*

Αποστολέας Θέμα: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής  (Αναγνώστηκε 109233 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #84 στις: Αύγουστος 18, 2010, 08:01:50 μμ »
Μπορείς να το προσκομίσεις σε ένα μήνα (δεν σου κάνουν τίποτα αν αργήσεις, το πολύ να σε πάρουν τηλέφωνο να στο θυμίσουν, υπάρχουν άτομα που το πήγαν....Χριστούγεννα  ;D ;D)
Κάνε κάποια βασικά εδώ που γίνονται γρήγορα, πχ ακτινογραφία .Αν για τα υπόλοιπα βλεπεις να σου κλείνουν ραντεβού μετά από μήνες, θα τα κάνεις φυσικά εκεί που διορίστηκες.Η δευτεροβάθμια δεν σου δίνει κανένα ιδιαίτερο χαρτί για διευκόλυνση.Θα πρότεινα να αφήσεις λίγες μέρες να πάνε όοοοολοι που φοβούνται πως θα έχουν κυρώσεις αν αργήσουν κλπ ;D και να πας με την ησυχία σου σε καμιά 15ρια μέρες που θα τελειώσεις γρήγορα και άνετα.Εγώ έτσι είχα κάνει .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Tery

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #85 στις: Αύγουστος 18, 2010, 10:39:08 μμ »
Μπορείς να το προσκομίσεις σε ένα μήνα (δεν σου κάνουν τίποτα αν αργήσεις, το πολύ να σε πάρουν τηλέφωνο να στο θυμίσουν, υπάρχουν άτομα που το πήγαν....Χριστούγεννα  ;D ;D)
Κάνε κάποια βασικά εδώ που γίνονται γρήγορα, πχ ακτινογραφία .Αν για τα υπόλοιπα βλεπεις να σου κλείνουν ραντεβού μετά από μήνες, θα τα κάνεις φυσικά εκεί που διορίστηκες.Η δευτεροβάθμια δεν σου δίνει κανένα ιδιαίτερο χαρτί για διευκόλυνση.Θα πρότεινα να αφήσεις λίγες μέρες να πάνε όοοοολοι που φοβούνται πως θα έχουν κυρώσεις αν αργήσουν κλπ ;D και να πας με την ησυχία σου σε καμιά 15ρια μέρες που θα τελειώσεις γρήγορα και άνετα.Εγώ έτσι είχα κάνει .

Ωραία, thanks Magda,
εγώ το έχω αμελήσει αλλά σκοπεύω να το έχω προσκομίσει μέχρι την πρώτη του Σεπτέμβρη.
Φοβάμαι μη με κράξουν, αλλά μάλλον δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 18, 2010, 11:00:27 μμ »
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Οπότε να μην αγχώνομαι...

Αποσυνδεδεμένος gabriel87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • εκπαιδευση...
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 19, 2010, 12:59:12 πμ »
ΤΕΛΙΚΑ για ποσο καιρο ισχυει το πιστοποιητικο??

Δ ιαμα ΝΤ οπουλου....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 19, 2010, 01:02:49 πμ »
ΤΕΛΙΚΑ για ποσο καιρο ισχυει το πιστοποιητικο??

Κάποιες Δευτεροβάθμιες δεν το δέχονται αν είναι παλαιότερο των 6 μηνών ..είναι πού θα πέσεις..

Αποσυνδεδεμένος badtouch

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 19, 2010, 01:11:44 πμ »
Το πιστοποιητικο υγειας κανει μερες για να βγει κοντα 1 μηνα.Κοστιζει γυρω στα 95 ευρω τα οποια πληρωνεις στο νοσοκομειο.Εκ των υστερων εμαθα οτι η τιμη παιζει απο νοσοκομειο σε νοσοκομειο(κουφο!) και ενω πληρωσα 95 ευρω αν πηγαινα σε γειτονικη πολη θα πληρωνα 20. Ψαξε αν εχεις ακρες να κανεις τις εξετασεις σε στρατιωτικο νοσοκομειο.Ξεμπερδευεις γρηγορα και δωρεαν. Τσιου!

