*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2674601 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8064 στις: Μάρτιος 23, 2016, 11:34:14 μμ »
Μήπως γνωρίζει κάποιος εάν υπάρχει πρόβλημα σε περίπτωση που ένας εκπαιδευτής έχει 20 ώρες σε δημόσιο ΙΕΚ και επιπλέον ώρες σε ιδιωτικό π.χ. 4 ώρες, δηλαδή συνολικά ΔΙΕΚ + ΙΙΕΚ=24 ώρες ?


ΛΟΓΙΚΑ   (όση λογική , δηλαδής , κυκλοφοράει γύρω μας...) και Πρακτικά ΟΧΙ Συνάδελφε!!...

... και για το απαλύνω:

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.

Τα όρια 20ωρου εβδομαδιαίως (προσοχή: Με αναγωγή στις "τυπικές" και κανονικές 15 βδομάδες διδασκαλίας ... Με βάση Τις κατά το Κανονικό Ωρολόγιο Πρόγραμμα * Αναλήψεις Μαθημάτων... )  , όπως και το άλλο των 10.000 πλέον (μικτών) απολαβών ετησίως ...

Αφορούν Αποκλειστικά και Μόνον τη "Συνεργασία" με Δ.Ι.Ε.Κ. και Γενικά ΔΟΜΕΣ ΙΝΕΔΙΒΙΜ....

Παράδειγμα: Μπορείς να έχεις 15 ώρες σε Δ.Ι.Ε.Κ.  ΙΝΕΔΙΒΙΜ και 5 σε Σ.Δ.Ε. ΙΝΕΔΙΒΙΜ... Συνολικά 20. Μέχρι εκεί!...

Τίποτα ΔΕΝ σ' εμποδίζει να διδάσκεις 5-10- 15 ώρες σε Ιδιωτικά ΙΕΚ ή Φροντιστήρια ή Πανεπιστήμιο ...

Αντίθετα , έχεις το πλεονέκτημα ότι στην προκήρυξη της επόμενης Χρονιάς , για Δ.Ι.Ε.Κ. , τις "εκτός"  Δ.Ι.Ε.Κ. ώρες Διδασκαλίας , μπορείς να τις συμπληρώσεις προς επιπλέον Μοριοδότηση , στα ανάλογα πεδία της Φόρμας - αίτησης...

Ελπίζω να βοήθησα ..κι ελπίζω στον  διαβόητο Ιδιωτικό Τομέα , όπου συμπληρώνεις Ώρες... να θυμούνται .. που και που να σας αποπληρώνουν Δεδουλευμένα ΚΑΙ να σας Ασφαλίζουν.

Συναδελφικά,

Θ.

*  Ας το κάνω πιο τάληρα...σαφέστερο:

Σημαίνει ότι Μάθημα πχ. 30 ωρών...  45 ωρών στην πρόβλεψη Κανονικού Εξαμήνου , Κατά το Τυπικό Πρόγραμμα...

...Επίσης Κανονικά , Διδάσκεται σε Δίωρο ή Τρίωρο , αντίστοιχα , ανά  "φυσική" εβδομάδα , προκειμένου να καλυφθούν 15 εβδομάδες Σπουδών.

..Στην Τρέχουσα Διδακτική Χρονιά , ωστόσο, με 12 - 13 διδακτικές εβδομάδες στο "χειμερινό" και 10 στο εαρινό....

... Συνέβη... Συμβαίνει.... αναλόγως του πώς τα κατανέμουν τα κατά τόπους Δ.Ι.Ε.Κ. 

30ωρα στο Εξάμηνο ... Τυπικά 2ωρα , ανά βδομάδα , να σε βάζουν να τα ... ξεπετάς ακόμα και με 5ωρα εβδομαδιαίως... 

..Μαζί με τα άλλα , να συμπληρώνεις και 25 και 30 και βάλε Αθροιστικά  , ανά εργασιακό 5ήμερο...

... Αυτό , Εάν συμβάλει σε κάτι Θετικά , διότι στα λοιπά είν' αντιπαιδαγωγικό Μαζί με τις συνέπειες Τρέξε από το Ένα Δ.Ι.Ε.Κ. στο άλλο και Δίδαξε Δύο και Τρία Μαθήματα τη μέρα....

