*

Ψηφοφορία

Έβρος ή νησιά ... ; Τι θα προτιμούσατε για διορισμό ;

Έβρος
52 (35.1%)
νησιά
96 (64.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 147

Αποστολέας Θέμα: Έβρος ή νησιά ... ;  (Αναγνώστηκε 14266 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 22, 2008, 07:51:25 μμ »
Μηπως έχετε μπερδευτεί λιγάκι; Δε μιλάμε για καλοκαιρινές διακοπές, αλλά για χειμώνα, για μια ολόκληρη χρονιά και μάλιστα με τα δύσκολα της σχολικής τάξης. Καταλαβαίνω την απελπισία κάποιων -να διοριστώ και όπου να είναι-αλλά μην τρελαίνεστε κιόλας. Και όπως λέει και ο σοφός λαός μας ''όποιος είναι έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέει''. Πάτε πρώτα σε κανένα νησάκι και μ'αλιστα άγονης γραμμής, τώρα μάλιστα που ακούγονται πολλά για τις ακτοπλοϊκές συνδέσεις, και ελάτε να τα πούμε. Δεν υποστηρίζω θερμά τον Έβρο, αλλά προτιμώ τη στερια, καθώς γεύτηκα το νησί και μάλιστα όχι της αγονης γραμμής.
τρελαινομαι!μια κρυωνω, μια ζεσταινομαι!

...ναι, στον εβρο θα κανω διακοπες, ενω στα νησια κατεργο...

καλοκαιρακι ειναι, για ασεπ χιλιοξαναδιαβαζουμε, ε ας πουμε και καμια μ..... να περασει ο καιρος να π... και ο φτωχος!  ;) :P 8)

βρε vassilo εγω αγαπω ολα τα νησια και τα βορεια και τα δυτικα αλλα το αιγαιο ειναι πιο κοντα μου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:11:43 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 22, 2008, 07:56:28 μμ »
Mα δεν έθεσε κανείς μας θέμα ότι δεν θα  πάει ακόμη κι αν τον στείλουν σε ένα νησί με 150 κατοίκους. Και στη Ράχη Ικαρίας και στους Φούρνους θα πάμε. Δεν θέτουμε τέτοιο θέμα. Το θέμα είναι τι θα θέλαμε για να είναι η ζωή μας λιγότερο δύσκολη. Ειδικά για όσους από εμάς δεν έχουμε μάθει να ζούμε στην απομόνωση. Γιατί κακά τα ψέματα δεν θα πάμε σε ένα μέρος κι όλα θα είναι σαν καλοκαιρινές διακοπές, λίγο κρασί, λίγο θάλασσα και το αγόρι μου… ;D.
Έχει δίκιο η Boemissa όταν λέει όποιος είναι έξω από τον χορό....

Αχα vassilo τώρα μάλιστα τα πιάσαμε τα λεφτά μας με τα νησιά του Ιονίου. Ρώτα κι εμένα να σου πω.. ;D
Το μόνο «καλό» που έχουν τα νησιά του Ιονίου είναι ότι είναι σχετικά πιο κοντά στην Στερεά, την Πελοπόννησο και φυσικά την Αθήνα. Σε ένα από αυτά τα νησιά που ήμουν εγώ φέτος, 5 ώρες περίπου από Αθήνα διαπίστωσα πως όλοι οι νεοδιόριστοι δεν έμεναν κανένα Σ-Κ στο νησί. Κάθε Παρασκευή μεσημέρι γέμιζαν δυο πούλμαν και επέστρεφαν κάθε Κυριακή με το τελευταίο καράβι. Καρατσεκαρισμένο γιατί χρειάστηκε για αρκετά ΣΚ να ανεβαίνω Αθήνα και στο λεωφορείο ήταν πάντα οι ίδιοι.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 22, 2008, 08:04:34 μμ »
τρελαινομαι!μια κρυωνω, μια ζεσταινομαι!

...ναι, στον εβρο θα κανω διακοπες, ενω στα νησια κατεργο...

