*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 261060 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #686 στις: Αύγουστος 03, 2009, 06:36:03 μμ »
SALVE

για όποιον ενδιαφέρεται
 
Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.)  ΕΛΛΗΝΟρωμαϊκεσ – ελληνοϊταλικεσ σπουδεσ (Λογοτεχνία – Ιστορία & Πολιτισμός)

http://www.isll.uoa.gr/GR1.HTM

la vita e' bella
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2009, 06:38:04 μμ από artsatal »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:11:36 »

Αποσυνδεδεμένος vaso!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #687 στις: Αύγουστος 03, 2009, 07:42:57 μμ »
Buonasera!akri den vgazoume edw pera!me to pou grafoume.pantws ananewthikan oi pinakes anaplirwtwn k mpikan k ta moria apo to asep.kairos itan! mono pinakes wromisthiwn den eida.den peirazei pou svistike to minima.kanena provlima.san pe34 pame mia xara! to mono pou den einai k toso kalo einai to site tou syllogou mas,exei na enimerwthei kairo.

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #688 στις: Αύγουστος 04, 2009, 12:10:05 πμ »

εως 7/8

http://www.ideke.edu.gr/uploads/tracts_502.doc

la vita e' bella
Ciao a tutti και απο μένα! Συγχαρητήρια σε όσους πέτυχαν με ασεπ :D Αυτο με το ΙΔΕΚΕ με έχει εκνευρήσει αρκετά cara artsatal.Το είδα ενώ βρησκόμουν σε διακοπές και κατέβηκα για να κάνω τα χαρτιά μου για ακόμη μια φορά διότι η ανακοίνωση για το μητρώο  εκπαιδευτών με έβγαλε απο τα ρούχα μου >:( Τέλος πάντων επειδή ξέρω ότι το κατέχεις το θέμα θέλω να σε ρωτήσω,γιατί τώρα τελείωσα με την ετοιμασία των χαρτιών και είδα ότι για τον ιδιωτικό τομέα θέλει βεβαιώση ασφαλιστικού φορέα δλδ ΙΚΑ , εσύ έστειλες τέτοια βεβαίωση ή δεν είχες καθόλου προϋπηρεσια σε φροντηστήρια? Γιατί όταν ετοίμασα τα χαρτιά για το μητρώο το ΙΚΑ δεν μου έδωσε βεβαιωση λέγοντας ότι αρκεί μια φωτ. απο τα ένσημα,μήπως ξέρεις τίποτα a proposito?

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #689 στις: Αύγουστος 04, 2009, 08:20:42 πμ »

εως 7/8

http://www.ideke.edu.gr/uploads/tracts_502.doc

la vita e' bella
Ciao a tutti και απο μένα! Συγχαρητήρια σε όσους πέτυχαν με ασεπ :D Αυτο με το ΙΔΕΚΕ με έχει εκνευρήσει αρκετά cara artsatal.Το είδα ενώ βρησκόμουν σε διακοπές και κατέβηκα για να κάνω τα χαρτιά μου για ακόμη μια φορά διότι η ανακοίνωση για το μητρώο  εκπαιδευτών με έβγαλε απο τα ρούχα μου >:( Τέλος πάντων επειδή ξέρω ότι το κατέχεις το θέμα θέλω να σε ρωτήσω,γιατί τώρα τελείωσα με την ετοιμασία των χαρτιών και είδα ότι για τον ιδιωτικό τομέα θέλει βεβαιώση ασφαλιστικού φορέα δλδ ΙΚΑ , εσύ έστειλες τέτοια βεβαίωση ή δεν είχες καθόλου προϋπηρεσια σε φροντηστήρια? Γιατί όταν ετοίμασα τα χαρτιά για το μητρώο το ΙΚΑ δεν μου έδωσε βεβαιωση λέγοντας ότι αρκεί μια φωτ. απο τα ένσημα,μήπως ξέρεις τίποτα a proposito?