..Προσθέτει Μόνον σε Πλήρη Ένσημα 5μέρου και Μήνα (ξαναλέω) προκειμένου για Συναδέλφους οι οποίοι βρίσκονται στο όριο , ώστε  να λάβουν Επίδομα Ανεργίας ύστερα από τη λήξη της σύμβασης...

Οπότε , ως προς το "κανονικό" 20ωρο ΜΗΝ ανησυχείς!.. Ισχύουν α π ο λ ύ τ ω ς  τα παραπάνω!..

Θ.





« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 24, 2016, 12:50:20 πμ από Theta._ »
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:31:08 »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8065 στις: Μάρτιος 23, 2016, 11:57:27 μμ »
Καλησπέρα, δυστηχώς διαβάζω απίστευτα πράγματα και αναρωτιέμαι, αν κάποιοι κύριοι είναι όντως προσλειμμένοι σε ιΕΚ .
Αν οντως κάποιος τους εδωσε το δικαίωμα να δηλώνουν καθηγητές σε ΙΕΚ και να μιλάνε για τα ΙΕΚ.
Τι να πω τα πραγματα η  ειναι χειροτερα απο καταστροφή  για τα "σπουδαστάκια" ή εγώ θελω ψυχίατρο.
τελος πάντων κάποιος θέλει.

•   Συνηθίζω , οσάκις  απαντώ - και δω και παντού-  να το κάνω Καλόβολα.
•   Μια Εξαίρεση λοιπόν:

Όταν σε Μόλις σε τρεισήμισι αράδες,  55 όλες κι όλες λέξεις , ψάχνεις να βρεις στοιχειώδες Συντακτικό ,  συναντάς ΤΡΙΑ απίστευτα (;;…) ορθογραφικά λάθη ….  «προσλειμμένοι» (θεούλη μου!!!...) κι άλλες 5-6 λέξεις Χωρίς καν τονισμό….

… «Λαθάκια» , τα οποία ως Εκπαιδευτές τα διορθώνουμε με αγάπη στα Γραπτά Σπουδαστακίων Μας , που παρασύρονται στο χαρτί και το πληκτρολόγιο από την «ευκολία» των SMS και τη βιασύνη των φεησμπούκιων….  και..και…

•   Απάντηση ΔΕΝ το …τόσο .. μα τόσο απλοϊκό τσιτάτο «ψυχίατρος» (ΓΚΛΟΥΠΣ!!!... πηγή: Ντόναλντ Ντακ) ... Κάθε Επιστήμη Ωφέλιμη , πλην ορισμένες ΜΟΝΟΝ στα Ύστατα… Όταν δεν υπάρχει αλλού γιατρειά…

•   ..Ενδεχομένως ως ΘΕΡΑΠΕΙΑ (με το ωραίο νόημα που ενσωματώνει η ελληνική λέξη) , ΑΡΚΕΙ παλαιάς κοπής Δημοδιδάσκαλος , προκειμένου περί Στοιχειώδους Γραφής…

•   Ίσως δε Και Ανάγνωσης , συμπληρώνω … Όταν είναι εμφανής η αδυναμία κατανόησης μιας .. μα καλής … μα κακής σειράς επιχειρημάτων , σ’ ένα «μεγαλούτσικο» κείμενο»… ΜΗΝ πω και ανάγνωσης του ίδιου του κειμένου…

Αυτά.

Θ.
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8066 στις: Μάρτιος 25, 2016, 12:24:20 πμ »
Το θυμάστε?
...

Κλειστά παραμένουν για πρώτη φορά μέσα σε 20 χρόνια τα δημόσια ΙΕΚ, καθώς δεν έχουν ακόμα εξασφαλιστεί τα απαραίτητα κονδύλια που θα επιτρέψουν τη λειτουργία τους.

Έτσι, χιλιάδες παιδιά βρίσκονται σε αγωνία, καθώς τα ΙΕΚ στα οποία θα φοιτούσαν δεν έχουν ανοίξει από την 1η Οκτωβρίου, όταν και έπρεπε να έχει ξεκινήσει η λειτουργία τους.

Σύμφωνα με το ,«Εθνος», δεν εξασφαλίστηκαν έγκαιρα τα 30 εκατ. ευρώ που είναι απαραίτητα για τη λειτουργία των δημοσίων ΙΕΚ, δεν προχώρησαν οι προσλήψεις των 7.000 με 8.000 εκπαιδευτών, ενώ δεν έχουν καταβληθεί και τα δεδουλευμένα του προηγούμενου εξαμήνου.