καλοκαιρακι ειναι, για ασεπ χιλιοξαναδιαβαζουμε, ε ας πουμε και καμια μ..... να περασει ο καιρος να π... και ο φτωχος!  ;) :P 8)

βρε vassilo εγω αγαπω ολα τα νησια και τα βορεια και τα δυτικα αλλα το αιγαιο ειναι πιο κοντα μου...

vifo δικαιολογημένα εσύ το βλέπεις σαν ένα παιχνίδι ανάπαυλας αλλά για μας που οσονούπω θα κλιθούμε να επιλέξουμε (εύχομαι εννοείται να το πάθετε κι εσείς λιαν συντόμως ;)) είναι σαν να μιλάς για σχοινί στο σπίτι του κρεμασμένου… ;D

Σημ. Τελικά να ξέρετε είναι μύθος ότι για τους Αθηναίους τα πιο κοντινά είναι τα νησιά του Αιγαίου, εκτός και σε αυτά συμπεριλαμβάνεται και έχετε στο νου τα νησιά του Αργοσαρωνικού :P
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 22, 2008, 08:09:43 μμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος vassilo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 214
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 22, 2008, 08:09:45 μμ »
mat

Κεφαλονιά και Ζάκυνθο δεν πρέπει να ήσουν ... 5 ώρες από Αθήνα ;;; Δύσκολο ...

Ιθάκη αποκλείεται , Λευκάδα το ίδιο .... Κέρκυρα , λες ;;;

Κύθηρα , ίσως ....

Και πάλι όμως ... μήπως ήσουν Ζάκυνθο ;;;

Ας ελπίσουμε ότι θα μου λύσεις τις απορίες .... ;)
To teach or not to teach?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:11:43 »

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 22, 2008, 08:13:36 μμ »
Πάλι λοιπόν βλέπω αυτο που δεν αντέχω πία να βλέπω .... όταν λέτε νησιά εννοείτε μόνο του Αιγαίου ;;; Δηλ του Ιονίου τι είναι ;;; Στεριά ;;;

Μια παράφραση που ισχύει¨: ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΑΙΓΑΙΟ !!!!  ;) :'(

Ίσως φταίω κι εγώ που δεν το διευκρίνισα ...
...η αφορμή για την εν λόγω ψηφοφορία είχε να κάνει με τα κενά που έχουν να διαλέξουν οι τελευταίοι των διοριστέων ΑΣΕΠ (και οι επιλαχόντες)
...και σ'αυτή την περίπτωση συνήθως οι περιοχές που απομένουν είναι τα Δωδεκάνησα και ο Έβρος ...

vassilo , για το Ιόνιο , κι εγώ - όπως ξέρεις - μαζί σου είμαι ... :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 22, 2008, 08:20:13 μμ από peri2005 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 22, 2008, 08:24:20 μμ »
Το που ήμουν στο έστειλα σε pm.
Koίτα είμαι καλά διαβασμένη στο θέμα  :Pγι αυτό δες τις λεπτομέρειες.
α)Το καραβάκι από το πορθμείο της Κυλλήνης για Ζάκυνθο κάνει 1 με 1.30h (μέχρι να λύσει και να δέσει και να αποβιβαστείς) από εκεί και πέρα με το λεωφορείο για Αθήνα θέλεις 4h περίπου.
β) Για Κεφαλονιά πάλι από Κυλλήνη το καράβι θέλει ένα δίωρο τουλάχιστον κι άλλες 4h για Αθήνα.
γ) Για Λευκάδα - Αθήνα με το λεωφορείο πάλι θέλεις 5-6h
Τώρα για Ιθάκη δεν στο συζητώ γιατί πρέπει πρώτα να πας Κεφαλονιά και μετά να πάρεις το καραβάκι για εκεί. Ε Κέρκυρα θές κάτι παραπάνω σε χρόνο από ότι για τα άλλα νησιά.
Τέλος για Κύθηρα δεν ξέρω πόσο κάνει το καράβι από Πειραιά αλλά δεν θα κάνει? Ακόμη κι αν πεις να πάς από Γύθειο πάλι θέλεις κάποιο χρόνο οδικώς και μετά πολύ λίγο για το φερυ-μποτ. Αλλά δυστυχώς η συγκοινωνία για Κύθηρα είναι πολύ χλωμή ιστορία εξ’ ου και τα 12 μόρια δυσμενών συνθηκών. Είναι κοντά αλλά δύσκολα να σκεφτείς πως αεροπλάνο έχει μια φορά την εβδομάδα κι αυτό μεσοβδόμαδα :-[
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 22, 2008, 08:52:00 μμ »
τρελαινομαι!μια κρυωνω, μια ζεσταινομαι!