Salve a tutti
Vecchiarella.... που είσαι μικρότερη απο μένα!!! να σου πω ότι εγώ έβαλα ως προυπηρεσια μονο τις βεβαιώσεςι απο ββάθμια τει και ιδεκε (φαντάσου δεν μπορούν να δουν στ αρχεια τους και ευτυχως που  είχα ζητήσει την βεβαίωση πριν απο καμμιά 10-15 μέρες στο άσχετο) .. στα φροντιστήρια έβαλα τις επωνυμίες και τα ενσημα και ας πάνε να τ; ψάξουν (και ενα νόμ τον παλιο 105 που λέει ότι τα εγγραφα που καταθέτω είναι αντίγραφα των γνήσιων , γιατί είχα ξεχάσει να επικυρώσω τα παλιά ένσημα και τα έβαλα σε γωτοτυπία!)
Για περισσότερη σιγουριά επικοινώνησε με το ΚΕΕ της πειοχής σου , εγω αυτό κάνω γιατί τα παιδιά εδώ είναι πολύ εξυπηρετικά σε αντιθεση με τα κεντρικά που εχουν μαλώσει με την "ευγένεια"!!!@@@@@@@@
καλή επιτυχία!!!
la vita e ' bella

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:11:36 »

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #690 στις: Αύγουστος 04, 2009, 08:30:03 πμ »

Salve a tutti
Vecchiarella.... που είσαι μικρότερη απο μένα!!! να σου πω ότι εγώ έβαλα ως προυπηρεσια μονο τις βεβαιώσεςι απο ββάθμια τει και ιδεκε (φαντάσου δεν μπορούν να δουν στ αρχεια τους και ευτυχως που  είχα ζητήσει την βεβαίωση πριν απο καμμιά 10-15 μέρες στο άσχετο) .. στα φροντιστήρια έβαλα τις επωνυμίες και τα ενσημα και ας πάνε να τ; ψάξουν (και ενα νόμ τον παλιο 105 που λέει ότι τα εγγραφα που καταθέτω είναι αντίγραφα των γνήσιων , γιατί είχα ξεχάσει να επικυρώσω τα παλιά ένσημα και τα έβαλα σε γωτοτυπία!)
Για περισσότερη σιγουριά επικοινώνησε με το ΚΕΕ της πειοχής σου , εγω αυτό κάνω γιατί τα παιδιά εδώ είναι πολύ εξυπηρετικά σε αντιθεση με τα κεντρικά που εχουν μαλώσει με την "ευγένεια"!!!@@@@@@@@
καλή επιτυχία!!!
la vita e ' bella
[/quote]
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση ;)Το εκτιμώ πάρα πολύ.Σώθηκα αν επικοινωνήσω με το ΚΕΕ της περιοχής μου ,ξέρεις τι θα μου πούν: Αφού θα πάρουμε την ίδια τι θές και κάνεις τα χαρτιά σου? Εγώ θα πάω σε λίγο στο ΙΚΑ και θα βγάλω φωτοτυπία τα ένσημα κια θα τα επηκυρώσω στα ΚΕΠ και ότι γίνει.Οπως και να έχει θέλω να δω επιτέλους τώρα που θα στείλω τα χαρτιά και μετά την ταχα μου συνέντευξη τι μόρια θα μου δώσουν. Ti ringrazio di nuovo!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος maratel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #691 στις: Αύγουστος 04, 2009, 07:07:19 μμ »
να'χαμε να λέγαμε...πόσους αναπληρωτές λέτε να πάρουν φέτος? φαντάζομαι οτι η μεγάλη πλειοψηφια θα είναι ωρομίσθιοι  :(

Αποσυνδεδεμένος maratel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #692 στις: Αύγουστος 04, 2009, 07:33:00 μμ »
συγγνώμη είδα τωρα οτι συζητήθηκε 'ηδη το θεμα  :-[

Αποσυνδεδεμένος maratel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #693 στις: Αύγουστος 08, 2009, 02:21:39 μμ »
μπορεί κάποιος να μου πεί τα σχετικά με την Κύπρο? ποιός μπορούσε να κάνει άιτηση/πότε κλπ-εχει σταματήσει αυτο?

