*

Αποστολέας Θέμα: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα  (Αναγνώστηκε 12828 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μουσικοπαρμενη..
    • Προφίλ
Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« στις: Σεπτέμβριος 13, 2006, 03:47:32 μμ »
οσοι συναδελφοι κανετε ιδιαιτερα μαθηματα,
με ποια κριτηρια επιλεγετε την τιμη μιας ωρας μαθηματος;

ειναι η ταξη,το επιπεδο του μαθητη,η οικονομικη κατασταση της οικογενειας,ο συνολικος αριθμων ωρων/βδομαδα σημαντικοι παραγοντες που επηρεαζουν την αποφαση σας;

ποικιλουν οι τιμες απο μαθητη σε μαθητη ή εχετε για ολους τις ιδιες;

πχ. για εναν μαθητη α' γυμνασιου που του κανετε ιδιαιτερα σε ολα τα φιλολογικα (πχ. συνολικα 6 ώρες/βδομαδα) ποια θα ηταν μια "καλη τιμή";

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:20:37 »

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 21, 2006, 12:24:34 πμ »
Εξαρτάται: άλλο Αθήνα & Θεσ/νίκη κι άλλο επαρχία. Και στην επαρχία και παλι υπάρχουν διαφορές. Εσύ πού μένεις;

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μουσικοπαρμενη..
    • Προφίλ
Απ: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 21, 2006, 03:59:12 μμ »
Ηράκλειο Κρητης

απορια βεβαια μου προκαλει το γεγονος οτι δεν εχουν απαντησει αλλοι συναδελφοι.
δεν υπαρχουν φιλολογοι εδώ ή μηπως δεν κανετε ιδιαιτερα;

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 21, 2006, 09:08:16 μμ »
Καλησπέρα! Εγώ προσωπικά κυνηγάω να κάνω ιδιαίτερα και προσπαθώ να ενημερώνομαι. Έτσι θα σου αναφέρω τα εξής: τα τελευταία χρόνια μένω Κέρκυρα και έχω διαπιστώσει πως τα παιδιά στα νησιά δεν κάνουν πολλά ιδιαίτερα γι΄αυτό  οι γονείς όσων κάνουν είναι διατεθειμένοι να δώσουν  αρκετά χρήματα απο 25-30 ευρώ. Στον τόπο καταγωγής μου γνωρίζω ότι τα χρήματα κυμαίνονται ανάλογα με τα χρόνια που διδάσκεις, αν είσαι διορισμένος κ.λ.π. Μια φίλη μου ξεκίνησε με 12 ευρώ τα πρώτα τις δυο παιδάκια (Α΄ Γυμνασίου και Β΄ Λυκείου Τεχνολογικής κατεύθυνσης) και μετά απο κανα χρόνο θα το ανεβάσει. Κατά την δική μου άποψη πιστεύω οτι παίζει ρόλο το αν προετοιμάζεις ένα παιδί για πάνελλήνιες αλλά σε καμία περίπτωση το επίπεδο του μαθητή, κάτι που θεωρώ ρατσιστικό. Απο την άλλη αν θέλεις να κάνεις καμιά διευκόλυνση σε οικογένειες με οικονομικά προβλήματα είναι καθαρά θέμα δικό σου. ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:20:37 »

