*

Αποστολέας Θέμα: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα  (Αναγνώστηκε 22363 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος periklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 18, 2008, 02:03:52 μμ »
Παιδιά, να κάνω ένσταση για 0,005  μόρια που μου έφαγαν ή δεν αξίζει τον κόπο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:40:07 »

Αποσυνδεδεμένος annpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have a nice day! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 18, 2008, 03:44:50 μμ »
Εγώ έκανα για 0,001!
Αφού το δούλεψες γιατί να τους το χαρίσεις?Μην το αφήσεις.
Εξάλλου δεν ξέρεις καμιά φορά τι γίνεται. Και εγώ τετοια έκανα τα πρώτα
χρόνια, αλλά μετά έβαλα μυαλό. :)
Κάθε εμπόδιο για καλό...

Αποσυνδεδεμένος Ανετος

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 18, 2008, 04:09:41 μμ »
να προσφυγεις στο διεθνες δικαστηριο της Χαγης και αν δεν δικαιωθεις στο ΝΑΤΟ για να βομβαρδισει την δευ/μια που εκανε το λαθος.δεν πας για καμια βουτια με τετοια ζεστη.

Αποσυνδεδεμένος Naty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 18, 2008, 04:38:55 μμ »
εγω πηγα να κανω σημερα ενσταση για 0,08 μορια.μου ειπαν πως το υπουργειο αποκλειεται να εχει κανει καθος και πως με βαση τον τυπο βγαινουν σωστα οι ωρες. της ζητησα να μου εξηγησει πως γινεται τις 2 προηγουμενες χρονιες τα μορια μου να βγαινουν με βαση τις ωρες/100, ενω φετος ειμαι -0,08 μορια. επεμενε πως γινεται καμια φορα κ πως ετυχε τις προηγουμενες χρονιες κ βγηκαν ακριβως.
να σημειωσω πως ο τυπος που μου εδωσε ειναι:συνολο ωρων διδακτικης περιοδου/(υποχρεωτικο εβδομαδιαιο ωραριο/6)*25.
οπου υποχρεωτικο εβδομαδιαιο ωραριο για την πρωτοβαθμια εκπαιδευση ειναι 24 ωρες(σε ολοημερα). στην ουσια εινα: το συνολο των διδακτικων ωρων/100.
..μηπως το διεθνες δικαστηριο της χαγης μπορει να με δικαιωσει...??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:40:07 »

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 18, 2008, 05:07:45 μμ »
Υπόψην!!! Ήρθε έγγραφο στις διευθύνσεις που λέει ότι μπορούμε να υποβάλλουμε ένσταση σε οποιαδήποτε δευτεροβάθμια!

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 18, 2008, 05:09:25 μμ »
εγω πηγα να κανω σημερα ενσταση για 0,08 μορια.μου ειπαν πως το υπουργειο αποκλειεται να εχει κανει καθος και πως με βαση τον τυπο βγαινουν σωστα οι ωρες. της ζητησα να μου εξηγησει πως γινεται τις 2 προηγουμενες χρονιες τα μορια μου να βγαινουν με βαση τις ωρες/100, ενω φετος ειμαι -0,08 μορια. επεμενε πως γινεται καμια φορα κ πως ετυχε τις προηγουμενες χρονιες κ βγηκαν ακριβως.
να σημειωσω πως ο τυπος που μου εδωσε ειναι:συνολο ωρων διδακτικης περιοδου/(υποχρεωτικο εβδομαδιαιο ωραριο/6)*25.
οπου υποχρεωτικο εβδομαδιαιο ωραριο για την πρωτοβαθμια εκπαιδευση ειναι 24 ωρες(σε ολοημερα). στην ουσια εινα: το συνολο των διδακτικων ωρων/100.
..μηπως το διεθνες δικαστηριο της χαγης μπορει να με δικαιωσει...??


Naty αυτό συνέβη φέτος σε πάρα πολλούς! Δες το θέμα: http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=7328.0

Αποσυνδεδεμένος annpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have a nice day! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 19, 2008, 09:40:47 πμ »
να προσφυγεις στο διεθνες δικαστηριο της Χαγης και αν δεν δικαιωθεις στο ΝΑΤΟ για να βομβαρδισει την δευ/μια που εκανε το λαθος.δεν πας για καμια βουτια με τετοια ζεστη.

Φίλτατε Άνετε, αν δεν ξέρεις την περίπτωση θα σε παρακαλούσα να κρατήσεις την ειρωνεία
για τον εαυτό σου. Αν θες να ξέρεις, το Υπουργείο έκανε λάθος στην πρόσθεση, δηλ.
αντί να βάλει στο σύνολο των ετών π.χ. ότι 6 + 6,1 = 12,1 έβαλε ότι 6+6,1=12!
Νομίζω ότι για μία απλή πρόσθεση δε χρειάζεται να έχεις πτυχίο πανεπιστημίου.

Όσο για το 0,005 που αναφέρει ο periklis εγώ για τόσο έχασα το διορισμό πέρυσι.

Αυτά και καλή καρδιά.....! ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...

Αποσυνδεδεμένος anthix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 19, 2008, 11:24:28 πμ »
Καλημέρα, είμαι 18.07. Στους πίνακες φέτος ειδα να προηγούνται άτομα που απέκτησαν πτυχίο τον Νοέμβριο του 2007 και έχουν αποκτήσει και παιδαγωγική κατάρτιση!!! Το σίγουρο είναι ότι εγώ θα υποβάλλω ένσταση διότι μετά από έρευνα και τηλεφωνήματα (ΑΣΠΑΙΤΕ) δεν βρήκα να έχουν λάβει παιδαγωγική κατάρτιση, όπως δηλώνουν, τουλάχιστον 7 άτομα. Εάν κάποιοι συνάδελφοι βρίσκονται στην ίδια θέση ας φροντίσουν τα ίδια. Κραυγαλέες περιπτώσεις τα άτομα με κατάταξη στα νούμερα 15 και 16 στον Πίνακα μηδενικής προϋπηρεσίας.

