*

Ψηφοφορία

Έβρος ή νησιά ... ; Τι θα προτιμούσατε για διορισμό ;

Έβρος
52 (35.1%)
νησιά
96 (64.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 147

Αποστολέας Θέμα: Έβρος ή νησιά ... ;  (Αναγνώστηκε 14247 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chemist2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • ¨Τα μεγάλα πάθη είναι για τις μεγάλες ψυχές ¨
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #70 στις: Ιούλιος 13, 2008, 04:12:48 μμ »
Παιδιά είμαι διοριστέος Χημικός Β φουρνιάς από ασέπ και λάτρης του βουνού του χιονιού και της περιπέτειας.
Είναι λογικό επομένως να προτιμήσω ορεινές ηπειρωτικές περιοχές διορισμού όπως ορεινά Ευρυτανίας και Αρκαδίας οι οποίες δίνουν αρκετά μόρια.
Θα ήθελα πληροφορίες - εμπειρίες από κάποιον συνάδελφο για αυτές τις περιοχές.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2008, 04:17:15 μμ από antosfp »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:27:04 »

Αποσυνδεδεμένος Nina P

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 869
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ18.02 (18.35) χαμόγελο-ευγένεια-εξυπηρέτηση
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #71 στις: Ιούλιος 14, 2008, 01:34:06 πμ »
Δεν εχω παει ως αναπληρωτρια στο Καρπενήσι αλλα ως τραγουδιστρια (η αλλη μου ειδικοτητα  ;D)...

Το Καρπενήσι ειναι ωραιο τον χειμωνα αλλα και το καλοκαιρι ..εγω πηγα 10/10 και τελειωσαμε 21/5 μεγαλη σεζον...
και εχει πολλα να δεις πραγματικα...απο το φαραγκι Παντα Βρέχει, απο τα Πατηματα της Παναγιας και τη Μονη Προυσού...νομιζω πως περναει και το διεθνες μονοπατι...

Εγω ανετα θα πηγενα παντως Καρπενήσι

Απο Αρκαδία δεν γνωριζω...

Γίνε εσύ ο ίδιος η αλλαγή που θέλεις να φέρεις στον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #72 στις: Ιούλιος 14, 2008, 11:09:58 πμ »
Άν είναι , όμως , να μένεις Καρπενήσι και να πηγαίνεις π.χ. Βίνιανη , Φραγκίστα , θα σου βγει η πίστη στις στροφές ...

(ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ)

Αποσυνδεδεμένος chriskas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #73 στις: Ιούλιος 16, 2008, 11:03:58 πμ »
magda ευχάριστες οι πληροφορίες σου  :)

θυμάμαι που εξαρχής το ήθελες, ωραία που εξακολούθησες να το χαίρεσαι καθόλη τη χρονιά!

λες να το τολμήσω κι εγώ στα χαρτιά της άλλης εβδομάδας??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:27:04 »

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕΟ3
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #74 στις: Ιούλιος 23, 2008, 10:24:06 πμ »
Και τα 2 ενδεχομενα φανταζουν "τρομακτικα" ,ειδικα τωρα που πλησιαζουν.Μαλλον δε γινεται να αποφυγουμε ενα απο τα δυο,οποτε...ας το "απολαυσουμε" ???

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 24, 2008, 09:09:54 πμ »
Δίαβασα τις σκέψεις σας σήμερα το πρωί.
Ολοι συμφωνούμε σε κάποια βασικά πραγματάκια.
1) Αν π.χ. είσαι μόνιμος κάτοικος Αλεξανδρούπολης δεν σε χαλάει καθόλου το Σουφλί.
Ομοια αν είσαι απο τα Χανιά δεν σε χαλάνε τα Σφακιά.
2) Αν είσαι απο τη Σαλονίκη δεν σε χαλάει ο Εβρος.
    Ομοια αν είσαι απο Αθήνα δεν σε χαλάει η Ανδρος.
3) Αν έχεις καταγωγή και σπίτι της μάνας σου στην Ρόδο δεν σε χαλάει καθόλου να πας εκει πιθανότατα.
Πάμε σε επόμενες σκέψεις.
4) Είσαι απο κάπου ( π.χ. Αθήνα ) και θες να πάρεις όσο το δυνατόν πιο γρήγορα μετάθεση για εκεί (Αθήνα ). Τότε μπορεί να πείς.. Δεν πάω π.χ. δυο χρόνια Σαμοθράκη (Εβρος) που δίνει τα μέγιστα (12) μόρια? ...  Μπορεί όμως να πείς.. Δεν πάω Βοιωτία (αν εχει θεση..) που είναι δίπλα και ας μην πάρω πολλά μόρια..
5) Οι πιο πολλοί θα σκεφτουν το ερώτημα Εβρος ή νησιά για τις θέσεις 15 εως 30 των επιλογών τους νομίζω.
Γενικά νομίζω ότι ο κάθε ένας απο όσους δηλώνουν περιοχές διορισμού είναι μια διαφορετική περίπτωση. Αυτό είναι πολύ καλό , γιατί ετσι σχεδόν όλοι πάνε σε μια απο τις 30 επιλογές τους.. 
Ε , τώρα αν είσαι στην τελευταία θέση του πίνακα διοριστεων του ΑΣΕΠ και δεν δηλώσεις ούτε Εβρο , ούτε νησιά , τότε δεν θα πάς σε μια απο τις 30 επιλογές σου...
Δύσκολο ερώτημα πάντως , αλλά θα απαντήσω.....   νησιά.......