Αποσυνδεδεμένος geo83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2
    • Προφίλ
Απ: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 22, 2006, 12:28:33 πμ »
Καλησπέρα!Η εμπειρία την οποία έχω αποκομίσει από τα δυο χρόνια τα οποία κάνω ιδιαίτερα μαθήματα σε μια επαρχιακή πόλη είναι θλιβερή!Μπήκα κατευθείαν στα βαθιά προετοιμάζοντας παιδιά Γ΄Λυκείου και το μόνο το οποίο έχω να αναφέρω είναι ότι οι τιμές με τις οποίες έκανα μάθημα ήταν εξευτελιστικές!!Ντρέπομαι και να αναφέρω πόσα έπαιρνα!!Πλέον, έχω καταλήξει να παίρνω τόσο στο Λύκειο όσο και στο Γυμνάσιο 10 ευρώ την ώρα.΄Βλέπετε ο ανταγωνισμός εδώ είναι μεγάλος!Όταν προσπάθησα να ανεβάσω την τιμή σε παιδιά Β΄ή Γ΄Λυκείου το αποτέλεσμα ήταν να παίρνω αρνητική απάντηση!Καταλαβαίνω απόλυτα την οικονομική στενότητα των γονέων, αλλά εδώ μιλάμε για κατ΄οίκον ιδιαίτερα μαθήματα τα οποία προϋποθέτουν ιδιαίτερη αφοσίωση και επιμέλεια εκ μέρους του καθηγητή!Και με νευριάζει ακόμα περισσότερο το γεγονός ότι στο μέρος μου υπάρχουν καθηγητές διορισμένοι οι οποίοι κάνουν ιδιαίτερα και οι τιμές τους αγγίζουν τα 30 ευρώ την ώρα!!!!( χωρίς υπερβολές ).Τί να κάνουμε όμως;Αν μονάχα με αυτές τις τιμές έχεις μαθήματα, θα αρκεστείς σε αυτό!!Μια παροιμία λέει: " Μάζευε και ας είναι και .... ρώγες!!!

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 22, 2006, 01:06:56 πμ »
Δεν συμφωνώ μ' αυτό. Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά δεν συμφωνώ. Εσύ πρωτίστως θα εκτιμήσεις τον εαυτό σου, τη δουλειά, σου, τα χρόνια που έφαγες και το ξενύχτι που έριχνες στις εξεταστικές και θα απαιτήσεις μία τιμή ανάλογη με τον κόπο και τις γνώσεις σου. Και γιατί κύριε διορισμένε να παίρνεις από το ένα χέρι το μηνιάτικο κι από το άλλο τα μαύρα κι εμείς που δεν έχουμε άλλους πόρους να δεχόμαστε τέτοιον εξευτελισμό; Κι εγώ σε νησί μένω και πάνω - κάτω τα ίδια γίνονται. Εγώ παίρνω 15 την ώρα αλλά αν αναλάβω Γ' ΛΥκείου ιδιαίτερο θα απαιτήσω 30 ΚΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ. Και τα 15 λίγα είναι αν αναλογιστείς ότι στο φροντ. δίνουν 10 την ώρα, εσύ πρέπει να ζητήσεις τουλάχιστον τα διπλά! Αλλά δεν τα δίνουν. Το ιδιαίτερο είναι είδος πολυτελείας, κύριε, λοιπόν πλήρωνε! Ενώ στον άλλο που είναι πλέον καθεστώς εδώ και μια 20ετία και είναι και διορισμένος δίνουν τη 50άρα (ναι, ναι!!!) και δεν λένε κουβέντα. Άλλο επίπεδο ασφάλειας σου λέει...Έχω δουλέψει και σε φροντιστήριο με 7,5 ευρώ την ώρα κάνοντας Γ' ΛΥκείου Θεωρητική και διαβάζοντας επί 3 μήνες στην αρχή 12-15 ώρες τη μέρα, ξέχωρα το κόστος που είχα για εκτυπώσεις, κλπ... Τώρα δουλεύω σε φροντ. με 10 την ώρα και κάνω τουμπεκί αλλά για το ιδιαίτερο είμαι ανυποχώρητη.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2006, 01:09:54 πμ από rica »

Αποσυνδεδεμένος Supergirl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι και φαίνομαι
    • Προφίλ
Απ: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 30, 2006, 01:25:15 πμ »
Λοιπον, φιλοι συναδελφοι εγω εχω το εξης σκεπτικο.

Ο "απλος ανειδικευτος εργατης" εδω στη θεσσαλονικη που θα σταθει μουγκα μπροστα στην εισοδο της φιλοσοφικης με απλωμενο το χερι για να μοιραζει διαφημιστικα παιρνει 4 ευρω την ωρα!

