*

Αποστολέας Θέμα: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής  (Αναγνώστηκε 109250 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 29, 2008, 06:18:01 μμ »
Όλα γίνονται με ραντεβού! είτε πρόκειται για δημόσιο νοσοκομείο είτε για ΙΚΑ. Για τα δημόσια νοσοκομεία των Αθηνών κλείνεις ραντεβού μέσω του 1535 ενώ για ΙΚΑ μέσω του 184. Εγώ που πήγα στη γραμματεία δημόσιου νοσοκομείου για να κλείσω ραντεβού, μου είπαν ότι δεν κλείνουν πλεον, και τα πάντα γίνοντε μέσω του 1535.
Το πρόβλημα είναι ο ψυχίατρος γιατί ελάχιστα νοσοκομεία έχουν ψυχίατρο.(νομίζω έχει ο Ευαγγελισμός. το θέμα είναι για πότε έχει ραντεβού) Έχουν όμως τα ΙΚΑ. αλλά όταν θα πάρεις στο 184 θα σου πουν σε ποιο ΙΚΑ θέλεις. Το θέμα είναι οτι τα ραντεβού για ψυχίατρο στο ΙΚΑ αργούν παρα πολύ ειδικά τώρα που έχουν πλακώσει και οι άδειες των ιατρών. Εγώ ζήτησα να μου βρουν οποιοδήποτε ΙΚΑ στην Αθήνα έχει το πιο σύντομο ραντεβού για ψυχίατρο. Και το ραντεβού ήταν  σε 2 βδομάδες. Σε άλλα ΙΚΑ μου έλεγαν για μέσα Σεπτέμβρη! Το ΙΚΑ Ν.Ιωνίας που είχα ρωτήσει δεν έχει ψυχίατρο. Εγώ πήγα στο ΙΚΑ Νέας Ελβετίας (στο Βύρωνα). αυτό είχε πιο γρήγορα ψυχίατρο.

Βεβαίως και μπορείς να κάνεις τις εξετάσεις στην Αθήνα και να πας στη Θεσσαλονίκη να τις υποβάλεις στην Υγειονομική επιτροπή για να σου εκδόσει το πιστοποιητικό υγείας αφού για να βγάλεις το πιστοποιητικό απαιτούντε γνωματεύσεις και ακτινογραφία από οποιοδήποτε δημόσιο νοσοκομείο ή ΙΚΑ της χώρας. Το μόνο πρόβλημα που μπορεί να έχεις είναι η Υγειονομική επιτροπή της Θεσσαλονίκης να θέλει και άλλα δικαιολογητικά επιπλέον. Αυτό γιατί κάθε υγειονομική επιτροπή ζητάει τα δικά της. Εγώ το έβγαλα στην Αχαρνών 96 όπου πχ δεν θέλουν ανάλυση ούρων ή αίματος όπου τα ζητάνε σε άλλες περιοχές. Να σου πω ότι επειδή το εβγαλα και πέρσυ στην Αχαρνών, δεν απαιτούνταν ούτε ο ψυχίατρος! αυτό το έβαλαν τώρα για πρώτη φορά! Στο έντυπο που μου έδωσαν (φαντάζομαι και εσένα) με το τι δικαιολογητικά χρειάζονται, είναι το περσυνό έντυπο και έχουν συμπληρώσει με στυλό την λέξη "+ψυχίατρο" !!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος teacher86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 29, 2008, 06:52:07 μμ »
Να ρωτησω κι εγω κατι? πού μπορω να βρω τη Διευθυνση υγειας της περιοχής μου? πώς μπορω να τη βρω? γιατι δε μενω καιρο εδω, Κορυδαλλο Αττικής. ???
δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος malina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • CARPE DIEM!!!!
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 29, 2008, 08:51:16 μμ »
Μπορείς να ρωτήσεις στη Δ/ση Α/θμιας Εκπ/σης όπου ανήκεις.
 :)