Από την πλευρά της, η Πανελλήνια Ένωση Εκπαιδευτικών Δημοσίων ΙΕΚ (Με τον διακριτικό τίτλο Κοπητηπίτα) με επιστολή στον υπουργό Παιδείας, Νίκο Φίλη, ζητά να βάλει τέρμα στην αγωνία των μαθητών   (Απο που το γνωρίζουν ?) και των οικογενειών τους, αλλά και των ίδιων που περιμένουν να εργαστούν (αυτό ειναι το δια ταυτα για αυτό όλο το μελιστάλαχτο.... περιμένουν να εργαστούν ο σύλλογος κοπητηπιτα). Παράλληλα, ζητούν να μάθουν αν θα λειτουργήσουν φέτος τα Ινστιτούτα.
(λειτουργησαν τελικά, και όλοι ευτυχισμένοι, δοξα και τιμη στην Κοπήτιπιτα..τυχερα σπουδαστάκια η κοπητιπιτα τοβγαλε το μεροκαματο)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 25, 2016, 12:26:10 πμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος Radas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8067 στις: Μάρτιος 25, 2016, 09:46:02 μμ »
Καλησπέρα παιδιά!
Νέοπας.

Λοιπόν, ξεκίνησα πρόσφατα να δουλεύω σε Δημόσιο ΙΕΚ, 3 ώρες τη βδομάδα για το εαρινό εξάμηνο.
Έχω κάνει μέχρι στιγμής 2 μαθήματα αλλά δεν έχω υπογράψει τίποτα ακόμα. Θέλω να ρωτήσω 1) αν αυτό είναι φυσιολογικό και 2) από τον μεικτό μισθό, τι ποσοστό παρακρατείται;

Επίσης είμαι περίεργος να μάθω πως κατέληξαν σε μένα. Δεν έχω πιστοποίηση εκπαιδευτή ενηλίκων αν και γενικά είχα αρκετά μόρια, και όταν ρώτησα τον υποδιευθυντή γιατί δεν συνεχίζει η καθηγήτρια του προηγούμενου εξαμήνου, ούτε αυτός δεν ήξερε να μου πει. Απ'ότι κατάλαβα είναι λίγο φλου το τι παίζει με τις προσλήψεις.

Αυτά και ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:31:08 »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8068 στις: Μάρτιος 27, 2016, 02:26:24 πμ »
Καλησπέρα παιδιά!
Νέοπας.

Λοιπόν, ξεκίνησα πρόσφατα να δουλεύω σε Δημόσιο ΙΕΚ, 3 ώρες τη βδομάδα για το εαρινό εξάμηνο.
Έχω κάνει μέχρι στιγμής 2 μαθήματα αλλά δεν έχω υπογράψει τίποτα ακόμα. Θέλω να ρωτήσω 1) αν αυτό είναι φυσιολογικό και 2) από τον μεικτό μισθό, τι ποσοστό παρακρατείται;

Επίσης είμαι περίεργος να μάθω πως κατέληξαν σε μένα. Δεν έχω πιστοποίηση εκπαιδευτή ενηλίκων αν και γενικά είχα αρκετά μόρια, και όταν ρώτησα τον υποδιευθυντή γιατί δεν συνεχίζει η καθηγήτρια του προηγούμενου εξαμήνου, ούτε αυτός δεν ήξερε να μου πει. Απ'ότι κατάλαβα είναι λίγο φλου το τι παίζει με τις προσλήψεις.

Αυτά και ευχαριστώ!
Ψάαααααααρραξ!!...

Προυσχή!...

Χοχοχοχοοοοοόοοοο… 

Συνάδελφε Radas , σχεδόν όλοι Νεούδια είμεθα στα Δ.Ι.Ε.Κ. 

•   ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ «σειρούλα»!!!!...


