*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 261113 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος CICELLIDE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #490 στις: Οκτώβριος 04, 2008, 04:27:06 μμ »
Nuvo συμφωνω εγω σας νιωθω ολες κατι σα cyber friends βρε παιδι μου ,τελος παντων, κοριτσια υπενθυμιζω αυριο στις 10 30 ειναι το plida που λεγαμε ,  ο,τι μαθω θα σας τα μεταφερω αλλα οσες μπορειτε ελατε, φιλια και buon proseguimento di serata!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:44:37 »

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #491 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 11:41:34 πμ »
Buongiorno a tutti!Meglio tardi che mai θα σας πω τα βιβλία που μου έφεραν μαθήτριες μου που έδωσαν ΑΣΕΠ και πέρασαν η μια με την δεύτερη και η άλλη με την τρίτη φορά.Μου είπαν ότι είνια πολύ καλά .Αν μπορείτε πάτε πρώτα σε μια βιβλιοθήκη να dare un'occhiata και αποφασίστε.:1) "Α.Γ.ΚΑΨΑΛΗ  ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ  Εκδόσεις Αδελφων Κυριακίδη. 2) A.MOLNAR - B. LINQUIST Προβλήματα συμπεριφοράς στο σχολείο Εκδόσεις Ελληνικά γράμματα 3)Η.Γ.ΜΑΤΣΑΓΓΟΥΡΑΣ  ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ ΟΡΑΞΗ ΤΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ , Β' ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΕΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ Εκδόσεις Gutenberg 4)Ψυχολογια για Εκπαιδευτικούς του David Fontana Εκδόσεις Σαββάλας. Καλό διάβασμα! ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος cara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #492 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 03:58:42 μμ »
Γεια σε όλους !για ειδική διδακτικη τι διαβαζουμε? ξερετε αν εχει βγει βιβλιο για τους καθηγητες ιταλικων?για ωρομισθιους ακουτε τιποτα εχουν καλεσει κανεναν πελοποννησο?

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #493 στις: Οκτώβριος 06, 2008, 10:34:12 πμ »
salve a tutti
βιβλίο εξειδικευμένο γαι τους "ιταλούς" απ όσο ξέρω δεν υπάρχει, εαν κάποιος συναδελφος έχει υπόψη του κάτι διαφορετικό ας μας το γνωστοποιήσει, καλό θα κάνει!!!!
στις 2-3 πρώτες σελίδες του forum έγιναν συζητήσεις σχετικές με βιβλία, εγω διαβάζω απο τις εκδόσεις πελεκάνος το "ΠΕ34" (αναφέρω στη σελίδα 3 τα περιεχόμενα) και το Εισαγωγή στη γενική διδακτική του Βεντούρη  και για κάτι ποιό σχετικο, ό,τι διδαχτήκαμε στη σχολή! έντωμεταξύ όλο και κάτι θα γίνει!!!!
Για ωρομίσθιους να καλέσεις τις διευθύνσεις των νομών της περιφερειας.. αλλα και σε μία δευτεροβάθμια να πάς, θα σου δώσουν πληροφορίες για τον πίνακα ! δηλαδή είναι υποχρεωμένοι να σου πούν ποόν κάλεσαν και πόσες ώρες του έδωσαν!!!.
μην ξεχνάς
la vita e' bella

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:44:37 »

Αποσυνδεδεμένος kkavouras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
.
« Απάντηση #494 στις: Οκτώβριος 06, 2008, 02:09:09 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2013, 01:26:34 μμ από kkavouras »

Αποσυνδεδεμένος bio2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #495 στις: Οκτώβριος 06, 2008, 10:35:26 μμ »
Σημερα καλεσαν ωρομισθια στην ξανθη για δυο ωρες.

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #496 στις: Οκτώβριος 07, 2008, 07:55:17 πμ »
buongiorno a tutti
bio2 σ' ευχαριστούμε για την ενημέρωση, είναι χαρά μας να βλεπουμε ότι άρχισαν και στον κλάδο μας σιγά σιγά να καλούν ωρομίσθιους! το bio τί σημαίνει, βιολόγος?
la vita e' bella

Αποσυνδεδεμένος riaili

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #497 στις: Οκτώβριος 07, 2008, 11:04:30 πμ »
Δυστυχώς τα πράγματα δεν φαίνονται και πολύ θετικά για μας... Μόλις τηλεφώνησα στη δευτεροβάθμια στο τμήμα αναπληρωτών και ωρομισθίων(2310503904) και μου είπαν ότι για Α και Β Θεσσαλονίκης δεν ζητήθηκε από κανένα σχολείο καθηγητής ιταλικών, γιαυτό και δεν έχουν καλέσει κανέναν ωρομίσθιο(για αναπληρωτές ούτε λόγος!). Στο μεταξύ συνάδελφος       κλήθηκε στη Ρόδο για 6 ώρες αλλά τελικά θα κάνει 4 γιατί το ένα τμήμα θα κάνει γαλλικά λόγω του ότι δεν υπήρχε καθηγητής!!!!!