Ενας  ΠΕ στο δημοσιο παιρνει τα διπλα απο εναν ΥΕ, αρα ελαχιστο ποσο μιας ωρας εργασιας ειναι οκτω ευρω! Και να πειναω ποτε δε θα παρω πιο κατω απο οχτω ευρω για μια ωρα μαθηματος.

Θα αναρωτηθει κανεις πως φτανουμε απο τα οχτω στα εικοσαευρα?

Με τη λογικη της προετοιμασιας.

Δηλαδη, αν εχω ενα παιδακι δημοτικου δε σκαω κι ουτε προετοιμαζομαι ιδιαιτερα αφιερωνοντας χρονο αρα θα παρω κανονικα αυτο μου αναλογει για μια ωρα ->8 ευρω.

 Αν εχω να διδαξω πχ β γυμνασιου για καθε ωρα μαθηματος διαβαζω απο πριν τουλαχιστον μιση ωριτσα οποτε συνολικα θα αμειφθω για προσπαθεια μιαμισης ωρας αρα 12 ευρω.

Φτανοντας στη γ' λυκειου οπου η προετοιμασια υλικου, φωτοτυπιων, διαβασματος- προετοιμασιας μπορει να φτανει  και στη μιαμιση με δυο ωρες για καθε ωρα μαθηματος φτανουμε να χρεωνουμε 20 - 24 ευρω.


ΑΠΛΟ!

 
Απο κει και περα παιζει στο διευρο επιβαρυνση μεταφορικων και οι εκπτωσεις.

Σιγουρα ο ασταθμητος παραγοντας ειναι αυτος της διδακτικης εμπειριας οπου ο καθενας βαραει οσο θελει.

Αλλα και οι απελπισμενοι που χαλανε την πιατσα και ακουμε που και που κατι μανες να λενε οτι ψαχνουν καθηγητη με 5-6 ευρω και βρισκουν.

Τι να κανουμε, καλα να ειμαστε, και οσοι κανουν ποιοτικη δουλεια και αγαπανε τα παιδια (πανω απ'ολα!) θα ανταμειφθουν και θα εκτιμηθουν αργα η γρηγορα!



Αν θέλεις να διοριστεί η Supergirl στείλε ΠΕ 02 στο 2010!

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 28, 2007, 02:23:27 μμ »
geo83: Αν γνωρίζεις συγκεκριμένους καθηγητές, διορισμένους στο δημόσιο που κάνουν ιδιαίτερα μαθήματα, πιστεύω ότι πρέπει να τους καταγγείλεις. Η κατάσταση έχει γίνει πολύ δύσκολη, καθώς οι απόφοιτοι πτυχιούχοι συσσωρεύονται και η ανεργία αυξάνεται. Τουλάχιστον να περιοριστεί το φαινόμενο των διορισμένων που κάνουν και ιδιαίτερα. Μόνο αν κινδυνεύσουν θα σταματήσουν. Το ξέρω ότι δεν είναι εύκολο, γιατί είναι δύσκολο να αποδειχτεί. Όταν τους πιάνουν επ' αυτοφώρω λένε ότι το κάνουν τσάμπα. Με τη συνεχή παρενόχληση όμως κάτι μπορεί να βγει, ενώ μόνο με το παράπονο και τη γκρίνια δε γίνεται τίποτα. Έτσι κι αλλιώς εσύ (κι εμείς που είμαστε σαν εσένα) δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα.
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος mavoglou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τι σκέψεις θα μας θυμούνται οι μαθητές μας;
    • Προφίλ
Απ: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 28, 2007, 04:12:56 μμ »
geo83: Αν γνωρίζεις συγκεκριμένους καθηγητές, διορισμένους στο δημόσιο που κάνουν ιδιαίτερα μαθήματα, πιστεύω ότι πρέπει να τους καταγγείλεις. Η κατάσταση έχει γίνει πολύ δύσκολη, καθώς οι απόφοιτοι πτυχιούχοι συσσωρεύονται και η ανεργία αυξάνεται. Τουλάχιστον να περιοριστεί το φαινόμενο των διορισμένων που κάνουν και ιδιαίτερα. Μόνο αν κινδυνεύσουν θα σταματήσουν. Το ξέρω ότι δεν είναι εύκολο, γιατί είναι δύσκολο να αποδειχτεί. Όταν τους πιάνουν επ' αυτοφώρω λένε ότι το κάνουν τσάμπα. Με τη συνεχή παρενόχληση όμως κάτι μπορεί να βγει, ενώ μόνο με το παράπονο και τη γκρίνια δε γίνεται τίποτα. Έτσι κι αλλιώς εσύ (κι εμείς που είμαστε σαν εσένα) δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα.