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #90 στις: Αύγουστος 19, 2010, 01:18:36 πμ »
Το πιστοποιητικο υγειας κανει μερες για να βγει κοντα 1 μηνα.Κοστιζει γυρω στα 95 ευρω τα οποια πληρωνεις στο νοσοκομειο.Εκ των υστερων εμαθα οτι η τιμη παιζει απο νοσοκομειο σε νοσοκομειο(κουφο!) και ενω πληρωσα 95 ευρω αν πηγαινα σε γειτονικη πολη θα πληρωνα 20. Ψαξε αν εχεις ακρες να κανεις τις εξετασεις σε στρατιωτικο νοσοκομειο.Ξεμπερδευεις γρηγορα και δωρεαν. Τσιου!

95 ευρώ?????????????????? Γιατί βρε τόσα πολλά???Θυμάμαι έδωσα κανένα 3ρι ευρώ για ακτινογραφία, ψυχίατρο τίποτα, για το αίμα δεν θυμάμαι αλλά άντε να έδωσα κι εκεί 3 ευρώ....Πού σου πήραν τόσα λεφτά?????Και 1 μήνα το πιστοποιητικό???Εμας βγήκε σε 2 μέρες maximum..... :o ???

Αποσυνδεδεμένος badtouch

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #91 στις: Αύγουστος 19, 2010, 01:27:55 πμ »
τον περασμενο νοεμβρη το εβγαλα. Στο νοσοκομειο πληρωσα 95 ευρω.Ολες οι εξετασεις γινονται στο νοσοκομειο.Αυτο που αργησε ηταν ο Ψυχιατρος γιατι μου εκλεισαν ραντεβου μετα απο 10 μερες. Τι 3 ευρω ακομα εκει εισαι???

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #92 στις: Αύγουστος 19, 2010, 01:30:36 πμ »
εγώ πάντως θα προσκομίσω το πιστοποιητικό που είχα βγάλει πέρυσι ως αναπληρώτρια, μου είπαν ότι ισχύει για 3 χρόνια

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #93 στις: Αύγουστος 19, 2010, 01:41:17 πμ »
τον περασμενο νοεμβρη το εβγαλα. Στο νοσοκομειο πληρωσα 95 ευρω.Ολες οι εξετασεις γινονται στο νοσοκομειο.Αυτο που αργησε ηταν ο Ψυχιατρος γιατι μου εκλεισαν ραντεβου μετα απο 10 μερες. Τι 3 ευρω ακομα εκει εισαι???

Πωπω ε΄γω το 2007 το είχα βγάλει, τόσο πολύ ακρίβηναν??? :o :o
Κι εμένα για ψυχίατρο άσε κανένα μήνα μετά μου κλείναν ραντεβού οπότε πήγα στον τόπο διορισμού την ίδια μέρα για όλα.

εγώ πάντως θα προσκομίσω το πιστοποιητικό που είχα βγάλει πέρυσι ως αναπληρώτρια, μου είπαν ότι ισχύει για 3 χρόνια

Δεν χάνεις και τίποτα να το ρισκάρεις.Πήγαινε αυτό.Αν και μερικές Δευτεροβάθμιες το τονίζουν ρητά, όχι πάνω από 6 μηνών..Ελπίζω να είσαι τυχερή

Αποσυνδεδεμένος badtouch

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #94 στις: Αύγουστος 19, 2010, 01:48:48 πμ »
Το πιστοποιητικο υγειας εχει διαρκεια 2 χρονια.Οποτε μην αγχωνεσαι!
Γκουντ ναιτ σε ολους!

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #95 στις: Αύγουστος 19, 2010, 02:09:35 πμ »
τον περασμενο νοεμβρη το εβγαλα. Στο νοσοκομειο πληρωσα 95 ευρω.Ολες οι εξετασεις γινονται στο νοσοκομειο.Αυτο που αργησε ηταν ο Ψυχιατρος γιατι μου εκλεισαν ραντεβου μετα απο 10 μερες. Τι 3 ευρω ακομα εκει εισαι???

