε πως τα πράγματα δεν είναι έτσι απλά άσπρο – μαύρο. Έχετε υπόψη σας ότι λειτουργούν αρκετοί δημοτικοί βρεφονηπιακοί σταθμοί και νηπιαγωγεία, όπου εκεί δουλεύουν και νηπιαγωγοί οι οποίες δεν υπάγονται στο ΥΠΕΠΘ. Φαντάζεστε αύριο το πρωί για τους χ ή ψ λόγους οι δήμοι να κλείσουν αυτούς τους σταθμούς? Τι θα γίνει με αυτές τις νηπιαγωγούς? Τι θα τους πούμε αύριο ότι τόσα χρόνια που δούλευαν και πρόσφεραν εκπαιδευτικό έργο να τα πετάξουν στα σκουπίδια γιατί το κράτος και εμείς δεν τους θεωρούμε εκπαιδευτικούς του ΥΠΕΠΘ? Ή ότι δεν μας ενδιαφέρει τι θα γίνουν προκειμένου να μην μας «φάνε» τις θέσεις?
Συμφωνώ με τον syrrahm. To θέμα είναι ότι δεν πρέπει να απεμπολήσουν από την προσπάθεια να αναγνωριστεί η προϋπηρεσία τους από το ΥΠΕΠΘ. Μη τρελαινόμαστε τώρα και λέμε ότι θέλουμε για την παιδαγωγική και διδακτική τους ικανότητα είναι ντροπή  :-[
 
Και κάτι ακόμη που μονίμως το ξεχνάμε όλοι μας. Ε... δεν γίνεται να έχουμε όλοι άποψη για όλα! Ας το καταλάβουμε κάποια στιγμή κι ας ωριμάσουμε ως κοινωνία και λαός.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 518
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 710
Σύνολο: 722

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.