Αποσυνδεδεμένος Joanne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 25, 2008, 01:20:54 μμ »
Συμφωνώ πολύ με τον προλαλήσαντα.
Και εγώ επειδή είμαι από Αθήνα ψηφίζω νησιά, καθώς ο Έβρος μου φαντάζει πραγματικά πολύ μακρυά, έστω και αν είναι στεριά και έχεις πάντα εύκολη προσέγγιση.
Τέλοσπάντων, εύχομαι σε όλους μας να καταλήξουμε εκεί, μου θέλουμε και αν όχι τουλάχιτον όλοι μας να περάσουμε καλά τη σχολική χρονιά είτε είμαστε στον Έβρο είτε στα νησια.
 :)
Τα καλά κόποις κτώνται.

Αποσυνδεδεμένος corinna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 25, 2008, 01:28:39 μμ »
εγώ που είμαι στον πίνακα αναπληρωτών περίπου στο 2000 (ΠΕ19) υπάρχει καμία περίπτωση να με πάρουν σε κάποιο απο τα 2???? πείτε ναι ναι ναι!!

Αποσυνδεδεμένος Ελένη_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 30, 2008, 03:21:18 μμ »
Παιδιά είμαι διοριστέος Χημικός Β φουρνιάς από ασέπ και λάτρης του βουνού του χιονιού και της περιπέτειας.
Είναι λογικό επομένως να προτιμήσω ορεινές ηπειρωτικές περιοχές διορισμού όπως ορεινά Ευρυτανίας και Αρκαδίας οι οποίες δίνουν αρκετά μόρια.
Θα ήθελα πληροφορίες - εμπειρίες από κάποιον συνάδελφο για αυτές τις περιοχές.

Ημουν πέρυσι αναπληρώτρια στην Ευρυτανια σε χωριό. Αν σου αρέσει η περιπέτεια θα περάσεις καλά. Οι εκπαιδευτικοι ειναι ενωμένοι και κάνουν συχνά εκδηλώσεις. Ο καιρός δεν ειναι τοσο χαλια ειδικα αν εχεις τζιπ. Εγω καθε Σαββατοκυριακο εφευγα βεβαια, αλλα για μενα ηταν λιγο διαφορετικα. Από Αρκαδία δεν ξέρω, αλλά τελικά το που θα πας έχει σίγουρα σχέση με τον τόπο μόνιμης κατοικιας. Και για να μη βγω εκτός θέματος, θα προτιμήσω Έβρο. Και μόνο στη σκέψη του πλοιου, της ταλαιπωριας και της απομόνωσης με πιανει πονοκεφαλος...Αν εχεις συνηθισει σε στερια όπως εγω, το νησι σου φαινεται απελπιστικο.
Το ιστολόγιο της τάξης μου
http://e-taksi.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 30, 2008, 09:25:27 μμ »
Τώρα που για μένα μένει Γυμ/σιο Λαβάρων Έβρου (δεν το βρίσκω στον χάρτη) ή Φολέγανδρος, εύχομαι κάποιος πριν από εμένα (που είμαι προτελευταία διοριστέα ασεπ) να τα προτιμήσει λόγω μορίων... Αν ήμουν μόνη θα ήθελα νησιά γιατί μου αρέσει πολύ η ασκητική ζωή, η παριπέτεια η κοντινή σχέση με τους ανθρώπους, η θάλασσα και ΄το ήπιο καλοκαίρι. Επειδή όμως έχω παιδιά και αρρωσταίνουμε συχνά όλοι μαζί, ανησυχώ να πάω σε ένα νησί χωρίς γιατρούς και σύνδεση με ενδοχώρα κτλ. Έβρος και  ας έχει κρύο και χιόνι...Το χειρότερο για μένα θα ήταν Σαμοθράκη (Έβρος και νησί στην τιμή του ενός=12 μόρια ;D ;D)
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 30, 2008, 09:30:08 μμ »
Τώρα που για μένα μένει Γυμ/σιο Λαβάρων Έβρου (δεν το βρίσκω στον χάρτη) ή Φολέγανδρος, εύχομαι κάποιος πριν από εμένα (που είμαι προτελευταία διοριστέα ασεπ) να τα προτιμήσει λόγω μορίων... Αν ήμουν μόνη θα ήθελα νησιά γιατί μου αρέσει πολύ η ασκητική ζωή, η παριπέτεια η κοντινή σχέση με τους ανθρώπους, η θάλασσα και ΄το ήπιο καλοκαίρι. Επειδή όμως έχω παιδιά και αρρωσταίνουμε συχνά όλοι μαζί, ανησυχώ να πάω σε ένα νησί χωρίς γιατρούς και σύνδεση με ενδοχώρα κτλ. Έβρος και  ας έχει κρύο και χιόνι...Το χειρότερο για μένα θα ήταν Σαμοθράκη (Έβρος και νησί στην τιμή του ενός=12 μόρια ;D ;D)