Πωπω ε΄γω το 2007 το είχα βγάλει, τόσο πολύ ακρίβηναν??? :o :o
Κι εμένα για ψυχίατρο άσε κανένα μήνα μετά μου κλείναν ραντεβού οπότε πήγα στον τόπο διορισμού την ίδια μέρα για όλα.

εγώ πάντως θα προσκομίσω το πιστοποιητικό που είχα βγάλει πέρυσι ως αναπληρώτρια, μου είπαν ότι ισχύει για 3 χρόνια

Δεν χάνεις και τίποτα να το ρισκάρεις.Πήγαινε αυτό.Αν και μερικές Δευτεροβάθμιες το τονίζουν ρητά, όχι πάνω από 6 μηνών..Ελπίζω να είσαι τυχερή

έτσι μου είπαν στο τηλεφωνο που ρώτησα. Αν πάω και μου πουνε άλλα, άλλο θέμα..
Επίσης, δεν είχα περάσει απο ψυχολόγο για το πιστοποιητικό περυσι
Να ρωτήσω και κάτι άλλο: πρεπει να παρουσιαστούμε 23-25, η ορκομωσία γίνεται αυτές τις μέρες ή αργότερα;; γιτί κάπου διάβασα ότι κάποιοι συνάδελφοι θα πανε συγκεκριμένη μερα και ωρα για να ορκιστούν κιολας. Ρωτάω μην παώ τσάμπα στις 23, και μετα να ξαναπάω 25 για ορκομωσια

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #96 στις: Αύγουστος 19, 2010, 02:12:37 πμ »
έτσι μου είπαν στο τηλεφωνο που ρώτησα. Αν πάω και μου πουνε άλλα, άλλο θέμα..
Επίσης, δεν είχα περάσει απο ψυχολόγο για το πιστοποιητικό περυσι
Να ρωτήσω και κάτι άλλο: πρεπει να παρουσιαστούμε 23-25, η ορκομωσία γίνεται αυτές τις μέρες ή αργότερα;; γιτί κάπου διάβασα ότι κάποιοι συνάδελφοι θα πανε συγκεκριμένη μερα και ωρα για να ορκιστούν κιολας. Ρωτάω μην παώ τσάμπα στις 23, και μετα να ξαναπάω 25 για ορκομωσια

Πάρε τηλέφωνο,συνήθως γίνονται κάθε μέρα ορκομωσίες.Γιατί να σας πουν 25????Γιατί να χάσετε 2 ημερομίσθια τσάμπα και βερεσε???Δεν το καταλαβαίνω αυτό...

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #97 στις: Αύγουστος 19, 2010, 02:16:47 πμ »
έτσι μου είπαν στο τηλεφωνο που ρώτησα. Αν πάω και μου πουνε άλλα, άλλο θέμα..
Επίσης, δεν είχα περάσει απο ψυχολόγο για το πιστοποιητικό περυσι
Να ρωτήσω και κάτι άλλο: πρεπει να παρουσιαστούμε 23-25, η ορκομωσία γίνεται αυτές τις μέρες ή αργότερα;; γιτί κάπου διάβασα ότι κάποιοι συνάδελφοι θα πανε συγκεκριμένη μερα και ωρα για να ορκιστούν κιολας. Ρωτάω μην παώ τσάμπα στις 23, και μετα να ξαναπάω 25 για ορκομωσια

Πάρε τηλέφωνο,συνήθως γίνονται κάθε μέρα ορκομωσίες.Γιατί να σας πουν 25????Γιατί να χάσετε 2 ημερομίσθια τσάμπα και βερεσε???Δεν το καταλαβαίνω αυτό...

κάπου διάβασα εδώ μέσα ότι σε κάποα δ/θμια τουε είπαν να πανε όλοι την τετάρτη 12 η ώρα για να γίνει και η ορκομωσία, προφανώσ όλων μαζί.
γι αυτό ρωτάω μηπώς είναι έτσι όντως το σύστημα γενικά, μην παω 2 ώρες δρόμο τσαμπα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159819
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 385
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 332
Σύνολο: 344

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.