...ναι, στον εβρο θα κανω διακοπες, ενω στα νησια κατεργο...

καλοκαιρακι ειναι, για ασεπ χιλιοξαναδιαβαζουμε, ε ας πουμε και καμια μ..... να περασει ο καιρος να π... και ο φτωχος!  ;) :P 8)

βρε vassilo εγω αγαπω ολα τα νησια και τα βορεια και τα δυτικα αλλα το αιγαιο ειναι πιο κοντα μου...

vifo δικαιολογημένα εσύ το βλέπεις σαν ένα παιχνίδι ανάπαυλας αλλά για μας που οσονούπω θα κλιθούμε να επιλέξουμε (εύχομαι εννοείται να το πάθετε κι εσείς λιαν συντόμως ;)) είναι σαν να μιλάς για σχοινί στο σπίτι του κρεμασμένου… ;D


Σημ. Τελικά να ξέρετε είναι μύθος ότι για τους Αθηναίους τα πιο κοντινά είναι τα νησιά του Αιγαίου, εκτός και σε αυτά συμπεριλαμβάνεται και έχετε στο νου τα νησιά του Αργοσαρωνικού :P

ναι για αναπαυλα χτυπαω και εναν ασεπ!
καλυτερα οσοι επιασαν δουλεια και τωρα 'προβληματιζονται" με το που θα επιλεξουν να πανε να μην ειναι τοσο "γενναιοδωροι" στις δηλωσεις τους περι "εξω απο το χορο", "απελπισια καποιον να διοριστουν,μην τρελαινεστε κιολας","σχοινι στο σπιτι του κρεμασμενου", "παιχνιδι αναπαυλας για εσας ενω για μας..."(οχι σας συμπονω τους δυσμοιρους!), "δεν θα πατε διακοπες, σε σχολειο θα διδαξετε!"

ελααααααααα! και εγω που μετα απο ονειρα,αγαπη,πτυχια, διδασκαλιες,ζορια,αφραγκια και τοσο "εκπαιδευτικο" διαβασμα νομιζα οτι θα διοριστω για να καθομαι και να εισπραττω....(ειναι και πολλα και δεν τα χωρουν οι τσεπες μου...)

δεν θελετε να σας θυμισω οτι ακομα δεν εχετε φεκ διορισμου... λιγη γενναιοδωρια δεν εβλαψε ποτε κανεναν. αντιθετως, ο πατερναλισμος ενοχλει και προσβαλλει.

τα χει πει ο θουκυδιδης πως οταν οι ανθρωποι εξαθλιωνονται(ανεργια,ασεπ,αναξιοκρατια,ziemens...) οι λεξεις χανουν το αληθινο τους νοημα...  :-X

 

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 22, 2008, 09:08:29 μμ »

ναι για αναπαυλα χτυπαω και εναν ασεπ!
Ειλικρινά δεν "πιάνω" το ύφος σου. ???
Σου είπα εγώ ότι για ανάπαυλα δίνεις στον ΑΣΕΠ? ή σε ενόχλησε η ευχή που σου έδωσα?

κι αυτό τώρα τι είναι?
Παράθεση
δεν θελετε να σας θυμισω οτι ακομα δεν εχετε φεκ διορισμου... λιγη γενναιοδωρια δεν εβλαψε ποτε κανεναν. αντιθετως, ο πατερναλισμος ενοχλει και προσβαλλει.

η γενναιοδωρία του υποψήφιου?