Αποσυνδεδεμένος sandra77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 19, 2008, 02:41:07 μμ »
Παιδιά, να κάνω ένσταση για 0,005  μόρια που μου έφαγαν ή δεν αξίζει τον κόπο;

Σίγουρα έχουν κάνει λάθος τις ώρες σου;Το λέω γιατί και εγώ είχα μείον 0.003 μόρια από αυτα που υπολόγιζα αλλα τελικά αποδείχθηκε ότι έναν μήνα οι ώρες μου ήταν 44 και μου μετρήσαν τις 43.75(είναι το ανώτατο όριο ωρών που μπορεί να εχει ένας ωρομίσθιος)
ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΣΥΝΩΜΟΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΣ ΟΝΕΙΡΟ!

Αποσυνδεδεμένος pelazi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 470
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 19, 2008, 02:44:51 μμ »
Καλημέρα, είμαι 18.07. Στους πίνακες φέτος ειδα να προηγούνται άτομα που απέκτησαν πτυχίο τον Νοέμβριο του 2007 και έχουν αποκτήσει και παιδαγωγική κατάρτιση!!! Το σίγουρο είναι ότι εγώ θα υποβάλλω ένσταση διότι μετά από έρευνα και τηλεφωνήματα (ΑΣΠΑΙΤΕ) δεν βρήκα να έχουν λάβει παιδαγωγική κατάρτιση, όπως δηλώνουν, τουλάχιστον 7 άτομα. Εάν κάποιοι συνάδελφοι βρίσκονται στην ίδια θέση ας φροντίσουν τα ίδια. Κραυγαλέες περιπτώσεις τα άτομα με κατάταξη στα νούμερα 15 και 16 στον Πίνακα μηδενικής προϋπηρεσίας.

 Δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν δεύτερο πτυχίο ή μεταπτυχιακό;
Ο χρόνος είναι /πολύ αργός για όσους περιμένουν
                     /πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται
                     /πολύ σύντομος για όσους χαίρονται
                     /πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν
                     /και αιώνιος για όσους αγαπούν

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 19, 2008, 03:45:33 μμ »
να πω κατι....καποιες γνωστες μου που ειχαν πρωινη ωρομισθια 11 ωρες και 10 ωρες προσθετη...επειδη εχασαν καποιες ωρες απο το πρωινο λογω αργιων τους τις συμπληρωσαν απο τη προσθετη και ετσι εβγαλαν 4.08 μορια....εμας γιατι να μας κοψουν απο τις ωρες μας.....που ειχαμε μονο 11 ωρες πρωινο;

Αποσυνδεδεμένος np1969

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 19, 2008, 06:13:36 μμ »
Αυτές οι γνωστές σου είναι παράνομες. Υπέγραψαν δήλωση του νόμου ότι δεν έχουν πάνω από 11 ώρες κ το καταπάτησαν. Θέλω να ελπίζω ότι δε θα κρατήσουν ούτε αυτές ούτε και χιλιάδες άλλοι/ες που το έκαναν τα μόρια τους χωρίς καμία επίπτωση. Πάντως γράφω τώρα για να ενημερώσω ότι εγώ πήγα δευτεροβάθμια το έθεσα το ζήτημα και Δευτέρα κάνω καταγγελλία . Οι υπάλληλοι εκεί το ήξεραν κ τους βρήκαν πρόθυμους να με βοηθήσουν. Άλλωστε όπως είπαν ότι όχι απλώς έχω κάθε δικαίωμα να το κάνω, αλλά κ υποχρέωση να γίνει από όλους που το αντιλαμβάνονται. Η δική μας ανοχή τρέφει αυτές τις καταστάσεις. Το ξέρω ότι δυστυχώς πολλοι ακόμα κ που το βλέπουν αυτό που γράφω δυσαρεστούνται, φαντάζομαι ότι πολύ πιθανό να μη γίνει τίποτα, αλλά αυτό που μου είπαν είναι ότι αν δεν κάνουμε κάτι φέτος, του χρόνου οι περιπτώσεις θα πολλαπλασιαστούν. Απλά ενημερώνω όποιον ενδιαφέρεται ότι οι δευτεροβάθμιες δέχονται τέτοιες ενστάσεις -καταγγελίες.
όσον αφορά το ζήτημα των λίγων μορίων που κόβονται είναι κυρίως εξαιτίας του Φεβρουαρίου. Συμβαίνει συχνά λόγω του 43,75. Απλά είναι περίεργο να μας εξοργίζει αυτό κ όχι το ότι άπειροι πάνω από εμάς θα είχαν πολλά λιγότερα μόρια αν ήταν έννομοι. Εκεί θα βλέπατε αλλαγές στους πίνακες ουσιαστικές.

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 19, 2008, 06:20:54 μμ »
αυτο με το 43,75 δεν το καταλαβαινω

Αποσυνδεδεμένος np1969

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 19, 2008, 06:33:14 μμ »
Το σύστημα δε δέχεται πάνω από 43,75 ώρες. Αν έχεις δουλέψει 44 ώρες το μήνα, π.χ. ένας μήνας έχει 4,5 εβδομάδες (ο φεβρουάριος είχε π.χ. 5 παρασκευές), δεν τις δέχεται το σύστημα. Αν εσύ για παράδειγμα είχες παρασκευή 4 ώρες σου κόβει αρκετά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32324
  • Τελευταία: Meliki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161505
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 473
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.