*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 261179 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #504 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 08:30:54 πμ »
Buongiorno q tutti!Έχεις δίκιο  artsatal , συνδέομαι κάθε μέρα και ακρά του τάφου σιωπή.... :-\Απο Σέρρες τίποτα αλλά εκείνο που μου έκανε εντύπωση απο Θεσσαλονίκη τίποτα??Κάθε αρχή και δύσκολη βέβαια.Μήπως έλαβε καμμιά το eserzici του progetto 3?Θέλω να τηλ να μου το στείλουν.Πως πάει το διάβασμα?Εμένα τελικά δεν μου φτάνουν οι ώρες της ημέρας!!Σε λίγο έχω μάθημα.Το απόγευμα έχουμε διαβάσματα, το βράδυ ασχολούμαι με την ύλη της επομένης που καίρός για διάβασμα!.. cicellide τι  έγινε με το plida ,  τι σας είπαν , αν βρείς χρόνο κάνε μια ενημέρωση.Καλή δύναμη σε όλους!!! :) :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2008, 08:38:42 πμ από vecchiarella »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:21:33 »

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #505 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 10:57:39 πμ »
Buongiorno ragazze!  ;D
Χάθηκα γιατί τρέχω και δεν φτάνω με τα μαθήματα και τα διαβάσματα για τον Ασεπ!!
Περιμένω να έρθει η άλλη εβδομάδα για να ξαναπάρω τηλ. στις Δευ/θμιες Αττικής να ρωτήσω για ωρομίσθιοιυς.
Το esercizi του Progetto 3 μου ήρθε προχθές με ups από την Edilingua. Το τηλέφωνο του εκδοτικού οίκου είναι 210-5733900. Το παρέλαβα περίπου μιάμιση εβδομάδα μετά την παραγγελεία μου. Εσύ πότε έκανες την παραγγελία σου;   
Καλή δύναμη σε όλους !! :) :) :) 


Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #506 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 02:16:55 μμ »
Ciao NATI.Είχα μπει στο site της edilingua αρχές Σεπτέμβρη και είχα παραγγείλει το βιβλιο αλλά μου είχε πει ότι οι ασκήσεις θα αργήσουν και θα με ενημερώσουν με mail.Θα πάρω απο Δευτέρα τηλ για να μου το στείλουν τότε.Είχα βγάλει κάποιες σελίδες και μου άρεσε.Verdemo!Buon fine settimana a tutte και καλό διάβασμα!!!!! ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος CICELLIDE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #507 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 09:51:58 μμ »
κοριτσια σορυ που χαθηκα αλλα εχω λιωσει... αυτο το σκ παρακολουθησα το 10 ωρο σεμιναριο του Τσοπανογλου Κπγ και ειμαι κομματια,σας χρωσταω και ενημερωση για το plida δεν το ξεχνω αλλα πραγματικα δεν εχω το κουραγιο μολις βρω λιγο χρονο θας σας τα πω ολα!παντως ο Τσοπανογλου φανηκε συγκρατημενα αισιοδοξος(οσες τον γνωριζουν θα καταλαβουν τι εννοω) για τα ιταλικα και μας παροτρυνε ολους να δωσουμε ασεπ ειτε προετοιμαστουμε καλα ειτε οχι διοτι οσοι πιο  πολλοι  ειναι οι υποψηφιοι τσο πιο πολλες θα  ειναι και οι θεσεις με τον καιρο .Αυτα πολλα φιλια και σορυ ξανα που χαθηκα καλη βδομαδα σε ολες.ΥΓ- ειδα στο σιτο του ιστιτουτου οτι ξεκιναναε καποιες εκδηλωσεις στις 20/10 τσεκαρετε μπορει να σας ενδιαφερει! ;) ;D  :D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:21:33 »

Αποσυνδεδεμένος CICELLIDE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #508 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 09:55:41 μμ »
μηπως ξεκινησε καμια ειδικη διδακτικη στο μπονια της αθηνας με το Βεντουρη?σε εμας εδω θεσ/νικη θα ξεκινησει μαλλον νοεμβριο και σκεφτομαι να παω , περιμενω νεα!φιλια καλη βδομαδα

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #509 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 12:57:50 μμ »
Buongiorno a tutte!
Από τις Δευτεροβάθμιες Ατικής ακόμη καμία δεν ξέρει τίποτα για ωρομίσθιους Ιταλικής. Μου είπαν όλες ότι δεν έχουν καλέσει ακόμη κανέναν. Μου φαίνεται λίγο περίεργο βέβαια, αλλά τι να πω...
Cicellide πήγα στα πρώτα 2 μαθήματα του Βεντούρη Ειδ. Διδακτικής στον Μπόνια Αθήνας και έμεινα ευχαριστημένη.
Κατα την άποψη μου βοηθάει πολύ ακόμη κι αν δεν έχεις κάνει την Γεν. Διδακτική.
Bacioni!!!