Παράθεση
τα χει πει ο θουκυδιδης πως οταν οι ανθρωποι εξαθλιωνονται(ανεργια,ασεπ,αναξιοκρατια,ziemens...) οι λεξεις χανουν το αληθινο τους νοημα...
:-X
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2008, 12:15:11 πμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος Sonaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 09, 2008, 07:53:32 πμ »
Χειρότερα απο μενα λίγοι εχουν βρεθεί. Όχι μονο με στείλανε Έβρο αλλα με χώσανε στη Σαμοθράκη!!!!!!!

Ξέρετε τι σημαίνει αυτό? 2,5 ώρες με το πλοίο  με 4 δρομολόγια (το πολύ) τη βδομάδα. οπότε μην το κάνετε θέμα. παντως θα προτιμούσα την στερια του Έβρου με χίλια και ας ήμουν και στη Δοξιπάρα (το τζιπάκι πάει παντού)

Αποσυνδεδεμένος Sambora

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 09, 2008, 02:02:23 μμ »
Θα σε στείλουν που θα σε στείλουν στην άλλη άκρη από όπου και αν είσαι.
Το καλύτερο για εμένα θα ήταν να είμαι από τις τυχερές που θα μπορούσα να πάρω απόσπαση για εξωτερικό, γιατί πέρα από το μισθό, δε θα μου ξαναδωθει η ευκαιρία να ζήσω έξω. Οπότε είναι όλα για όλα. Για εμένα ξενιτιά θα είναι όπου και να είμαι αφού δεν θα είμαι στην πόλη μου....

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 09, 2008, 03:18:25 μμ »
τρελαινομαι!μια κρυωνω, μια ζεσταινομαι!

...ναι, στον εβρο θα κανω διακοπες, ενω στα νησια κατεργο...

καλοκαιρακι ειναι, για ασεπ χιλιοξαναδιαβαζουμε, ε ας πουμε και καμια μ..... να περασει ο καιρος να π... και ο φτωχος!  ;) :P 8)

βρε vassilo εγω αγαπω ολα τα νησια και τα βορεια και τα δυτικα αλλα το αιγαιο ειναι πιο κοντα μου...

vifo δικαιολογημένα εσύ το βλέπεις σαν ένα παιχνίδι ανάπαυλας αλλά για μας που οσονούπω θα κλιθούμε να επιλέξουμε (εύχομαι εννοείται να το πάθετε κι εσείς λιαν συντόμως ;)) είναι σαν να μιλάς για σχοινί στο σπίτι του κρεμασμένου… ;D


Σημ. Τελικά να ξέρετε είναι μύθος ότι για τους Αθηναίους τα πιο κοντινά είναι τα νησιά του Αιγαίου, εκτός και σε αυτά συμπεριλαμβάνεται και έχετε στο νου τα νησιά του Αργοσαρωνικού :P

ναι για αναπαυλα χτυπαω και εναν ασεπ!
καλυτερα οσοι επιασαν δουλεια και τωρα 'προβληματιζονται" με το που θα επιλεξουν να πανε να μην ειναι τοσο "γενναιοδωροι" στις δηλωσεις τους περι "εξω απο το χορο", "απελπισια καποιον να διοριστουν,μην τρελαινεστε κιολας","σχοινι στο σπιτι του κρεμασμενου", "παιχνιδι αναπαυλας για εσας ενω για μας..."(οχι σας συμπονω τους δυσμοιρους!), "δεν θα πατε διακοπες, σε σχολειο θα διδαξετε!"

ελααααααααα! και εγω που μετα απο ονειρα,αγαπη,πτυχια, διδασκαλιες,ζορια,αφραγκια και τοσο "εκπαιδευτικο" διαβασμα νομιζα οτι θα διοριστω για να καθομαι και να εισπραττω....(ειναι και πολλα και δεν τα χωρουν οι τσεπες μου...)

δεν θελετε να σας θυμισω οτι ακομα δεν εχετε φεκ διορισμου... λιγη γενναιοδωρια δεν εβλαψε ποτε κανεναν. αντιθετως, ο πατερναλισμος ενοχλει και προσβαλλει.

