*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 259283 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #728 στις: Αύγουστος 28, 2009, 02:42:59 μμ »
Eυχαριστούμε για την κατανόηση  και χαλάλι και εαν  σβήστηκαν ολα τα μνμ !
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2009, 06:23:28 μμ από artsatal »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:50:13 »

Αποσυνδεδεμένος PE-34

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ιταλικής
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #729 στις: Αύγουστος 28, 2009, 04:10:35 μμ »
Ευχαριστώ εκ μέρους του κλάδου μας, τους διαχειριστές του foroum για την παρέμβασή τους να διαγράψουν τα μηνύματα επιθέσεων προσωπικού περιεχομένου που δεν αφρούσαν τον κλάδο μας.
Είναι ώρα για δουλειά πως να φέρουμε παιδιά στα Ιταλικά και όχι για προσωπικές επιθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος Kekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #730 στις: Αύγουστος 28, 2009, 04:27:28 μμ »
O πίνακας της δ.βαθμιας μάλλον θα αναννεωθεί δευτέρα. Για των ωρομισθίων έχετε κάποια πληροφόρηση??

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #731 στις: Αύγουστος 28, 2009, 05:06:25 μμ »
Kekaki,
Καμμία πληροφόρηση περα απο το "ράδιο αρβύλα"  οτι σήμερα θα έπαιρνε το υπουργειο τους πρώτους αναπληρωτές (σε συζητήσεις στο φορουμ!) - η σημερινή, όμως, ανανέωση του πίνακα αφορούσε μονο πρωτοβάθμια
Η αλήθεια είναι οτι τώρα τελευταία βλέπω ανακοινώσεις  γύρω στις; 19,00' πράγμα ιδιαιτέρως περίεργο !!!
Εχουν αργήσει πάρα πολύ και νομίζω οτι μέχρι Δευτέρα - Τρίτη θα πρέπει να καλέσουν καθηγητές, οι μόνοι που διορίστηκαν μέχρι τώρα είναι οι μόνιμοι και οι πολυτεκνοι,  
οψόμεθα
la vita e' bella
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2009, 05:08:20 μμ από artsatal »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:50:13 »

Αποσυνδεδεμένος vaso!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #732 στις: Αύγουστος 28, 2009, 07:07:03 μμ »
Βγηκαν οι πινακες ωρομισθιων ανα περιφερεια. Τεραστια χαρα! καλη επιτυχια να εχετε ολοι! ( κ εσυ pe34)

Αποσυνδεδεμένος Kekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #733 στις: Αύγουστος 28, 2009, 08:54:51 μμ »
Επιτέλους μία πρόοδος! Αναννεώθηκε ο πίνακας αναπληρωτών, έχουμε και των ωρομισθίων. Αυτό που δεν ξέρουμε είναι πόσους θα καλέσουν. Καλή επιτυχία σε όλους και καλό πσκ. :)

Αποσυνδεδεμένος PE-34

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ιταλικής
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #734 στις: Αύγουστος 28, 2009, 11:26:16 μμ »
Γιούπι..... !!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D στην Περιφέρειά μου είμαι 2η.... φέτος σίγουρα θα δουλέψω... καλή επιτυχία και στις υπόλοιπες...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2009, 11:27:54 μμ από PE-34 »

Αποσυνδεδεμένος maratel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #735 στις: Αύγουστος 29, 2009, 11:33:04 πμ »
συγχαρητήρια!!!

εγώ αφού δεν έχω δηλωσει για ωρομισθια δεν περιμένω κάτι τέτοιο,αλλά είναι παρήγορο να δουλεύουν άτομα απο εμας και να αυξάνονται οι θέσεις...για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος maratel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #736 στις: Αύγουστος 29, 2009, 11:38:05 πμ »
α εντωμεταξυ ανεβηκα αλλη μια θεση στον πινακα αναπληρωτων  ;) αγαλι-αγαλι...

Αποσυνδεδεμένος Kekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #737 στις: Αύγουστος 29, 2009, 03:29:42 μμ »
Μια χαρά με τους πίνακες! Μία θέση κερδισμένη στους αναπληρωτές και στους ωρομισθιους στην πρώτης εικοσάδα. Ελπίζομεν... Εμαθα ότι πέρσι καλέσαν 9 αναπληρωτές και ότι ο πίνακας έφτασε στο νούμερο 41.  ;).

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #738 στις: Αύγουστος 29, 2009, 03:55:08 μμ »
Μια χαρά με τους πίνακες! Μία θέση κερδισμένη στους αναπληρωτές και στους ωρομισθιους στην πρώτης εικοσάδα. Ελπίζομεν... Εμαθα ότι πέρσι καλέσαν 9 αναπληρωτές και ότι ο πίνακας έφτασε στο νούμερο 41.  ;).

Kekaki
o 9oς αναπληρωτης της 41ης θέσης ήταν , όμως, ειδική κατηγορία!!
Ας ελπιζουμε οτι ο φετινος πίνακας θα ΑΔΕΙΑΣΕΙ να πάμε στο καλό να ησυχάσουμε!!!!! ας πάρουν αρκετους μπας και "βγαλουμε τα σπασμενα" των προηγούμενων ετών!!!  Επίσης να σας πω την αμαρτία μου δεν καταλαβαίνω γιατί λυσσαξαμε με τους ωρομίσθιους , όλοι μπορούμε νε τις υπολογ΄λισουμε είδικά οσοι ήταν  ψηλά τις βλέπουν τις θεσεις τους απο τον πίνακα των αναπληρωτών>>> δεν νομίζω οτι υπήρχαν εκπλήξεις! Το ζόρι ήταν των αναπληρωτών!
Πάντως ευχομαι να έχουμε ολοι μας μια καλή επαγγελματική αποκατάσταση ανεξαρτήτως σειρας!
la vita e' bella
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2009, 04:39:13 μμ από artsatal »

Αποσυνδεδεμένος vaso!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #739 στις: Αύγουστος 29, 2009, 05:06:33 μμ »
Buonasera!
1)Λυπαμαι που καποιοι στέλνουν προσωπικα υβριστικα μηνυματα κ μετα στο forum το παιζουν αγιοι..