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #694 στις: Αύγουστος 17, 2009, 09:43:30 πμ »
μπορεί κάποιος να μου πεί τα σχετικά με την Κύπρο? ποιός μπορούσε να κάνει άιτηση/πότε κλπ-εχει σταματήσει αυτο?



Ψάξε για περισσότρερα στην σελίδα 6 η ιστοσελίδα είναι : www.eey.gov.cy

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #695 στις: Αύγουστος 17, 2009, 09:53:04 πμ »

Eπιστρέφοντας απο τις διακοπές είδα τον πίνακα με τους διορισμένους  απο τους πίνακες του ΑΣΕΠ του  30-24μηνου  και τους πολύτεκνους ....  εύχομαι σ' όλους να ' ναι  "σιδερένιοι" !!!!

Αντε παιδιά και στα δικά μας!!!!!!!!!

la vita e' bella!!!

Αποσυνδεδεμένος cara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #696 στις: Αύγουστος 17, 2009, 03:43:28 μμ »
Γεια χαρά σε όλους και συγχαρητήρια σε όσους προσπάθησαν για τον ασεπ.Τι ακούτε θα πάρουν αεκετούς αναπληρωτές? Ένα πράγμα μου κάνει εντύπωση έβγαλε το υπουργείο περιοχές τοποθέτησης και δεν έβγαλε καθόλου για αττική .Εσείς τι ακούτε θα πάρει αναπληρωτές αρκετούς?

Αποσυνδεδεμένος lenagreca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nil desperandum!
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #697 στις: Αύγουστος 18, 2009, 12:37:23 μμ »
μπορεί κάποιος να μου πεί τα σχετικά με την Κύπρο? ποιός μπορούσε να κάνει άιτηση/πότε κλπ-εχει σταματήσει αυτο?

Maratel, στην Alfavita δημοσιεύτηκε σήμερα αυτό το άρθρο, νομίζω θα απαντήσει στα ερωτήματά σου.

http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank06_9_08_1225.php


Il mio lavoro è la mia passione...

Αποσυνδεδεμένος maratel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #698 στις: Αύγουστος 19, 2009, 06:04:06 μμ »
ευχαριστώ πολύ και τις δυο σας! 8)

Αποσυνδεδεμένος Kekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #699 στις: Αύγουστος 20, 2009, 09:42:26 μμ »
Γεια χαρά σε όλους και συγχαρητήρια σε όσους προσπάθησαν για τον ασεπ.Τι ακούτε θα πάρουν αεκετούς αναπληρωτές? Ένα πράγμα μου κάνει εντύπωση έβγαλε το υπουργείο περιοχές τοποθέτησης και δεν έβγαλε καθόλου για αττική .Εσείς τι ακούτε θα πάρει αναπληρωτές αρκετούς?

 γεια σας! cara που τις βρήκες τις περιοχές τοποθέτησης??? ψάχνω και δεν... επίσης θέλω να σας πώ ότι πήγα στην αστυπάλαια όπου και έκανα διακοπούλες [υπέροχη!!] η διευθύντρια του δημοτικού επιλογή στα παιδιά έδωσε μόνο γερμανικά γαλλικά. Μία θέση χαμένη. Μιλούσα με μία δασκάλα του νησιού ή οποία δεν γνώριζε την διαδικασία και μου είπε επίσης ότι σε περίπτωση που τους δίναν την δυνατότητα έπιλογής τα ιταλικά θα ήταν σίγουρα η πρώτη προτίμηση των παιδιών. Ακούει ο σύλλογος??????

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 642
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 650
Σύνολο: 654

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.