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #510 στις: Οκτώβριος 14, 2008, 11:10:09 πμ »
SALVE A TUTTI,
Τί κάνετε καρντάσια, έλειψα γιατί πήρα μιά γερ'η δοση βρογχικών η οποία ακόμη με ταλαιπωρεί, αλλά μιά δυό φορές  μπήκα  στο φορουμ!Ξεκινήσαμε να διαβάζουμε πιό εντατικά γι' αυτό ψιλοχανόμαστε (μάλλον) αλλά  "ένεκα η κοινωνία, άλλους τους ανεβάζει και άλλους τους κατεβάζει" θ'ελω να ελπίζω ότι εμεις θα είμαστε με τους ανεβασμένους.
Οπως και να έχει μόνο και μόνο η εμπειρία απο τις εξετάσεις κάτι θα μας δώσει! Προσπαθούμε για μία σοβαρή εμφανιση!! Άντε και ο Θεός βοηθός σ' όλους μας! 
Θα ήθελα να επιστήσω τη [προσοχή όλων σε αυτό που είπε ο κύριος Τσοπάνογλου για την συμμετοχή. Θα πρέπει να είναι πραγματικά καθολική, ίσως 'ετσι δείχνοντας ότι είμαστε καμμία χιλιαριά να αρχίζουν να μας υπολογίζουν. Θυμάμαι στη Θεσσαλονίκη όταν είχαμε επισκεφτει έναν πολιτικό μας είπε χαρακτηριστικά "....τι να κάνω είσαστε και λίγοι"!!!!  τώρα που το σκέφτομαι δεν ξέρω αν εννοούσε λίγοι για να διορίσει (δηλαδή δεν υπάρχουν καθηγητές ιταλικών-όπως τότε νόμιζα ότι έννοούσε!)- ή λίγοι ψηφοφόροι?????άντε ας δείξουμε ότι   γεμίζουμε ταξί!!!! 
Πρώτα η ζήτηση, η ενημέρωση των παιδιών θα πρέπει  να μην μας πιάσουν στον ύπνο ΚΑΙ του χρόνου και κατά δεύτερον  η δυναμική μας παρουσία!!
ΟΛΑ παιζουν τον ρόλο τους και μην ξεχνάτε
LA VITA E' BELLA

Αποσυνδεδεμένος kate45

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #511 στις: Οκτώβριος 14, 2008, 05:18:36 μμ »
salve a tutti!
Θα ήθελα να σας ενημερώσω για την παρακάτω ημερίδα:
Στοιχίζει 55 ευρώ (με προπληρωμή μέσω τράπεζας έως τις 29.10.08) και 65 ευρώ την ημέρα της διεξαγωγής της.
Περισσότερες πληροφορίες στο www.e-employ.gr ή στο τηλέφωνο 2310 230545.

Τα Παιδαγωγικά στον Διαγωνισμό

του ΑΣΕΠ Εκπαιδευτικών 2009

το Σάββατο 1 Νοεμβρίου 2008

στο ΟΛΥΜΠΙΟΝ

(πλατεία Αριστοτέλους)

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Γνωρίζει κανείς αν γίνονται μαθήματα για Ειδική διδακτική στη Θεσσαλονίκη και που; Γνωρίζετε το τηλέφωνο του Μπόνια στη Θεσσαλονική;
Ευχαριστώ e a presto

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #512 στις: Οκτώβριος 14, 2008, 08:17:58 μμ »
salve a tutti
kate45 ευχαριστούμε για την ενημέρωση, δείχνει πολύ καλό το σεμινάριο και συν τοις άλλοις έχω ακούσει  (από δασκάλους στην επιμόρφωση-εγώ δεν έχει τύχει να τον παρακολουθήσω) ότι ο συγκεκριμένος εισηγητής είναι εξαιρετικός!!
Αναφορικά με τα μαθήματα του Μπόνια στη Θεσσαλονίκη, πάρε στο  2310 - 280230
la vita e' bella!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #513 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 02:25:50 μμ »
Ciao a tutti!Σήμερα έλαβα την εφημερίδα του Palso και είχε ενημέρωση για την διδασκαλία των ιταλικων στα γυμνάσια , και το φυλλάδιο που μοίρασε ο σύλλογος μας στα σχολεία.Ο Τσοπάνογλου έχει δίκιο.΄Πρέπει να προσπαθήσουμε να υπάρχει μεγάλη συμμετοχή , να δείξουμε βρε αδελφέ ότι υπάρχουμε και εμείς σαν κλάδος και ότι θέλουμε να ενταχθούμε δυναμικά στην εκπαίδευση!!! :) :)Κάλό διαβασμά σε όλους και καλή δυναμη ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος riaili

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #514 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 05:34:19 μμ »
Επιτέλους και ένα καλό νέο!!!! Πέντε αναπληρωτές ΠΕ 34!!!!

Αποσυνδεδεμένος CICELLIDE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #515 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 06:19:53 μμ »
Κοριτσια ξερετε αν θα κανει ο Βεντουρης ειδικη διδακτ στη Θεσσαλονικη?μολις γυρισα απο το γραφειο του Τσοπ οπου πηγα να δωσω κατι χαρτια για τους εξεταστες του κρατικου και μου σχολιασε παλι το ιδιο πραγμα που ανεφερα τις προαλλες, ειτε προετοιμαστουμε ειτε οχι πρεπει να δωσουμε ΟΛΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #516 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 06:33:30 μμ »
Επιτέλους και ένα καλό νέο!!!! Πέντε αναπληρωτές ΠΕ 34!!!!

Kαλορίζικοι λοιπόν !!!!

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #517 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 06:38:09 μμ »
Κοριτσια ξερετε αν θα κανει ο Βεντουρης ειδικη διδακτ στη Θεσσαλονικη?μολις γυρισα απο το γραφειο του Τσοπ οπου πηγα να δωσω κατι χαρτια για τους εξεταστες του κρατικου και μου σχολιασε παλι το ιδιο πραγμα που ανεφερα τις προαλλες, ειτε προετοιμαστουμε ειτε οχι πρεπει να δωσουμε ΟΛΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

salve cicellide
Γιατί δεν επικοινωνείς με τον Μπόνια στη Θεσσαλονίκη να μάθεις? ή εαν δεν είσαι σίγουρη ζήτα να του μιλήσεις στην Αθήνα, διδάσκει το Σ/Κ.
la vita e' bella

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 814
Σύνολο: 826

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.16 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.