2)-

3) ηθελα να ρωτησω το εξης : αν καποιος δουλευει ωρομισθιος εχει δικαιωμα να δουλευει σε φροντιστηριο ή παραλληλα στα κ.ε.ε?η σε οποιαδηποτε ιδιωτικη δουλεια?

4)ειμαι υπερ του να διαλεξουν οι μαθητες οποια γλωσσα θελουν-δεν θα τους το "επιβαλλουμε" εμεις.Και γιατι δηλ τα ισπανικα ασχημα ειναι? εγω προσωπικα εκανα μαθηματα ισπανικων κ τα θεωρω πολυ χρησιμη κ ωραια γλωσσα.

5) οτι "φουσκωνει" γρηγορα-ξεφουσκωνει. Οποτε Ας το αφησουμε το θεμα να παρει τους αργους ρυθμους αλλα σταθερους. Καποιοι ειναι πισω απο εμας που τρεχουν για τα ιταλικα για το καλυτερο για εμας..Οπως ο προεδρος του τμηματος μας που θα πρεπει να τον ευχαριστουμε!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2009, 09:18:12 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος vaso!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #740 στις: Αύγουστος 29, 2009, 06:05:30 μμ »
artsatal γιατι η σελιδα για το μεταπτυχιακο που ειπες δεν "ανοιγει"? κ το site του συλλογου εχει προβλημα. Για δες το. Το pc μου παντως κανονικα λειτουργει.
Κατι αλλο αν καποιος πχ ξεκιναει μεταπτυχιακο κ τον καλεσουν σε ενα νησι πχ αναπληρωτη, πως θα κανει κ το μεταπτυχιακο ταυτοχρονα τι λυση υπαρχει?
Επισης δεν εχω καταλαβει με ποια σειρα καλουν αναπληρωτες . Συμφωνα με τη καταταξη οκ αλλα αν εγω δηλωσα πχ 1η επιλογη δ 'κυκλαδων αλλα οι απο πανω δεν το εχουν δηλωσει , πες 5 ατομα, πως περνουν εμενα πχ αφου στη σειρα ειμαι πιο κατω. Δεν ξερω πως λειτουργει το συστημα για πες..

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #741 στις: Αύγουστος 29, 2009, 06:52:58 μμ »
Vaso
Συμφωνω και επαυξάνω αλλά αυτή η συμπεριφορα θέλει θρασος και δυστυχως , ισως, εσένα ..δεν σε χαρακτηρίζει!!
Εαν δε κάποιος δουλεύει ωρομίσθιος ΔΕΝ εχει το δικαίωμα να δουλεύει ταυτόχρονα και σε φροντιστήριο... έχει , όμως, το δικαίωμα να δουλευει στα ΚΕΕ ή πχ στα ΤΕΙ γιατί είναι άλλη βαθμίδα εκπαίδευσης,κι' αυτό με συγκεκριμενες προυποθέσεις που αφορούν στο εβδομαδιαίο ωράριο (δεν πρεπει να ξεπερνα καποιες ωρες-τωρα δεν τις θυμάμαι αλλά εαν θέλεις να ψάξω και να βρω με ακρίβεια τις ωρες)-και είαμι σίγουρη γιατι φέτος με αφορούσε-δουλευα ωρομισθια και στα ΚΕΕ .
Σε άλλη ιδιωτική δουλεια δεν το ξέρω, να το ρωτήσω , όμως νομίζω οτι επιτρέπεται αρκει να μην είναι εκπαιδευτική!-Αλλωστε θα' χε πλάκα να θέλανε να ζήσουμε με τα χρήματα απο την ωρομισθία!!! 
Γισ τα οσα αναφέρεις για τις ξένες γλώσσες ας μην ξεχνάμε οτι οποια γλώσσα κιάν είναι φέρει μαζί της και τον πολιτισμό!! αυτό νομίζω είναι που θέλουμε να μεταλαμπαδεύσουμε!!!
Ποιος είναι ο πρόεδρος, πες το ονομά του είναι κρίμα να τρέχει ο ανθρωπος και εμεις να μην τον ξέρουμε!! ΄τουλάχιστον να του τον αναγνωρίσουμε τον κόπο   ...
Απ΄όσο είδα μπορώ και μπαίνω στην σελίδα του παν/μιου όχι όμως της σχολής.. άφησε το μέχρι αύριο
Για τους αναπληρωτες νομίζω οτι εαν κάποιος δηλώνει το κουτάκι "παω παντου" μπορούν να τον πάνε οπου θελουν.
Θα σου πρότεινα, όμως , να   ρωτήσεις  καλύτερα  την PE-34 που όπως είπε την κάλεσαν πέρσυ αναπληρώτρια .. όμως μάλλον κατάλαβα λάθος γιατί  δεν βρήκα κανένα δεύτερο σε καμμία περιφέρεια με μόρια απο ΕΕ. και περσυνη  αναπληρωση! μάλλον είμαι χαζή!
la vita e' bella
la vita  e' bella

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 359
Σύνολο: 369

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.