Το μόνο που μας λείπει σαν κοινωνία είναι να αρχίσουμε να τρεφόμαστε από τις σάρκες των άλλων.
Αυτό είναι μάλλον μια κοινωνία βρικολάκων.

Με τον ίδιο τρόπο μπορεί κάποιος να σε καταγγείλει και σένα olgalia γιατί δεν δίνεις αποδείξεις σε ένα ιδιαίτερο μάθημα ή, γιατί όχι, γιατί δεν πήρες απόδειξη από μια τυρόπιτα που αγόρασες, γιατί καθυστέρησες μία μέρα να βγάλεις την κάρτα καυσαερίων, γιατί σου έπεσε κατά λάθος ένα χαρτάκι κάτω, γιατί μία από τις σαρδέλες που έφαγες σε ένα ταβερνάκι είχει μήκος 11 και όχι 12 πόντους.


 


Ο πολύς ιδρώτας δε σημαίνει ότι και το σπίτι που χτίστηκε είναι γερό.

Αποσυνδεδεμένος dinos_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • π.20 Λατρεύω τον άνθρωπο
    • Προφίλ
Απ: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 31, 2007, 03:06:05 μμ »
geo83: Αν γνωρίζεις συγκεκριμένους καθηγητές, διορισμένους στο δημόσιο που κάνουν ιδιαίτερα μαθήματα, πιστεύω ότι πρέπει να τους καταγγείλεις. Η κατάσταση έχει γίνει πολύ δύσκολη, καθώς οι απόφοιτοι πτυχιούχοι συσσωρεύονται και η ανεργία αυξάνεται. Τουλάχιστον να περιοριστεί το φαινόμενο των διορισμένων που κάνουν και ιδιαίτερα. Μόνο αν κινδυνεύσουν θα σταματήσουν. Το ξέρω ότι δεν είναι εύκολο, γιατί είναι δύσκολο να αποδειχτεί. Όταν τους πιάνουν επ' αυτοφώρω λένε ότι το κάνουν τσάμπα. Με τη συνεχή παρενόχληση όμως κάτι μπορεί να βγει, ενώ μόνο με το παράπονο και τη γκρίνια δε γίνεται τίποτα. Έτσι κι αλλιώς εσύ (κι εμείς που είμαστε σαν εσένα) δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα.

Το μόνο που μας λείπει σαν κοινωνία είναι να αρχίσουμε να τρεφόμαστε από τις σάρκες των άλλων.
Αυτό είναι μάλλον μια κοινωνία βρικολάκων.

Με τον ίδιο τρόπο μπορεί κάποιος να σε καταγγείλει και σένα olgalia γιατί δεν δίνεις αποδείξεις σε ένα ιδιαίτερο μάθημα ή, γιατί όχι, γιατί δεν πήρες απόδειξη από μια τυρόπιτα που αγόρασες, γιατί καθυστέρησες μία μέρα να βγάλεις την κάρτα καυσαερίων, γιατί σου έπεσε κατά λάθος ένα χαρτάκι κάτω, γιατί μία από τις σαρδέλες που έφαγες σε ένα ταβερνάκι είχει μήκος 11 και όχι 12 πόντους.