Με τη σειρά τώρα:

Ι. Φυσιολογικό , με Λογικούς Όρους ΔΕΝ!... 
Με όρους Δ.Ι.Ε.Κ. – ΙΝΕΔΙΒΙΜ .. μα ό,τι  πιο σύνηθες!...  Εδώ .. μόλις πριν λίγες βδομάδες υπογράψαμε τις συμβάσεις του 2015 Β’  (προηγούμενου) εξαμήνου ΚΑΙ ακόμη ΔΕΝ τις έχουμε παραλάβει με την υπογραφή του εργοδότη προϊστάμενου ΙΝΕΔΙΒΙΜ!...

ΙΙ. Χοντρικά , υπολόγισε ότι  από την Μικτή αμοιβή σου , ανά ώρα, που θα λέει η Σύμβασή σου (όταν.. κατά τέρμα Απρίλη… Πολύ Μάη , θα σου δώσουν να υπογράψεις..) 27 – 30 % τουλάχιστο είν’ οι Κρατήσεις…  Ένα Σημαντικό Κομμάτι , πάει στην ασφάλισή σου- Εάν είσαι με Ι.Κ.Α. Άλλο , σημαντικό είν’ κράτηση Φόρου.  Εφόσον το συνολικό σου φορολογητέο εισόδημα ΔΕΝ ξεπερνά ορισμένα όρια , θα το λάβεις πίσω ως επιστροφή φόρου , με τη δήλωση του 2017…


•   Το Φλου με τις προσλήψεις… αμ… γενικά είν’ ΠΟΛΥ ΦΛΟΥ!...

Πιο Πολύ και απ’ το
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=VAfEfVMecgI

Του Τραγικού Παύλου Σιδηρόπουλου…

•   Δωμέσα να δεις τι «συναδελφικά» τριβόλια παίζουν στας εποχάς Μοριοδοτήσεων και Αναθέσεων Ωρών…
Τώρα στην (καλή σου) περίπτωση , μπορεί η Συνάδελφος να μην είχε Μάθημα δικής της ειδικότητας σε αφτό το εξάμηνο , μπορεί να επέλεξε ώρες σε άλλα Δ.Ι.Ε.Κ. , μπορεί να την απέρριψε για (υποκειμενικούς … συνήθως) λόγους η Διεύθυνση, μπορεί να ετοιμάζεται να γίνει Μανούλα (Μακάρι!..) , μπορεί… μπορεί…

ΗΘΙΚΟΝ ΔΙΔΑΓΜΑ:

•   Γενικά , οι «πιστοποιημένοι» στα Δ.Ι.Ε.Κ.  – πρώτη χρονιά που ξεκίνησε η αξιολόγηση με έναρξη τους «πιστό» -  αποτελούν μικρό , συγκριτικά , μέγεθος στο σύνολο των Υποψηφίων… 

•   Κατά βάση δε , ΔΕΝ διαθέτουν δα και την υψηλότερη Μοριοδότηση στους Γενικούς Πίνακες κατάταξης…

•   Η Σειρά των αναθέσεων , από «φέτος» (2015 Β’ και εντεύθεν..) πάει ότι οι Διευθυντές των Δ.Ε.Κ. εξαντλούν τον Πίνακα των Πιστοποιημένων (Ψηλά … ως άπατα μόρια..) και εάν δεν καλύπτουν ωράριο … έχουν αρνήσεις κλπ , προχωρούν στους «άπιστους» (απιστοποίητους) από τους Υψηλότερους Μόριους , προς τα κάτω…
Άρα , ΜΗΝ προβληματίζεσαι περί το «εάν ‘σωστά’ ΤΩΡΑ» , όσο γιατί ΔΕΝ το Νοέμβρη!...

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ Συνάδελφε!..

ΚΑΛΩΣ  Όρισες στο Φόρουμ και Στον «Κόσμο» μας…


 
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος Radas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8069 στις: Μάρτιος 27, 2016, 02:57:49 πμ »
Να'σαι καλά Θήτα, με κατατόπισες!

