*

Αποστολέας Θέμα: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ  (Αναγνώστηκε 12950 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 23, 2008, 05:48:06 μμ »
με το προγραμμα εννοει μαλλον κατι που να αποδυκνειει ότι πηγαιναμε και εργαζομασταν συγκεκριμενες ωρες και μερες. Για τα ΣΔΕ που εργαζομουν εγω θα παρω το ωρολογιο προγραμμα , για τα ΚΕΕ (γαιτι εργαστηκα και κει ) αυτο φαινεται από την προυπηρεσια, λεει ακριβως ωρες και μερες . Ανηκεις στους συμβασιουχους του ΙΔΕΚΕ?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:45:39 »

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 23, 2008, 05:51:54 μμ »
με το προγραμμα εννοει μαλλον κατι που να αποδυκνειει ότι πηγαιναμε και εργαζομασταν συγκεκριμενες ωρες και μερες. Για τα ΣΔΕ που εργαζομουν εγω θα παρω το ωρολογιο προγραμμα , για τα ΚΕΕ (γαιτι εργαστηκα και κει ) αυτο φαινεται από την προυπηρεσια, λεει ακριβως ωρες και μερες . Ανηκεις στους συμβασιουχους του ΙΔΕΚΕ?
ναι, και είχα και εγώ προβλημα, δεν πήρα  απόλυση για να πάω στον ΟΑΕΔ και έτσι έβγαλα κάρτα ανεργίας και θα περιμένω 3 μήνες για να δω αν θα πάρω έστω βοήθημα. Γιατί σε ταμείο δεν μπαίνω. Ημουν ωρομίσθια και είχα λίγες ώρες :(

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 23, 2008, 05:56:46 μμ »
αν μαζεψες τα απαραιτητα ενσημα (νομιζω 125) περυσι, τοτε με αυτη την διαδικασια , δικαιουσαι(ε?).. μολις μαθω νεοτερα απο ΙΚΑ θα σου πω.
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 23, 2008, 05:58:23 μμ »
αν μαζεψες τα απαραιτητα ενσημα (νομιζω 125) περυσι, τοτε με αυτη την διαδικασια , δικαιουσαι(ε?).. μολις μαθω νεοτερα απο ΙΚΑ θα σου πω.
ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου αλλά δεν έχω σχεδόν τίποτα απο πέρσι. Ενσημα έστω από τα κεε θα πάρουμε? Ή τσαμπα δουλέουμε εκεί?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:45:39 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 23, 2008, 11:04:23 μμ »
θα παρουμε απλα αργουν να περαστουν
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 25, 2008, 02:03:10 μμ »
συνεχεια σιριαλ..... πήγαμε στο ΙΚΑ. δεν μπορουν λεει να κανουν τιποτα περαν του να πουν ότι η σύμβαση ειναι λανθασμενη. Πρεπει λεει να κανουμε ένσταση στον ΟΑΕΔ και μετα να δουμε... δεν βρισκει ακρη κανεις. :( :(
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Bergo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 21, 2008, 04:19:12 μμ »
Καλησπέρα κι από μένα. Διαβάστε τι έπαθα εγώ απ'τον αγαπημένο μου ΟΑΕΔ. Πήγα σήμερα να εισπράξω το επίδομα ανεργίας για να πληροφορηθώ απ'τους αξιολάτρευτους υπαλλήλους του ότι δεν δικαιούμαι απολύτως τίποτα για λόγους καθαρά ημερολογιακούς!!!!!!! Έχω συγκεντρώσει με το παραπάνω τα απαιτούμενα ένσημα καθώς δούλευα σε ολοήμερα δημοτικά σχολεία στην πρόσθετη διδακτική στήριξη αλλά και σαν σερβιτόρος. Το μεγάλο μου λάθος; Το γεγονός ότι δούλεψα σαν ωρομίσθιος και σε σχολείο δεύτερης ευκαιρίας με σύμβαση έργου απ'το θρυλικό ΙΔΕΚΕ!! Το ΙΔΕΚΕ δεν κάνει κρατήσεις υπέρ ΟΑΕΔ, παρ' όλα αυτά τα υπόλοιπα ένσημα που έχω συγκεντρώσει φτάνουν και περισσεύουν. Έλα όμως που η σύμβαση του ΙΔΕΚΕ είναι η τελευταία που λήγει ημερολογιακά, στις 30 Ιουνίου! Απ'τις υπόλοιπες, η πιο κοντινή είναι στις 20. Μου είπαν λοιπόν ότι αφού αυτή που λήγει τελευταία είναι σύμβαση έργου δεν δικαιούμαι απολύτως τίποτα!! Αν είχα απολυθεί 19 Ιουνίου θα εισέπραττα το επίδομα κανονικότατα!! Τώρα εισέπραξα να μην πω τι.... Είχε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα; Προσπαθώ να βγάλω άκρη απ'το πρωί και δεν καταλήγω πουθενά.. Ούτε με λογική ούτε με παραλογισμό! Λείπει και το μέντιουμ που συμβουλεύομαι σε διακοπές στην Αφρική και όπως καταλαβαίνετε έχω ανάγκη τη βοήθειά σας αν γνωρίζει κάποιος κάτι...
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος stellakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 21, 2008, 04:46:24 μμ »
τα 2 προηγούμενα χρόνια που εργαζόμουν στα ΣΔΕ βγήκα κανονικά ταμείο,  εφέτος δεν καταλαβαίνω τι γίνεται! Αυτό που ξ'ερω ομως είναι ότι έγιναν πολλές καταγγελίες στο ΙΔΕΚΕ. Δεν ξέρω τι αποτέλεσμα βγήκε. Επίσης γνωρίζω ότι συμβαση έργου και ενσημα ΙΚΑ είναι ασυμβίβαστα. Ελπίζω να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος Bergo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 21, 2008, 05:00:27 μμ »
Μου το είπαν αυτό, ότι ισχύει από φέτος. Παρ' όλα αυτά, τα ένσημα που έχω από άλλους φορείς με καλύπτουν, δεν χρειάζονται αυτά του ΙΔΕΚΕ. Το πρόβλημα το δημιουργεί η ημερομηνία λήξης της σύμβασης έργου που είναι πιο αργά απ'τις υπόλοιπες και ουσιαστικά μηδενίζει τα πάντα. Αν δήλωνα παραίτηση απ'το ΙΔΕΚΕ 19 Ιουνίου δε θα είχα κανένα απολύτως πρόβλημα!!!! Αυτό μου λένε