τα χει πει ο θουκυδιδης πως οταν οι ανθρωποι εξαθλιωνονται(ανεργια,ασεπ,αναξιοκρατια,ziemens...) οι λεξεις χανουν το αληθινο τους νοημα...  :-X
[/quote]

 ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
vifo μας μπέρδεψες λιγάκι!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 09, 2008, 03:54:50 μμ »
αννετα,

1. περσινα ξινα σταφυλια!

2. πρεπει να πας και πιο πισω στο τοπικ

3. η ματ οπως βλεπεις εχει κανει τροποποιηση στο απαντητικο της μηνυμα, διαγραφοντας πραγματα που καταλαβε οτι ηταν λαθος. εγω εστω και απο την τροποποιηση της ειμαι καλυμμενη, γιατι πριν με επιβεβαιωνε αθελα της.

4. κανενα προβλημα με ματ (και απο μερους της πιστευω)

5. γυριστε παραυτα εντος θεματος!
 :)

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 12, 2008, 01:15:34 μμ »
Νά΄μαι κι εγώ μετά από πολύμηνη εξαφάνιση!!!!
Λοιπόν,για όσους δεν θυμούνται:Διορίστηκα πέρυσι από ΑΣΕΠ.Ήμουν προς το τέλος της πρώτης φουρνιάς και παρά το γεγονός ότι είμαι από Πειραιά,η πρώτη μου επιλογή ήταν το τελευταίο δυσπρόσιτο(μόνο στα χαρτιά) Λύκειο της Ελλάδας.Στα Δίκαια του 'Έβρου.
Μένω Ορεστιάδα που έχει και σινεμά με πρώτες προβολές και θέατρο(τοπικό αλλά καλό)πολλά καφέ,κλαμπάκια και 2 ΑΕΙ(όπου υπάρχουν φοιτητές,υπάρχουν και συμπαθητικά μαγαζάκια)Έχουμε περάσει τέλεια,ξεσκιστήκαμε στις εκδρομές Τουρκία και Βουλγαρία,ακόμα και για καφέ!!!Ο δρόμος δεν έκλεισε ποτέ για το σχολείο,είχαμε όντως λίγο χιόνι,αλλά έχασα μόνο 1 μέρα σχολείου,λόγω βλάβης στη θέρμανση.
Το κριτήριο μου ήταν τα μόρια αρχικά,δεν είχα σκοπό να πάω σε τίποτε με κάτω από 10 και ήθελα να μπορώ να μένω σε πόλη με πάνω από 20000 κατοίκους.Τα μόρια λοιπόν αυτά μου τα ΄πρόσφερε μόνο η Ορεστιάδα όπου μπορείς να μένεις και να υπηρετείς σε κάποια γύρω δυσπρόσιτα των 10 μορίων.Δεν είχα βέβαια εδώ οικογένεια,ή σχέση,οπότε ήμουν άνετη.
Τελικά είμαι πολύ ευχαριστημένη και από το σχολείο που είναι σαν φροντιστήριο και από τους συναδέλφους και από τη ζωή που έκανα φέτος και χαίρομαι πολύ που είχα κατευθείαν οργανική,δεν έτρεχα σε καμία διάθεση κανενός ΄Πυσδε Μυσδε κ.λ.π. Θα μείνω και του χρόνου και βλέπουμε.Δεν λέω πως είναι ο παράδεισος επί της γης,αλλά σίγουρα μπορεις να κάνεις απείρως περισσότερα στον 'Εβρο από ότι σε ΄κάποιο νησάκι.
Και με τη νέα Εγνατία,έχουμε κάνει Ορεστι'άδα-Θεσ/κη 4 ώρες!!!!!!Αυτά και καλό διορισμό σε όλους.Η επιλογή είναι δική σας.

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 13, 2008, 04:36:45 πμ »
Ευχαριστούμε , magda ...
...και καλώς σε ξαναβρήκαμε ...!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 490
Σύνολο: 494

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.