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8070 στις: Μάρτιος 27, 2016, 08:07:10 πμ »
Μήπως γνωρίζει κάποιος εάν υπάρχει πρόβλημα σε περίπτωση που ένας εκπαιδευτής έχει 20 ώρες σε δημόσιο ΙΕΚ και επιπλέον ώρες σε ιδιωτικό π.χ. 4 ώρες, δηλαδή συνολικά ΔΙΕΚ + ΙΙΕΚ=24 ώρες ?
Δεν φαίνονται οι ώρες των ιδιωτικών στο σύστημα του ΙΝΕΔΙΒΙΜ οπότε δεν χτυπάει κ πληρώνεσαι κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8071 στις: Μάρτιος 27, 2016, 04:57:05 μμ »
Γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω..τις βεβαιώσεις προυπηρεσιας και τις συμβασεις υπογεγραμμένες του χειμερινου εξαμηνου τις πηρατε όλοι γιατι σε εμας δεν εδωσαν τιποτα ακομα :-\Ναστε καλα ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8072 στις: Μάρτιος 27, 2016, 06:11:30 μμ »
Τις υπογεγραμμένες συμβάσεις τις πήραμε.
Όσο για τις βεβαιώσεις προυπηρεσιας, κάποια ΙΕΚ τις έδωσαν, ενώ άλλα όχι, γιατί πρώτα πρέπει να κάνεις αίτηση

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8073 στις: Μάρτιος 27, 2016, 08:55:13 μμ »
Γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω..τις βεβαιώσεις προυπηρεσιας και τις συμβασεις υπογεγραμμένες του χειμερινου εξαμηνου τις πηρατε όλοι γιατι σε εμας δεν εδωσαν τιποτα ακομα :-\Ναστε καλα ευχαριστω!
Σε εμας παλι, μας εδωσαν βεβαιωσεις προυπηρεσίας αλλα τις υπογεγραμμενες συμβασειςδεν τις εχουν επιστρεψει.. ο τι ναναι..

Αποσυνδεδεμένος dpa2006

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1377
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8074 στις: Μάρτιος 27, 2016, 09:44:48 μμ »
Σε εμας παλι, μας εδωσαν βεβαιωσεις προυπηρεσίας αλλα τις υπογεγραμμενες συμβασειςδεν τις εχουν επιστρεψει.. ο τι ναναι..

έχουν ξεφύγει...!  :o

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8075 στις: Μάρτιος 29, 2016, 12:59:46 πμ »
Γίνεται κάποιος που έχει πάρει απαλλαγή σε μάθημα με σκοπό να μην παίρνει απουσίες  και να μη βαθμολογείται να παρακολουθεί το μάθημα ενώ δεν τον θέλουν οι συνεκπαιδευόμενοί του;

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8076 στις: Μάρτιος 29, 2016, 10:05:11 πμ »
Γίνεται κάποιος που έχει πάρει απαλλαγή σε μάθημα με σκοπό να μην παίρνει απουσίες  και να μη βαθμολογείται να παρακολουθεί το μάθημα ενώ δεν τον θέλουν οι συνεκπαιδευόμενοί του;

και απαλλαγή να πάρεις εγώ ξέρω ότι δίνεις κανονικά εξετάσεις στο τέλος. Έχει αλλάξει φέτος. Δες το λίγο.
Είχα περίπτωση σπουδαστή που πήρε απαλλαγή αλλά στις εξετάσεις ο διευθυντής μου είπε ότι δίνει κανονικά, ενώ παλιά δεν έδιναν.

Αποσυνδεδεμένος dimitrios89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 71
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8077 στις: Μάρτιος 30, 2016, 08:59:23 μμ »
Παιδιά καλησπέρα!
Με πήραν προχθές, απο ένα Δ.Ι.Ε.Κ. της περιοχής μου για να αναλάβω ένα μάθημα αυτού του εξαμήνου. Είναι η πρώτη φορά που θ΄ απασχοληθώ σε τέτοια δομή και θα ήθελα τα φώτα σας.
Δεν ξέρω πρακτικά ζητήματα, όπως ακολουθείται κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών; Αύριο ξεκινάω υποτίθεται και δεν ξέρω τι πρέπει να προετοιμάσω.
Επίσης, αναφορικά με τη μισθοδοσία, πως μπορώ να την υπολογίσω; Πως καταβάλλεται ο μισθός; Προφανώς πρέπει να δώσω και στοιχεία τραπέζης. Αυτά τα ζητήματα τα διεκπαιρεώνει η διεύθυνση του ΔΙΕΚ;
Η χρονιά πότε λήγει; 30/6, όπως στη δευτεροβάθμια;
Συγγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις που προφανώς είναι αυτονόητες για πολλούς απο εσάς, αλλά έχω χάσει το μπούσουλα.

Ευχαριστώ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159842
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 567
Σύνολο: 578

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.