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #498 στις: Οκτώβριος 07, 2008, 12:17:09 μμ »
Δυστυχώς τα πράγματα δεν φαίνονται και πολύ θετικά για μας... Μόλις τηλεφώνησα στη δευτεροβάθμια στο τμήμα αναπληρωτών και ωρομισθίων(2310503904) και μου είπαν ότι για Α και Β Θεσσαλονίκης δεν ζητήθηκε από κανένα σχολείο καθηγητής ιταλικών, γιαυτό και δεν έχουν καλέσει κανέναν ωρομίσθιο(για αναπληρωτές ούτε λόγος!). Στο μεταξύ συνάδελφος       κλήθηκε στη Ρόδο για 6 ώρες αλλά τελικά θα κάνει 4 γιατί το ένα τμήμα θα κάνει γαλλικά λόγω του ότι δεν υπήρχε καθηγητής!!!!!

salve
ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ για Θεσσαλονίκη, προφανώς δεν ενημερώθηκαν τα παιδιά!!???!!!!!!!!!!! 'Οσο για την Ρόδο δεν ξέρω τ'ι παίζει γιατί στους πίνακες ανα περιφέρεια βγάζει  7 'ατομα στο Νότιο Αιγαίο, εκτός εαν δεν είναι όλοι Ρόδο ή εαν δεν δέχτηκαν τις ώρες. Αλλά ούτως ή άλλως αφού πήγε η συνάδελος για 4 ώρες γιατί να μην της δώσουν και τις υπόλοιπες 2???, υπάρχει αρκετό περιθώριο μέχρι τις 11 που δικαιούται!!! Περ'ιεργα πράγματα! Μήπως οι συνάδελφοι στην περιφέρεια νοτίου Αιγαίου  θα έπρεπε να ενημερώσουν το σ΄λλογο?
Δεν ξέρω, τα έχω πιά χαμένα !!!???!!!
la vita e' bella
ps δεν το χωνεύω για Θεσσαλονίκη!!!!!!!!!!!!!1

Αποσυνδεδεμένος riaili

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #499 στις: Οκτώβριος 07, 2008, 12:42:08 μμ »
Προφανώς οι ώρες στη Ρόδο "χάθηκαν" μετά που κλήθηκε η συνάδελφος ... Οι καθηγητές των γαλλικών κάνουν καλή προπαγάνδα από ότι φαίνεται! Έχω δει τι γράφουν σε forum του συλλόγου τους και έφριξα! Κάποια κατά τα άλλα αξιόπρεπής  καθηγήτρια γαλλικών αποκαλεί παιδάκια του δημοτικού "πελατάκια"!!!!! Τι να περιμένουμε και εμείς λοιπόν?

Αποσυνδεδεμένος bio2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #500 στις: Οκτώβριος 07, 2008, 10:33:18 μμ »
Ναι βιολογος. Επισης αλλο ενα τμημα φτιαχτηκε απο οσο ξερω στη δραμα. Για ψαχνετε οσο μπορει ο καθενας.

Αποσυνδεδεμένος pepe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #501 στις: Οκτώβριος 07, 2008, 10:54:31 μμ »
Προφανώς οι ώρες στη Ρόδο "χάθηκαν" μετά που κλήθηκε η συνάδελφος ... Οι καθηγητές των γαλλικών κάνουν καλή προπαγάνδα από ότι φαίνεται! Έχω δει τι γράφουν σε forum του συλλόγου τους και έφριξα! Κάποια κατά τα άλλα αξιόπρεπής  καθηγήτρια γαλλικών αποκαλεί παιδάκια του δημοτικού "πελατάκια"!!!!! Τι να περιμένουμε και εμείς λοιπόν?

Βρε κορίτσια...αμάν πια!
Ούτε κοιμόμαστε ούτε ξυπνάμε με το πόσες ώρες θα προσπαθήσουμε να σας "κλέψουμε"...!
Αν είναι δυνατόν...!
les pensees se couchent dans les etoiles et elles te parlent quand tu les regardes

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #502 στις: Οκτώβριος 09, 2008, 08:20:27 μμ »
salve
παιδιά πού είσαστε????
la vita e' bella!!!

Αποσυνδεδεμένος kate45

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #503 στις: Οκτώβριος 09, 2008, 10:45:14 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Επισυνάπτω την επιστολή που έστειλε ο σύλλογος μας στο Υπουργείο για να διαμαρτυρηθεί και να απαιτήσει την άμεση πρόσληψη ωρομισθίων καθηγητών για τη διδασκαλία των ιταλικών. Γίνονται ενέργειες από το σύλλογο αλλά και εμείς πρέπει να ενδιαφερθούμε και να ρωτάμε τις Δευτεροβάθμιες τι γίνεται με το θέμα των ωρομισθίων. Να ξέρετε ότι καλέσαν απο Κιλκίς για 8 ώρες και απο Πιερία για 8 ώρες.
ΥΓ. Στέλνω μόνο το κείμενο και όχι τις διευθύνσεις, υπογραφές κλπ, γιατί το αρχείο είναι βαρύ και δεν το στέλνει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160913
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 758
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 688
Σύνολο: 696

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.