Να σκεφτεσαι θετικα γιατι ποτε δεν ξερεις!!!!!!!! ;) ;) ;) ;) ;)
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος marina21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ν'αγαπάς την ευθύνη
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 30, 2008, 10:06:28 μμ »
Η αλήθεια είναι ότι εξαρτάται από πολλά θέματα..Αν έχεις παιδιά, αυτοκίνητο, πού έχει συνηθίσει κλπ.
Εγώ που δεν άλλαζα την Αθήνα με τίποτα. πήγα φέτος σε νησί και πέρασα τέλια.Το χειμώνα όμως ήταν όντως δύσκολα.Μάλιστα αποκλειστήκαμε κάποια εποχή για 3 εβδομάδες ...   :-\
Ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα για να περάσει αντίπερα ο μαθητής του και όταν , πια του διευκολύνει το πέρασμα , αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί , ενθαρρύνοντας το μαθητή του να φτιάξει τις δικές του γέφυρες

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 30, 2008, 10:21:05 μμ »
Τώρα που για μένα μένει Γυμ/σιο Λαβάρων Έβρου (δεν το βρίσκω στον χάρτη) ή Φολέγανδρος, εύχομαι κάποιος πριν από εμένα (που είμαι προτελευταία διοριστέα ασεπ) να τα προτιμήσει λόγω μορίων... Αν ήμουν μόνη θα ήθελα νησιά γιατί μου αρέσει πολύ η ασκητική ζωή, η παριπέτεια η κοντινή σχέση με τους ανθρώπους, η θάλασσα και ΄το ήπιο καλοκαίρι. Επειδή όμως έχω παιδιά και αρρωσταίνουμε συχνά όλοι μαζί, ανησυχώ να πάω σε ένα νησί χωρίς γιατρούς και σύνδεση με ενδοχώρα κτλ. Έβρος και  ας έχει κρύο και χιόνι...Το χειρότερο για μένα θα ήταν Σαμοθράκη (Έβρος και νησί στην τιμή του ενός=12 μόρια ;D ;D)

Να σκεφτεσαι θετικα γιατι ποτε δεν ξερεις!!!!!!!! ;) ;) ;) ;) ;)

Σίγουρα, πάντα υπάρχει ελπίδα!Thnx :-[
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος sofiaz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έβρος ή νησιά ... ;
« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 30, 2008, 10:42:03 μμ »
Να σε απογοητεύσω λιγάκι? Ο Έβρος θα φύγει πολύ γρήγορα, όλη η Μακεδονία, η Θράκη, η Θεσσαλονίκη και η Θεσσαλία τον βάζει ψηλά για τα μόρια. Δυστυχώς τα νησιά θα μείνουν και κάτι Δ αιτωλοακαρνανίας και Δ Αρκαδίας...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159598
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 313
Σύνολο: 338

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.