 





Mavoglou συγνωμη,αλλά δε συμφωνω.Ναι ενταξει να τα κονωμανε οι καθηγητες που το αξιζουν με τα ιδιαιτερα,ναχουνε και επιπεδο ζωης,και εγω να γινω καθηγητης θελω και να ζω ανετα.Σκκεφτητε ρε παιδια και το εξης,αν αξιολογουνε τους καθηγητες από το υπουργειο,οι μονοι που δε θα χουνε καλες αξιολογισεις από τα παιδια θανε οσοι δεν κανουν ιδιαίτερα,ολοι οι αλλοι θα `βγουνε λαδι.Τωρα αυτό θα είναι η αρχη του τελους, χαφιεδηλίκια μεταξύ των συναδελφων για τι ποιος θα προτοπαρει τους μαθητες,χαμος θα γινει………… :P
"Εν ονόματι της δημοκρατίας έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα."
Ανωνύμου Κορασίδος

"Ένας φιλόσοφος που δεν τον καταλαβαίνω είναι ένας απατεώνας."
dinos

Αποσυνδεδεμένος mavoglou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τι σκέψεις θα μας θυμούνται οι μαθητές μας;
    • Προφίλ
Απ: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 31, 2007, 05:36:06 μμ »
dinos_ δεν είπα ότι είναι σωστό να κάνουνε οι καθηγητές ιδιαίτερα.
Η θέση μου είναι ότι η παιδεία πρέπει να έχει τέτοια μορφή ώστε να μη γίνονται ιδιαίτερα ή αν χρειαστεί, σε ειδικές περιπτώσεις, να γίνουν, τότε να γίνουν με δαπάνη του κράτους.
Στην πράξη, στο σχολείο ποτέ δεν έχω αρνηθεί βοήθεια σε μαθητή, χωρίς να υπολογίζω χρόνο που αφιερώνω.
Ειδικά φέτος έλεγα στους μαθητές μου (και κυρίως στη Γ Γυμνασίου) κανένας δεν μπορεί να σας βοηθήσει με φροντιστήριο, γιατί αυτά που κάνουμε
δεν τα ξέρει κανένας από αυτούς που δουλεύουν στα φροντιστήρια. Οπότε για οτιδήποτε θέλετε ζητήστε βοήθεια από μένα.

Άλλο όμως είναι το: "είναι κακό το ιδιαίτερο" και άλλο "καρφώνω όσους κάνουν ιδιαίτερα και δεν έχουν δικαίωμα να κάνουν".

Εκτός και συμφωνήσουμε σαν κοινωνία ότι θα πάμε μπροστά αλληλοκαρφωνόμενοι. Οπότε να το κάνουμε οργανωμένα όλοι μαζί, χωρίς εξαιρέσεις για όλα.

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2007, 05:38:25 μμ από mavoglou »
Ο πολύς ιδρώτας δε σημαίνει ότι και το σπίτι που χτίστηκε είναι γερό.

Αποσυνδεδεμένος dinos_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • π.20 Λατρεύω τον άνθρωπο
    • Προφίλ
Απ: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 01, 2007, 12:36:26 μμ »
Συμφωνω για τη Γ γυμνασιου,είναι η πιο σιμαντικη ταξη,αμα δε ψαρεψεις για ιδιαιτερα από το γυμνασιο,πολύ δίσκολο μετα στο λυκειο ναχεις καποια της προκοπης.Οσοι καθηγητες του σχολειου ητανε πηασμενοι με ιδιαιτερα,ξεκηνουσαν το ψισιμο από το γυμνασσιο,οσοι το θυμοτουσταν στη Γ λυκειου μενανε με αρπαχτες (μαθητες που δε μπορουναν να πληρωσουν καλα) :'(
"Εν ονόματι της δημοκρατίας έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα."
Ανωνύμου Κορασίδος