Αποσυνδεδεμένος tzenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 30, 2008, 08:55:45 πμ »
Eυχαριστώ killbill για την απάντησή σου. Είχα σκοπό να κάνω τις εξετάσεις στη Θεσσαλονίκη - όπου έχω άκρες - και να περάσω από Επιτροπή στην Αθήνα, στην Αχαρνών. Το θέμα είναι ότι δε μου απάντησαν θετικά ως προς αυτό όταν πήγα και τώρα - εδώ και κάτι μέρες- δεν απαντάνε στα τηλέφωνα. Ίσως τελικά κάνω τις εξετάσεις όλες όπου μπορέσω και για το πιστοποιητικό θα πάω εκεί όπου διοριστώ για να τελειώνω. Με εκνευρίζει αφάνταστα η ταλαιπωρία της γραφειοκρατίας ιδιαίτερα όταν δεν υπάρχει ...λόγος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 30, 2008, 10:24:03 πμ »
Να ρωτησω κι εγω κατι? πού μπορω να βρω τη Διευθυνση υγειας της περιοχής μου? πώς μπορω να τη βρω? γιατι δε μενω καιρο εδω, Κορυδαλλο Αττικής. ???

Αν μένεις Κορυδαλλό, υπάγεσαι στον Πειραιά. Η υγειονομική επιτροπή είναι Νικήτα 6-8 (πολύ κοντά στο τέρμα των λεωφορείων Πειραιά-Κορυδαλλού).

Εγώ το έβγαλα στην Αχαρνών 96 όπου πχ δεν θέλουν ανάλυση ούρων ή αίματος όπου τα ζητάνε σε άλλες περιοχές. Να σου πω ότι επειδή το εβγαλα και πέρσυ στην Αχαρνών, δεν απαιτούνταν ούτε ο ψυχίατρος! αυτό το έβαλαν τώρα για πρώτη φορά! Στο έντυπο που μου έδωσαν (φαντάζομαι και εσένα) με το τι δικαιολογητικά χρειάζονται, είναι το περσυνό έντυπο και έχουν συμπληρώσει με στυλό την λέξη "+ψυχίατρο" !!

Στην Αχαρνών ζητάνε και αντίγραφο λογαριασμού ΔΕΗ ή ΟΤΕ ή κινητού ως αποδεικτικό ότι υπάγεσαι εκεί;

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 30, 2008, 11:12:16 πμ »
Αντι για αντίγραφο (απλό όχι επικυρωμένο) ΔΕΗ ή ΟΤΕ, μπορείς να προσκομίσεις μια υπεύθυνη δήλωση όπου να έχεις συμπληρωμένα τα στοιχεία σου και την διεύθυνσή σου, και απλά να αναγράφεις ότι " δηλώνω ότι τα παραπάνω στοιχεία είναι αληθή."

Αποσυνδεδεμένος teacher86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 30, 2008, 02:09:45 μμ »
Να ρωτησω κι εγω κατι? πού μπορω να βρω τη Διευθυνση υγειας της περιοχής μου? πώς μπορω να τη βρω? γιατι δε μενω καιρο εδω, Κορυδαλλο Αττικής. ???

Αν μένεις Κορυδαλλό, υπάγεσαι στον Πειραιά. Η υγειονομική επιτροπή είναι Νικήτα 6-8 (πολύ κοντά στο τέρμα των λεωφορείων Πειραιά-Κορυδαλλού).