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 21, 2008, 06:45:23 μμ »
Έπρεπε να πάρεις την απόλυση απο τα Ολοήμερα,όλα τα ένσημα μέχρι 15 απριλίου και να πας στον ΟΑΕΔ.
Από 15/4 έως 15/6 δεν μετράει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 21, 2008, 09:09:27 μμ »
Καλησπέρα κι από μένα. Διαβάστε τι έπαθα εγώ απ'τον αγαπημένο μου ΟΑΕΔ. Πήγα σήμερα να εισπράξω το επίδομα ανεργίας για να πληροφορηθώ απ'τους αξιολάτρευτους υπαλλήλους του ότι δεν δικαιούμαι απολύτως τίποτα για λόγους καθαρά ημερολογιακούς!!!!!!! Έχω συγκεντρώσει με το παραπάνω τα απαιτούμενα ένσημα καθώς δούλευα σε ολοήμερα δημοτικά σχολεία στην πρόσθετη διδακτική στήριξη αλλά και σαν σερβιτόρος. Το μεγάλο μου λάθος; Το γεγονός ότι δούλεψα σαν ωρομίσθιος και σε σχολείο δεύτερης ευκαιρίας με σύμβαση έργου απ'το θρυλικό ΙΔΕΚΕ!! Το ΙΔΕΚΕ δεν κάνει κρατήσεις υπέρ ΟΑΕΔ, παρ' όλα αυτά τα υπόλοιπα ένσημα που έχω συγκεντρώσει φτάνουν και περισσεύουν. Έλα όμως που η σύμβαση του ΙΔΕΚΕ είναι η τελευταία που λήγει ημερολογιακά, στις 30 Ιουνίου! Απ'τις υπόλοιπες, η πιο κοντινή είναι στις 20. Μου είπαν λοιπόν ότι αφού αυτή που λήγει τελευταία είναι σύμβαση έργου δεν δικαιούμαι απολύτως τίποτα!! Αν είχα απολυθεί 19 Ιουνίου θα εισέπραττα το επίδομα κανονικότατα!! Τώρα εισέπραξα να μην πω τι.... Είχε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα; Προσπαθώ να βγάλω άκρη απ'το πρωί και δεν καταλήγω πουθενά.. Ούτε με λογική ούτε με παραλογισμό! Λείπει και το μέντιουμ που συμβουλεύομαι σε διακοπές στην Αφρική και όπως καταλαβαίνετε έχω ανάγκη τη βοήθειά σας αν γνωρίζει κάποιος κάτι...
Ευχαριστώ
ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!!! Αυτο ειναι να τραβας τα μαλλια σου. Κανε ένσταση, ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ...Eγω τους κηνυγαω και εχω απευθυνθει και στο συνηγορο του πολιτη. Πήγα πήρα την αιτηση για ανεργια την Δευτερα που βγηκε απορριπτεα και ενω στην αρχη (πριν ενα μηνα) ο υπαλληλος μου ειχε πει να κανω ενσταση , τωρα  μου ειπε οτι δεν εχει νοημα... αλλα εγω επεμενα και θα την κανω. Καλα, μου φαινεται καποιος πρεπει να τους βγαλει στα ΜΜΕ. .....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2008, 09:12:32 μμ από catwoman2 »
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 28, 2008, 09:08:39 μμ »
θα ηθελα καμμια συμβουλη για την υποθεση με το ΙΔΕΚΕ. η ενσταση στον ΟΑΕΔ πρεπει να γινει μεχρι την Δευτερα αλλα δεν εχω απαντηση απο τον συνηγορο του πολιτη και δεν ξερω τι επιπλεον χαρτια να καταθεσω για να τους δειξω οτι δικαιουμαι οικογενειακο επιδομα και ανεργια. Καμμια ιδεα???
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 28, 2008, 09:13:30 μμ »
δυστυχως δεν εχω ιδεα...
ασχετο, αλλα με τα μητρωα του ιδεκε τι γινεται;  ???

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελία εναντίον ΙΔΕΚΕ
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 28, 2008, 09:16:52 μμ »
και γω αναρωτιεμαι...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160928
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 743
Σύνολο: 755

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.