"Ένας φιλόσοφος που δεν τον καταλαβαίνω είναι ένας απατεώνας."
dinos

Αποσυνδεδεμένος mavoglou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τι σκέψεις θα μας θυμούνται οι μαθητές μας;
    • Προφίλ
Απ: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 02, 2007, 07:15:07 μμ »
dinos _ επειδή θεωρώ ότι αναφέρεσε προσωπικά σε μένα, επειδή το σχόλιό σου με προσβάλει, επειδή δεν με γνωρίζεις καθόλου, σε ζητώ άμεσα και επιτακτικά να ανακαλέσεις.

Δεν ξέρω αν το όνειρό σου είναι να πράξεις όσα περιγράφεις, αλλά δεν είμαστε όλοι ίδιοι.

Είναι στη διάθεσή σου, αν το επιθυμείς, να σου δώσω στοιχεία και να ρωτήσεις σε όλα τα σχολεία που έχω διδάξει τι γνώμη έχουν οι μαθητές μου για μένα.
Αλλά η ευκολία που εκφράζεσαι για άλλους που δεν ξέρεις, και ούτε ζήτησες να μάθεις, δείχνουν περισσότερο άνθρωπο που επιθυμεί να κάνει όσα αναθεματίζει, αλλά δεν μπορεί.



Συμφωνω για τη Γ γυμνασιου,είναι η πιο σιμαντικη ταξη,αμα δε ψαρεψεις για ιδιαιτερα από το γυμνασιο,πολύ δίσκολο μετα στο λυκειο ναχεις καποια της προκοπης.Οσοι καθηγητες του σχολειου ητανε πηασμενοι με ιδιαιτερα,ξεκηνουσαν το ψισιμο από το γυμνασσιο,οσοι το θυμοτουσταν στη Γ λυκειου μενανε με αρπαχτες (μαθητες που δε μπορουναν να πληρωσουν καλα) :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2007, 07:16:38 μμ από mavoglou »
Ο πολύς ιδρώτας δε σημαίνει ότι και το σπίτι που χτίστηκε είναι γερό.

Αποσυνδεδεμένος dinos_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • π.20 Λατρεύω τον άνθρωπο
    • Προφίλ
Απ: Φιλολογικα μαθηματα- ιδιαιτερα
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 02, 2007, 08:23:00 μμ »
Φιλε δεν αναφερομε προσωπικα για σενα,για ολους μας μιλαω,αν εισαι τοσο εθικτος τοτε να μη μιλας, γιαυτο τοθεμα.Γινετε να βγαλεις εσυ κακο ονομα από κατι, που σκεφτομε εγώ;Λιγο προτογονο να σκεφτεσε ετσι.

Βεβαια εγω ειμαι αδιοριστιος ενώ εσυ διορισμενος,οποτε εγω μπορω να σκεφτομαι, όπως θελω,ενώ εσυ εισαι παράνομος, να σκεφτεσε τα ιδιαιτερα, η να καλυπτεις τους καθηγητες που κανουν ιδιαιτερα.Οποτε ναι δεν ειμαστε ιδιοι.

και συ ρε φιλε,να λες ότι διδασκεις στα παιδια, πραγματα που δε τα ξερουν ο φροντηστες.Γιατι τους προσβαλεις ετσι τους αθρωπους; δηλαδη αυτοι κλεφτες θα γίνουν;Οσοι καθηγητες μου το κανανε αυτό στο σχολειο,ητανε για να πιασουνε ιδιαιτερα.Αφου σε νιαζει η εικονα σου γιατι δε προσεχεις, γιλακι τι γραφει;ςΤι ζωδιο εισαι;
"Εν ονόματι της δημοκρατίας έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα."
Ανωνύμου Κορασίδος

"Ένας φιλόσοφος που δεν τον καταλαβαίνω είναι ένας απατεώνας."
dinos

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159836
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 574
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 566
Σύνολο: 572

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.