ευχαριστώ πολύ ioanna89!
δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος papaki24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #63 στις: Αύγουστος 11, 2008, 12:55:17 πμ »
Επειδή λέγονται πολλά για το συγκεκριμένο θέμα να σας καταθέσω και τη δική μου "έρευνα"!!
Είχα χαλαρώσει γιατι απο 2 γραφεία πρωτοβάθμιας με είχαν διαβεβαιώσει οτι το πιστοποιητικό ισχύει για 2 χρόνια!!!Στη συνέχεια επικοινώνησα με την επιτροπή της περιοχής μου και μου είπαν οτι ισχύει για 1 χρόνο!!Τι στο καλό οι εκπτώσεις επηρεάζουν και τα πιστοποιητικά??? ??? ???Και τελικά επικοινώνησα με το τμήμα διορισμών του Υπουργείου και μου είπαν οτι θέλουν το πιστοποιητικό να έχει βγει το πολύ πριν απο 3 μήνες :o :o!!Τελική προσφορά και Τέλος εκπτώσεων!!! ;D ;D
Οπότε τώρα τρέχω και δεν φτάνω για να βγάλω το πιστοποιητικό!!! >:( >:(
Φοβάμαι για όλα αυτά που
θα γίνουν για μένα...χωρίς εμένα!!!

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #64 στις: Αύγουστος 11, 2008, 10:22:21 πμ »
Παιδιά αν δεν έχετε διοριστεί σε απομακρυσμένο νησάκι,μπορείτε να βγάλετε το πιστοποιητικό σε 1-2 μέρες(μαζί με τις ζητούμενες εξετάσεις)
στον τόπο διορισμού σας.Στα μεγάλα αστικά κέντρα έχει πολύ τρέξιμο.Εμείς έτσι κάναμε και δεν αγχωθήκαμε καθόλου.Και έχετε και ένα μήνα καιρό(εικονικό, ξέρω πολλούς που το άργησαν και το μόνο κακό ήταν μια ψιλομουρμούρα από δευτεροβάθμια)

Αποσυνδεδεμένος Γεωργία Κ.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "το δρόμο τον φτιάχνεις καθώς περπατάς"
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #65 στις: Αύγουστος 18, 2008, 04:30:45 μμ »
Χαίρετε!!
Μήπως γνωρίζει κάποιος τηλέφωνο-διεύθυνση της υγεινομικής επιτροπής στη Θεσσαλονίκη??
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #66 στις: Αύγουστος 18, 2008, 05:08:08 μμ »
Kαι εγω που εβγαλα πιστοποιητικο ως ωρομισθια μου ειπαν οτι ισχυει για 3 χρονια....

Kι εγώ έβγαλα πιστοποιητικό ως ωρομίσθια αλλά το πρωτότυπο το έδωσα στον Διευθυντή του σχολείου που μάλλον το έστειλε στη Δευτεροβάθμια. Δε μου είπε τίποτα για επικυρωμένο φωτοαντίγραφο. Φέτος, αν προσληφθώ αναπληρώτρια ισχύει το ίδιο πιστοποιητικό; Κι αν προσληφθώ σε άλλη περιφέρεια θα πρέπει να το ζητήσω από τη Δευτεροβάθμια Κυκλάδων;
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #67 στις: Αύγουστος 18, 2008, 05:14:56 μμ »
tihea, ναι, ισχύει το ίδιο. Μπορείς να ζητήσεις από τη Β/θμια Κυκλάδων είτε το πρωτότυπο είτε να σου βγάλουν επικυρωμένο αντίγραφο (καλύτερα δύο αντίγραφα, γιατί μπορεί να χρειαστεί και την επόμενη χρονιά).  :)

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #68 στις: Αύγουστος 18, 2008, 05:31:41 μμ »
Ioanna, σ' ευχαριστώ για την απάντηση .Θα το έχω υπόψη μου να ζητήσω δύο αντίγραφα.

(...Και συγγνώμη για τη "σφήνα" στα χωράφια των μονίμων :) )
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος J-PHYS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #69 στις: Αύγουστος 18, 2008, 05:49:50 μμ »
Πέρσι ήμουν αναπληρωτής και είχα βγάλει το πιστοποιητικό. Σημερα το πρωι πήγα
 στην επιτροπη Α Αθήνας, και  είπαν ότι πρέπει να κάνω εκ νέου τις εξετάσεις.
Πάντως καλύτερα να ρωτήσεις στην δική σου επιτροπή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159847
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 630
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 611
Σύνολο: 628

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.